Skocz do zawartości
IGNORED

Goldmund - znajdź 5 szczegółów (quiz)


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

...czyli różnica 21471pln odejmując koszt obudowy i marketingu na jedna szt. powiedzmy, niech będzie z 3000 pln daje nam 18471pln zysku :) ta sumę podzieliłbym na 3 uwzględniając prestiż marki i można by zarobić jakieś ok 6000pln na sztuce.

 

otwieramy biznes ? ;) ja mogę zająć się obudowa :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza jest ta aluminiowa płyta przykręcona do napędu. Zaraz pojawi się jakiś nawiedzony, który powie, że to ta magiczna część, która poprawia brzmienie.

 

Uprzedzając pytanie powiem tylko, że wykonanie takiego czegoś to przy tych wymiarach cena ok 40 zł razem z anodowaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwiłbym się, gdyby znalazły się inne 'hajendy', które są przerobionymi, ładnie opakowanymi tanimi odtwarzaczami dvd.

Autorowi wątku gratuluję spostrzegawczości!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie emocjonujcie się aż tak chłopaki:). Co innego gdyby to był jakiś tańszy klocek (dajmy na to 3 kzł) i duża grupa forumowiczów wiedziona "znakomitymi opiniami prasy audio" by go zakupiła a potem okazałoby się, że to zwykła manta z aluminiowym wyszczotkowanym przednim frontpanelem i odłączoną sekcją wideo:). Są różnego rodzaju cwaniacy i - jak to dzisiaj wielu mówi:) - każda okazja jest dobra, aby zarobić trochę grosza:). Ten sprzęt ma jedynie szansę znaleźć się w domu jakiejś holywoodzkiej gwaizdeczki lub opływającego w dostatek przygłuchego gościa, który będzie się wręcz CIESZYŁ, ŻE TYLE WYDAŁ NA SUPER SPRZĘT. Oczywiście nie omieszkają tego nie zauważyć odwiedzający go goście. A kto tego będzie słuchał? Nikt. A takiej firmie znakomicie opłaca się znaleźć kilkunastu (marzenie kilkudziesięciu) takich frajerów, którzy w sumie nie są melomanami a mają za dużo pieniędzy, nie mają co z nimi zrobić i .... wypadałoby coś drogiego wstawić do salonu, a nie jakąś tam wieżę Sony. Marantz też jest pospolity:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w grę wchodzi czynnik psychologiczny...

pewien gość od marketingu KRELL'a kłapnął niegdyś: nie jakość sie liczy, TYLKO CENA - klient musi miec swiadomość że kupił sprzęt drogi, a drogi znaczy dobry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tzw. marketing czyli po ludzku nabieranie gości ! miałem 10 lat temu sympatycznego akai cd-1100 ( otatni cd tej firmy ) za nędzne 400 DM który grał sympatycznie , był ładnie zbudowany ( i zresztą gra u siostry bez problemów do dziś ) W tym czasie był oceniony dużo niżej niż identyczny model ( z gorszym "opakowaniem") model firmy cenionej przez audiofili - trochę się temu dziwiłem . Pięc lat temu na rynlku był opluwany HK 750 i jednoczesnie francuski klocek za 10 x tyle w innej obudowie i z bardzo pochlebnymi recenzjami ! Ale prawa z Goldmundem to faktycznie rekord świata ! Tak więc pozostane z moim jeszcze nie wygrzanym cd 6002 za 1200 zł jakiś czas z swiadomościa że nie zostałem najzwyklej w świecie oszukany i tego wszystkim w nowym roku życzę !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senicz dał tym samym dowód swojego obeznania w sprzęcie hi-endowym :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, to dobitny przykład, że w powodzeniu różnych przedsięwzięć (gospodarczych) marketing za pomocą różnych sztuczek usiłuje grać główne skrzypce. Jedynie czujność i własne uszy ochronią nas przed wywalaniem pieniędzy w błoto. Nie ma to jak dopasować dzisiaj wygląd do ustalonej ceny, a środek ... jest najtaniej ważny. Dam wam przykład. Kupiłem do sypialni taki mini zestawik denona f-101 (cd + ampli). Kosztował w sklepach z głośniczkami denona 2899 czy też 2999 zł, ja na szczęście kupiłem za ułamek tej ceny z prywatnego importu. Zestawik dostał nawet w prasie brytyjskiej świetne recenzje - pisano w zrównoważonym brzmieniu i zadziwiająco pięknej średnicy jak na taki zestawik. Wykonanie faktycznie - ekstraklasa. Podłączyłem to to i ... średnica wcale nie taka jak w "testach". Podłączyłem zamiast fabrycznych "pykawek" normalne głośniki i ... nadal coś nie tak. Bas jakiś wycofany, wysokie trochę ostre, rozdzielczość nie najlepsza, dźwięk nie wybrzmiewał tylko jakoś szybko był wygaszany i muzyki raczej się z wielką przyjemnością słuchać nie dało. Najpierw myślałem, że problem tkwi w głośnikach (podpinałem zmodyfikowane Tannoje i Elaki), ale w końcu nieco zirytowany brzmieniem podpiąłem pod ten amplituner cd sony 222ES i ... zupełnie inny świat, dżwięk pełniejszy, rozdzielczy z właściwym wybrzmieniem. Okazało się, że faktycznie mógł to - pomimo wymiarów- być niezły sprzęcik gdyby nie to kompletnie dziadowskie cd z zestawu (zresztą marketingowo rozreklamowany przetwornik Delta-Sigma 24 bit - a w brzmieniu ostatnie gówno, lepszy był Technics PG4 którego kiedyś miałem).

