Skocz do zawartości
IGNORED

Goldmund - znajdź 5 szczegółów (quiz)


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Elberoth, ktos tu kiedys pisal, ze darkul teraz produkuje tylko na rynki zagraniczne, wiec moze ten Goldmund..... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej takie "akcje" zaszkodzą uczciwym audiofilskim manufakturom (zakładam, że nie wszystkie tworzą swoje modele tą metodą). Chociaż, człowiek rozgarnięty jak ma wydać tyle pieniędzy, to się trochę nachodzi naogląda i nasłucha zanim takie coś zamówi i przeleje kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowi.

Ktoś tu wkleił posta o tym, że napisał maila do Goldmunda z zalącznikiem zdjęciowym. I co, bzł odzew? Bo bardzo mnie ciekawi, co ini mają do powiedzenia w tej sprawie. Dajcie znać, jakby co.

Pozdrawiqam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, ja sie akurat z tego co darkul pisał nigdy nie śmiałem. Niedawno miałem okazję posluchać porwnania CD za 5Kzł z tanim DVD ... prezenter bardzo szybko wypiął DVD i stwierdzil ze CD jednak grał lepiej...słuchał już wześniej i ogólnie wszyscy w domu :))

...co miał powiedziec...a moze faktycznie nie słyszał. W tej zabawie coraz mniej mnie dziwi...ludzie ponoć słuchają na Playstation pierwszej generacji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie napiszą, że dołożyli połączenia kabelkami wykonanymi w technologii kosmicznej w NASA i oni dostali wyłączność na te druciki, które mają niezwykłe wprost właściwości. Do tego pewnie panel ze specjalnego stopu, który powstaje tylko dla nich i specjalnie zaprojektowano obudowę niepodatną na wibracje, a nawet na trzęsienia ziemi;). Do tego już tylko parę jakichś drobnostek. NA koniec dodadzą, że praktycznie jest to działalność non-profit, firma nie ma zysków a nawet dokłada do tego aby audiofile mogli cieszyć się referencyjnym dźwiękiem w tak przystępnej cenie;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lancaster

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo, ja raczej obstawiam, ze napiszą(jeżeli), ze ten CD jest świetna propozycją w swojej cenie i zachecą do porównań ze sprzętem z tej samej połki cenowej...i wcale sie nie dziwię, ze maja swietne samopoczucie :)

...oczywiscie jak audiofil wie ze gra dvd za np 500zł to nic ciekawego sie z niego nie wydobywa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiem wam jeszcze jedno - "firma" przyliczyła wpadkę. Skoro gość to wszystko potrafił zorganizować (choć moim zdaniem nieco amatorsko) i udawało mu się na to znajdować jakichś klientów, to daję sobie głowę uciąć, że będzie działał dalej, tylko po tej wpadce i wyciągniętych naukach będzie sprytniejszy. Założy nową firmę, "stworzy" kolejny "klocek" i dalej będzie szukał jeleni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie zapominajmy o pomarańczowej kropce !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lancaster

...a jakie to było cd za 5 kzł / tak z ciekawości/, bo ja porównywałem mojego CECa do DVD : Manta za 149 zł, Panasonic za 1 kzł, nagrywarka Sony za 1,5 kzł i to tak, jak porównywać drewnianą podłogę do gumoleona z nadrukowanym sękiem. Wiem, że ogólniki łatwiej sprzedać, ale ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lancaster

 

Tu możesz mieć rację. Może właściciel Goldmunda to nie cwaniak ale wyluzowany jajcarz. Może niesłusznie psy na nim wieszamy;). Chłopak posłuchał tych różnych "referencji", posłuchał w domu przypadkiem płyty cd w odtwarzaczu pionka (lub innego klona) i doszedł do wniosku, że ... brzmi on tak, jak źródła za 9000$ (może ewentualnie go podrasował, bo przecież nawet nie wypada tak sprzedawać bez jakichś własnych ingerencji;)). W takim wypadku postąpił rzetelnie i z dbałością o portfele audiofili - wycenił nie na 9000$ a na 8600$ (tak była cena?). Dał świetną obudowę. Za tym, że to jajcarz a nie cwaniak przemawia to, że nie kombinował nic ze środkiem, niczego nie próbował tam tuszować:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież większość audiofili jest głucha jak pień.

