Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce robić nowego tematu bo moze tu uzyskam odpowiedz. Czy do pianocraft 840 będę mógł podpiąć CA MS 6? Czy odtwarzacz CD w pianokrafcie będę mógł wykorzystać jako transport i kablem cyfrowym podpiąć go do CA MS 6 i potem juz na wzmacniacz? Czy można kupić same klocki bo na necie widze tylko komplety tj: klocki z kolumnami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja myslalem o UK, bo tu obecnie mieszkam. Do 1000 funtow mysle ze mozna by sie bylo jeszcze skusic, ale 2000 to stanowczo za duzo.

 

Po przeliczeniu bezpośrednio z jenów na funty wychodzi £1200 (~7000PLN), z tym że do tego doszłyby jeszcze opłaty celne, podatki, i koszt transportu... generalnie to już bardzo drogie mini hi-fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche juz ponad miare. Za polowe tej sumy mozna juz sobie zlozyc swietny system oparty na plikach i radio DAB z mozliwoscia pojscia w vinyle.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=o_PHj78lsTI

 

http://www.sony.pl/electronics/zestawy-muzyczne/shake-33

 

https://www.youtube.com/watch?v=BeitX04a6Kg

 

WAGA GŁOŚNIKA 18,5 kg

 

EDIT:

 

Na inne kraje oferta jest jeszcze wzbogacona o kilka większych modeli :

 

http://www.sony.com.mx/electronics/equipo-de-audio-sonido/t/hi-fi-alta-definicion

Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krak_oN, witamy w klubie z Twoim audiofilskim cackiem :)

 

To nie moje, ale tego typu zestawy mają największe wzięcie w krajach latynoamerykańskich, ameryki południowej.

 

W rosyjskim sklepie się śmieją ale są kraje gdzie takie wieże są na porządku dziennym, być może mają nieco inną mentalność. Na pierwszym filmiku kliknąć na youtube na dole.

 

https://www.youtube.com/watch?v=2cFnwW_qv6k

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=P4achFymsvg

 

https://www.youtube.com/watch?v=pJl20T0UQyU

Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zwracam sie z radą do bardziej doświadczonych. Mianowicie chodzi mi po głowie zmiana sprzętu grajacego. Na obecną chwile posiadam microlab solo 6c podpięte pod maya u5 i wyjscie sluchawkowe z tv.

 

Zastanawiam się nad zmianą na denona dm40 plus w przyszlisci dokupienie sobwoofera, ewentualna zmiana kolumn.

 

Denon dm40 posiada dwa wejscia optyczne na kturych bardzo mi zależy.

 

Pokój w jakim to będzie grało ma 16m2, muzyka to rap, trap czasami rock i filmy.

 

Teraz pytanie do was czy warto mysleć nad zmianą na denonadenona czy może coś innego doradzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

witaj, denonik to dobry trop, bo masz dobre stereo i możliwość podpięcia woofera, co jest istotne przy oglądaniu filmów.Ważne są jednak finanse jakie chcesz przeznaczyć na sprzęt.Teraz np. bardzo poplurane są zestawy wzbogacone o obsługę sieci i gęstych plików.Jakie są Twoje priorytety, czy wystarczy Ci muza z plików, czy wolisz mieć możliwość odpalenia jej z cd?Ja posiadam Model denona dm39 na powierzchni około10 m2 jestem mega zadowolony, mam go podpiętego pod głośniki Dali Zensor 1 .Z takich alternatyw to może jakies yamachy pianocrafty, tu masz szeroki wachlarz modeli z napędami bluray nawet :) Najlepiej jak przejdziesz sie do jakiegos marketu z elektronika bądź specjalistycznego sklepu i porównasz róże klocki :), bo może się okazać ze jednak cos większego się spodoba aniżeli minisystem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników Marantz MCR 510/610 - jak w nim działa spotify? Czy nie ma z nim problemów? Czytam o nowej wersji MCR511/611 i właściwie jedyna znaczna różnica to spotify connect. Jeśli w starym spotify działa dobrze to kupiłbym tańszy, starszy model.

Chyba że ktoś widzi coś jeszcze fajnego w odświeżonych modelach na co nie zwrociłem uwagi, a powininem?

 

No i czy ktoś porównywał na żywo 510 vs 610? Jest jakakolwiek różnica w dźwięku?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników Marantz MCR 510/610 - jak w nim działa spotify? Czy nie ma z nim problemów? Czytam o nowej wersji MCR511/611 i właściwie jedyna znaczna różnica to spotify connect. Jeśli w starym spotify działa dobrze to kupiłbym tańszy, starszy model.

Chyba że ktoś widzi coś jeszcze fajnego w odświeżonych modelach na co nie zwrociłem uwagi, a powininem?

 

No i czy ktoś porównywał na żywo 510 vs 610? Jest jakakolwiek różnica w dźwięku?

Pozdrawiam!

Witam w nowej wersji jest Bluetooth i dwa cyfrowe wejscia . Mam putanie do kolegi czy wybrałeś już kolumny do Marantza jak tak to napisz jakie ,bo ja też jestem zajnteresowany kupnem Marantza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Na przykład? Podałbyś jakieś swoje propozycje?

