Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tylko po pewnym czasie jednak stwierdza sie ze najbardziej kompletne brzmienie to te w fabrycznych ustawieniach, mimo ze w pewnych aspektach gorsze od drozszych kolumn. W kazdym innym zestawieniu jest pewien zestaw cech ktore sa lepsze, ale i takie ktore moga nas po dluzszym uzytkowaniu "rozstrajac".

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pliki plus dostep do radia internetowego jest przyjemniejsze w obsludze i kusi. Posluchaj Cocktail z Twoimi kolumnami, zobaczysz potem w ktorym kierunku pojdziesz. Moze Cocktail Audio plus aktywne kolumny, to tez nie jest glupi pomysl.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek (zestaw "komputerowy") :-)

 

post-26272-0-06493200-1419949305_thumb.jpg

 

post-26272-0-01052200-1419949322_thumb.jpg

 

Wypadałoby co nie co napisać o tym zestawie... Jeśli chodzi o wygląd (budowę), to jest na bardzo wysokim poziomie, aluminiowy front + stalowa obudowa sprawiają wrażenie dużej solidności urządzenia, które same w sobie jest również dość ciężkie. Monitory także wykonane są ze starannością o szczegóły. Jedyne do czego można się przyczepić, to zaciski przewodów głośnikowych: zarówno w amplitunerze, jak i w monitorach zamontowano najzwyklejsze gniazda zaciskowe (ze sprężynką), które trochę przypominają mi starego plastikowego "jamnika", który niegdyś (w wieku dziecięcym) służył mi za główne źródło dźwięku :-)

Dźwięk to osobna historia. Nie potrafię tego opisać w sposób redaktorski, ale prostymi słowami napiszę, że jest całkiem przyjemnie, choć pierwsze wrażenie było kiepskie - dźwięk był płaski i suchy, ze znikomą dynamiką. W miarę grania przez kilka dni, sporo się poprawił. Być może sprzęt stał nieużywany przez dłuższy czas, choć nie wiem czy takie coś ma wpływ. Nadal jednak mam wrażenie, że zestaw gra bardziej dynamicznie ze źródła komputerowego, aniżeli z własnego odtwarzacza CD. Choć w komputerze nie używam korektora dźwięku, a sam odtwarzacz gra w trybie WASAPI 32bit/96kHz. Być może sam laptop "dodaje od siebie" nieco ciepła.

Podsumowując dźwięk jest czysty, dość dynamiczny (grając z komputera), rozdzielczość jest również niezła, ale do głośnego grania rocka nie bardzo się nadaje. Na szczęście wolę spokojniejsze klimaty, gdzie Onkyo sprawdza się znakomicie. Zwłaszcza, że bardzo dobrze pokazuje możliwości stereofonii. A biorąc pod uwagę również cenę... jest git! Stare Logitechy (choć też grały nieźle i dynamikę miały nieco lepszą (subwoofer)), lądują w szafie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie - czy da radę kupić mni wieżę do 1000 zł z możliwością odtwarzania muzyki ze Spotify? Sprzęt miałby stać w sypialni więc nie oczekuje powalajacej jakości dźwięku. Miłym dodatkiem byłoby radio FM.

SMSL Q5 Pro ♪ Magnat Quantum 673 ♪ Google Chromecast Audio ♪ Technics SL-Q3 ♪ Koss Porta Pro ♪ Philips TAPH805BK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name=igor-69'

timestamp='1420028138' post='3333118]

Witam szanowne grono.

Mam pytanie do użytkowników głośników marki PYLON

Jak się zgrywają z zestawami mini ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

Podobno nieźle się zgrywają z yamaszka,gdzies w necie czytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem... czegoś zupełnie innego niż planowałem. Często tak bywa, że nastawimy się na konkretny model/markę i wtem...! Ale po kolei.

 

Na pierwszy ogień w odsłuchach poszedł mój faworyt: Denon F109. W salonie nie mieli chwilowo kolumn Dali Zensor 3, więc podpięliśmy Zensor 5. Małe podłogóweczki, zgrabne i funkcjonalne (bass-reflex z przodu). A brzmienie bardzo ładne, wręcz czarujące. Bałem się, że przy tak niskich kolumnach dźwięk będzie się snuł dołem. Nic podobnego! Te kolumny tworzą bardzo ładną scenę wszerz i do góry. Można stać nawet za nimi, a i tak dźwięk niemal otacza słuchacza. Tylko cena dość zaporowa.

 

Jako druga zagrała Yamaha MCR-N560 z kolumnami B&W 686. I... słabiutko. Nie wiem, co się stało, ale brzmienie niewiele przewyższało "marketowe" konstrukcje Sharpa czy Pioneera. O ile w ogóle. Może taka jest po prostu charakterystyka Yamahy i Bowersów: liniowo, analitycznie, bez pazura i entuzjazmu, z zegarmistrzowską precyzją. Nie tego brzmienia szukałem. Byłem bardzo rozczarowany, wręcz zdegustowany. Jedynie stosunek jakości do ceny jest tu atutem: zestaw kosztuje w promocji 2500 zł.

