Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  40 członków

Totem Klub
IGNORED

Klub Totema (oryginała, nie klona)


stempur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tak, na razie Focus 220 Mk. II sa nie do posluchania w Wawie. Za jakis czas. Fakt zmniejszenia wolumenu basu i nadania mu wiekszej dyscypliny jest w jakims sensie "potwierdzony" np. na forum audiogona, byloby to zreszta logiczne, tuz przed wprowadzeniem na rynek Focusa 220 Mk. II firma uzupelnila game o model Focus 360 dedykowany do duzych pomieszczen, jakie wczesniej mial obslugiwac F200, stad zapewne ten przerosniety bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Kolego, ależ nic bardziej mylnego! Czołowi przedstawiciele klubu są w ciągłym kontakcie, a ostatnio nawet odbył się wspólny wypad koncertowy! Co do spotkania piwnego, to nasz Ojciec Założyciel już knuje co by się spotkać, jak zwykle, w piwiarni Harenda - patrz wątek na stereo p.t. audioshow 09...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

nadzszedł czas na eksperymenty kablove. sprubuję kabli kture poleca na svyh stronah totem:

 

Tress

Twisted pair (14-gauge multi stand) black and white.

Linearized oxygen-free silver plated conductors.

Thick tight Teflon, dielectric shielding makes it impervious to damage and oxidization. Can be run long distances -in-wall and around room.

Thin enough to be easily accomodated in most rooms.

Great extension in both high and low frequencies.

Economical yet one of the best performers out there

No capacitance buildup

Excellent spatial ability.

Wiring is FT4 rated

 

a co vy na to, tovażysze!!!

post-21456-100006851 1261970862_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam totemistów (totemiarzy lub totemowców)

 

Widzieliście:

http://www.hifi.pl/gielda/kolumny5000/50346.php

 

Może ktoś będzie chętny?

 

A jak tem kabelki elektrospiro?

 

I jeszcze jedno: poszukiwana końcówka mocy, tranzystor, nie drożej niż 10-12 tys PLN, minimum 150 wacików, zbalansowana, z W-wy lub okolic żebym mógł posłuchać w domu. Jakby ktoś coś wiedział, niech da znać. Poproszę.

Pozdrawiam świątecznie OZ Stempur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Pozdrawiam naszego drogiego Ojca Założyciela. Te Mani-II faktycznie w dobrej cenie, ciekawe jaki stan, naocznie sprawdzić będzie trudno bo daleko.

 

U mnie Totemki dalej cieszą ucho, obecnie na okablowaniu głośnikowym Cardas Golden Cross, Tressy leżą w szafce. Podoba mi się barwa na Cardasach, no i bas jest taki, że nie sądziłem :-) Za to góra jest trochę dziwna, teraz już tego nie słyszę, ale na początku miałem wrażenie jakby zdarzenia dziejące się powyżej 15 kHz były przenoszone do pasma 10-15 kHz. Nic nie ginęło, góra nie była stłumiona ani obcięta, tylko jakby obniżona. Wiem, że chrzanię :-)

 

Wesołych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Witam totemiarzy, totemistów i totemowców.

Oto co Wasz OZ wyszperał, nowość:

http://totemacoustic.com/english/series/element-series/

 

Trza do Audioforte iść, niech zamówią i na odsłuchy. Bo dawno się nie spotykaliśmy, warto by nadrobić.

pozdrawiam Stempur OZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Klub zamarł, a tu mamy nowość, Totem Forest Signature. O tyle ważną dla mnie, że używam wersji non-Signature już ładnych parę lat. Jestem ciekaw tych sygnaturek, ale pewnie w Polsce nie do posłuchania. A może jednak ktoś miał okazję i mógłby się podzielić wrażeniami?

 

Z tego zo czytam i widzę, to mają troszkę większe rozmiary niż regularne Foresty, trochę szersze pasmo przenoszenia, schodzą o 3 Hz niżej, mają kopułkę aluminiowo-tytanową zamiast aluminiowej. Inna jest też podstawa - pazur został tylko jeden z przodu, można teraz regulować kąt pochylenia. Plus pewnie jeszcze mnóstwo innych zmian ukrytych wewnątrz.

