Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś mój Onkyo CR-505 odmówił mi posłuszeństwa, a dokładniej odtwarzacz CD. Jeszcze niedawno wszystko śmigało, jak należy, a dziś bez względu na płytę, wciąż wyskakuje mi "NO DISC". Włożę płytę, słyszę jak próbuje ją rozpędzić, słyszę cyk... cyk... cyk... i hamuje, a znany komunikat wyświetla się na wyświetlaczu. Cóż było robić, pierwsza myśl - zabrudzona soczewka lasera. Śrubokręt w dłoń i do roboty. Trochę się pomęczyłem, nim ujrzałem oczko lasera (marki Sony), ale ostatecznie wyczyściłem mało profesjonalnym sprzętem- pałeczką do uszu zamoczoną w benzynie ekstrakcyjnej. Na ile mało profesjonalne to było, okazało się jak tylko spróbowałem uruchomić płytę ponownie. Niestety, sukcesu brak. Błąd wciąż ten sam.

Jakieś pomysły ?

 

P.S.1 Nie wiem, czy w dobrym dziale piszę o tego typu problemie. W razie czego nakierujcie mnie.

 

P.S.2 Chciałem dodać zdjęcie soczewki, ale z jakiegoś powodu nie mogę (jakiś server error, czy cuś...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze z paskiem nie ma problemow. To moze byc pasek, oczko lasera lub po prostu software.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Pasek? Nie jestem pewien (a nie chcę rozkręcać tego po raz drugi, aby sprawdzić), ale nie zauważyłem tam paska. Wydaje mi się, że napęd realizowany jest za pomocą plastikowych kółek zębatych. Soczewka po szynie porusza się na 100% właśnie w ten sposób, a sam obrót płyty... Teraz nie kojarzę, choć wydaje mi się, że jakikolwiek pasek bym zauważył.

 

Wygląda to tak:

 

5de96dab85621c85m.jpg

 

e4bb18fdf6eb226dm.jpg

 

Swego czasu (jakieś 15 lat temu) miałem zupełnie podobny problem z miniwieżą Sony. Nie był to sprzęt wysokich lotów (choć dość normalny w porównaniu do świecąco-błyszczących przybytków z tamtego okresu), ale pamiętam, że wtedy nawet autoryzowany serwis nie poradził sobie z tym problemem. Objawy były identyczne, a wieżyczka stoi na półce do dziś (z nienaprawionym CD) I tak sobie myślę, czy aby na pewno te napędy Sony wkładane do tanich zestawów, są w ogóle dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedno z dwoch laser, soft. Generalnie szkoda ze tak to wyglada. Dlatego ja odszedlem z plyt kompaktowych. Pliki + w przyszlosci vinyl. W ramach zachety, na ebay'u mozesz czasem kupic tanio Marantza 510 lub SA Roomplayer. Mysle ze wyszlo by Cie kupic to taniej niz naprawiac tego Onkyo.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Sprawdz odtwarzacz oraz pokretlo glosnosci/terminale glosnikowe. Czyli czy naped odtwarza muzyke, czy nie ma jakis skokow glosnosci i luzow na galce, oraz czy obie kolunmny graja rowno. Jesli bedzie ok, to ciesz sie Denonem.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma chyba limit do 32GB + pendrive musi byc sformatowany jako fat32, niestety exFAT Ci nie przeczyta.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Posiadam Denona M-39 z kolumnami Magnat quantum 503. Właśnie chciałem go sprzedać i kupić coś z Marantza a mianowicie Amplituner sieciowy Marantz Melody Stream MCR510. Takie pytanie czy zagra on lepiej od mojego Denona? I tak na marginesie Denonka będę wystawiał bez kolumn za jakiś tydzień stan sprzęciku idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdecydowanie zagra lepiej. Jesli masz pytania to smialo. Gdyz takowy posiadam. :)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem się przywitać :)

Od paru lat obserwuję to forum. Skończyło się na zakupie bratu Pianocrafta :)

A ja sam oddałem starą miniwieżę Aiwa i kupiłem... Revo Superconnect :)

Małe wszystkomające (i niestety drogie) "radio" monofoniczne - ale w obecnej sytuacji mieszkaniowej to najlepszy wybór i bardzo jestem zadowolony :)

Jeśli ktoś chce ktoś do sypialni to może być lepsze niż dowolna mini/micro wieżyczka!

Ja do tego podpinam wzm słuchawkowy i jest ok. A jeszcze można przecież pomyśleć o DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam marki, ale widze ze jest do kupienia w John Lewis, wiec wybiore sie na pomacanie i posluchanie. :)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy dobrych miniwież (to jest mój pierwszy wpis na tym forum).

 

Poszukuję dobrze grającej miniwieży do nagłośnienia pokoju o powierzchni 14 mkw.

Priorytetem jest stosunek cena/jakość oraz rozmiar (na regale nie zmieści się duży amplituner).

Na zestaw chciałbym wydać max 2.000-2500 PLN.

Sprzęt będzie wykorzystywany do słuchania bardzo różnorodnej muzyki (od metalu przez rock, muzykę klasyczną, pop - skończywszy na piosenkach dla dzieci :D) dlatego zależy mi na jego uniwersalności. Funkcje sieciowe nie są dla mnie priorytetem. Mile widziana obsługa DAB.

Przeczytałem dużą część wątku o miniwieżach, co jednak nie przybliżyło mnie w żaden sposób do podjęcia decyzji w przedmiocie zakupu. Niestety wraz z nabywaną wiedzą wątpliwości tylko rosną.