Denon rochę takich zestawów sprzedał w Polsce za 2999 zł. W sklepach raczej nie kupowali ich studenci tylko dobrze sytuowani, którzy chcieli mieć klocki mające nieco ekskluzywny wygląd (a i cena odpowiednia do tego).

Szczytem Denona był inny zestaw mini - 201 SA. Cd będące chyba tym samym co w zestawie f-101 tylko w jeszcze innym opakowaniu wyceniona na ponad 1800 zł (!!!!). Wzmacniacz - 2000 zł (!!!!). Do tego w równie słonych cenach można było zakupić "niestarzejące się wyglądem" - opis z katalogu - magnetofon oraz na zamówienie minidisc. Grunt to znależć grupę docelową, potem dopasować wygląd do oczekiwań, wepchnąć jakąś pospolitą elektronikę i - biorąc pod uwagę cenę - trochę sobie dorobić. Producent jest szczęśliwy i klienci, ponieważ kupili to czego potrzebowali - czyli DOBRE SAMOPOCZUCIE:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warczycie na coś czego nie widzicie? Może pod płytką z przetwornikami jest jeszcze jedna płytka z supermulticoolprocesorem i baterią hiendsuperprofiprzetworników?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą, może jakaś "złota rączka" wzięłaby się z modyfikację tego DVD? Jakby coś z tego wyszło, to wiele osób zamiast kupować na Allegro od innych cwaniaków wyrzucane przez Niemców najczęściej szwankujące odtwarzacze mogłoby kupować pioneery i je modyfikować (o ile rezultat byłby faktycznie obiecujący).

Proponuję zrzutkę dla chętnego i znającego się dobrze na tuningu któregoś z forumowiczów. Jak zrzuci się 20 osób to wyjdzie po 10 zł, myślę że warto o ile ktoś się poważnie podejmie zadania modyfikacji. Potem należałoby zorganizować rzetelne odsłuchy bynajmniej nie w towarzystwie "wzajemnej adoracji" względem modyfikującego i jak coś z tego by wyszło modyfikujący by potem trochę zarobił na dłubaninie dla innych a reszta by zaoszczędziła na drogich źródłach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do netboya:

Niestety Twoje wyliczenia są niewiele warte. Tak naprawdę trudno oszacować "z zewnątrz" opłacalność całego przedsięwzięcia. Koszt obudowy, bebechów oczywiście można określić względnie precyzyjnie (w odniesieniu do ceny za jaką jest ten sprzęt oferowany). Ale ile będzie kosztował marketing to licho jedno wie, pewnie będzie dość kosztowny:) i wymagający wiele pomysłowości aby znaleźć w tej cenie w ogóle jakichkolwiek chętnych. Nawet wśród drogiego sprzętu jest jakiś wybór i to w markach które znacznie lepiej dają do zrozumienia gościom "patrzcie jaki jestem bogaty":). Jak znalzłbyś 30 chętnych na zakup koszty wyglądałyby inaczej niż gdybyś znalazł dwóch ... lub żadnego:).