 

http://totemacoustic.com/en/hi-fi/columns/forest-signature/

http://totemacoustic.com/en/news/

 

Pozdrawiam totemistów, totemiarzy i totemowców, są tu jeszcze jacyś? ;)

 

Edytowane przez BlueMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich fanów kolumn Totema. Po przerwie Totemy wracają do Polski. Będziemy na tegorocznym Audioshow w Hotelu Sobieski pokój 423. Zapraszamy na naszą stronę interentową http://www.totemacoustic.pl oraz do polubienia nas na facebooku. Jeszcze dzisiaj i jutro rozdajemy wejściówki na Audioshow. Wystarczy odpowiedzieć na konkursowe pytania. Ilość wejściówek jest ograniczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

W Łodzi w Studio Dźwięku Benefit ( Tymienieckiego 25A ) można posłuchać Elements Fire. Po 16 grudnia będzie możliwość posłuchania Elements Metal. Zapraszamy!

Na https://www.facebook.com/totemacousticwpolsce zamieszczamy na bieżąco informacje dotyczące salonów, w których będzie można posłuchać. Na ten moment Łódź, ale pracujemy nad innymi miastami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witamy nowego dystrybutora!

Aczkolwiek ceny - raczej wzięte z kosmosu. O ile pamiętam na Audio Show w ulotce przy Totem Model 1 widniało... 15 000 PLN! To o ponad 5 tys więcej niż u poprzedniego dystrybutora!

Ale widać ceny Totemów zawsze są, jakie są :-) O na przykład tu:

http://allegro.pl/kolumny-totem-acoustic-model-1-signature-i4118236381.html

 

Ja rozumiem, że razem ze standami i kablami, ale na Boga, 10 tys!? Mani Two były niedawno do kupienia chyba wyjściowo za 7 tys.

 

Totem robi dobre głośniki ale to nei jest koniec świata. Za 10 tys można mieć masę świetnych monitorów.

Pozdrawiam Stempur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witamy nowego dystrybutora!

Aczkolwiek ceny - raczej wzięte z kosmosu. O ile pamiętam na Audio Show w ulotce przy Totem Model 1 widniało... 15 000 PLN! To o ponad 5 tys więcej niż u poprzedniego dystrybutora!

Ale widać ceny Totemów zawsze są, jakie są :-) O na przykład tu:

http://allegro.pl/kolumny-totem-acoustic-model-1-signature-i4118236381.html

 

Ja rozumiem, że razem ze standami i kablami, ale na Boga, 10 tys!? Mani Two były niedawno do kupienia chyba wyjściowo za 7 tys.

 

Totem robi dobre głośniki ale to nei jest koniec świata. Za 10 tys można mieć masę świetnych monitorów.

Pozdrawiam Stempur

Witam.

 

Okazuje się, że jednak ktoś na forum pisze w tym temacie.

Dzieki za przywitanie i konstruktywne uwagi!

 

31 maja w sobotę będzie można posłuchać różnych modeli Totema w Beneficie na Tymienieckiego w Łodzi.

Skupimy się na nowych modelach z serii Elements, ale także będą Rainmakery, Dreamcatchery i może Tribe III.

 

Zapraszamy - więcej szczegółów podamy wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Niekiedy wspomnienie przelotnego spotkania zakorzeni się w pamięci tak mocno, że tylko gwałtowne cięcie może zakończyć to psychiczne uzależnienie. Nie było wyjścia, należało przygarnąć do siebie małe Totemiątko. Tym samym przyszła też pora na zdradzenie największej tajemnicy Vincenta Bruzzese, czyli fenomenu brzmienia Totem Model 1 (Signature). Skąd bierze się ta przywoływana przez wielu magiczność?