 

Juz nie wiem dokladnie o czym rozmawialismy, ale moje Simple Audio Listen, Definitive Technology czy Q Acoustics BT3 plus dodany do nich sub to jedno z rozwiazan.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pisałem jakiś czas temu na temat funkcji speaker- optimizer w denonie m39 którego posiadam. Chodzi mi o to czy po aktywowaniu tej funkcji zmienia się choć trochę jakość dzwięku? Ja po włączeniu tej funkcji nie słyszę żadnej różnicy.Może u mnie coś jest nie tak z wieżyczką? Ktoś z was używa owej funkcji,proszę o opinie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pisałem jakiś czas temu na temat funkcji speaker- optimizer w denonie m39 którego posiadam. Chodzi mi o to czy po aktywowaniu tej funkcji zmienia się choć trochę jakość dzwięku? Ja po włączeniu tej funkcji nie słyszę żadnej różnicy.Może u mnie coś jest nie tak z wieżyczką? Ktoś z was używa owej funkcji,proszę o opinie na ten temat.

 

Dziala tylko jak mnie pamiec nie myli z SC-N9. Generalnie filter ktore reguluje niskie tony. Roznicy duzej nie uslyszysz.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To funkcja ala loundess, unikaj jej. Zapomnij ze ona istnieje. Generalnie to staraj sie sluchac na neutralnych ustawieniach. Jak Ci za malo basu, wypelnienia, dolu, to z czasem pomysl o aktywnym subie.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka..tak zajrzalem na forum po paru latach...Sprzety gdzies tam stoja w PL odlaczone od kondycjonera,nowy hi-endowy nabytek Taga Harmony 2,1 ktory zakupilem w maju do mojego lokalu w ktorym prowadze/ilem dzial.gosp.,tez jest odlaczony...teraz tak sobie slucham muzy zgranej na WD na takim urzadzeniu..Sony GTK-X1BT za jakies drobne 300 euro z dostawa pod drzwi...

(najlepsze jest to ze jak zamowilem w czwartek z Inglostad to w piatek juz byl pod drzwiami...)W moje rece wpadl mi tak zestaw(tu pojechane przez anty fanow tej marki)Made in Japan-Technics SA-CH950...hula wszystko,kieszenie decka cichutko sie otwieraja...mechanizm odwtarzacza cd sunie bez szmerow...zaczalem skupywac kasety(z sentymentu)...tak kombinuje jakie podpiac/kupic do tego monitory...moze STX?Bede na tym gral daleko od domu...A ze ludzie [*] ,ktorzy zawsze mieli jakies fajne zabawki do sprzedania po prostu odeszli...o ku#wa nie moge...greetings

 

chcialem podeslac fotki a u d#pa...to juz chyba jestem stary..nie umiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Prosze pomózcie wybrac wiezyczke, bo moj 15-letni Philips padł

przedział cenowy: 1000-1200 zł

muzyka: trance, tech-trance, psy-trance, techno

powierzchnia: 12m^2

źródło dzwięku: głownie płyty cd bo cały czas kupuje i sety mp3, radia nie słucham

 

Zależy mi głównie na jakości dzwięku, cichym napędzie cd, muzyki nie lubie słuchać bardzo głośno - mieszkam w bloku.

 

Czy Denon D39 nadaje sie do tego rodzaju muzyki? Nie zamierzam narazie wymieniać głośników, może w przyszłości. Czy płyty audio nagrane na CD-R z formatu flac ten denon odtworzy? I jeszcze pytanie o kable jakiej są długości w zestawie i czy lepiej wymieniać na jakieś inne, czy wymiana coś polepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM. Ja także posiadam denona 39 z oryginalnymi głośnikami. Grają u mnie na 15m^2. Samo urządzenie jest wysokiej jakości pod względem dzwięku jak i wykonania.Co do kolumn to zależy od indywidualnych wymagań. Dedykowane są do tego zestawu jak wynika z tego forum kolumny Dali. Mi osobiście w zupełności starczą oryginalne denon .Dzwięk z tego zestawu na tak małej powierzchni jest bardzo dobry.Przy zakupie oryginalne kable to była porażka, dwa druciki. Kupiłem do nich kabelki KLOTZ TWINAX 2,5. Od razu był lepszy bas.Muzykę z cd szybko wczytuje jak i z usb szybko idzie. Cd nie posiada cd-textu ,szkoda.Przeskakiwanie po folderach z mp3 jest super,chyba najlepsze w tych miniwieżach. Próbowałem wieżyczkę Yamahy, Panasonica i pioneera.Zdecydowałem się na denona i nie żałuję. Fajną zaletą jest wejście optyczne.Apropo nagranych płyt to myślę ,że odpowiednim programem nagrane z flac do jakości cd będzie odtwarzał. Nie wiem do jakiej muzyki się ta wieżyczka nadaje.Ja grywam na niej Depeche Mode, Genesis, jak i muzykę elektroniczną i jest super! Myślę,że choć trochę pomogłem w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.