 

Kolejna rzecz to taka, że za całą rzecz wzięli się amatorzy. Licząc na wąską grupę zasobnych odbiorców mogli tego pioneera urządzić wewnątrz tak, aby ten "szwindel" nie był widoczny. Koszt znacząco by nie wzrósł, a znacząco (lub) całkiem odpadłoby niebezpieczeństwo wpadki, jaką zaliczono chociażby na tym forum. Dla mnie kompletna amatorak. Jak coś robić to robić dobrze ,a chłopaki nawet dobrze kombinować nie potrafią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rochu

Nie jest wcale powiedziane, że ten Pioneer nie jest w stanie potencjalnie SACD odtwarzać. Kosztuje tylko 199 zł, a przecież Pioneer ma też inne, znacznie droższe modele które też przecież chce sprzedawać i zarabiać kasę a nie zrobić "wszystko w jednym" (ZA JEDYNE 199 zł !!!) i sprzedawać tylko jeden najtańszy model. Ciekawe byłoby poprzyglądanie się różnym modelom jednego producenta. Może okazałoby się, że ten za 1500 zł w środku jest niemal identyczny z tym oferowanym za 250:). Wcale nie jest powiedziane, że wyprodukowanie modelu który ktoś kupił za 1500 zł jest o wiele droższe niż innego sprzedawanego za te 250 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu - nawet jeśli to nieco inny model (faktycznie płytki dac się nieco różnią)

to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

taki ma już svcd i wszystko ;) (a róznica w cenie... nadal dramatyczna ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>clo2

 

to był żart :) jak bym chciał faktycznie się za to zabrać to policzyłbym to zupełnie inaczej, nie od "dupy strony" i po cichu a nie na forum. Ale nie chce, nie moja branża, choć taka obudowę z projektem i wykonaniem to z palcem w... uchu :D

 

trochę luzu w tym nowym, może lepszym roku :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

 

Jak trafiłeś na to niespotykane podobieństwo tych dwóch urządzeń?

Bo nie wierzę,że swój wolny czas przeznaczasz na wyszukiwanie takich samych elementów w różnych klockach....musiałbyś mieć go na prawdę dużo.

To był przypadek?

 

Nigdy wcześniej moje dvd Samsunga nie odtwarzało muzyki z cd,właśnie sprawdziłem-gra tragicznie-niestety nie nadawało by się na wnętrze hi-endowego klocka. :-) szkoda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Coś mi się jednak wydaje, że skoro Goldmund odtwarza SACD a DV-300 nie a porównując płytki widac delikatne różnicę to dawcą może okazać się "starszy braciszek" DV-600, który odtwarza zarówno SACD jak i DVDA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze - w świecie masowej produkcji należy być naprawdę czujnym:). Wydaje się, że przy takiej produkcji najbardziej opłacalne jest tworzenie "bazy", do której dodawać się będzie (albo ograniczać) pewne funkcje w zależności od finalnej ceny produktu. Nie wiem jak jest obecnie, ale można przypuszczać, że np czytniki będą w stanie czytać wszelkie formaty (bo taniej i mniej problematycznie jest "tłuc" jedno) a to czy dany sprzęt odczytuje SACD i DVD-Audio czy też nie będzie zależeć od softu lub innych części. Teraz produkcja jest tak tania, że włosy stają dęba. Przykład (jeden z nieprzebranej masy) - chciałem komuś zakupić tani odtw. mp3 na mikołaja. Zainteresowałem się Teacem, który w "promocji" kosztował 99 zł. Na szczęście znajomy pracownik sklepu odradził mi stwierdzając, że Teac i Grundig masowo wraca z reklamacjami, więc w tym przypadku może być to nieudany Mikołaj:). Tak rozmawialiśmy, jak to firmie (w tym przypadku Teac i Grundig) opłaca się sprzedawać coś, co jest wadliwe i czego nie opłaca się potem naprawiać, a co masowo wraca od użytkowników. Znajomy był ponoć poinformowany i stwierdził, że wyprodukowanie tego ustrojstwa kosztuje w Chinach KILKA ZŁOTYCH, dodał "nawet nie kilkanaście". I teraz nawet jak wróci 70% z reklamacją i trzeba dać w zamian kolejne to i tak się opłaca. Tak wielkie firmy zarabiają dziś pieniądze i zanieczyszczają środowisko odpadami. Mam już drugie DVD, pierwsze dostałem i po 4 miesiącach zaczęło się pierniczyć (a nie wypadało do ofiarodawcy lecieć po paragon) a drugie kupiłem sam, jest na gwarancji i właśnie czytnik sfiksował kompletnie, biorę paragon i w tym tygodniu pomykam z reklamacją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

"senicz dał tym samym dowód swojego obeznania w sprzęcie hi-endowym :-)"

 

Senicz nie wierzy w istnienie życia na innych planetach poza tymi, które sam przerabia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu chłopaki coś pisali o brzmieniu DV-600, choć sprzęt towarzyszący w jednym z postów pozostawiał wiele do życzenia. Powoływano się też na kiepskie opinie w prasie:). Szkoda, że nigdzie nie można u nas bezproblemowo odsłuchać tego Goldmunda i chwilę póżniej Pionka w tej samej konfiguracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.