 

Pierwsze chwile po włączeniu, minęła jakaś minuta podszedłem do jednej kolumny sprawdzić, czy podłączone są wysokotonówki. Na znanym utworze miałem wrażenie, jakby nie grały. Trzeba przywyknąć do innej prezentacji na górze pasma, za sprawą której dzieją się dwie rzeczy. Po pierwsze, sposób przekazu filtruje wszystkie brudy i szumy, przez co jest osiągane doskonałe tzw. czarne tło. Po drugie, jeśli już coś się pojawia, to wyłania się jak z otchłani, bardzo zwracając na siebie uwagę. Dzięki takiej podkreślonej izolacji nie potrzeba znacznej głośności, żeby usłyszeć elementy nadające muzyce blasku. Jest więc na górze cichutko, kameralnie i do świadomości docierają tylko najważniejsze wydarzenia. Tak często spotykanej w innych kolumnach warstwowości, syków, sybilantów, nerwowości i przejaskrawienia - nie ma wcale.

 

Ludzkie głosy i środek pasma jest mocno powiększony. To główne danie, wokal jest wzięty pod lupę i umieszczony w centrum akcji. Zawsze. Góra (jak już wiemy) go nie przesłania. Charakter wysokotonówki nie pozwala doświetlić wokalu, dlatego prezentuje się jako nieco ocieplony. Jest dostojny, pełny, nasycony. Najważniejszy. Jeśli utarło się mówić, że Totem Model 1 gra dużym dźwiękiem, to dlatego, że wokal zupełnie nie pasuje do wielkości skrzynki - jest wszechobecny, a kolumny ledwo zauważalne.

 

Bas odpuszcza rejon niskiego środka, gdzie rządzi wokal. Brak jakiegokolwiek podkreślenia wyższego basu powoduje, że nie spotkamy wybuchowych dźwięków, zdecydowanie postawiono na wyrównane rozłożenie energetyczności aż do kresu możliwości kolumny. W efekcie otrzymujemy łagodne i płynne przekazywanie podstawy. Wszystko wydaje się dobiegać z membrany i tylko na wybranych utworach do uszu dochodzi charakterystyczne bas-refleksowe wspomaganie. W utworach akustycznych otwór zdaje się nie pracować.

 

post-19223-0-14883400-1447100737_thumb.jpg

 

Wypada stwierdzić, że konstruktor jakby zaprogramował te kolumny, aby selekcjonowały z całej zawartości muzycznej to, co ma dotrzeć do słuchającego. Dodatkowo to wybrane ma wydobyć się ze skrzynki z nieprzeciętną energią. Jakby była jakaś graniczna bariera energetyczna decydująca, że wszystko poniżej jest wstrzymywane, a wszystko powyżej dostaje kalorycznego kopniaka. W ten sposób w każdym utworze znajdzie się coś wartego uwagi, co zacznie wysuwać się przed orkiestrę, tzn, zdominuje nagranie. Czasem będą to dźwięki w dole pasma, może jakieś przeszkadzajki na górze, ale najczęściej jej lub jego dobitny głos. Takie uporządkowanie i specyficzny spokój pozwala na podkręcenie głośności, gdyż żaden bałagan nie jest w stanie przedostać się do tych z góry zaplanowanych przestrzeni wypełnionych dystansem i ciszą.

 

Można byłoby podejrzewać, że w grze Totemów jest jakaś schematyczność. No i właśnie zaskakuje to, że jej nie ma. Pewna przewidywalność na pewno, ale to pozwala poczuć się bezpiecznie, mieć pewność, że polubimy każdą płytę - o ile przy zakupie dokonaliśmy świadomego wyboru. Moja przygoda z Totemem się zakończyła i będę sobie kibicował, żeby to dobre wspomnienie nie stało się natręctwem. Bo wtedy pojawi się ponownie myśl o zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , zostalem posiadaczem modelu 1 signature :) mam pytanko czy ktos dopalal swoje 1 jakims malym subem ??u mnie smigaja w 25 m2 , bas sie wyrabia ale jednak tego nizszego brakuje. Z monitorow jestem zadowolony , bardzo fajna duza scena :D szybkosc i szczegolowosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.