 

Sam się o tym przekonałem chodząc po salonach audio jak kupowałem sprzęt miesiąc temu. Połowa "osłuchanych" sprzedawców w salonach (z wyjątkiem jednego) wciskała mi klocki z ugrzecznionym plumkaniem i kompletnym zanikiem linii basu. Jak zwracałem im na to uwagę, to mówili, że to kwestia nieosłuchania w dobrym sprzęcie. Ja po tych prezentacjach zacząłem się na poważnie zastanawiać czy ci złotousi byli chociaż raz w życiu na jakimkolwiek koncercie, czy to elektrycznym czy akustycznym.

 

Większość tego sprzętu nie ma w ogóle "kopa", wystarczy iść na pierwszy lepszy koncert rockowy lub jazzowy (najlepiej akusyczny) i posłuchać jak brzmi kontrabas, saksofon, gitara basowa i porównać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo, no nie rob jaj. Jakie naciąganie ludzi ? To serio gra pewnie na poziomie CD za 20Kzl....dla mnie to nic dziwngo. Jezeli bez uprzedzen postawisz tego pioneera przy CD za 5Kzl i bedziesz miał wybrac ktoryś w ślepym teście to czasami mozna sie niexle zdziwić...i to wbrew pozorom nie dlatego ze kiepsko slyszysz, tylko dlatego ze slyszysz bardzo dobrze :)

 

Pozdrwiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>PiotrSz

 

Bo Ty może nie jesteś audiofilem i nie wiesz co masz uważać za dobre;). Mi gość w salonie audio do mini wieży Denona która stoi u mnie w sypialni wciskał jakieś przewody głośnikowe za ponad 50 zł/mb. Pytam, czy do takiego sprzętu jest sens ładować takie druty, a on "jak najbardziej, dźwięk się uszczegółowi, ... itp";).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, zrodlo hajendowe juz jest... to jaki wzmak i kolumny przepakowac.... wzmaka proponuje t-ampa w jakas marmurowa obudowe :D bedzie doskonala przebitka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

holy, 2 Sty 2008, 12:51

 

>PiotrSz

> masz 100 % rację, nalęzy więc szukać, nie dzieląc z góry sprzętu na taki czy siaki

 

Ja też sie zgadzam w 100%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co przepakowywać kolumny?, jeszcze coś się przy tym zepsuje w dźwięku;). Proponuję tylko porządnie okleić fornirem (dowolnie wybierany - opłata 10 k$) oraz dodać porządne terminale i plastikowy panel na wysokotonówce zastąpić aluminiowym o innym kształcie (żeby nikt się nie zorientował;)) co pozwoli na ustalenie ceny na poziomie 75 k$.

 

a oto pierwowzór:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra dobrze po przeróbkach, oryginalny - tak sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo, nawet bym nie oklejal fornirem...po co ? Dajesz tylko wielka grawerowaną tabliczkę(zlotą) która rzuca sie w oczy prędzej niż reszta :) ...tabliczkę z wiadomymi napisami i porównujesz z reszta urządzen przyjmujac produkt jako referencje :)

....tak jak Piotr napisal - większosc niestety...podnieta prasówkami i "prestizowością" pozwala zapomnieć ze to co sie wydobywa nie przypomina muzyki...zresztą jak to kilka osób na forum napisało "nie chce miec w domu muzyki" ... jak nie to nie...Goldmundy czekają....nie tylko firmy goldmund zreszta i nie chodzi tylko o przepakowywanie pioneera w urządzenia za 20Kzł...bo ten nieszczesny Goldmund pewnie na swojej połce cenowej nie gra źle. I własnie to tak jak pisałem jest w tym najzabawniejsze...

czujecie tego bluesa jak włascicie Goldmunda radzi początkującemu audiofilowi posiadajacemu dvd pioneera....kup to, potem sprzedasz-dołozysz, kupisz tamto-znów sprzedasz i dolozysz, no i wreszcie jak już będziesz miał uzbierane 8Kzł to sobie za dwa lata kupisz chodzonego Goldmunda i będziesz miał hiend :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.