 

Obecnie rozważam następujące opcje:

1. Denon D-M40 DAB z kolumnami Dali Zensor 1 – koszt ok. 2500

2. Denon D-M40 DAB z kolumnami z zestawu – koszt ok. 1600 PLN

3. Denon D-F109 (amplituner + CD+ kolumny z zestawu) – mam możliwość zakupu używanego zestawu za ok. 1400 PLN - jeszcze na gwarancji – za jakiś czas dokupiłbym do tego lepsze kolumny – np. Zensor 1 lub 3

4. Denon D-M39 DAB z kolumnami z zestawu (opcja budżetowa – koszt ok. 1.100 PLN)

5. Denon D-M39 DAB z Dali Zensor 1 – koszt około 2.000 PLN

 

Czy ktoś orientuje się jaka jest różnica w brzmieniu (nie miałem możliwości bezpośrednio ich porównać) między M39 oraz M40? Czy warto dopłacić 300-400 PLN do nowej wersji mini od Denona?

Radzilibyście skupić się na M39/40 czy raczej nastawić się na F109 i zmianę w przyszłości kolumn na nieco lepsze?

 

Dzięki z góry za wszystkie sugestie i opinie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznice w brzmieniu miedzy DM39 a DM40 sa marginalne, to chodzi glownie o nowe gniazda. Rozumiem ze musi byc kompakt. Jesli nie masz miejsca na standy to na poczatek poszedl bym w opcje 3 (jesli to urzadzenie jest pewne i byc moze jeszcze na gwarancji), potem opcja 4 lub 2. Z czasem zobaczysz czego tak na prawde szukasz.

 

Radze takze dodac do kwoty koszt kupna standow, no chyba ze masz jakas duza, porzadna komode gdzie na poczatek mozesz postawic kolumny. :)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów.

 

Natknąłem się na test mini Kruger&matz km 1598

http://www.hifichoice.pl/krcsger&matz-km-1598-test,103,9

i bliżniaczo podobny model TEAC tc-800n

https://www.google.pl/search?q=teac+tc-800n&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjxiNDe5tfOAhUJSBQKHe8aB1EQ_AUICCgB&biw=1173&bih=589#imgrc=MjKwyevpnQn1GM%3A

 

Jak myślicie czy to ten sam sprzęt pod różnymi nazwami i pewnie różnymi cenami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze w 70/80% moze byc to samo jesli chodzi o elektronike. Kolumny sa zupelnie inne. Jest jakas roznica w cenie miedzy nimi?

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze w 70/80% moze byc to samo jesli chodzi o elektronike. Kolumny sa zupelnie inne. Jest jakas roznica w cenie miedzy nimi?

 

Moim zdaniem kolumny różnią się tylko wybarwieniem forniru bo ponoć jest naturalny.

 

 

 

Moim zdaniem kolumny różnią się tylko wybarwieniem forniru bo ponoć jest naturalny.

 

http://www.lyra-media.com/ufiles/dch1127_teac800.JPG

 

https://www.google.pl/search?q=kruger%26matz+km+1598&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjnrd3HodjOAhWBVxQKHWFZALYQ_AUICCgB&biw=1173&bih=589#imgrc=UtlmU1rzKvFFiM%3A

 

Może uda się odszukać cenę TEACa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa na tyle marginalne ze nie ma sensu. W ostatnim jedynie chyba przebudowali troche kolumny i wzmak jest juz w klasie "D" z tego co pamietam.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawidM dzięki za pomoc.

Ostatecznie kupiłem F109C (zestaw DRA109 + DCD109 + SC-109) za ok 1300 PLN z ponad roczną gwarancją - aktualnie czekam na dostawę.

Znam brzmienie zestawu z bazowymi kolumnami i dla mnie nie jest ono zadowalające, dlatego w najbliższym czasie chciałbym sprzedać kolumny z zestawu i zakupić jakieś ciekawiej grające Monitorki.

 

Poszukiwania rozpocząłem od Zensor 3.

Uważacie że to dobry wybór do F109 czy zwrócić uwagę na coś innego? Jeśli tak to na co?

Budżet na kolumny: ok. 1.500 za parę.

 

Dzięki z góry,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze kolumny marki Tannoy. Np. Mercury 7.1 czy 7.2, Elac B5 czy Wharfedale Denton.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, ale ja juz nie potrzebuje dtwarzacza CD. Dla mnie jest to zbedny element zestawu.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kolejne ciekawe mini - Cabasse. Marki nie trzeba przedstawiac. Bardziej w moim guscie. Gdyby nie to ze Marantz'a kupilem za grosze, plus do tego gra bardzo dobrze, to zastanowil bym sie. :)

 

MG_4610.jpg?resize=760%2C581

 

http://www.hfc.com.pl/test/2489,cabasse-stream-amp-100-+-cabasse-surf.html

 

http://blog.son-video.com/en/2015/07/review-ampli-cabasse-stream-amp-100/

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów.

 

Natknąłem się na test mini Kruger&matz km 1598

http://www.hifichoice.pl/krcsger&matz-km-1598-test,103,9

i bliżniaczo podobny model TEAC tc-800n

https://www.google.p...MjKwyevpnQn1GM:

 

Jak myślicie czy to ten sam sprzęt pod różnymi nazwami i pewnie różnymi cenami?

 

TAGA HTR-1000CD trzecia do kompletu :)

http://www.taga-audio.com/catalog,product,id,252,electronics_stereo_systems_all-in-one_htr-1000cd

Plus dla Tagi za DAB.

Myślę, że bez względu na firmę, całkiem ciekawy sprzęt.

Trochę jak starsza mini Philips MCM 906

Edytowane przez luke2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.