 

I na koniec, zupełnie znienacka, mój wzrok padł na zestaw firmy... TEAC. Tak, ten TEAC, który kiedyś robił porządną złotą serię "500", potem jakoś słuch po nim zaginął (a przynajmniej ja straciłem go z oczu) i raptem pojawił się znowu. Zacząłem więc przyglądać się bliżej maleństwu oznaczonemu symbolem CR-H700. Front i boki ze szczotkowanego aluminium, reszta stalowa. Wygląd dosyć tradycyjny, ale nadrabia wyposażeniem i możliwościami. Ten zestaw all-in-one ma praktycznie wszystko, włącznie z funkcjami sieciowymi i przedwzmacniaczem gramofonowym (!). Wykonanie solidne. niebieski wyświetlacz - choć o niewielkiej czcionce - bardzo czytelny, szuflada grubsza i sprawiająca solidniejsze wrażenie w porównaniu chociażby z Yamahą, gdzie szuflada jest cienka jak pergamin. Nawet pilot jest częściowo metalowy (szczotkowane aluminium). Ponieważ krzywiłem się trochę na kolumny B&W 686, podłączyliśmy jakieś bliżej mi nieznane głośniki firmy PSB (chyba model Image B6) i wiedziałem już, że zaczyna się podróż w dobrym kierunku. Dźwięk stał się sprężysty, bardziej dynamiczny, a jednocześnie zdecydowanie cieplejszy. Dla porównania poprosiłem jeszcze o podpięcie z powrotem B&W, ale model wyższy: 685. Chciałem dać im jeszcze jedną szansę, bo nie ukrywam, że wizualnie bardzo mi się podobają (w kolorze białym) i mają bass-reflex z przodu (co w moim małym gabinecie o powierzchni 9 metrów kwadratowych ma znaczenie niebagatelne). I... bingo! To był strzał w dziesiątkę! Scena, przestrzeń, stereofonia, ilość szczegółów, jaka wydobyła się z tego zestawu sprawiła, że opadła mi szczęka. Szczególnie dało się to usłyszeć na ścieżce dźwiękowej z filmu "Black Hawk Down" ("Helikopter w ogniu"), która jest chyba moją ulubioną płytą testową. Słowem: małe to, a gra jak duże.

 

Ale na tym nie koniec. Tuż obok na półce znalazłem zestaw TEAC-a, ale dzielony (NP-H750 + CD-H750), w bardzo dobrej, wręcz rewelacyjnej cenie. Bebechy co najmniej takie same jak w kompaktowym CR-H700, a sprzęt dzielony chyba zawsze jest lepszy od nie-dzielonego (CD ma osobne zasilanie, itd.). Jedyny minus (?) to brak standardowego tunera FM, ale mając do dyspozycji aplikację sieciową vTuner Internet Radio, nie powinienem chyba odczuć tego zbyt boleśnie. Nie zastanawiałem się więc długo. Wziąłem "czarnego konia" zawodów - TEAC-a i białe kolumny B&W 685. Do tego dokupiłem jeszcze standy Norstone Desing Stylum 2 (również w kolorze białym) i jest pięknie. Nie wystarczyło mi już tylko kasy na porządne kable głośnikowe - póki co, muszę się zadowolić "zwykłymi" kablami 2,5 mm z miedzi beztlenowej, ale na oku mam już budzące zaufanie QED Ruby Anniversary lub AudioQuest Type-4. Docelowo mogę nawet zaszaleć i dokupić lepsze kable zasilające (np. do CD), bo TEAC ma także i tę możliwość (kabel sieciowy nie jest zamocowany na stałe).

 

I już zupełnie na koniec. Ponieważ jestem także miłośnikiem winyli, przy okazji wizyty w salonie nie mogłem się oprzeć spojrzeniu na półkę z "patefonami". I znów, moją uwagę przykuł nowy gramofon ze stajni... TEAC: TN-300. Nie zdążyłem jeszcze obwąchać się z nim bliżej, ale na pierwszy rzut oka sprawia bardzo solidne, a w porównaniu z dostojnymi, tradycyjnymi Thorensami, które stały obok - ciekawe i nowoczesne wrażenie. Cenowo porównywalny z Pro-Jectem Debut Carbon (DC), tyle że Pro-Ject ma w zestawie lepszą wkładkę (Ortofon 2M Red vs. Audio-Technica AT95), za to TEAC ma już wbudowany przedwzmacniacz i USB do połączenia z komputerem (akurat ta ostatnia funkcja jest mi zupełnie niepotrzebna, bo nie mam zamiaru zgrywać wosków na mp3).

 

Jaki morał płynie z tej opowieści? Ano taki dobrze znany, że nie warto się kierować samymi opiniami i recenzjami w sieci, ale szukać na własną rękę i przede wszystkim - (od)słuchać!

Edytowane przez Chattab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiostyl?

 

Nie.

Denon - salon firmowy w Silesia City Center (Katowice)

Yamaha & TEAC - Top Hi-Fi (Katowice)

 

Warto jeszcze dodać - w obydwu sklepach wzorowa obsługa. Żadnych problemów z odsłuchami, mimo świątecznej gorączki. Przy większych (łączonych) zakupach można spokojnie negocjować ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuż obok na półce znalazłem zestaw TEAC-a, ale dzielony (NP-H750 + CD-H750), w bardzo dobrej, wręcz rewelacyjnej cenie. Bebechy co najmniej takie same jak w kompaktowym CR-H700, a sprzęt dzielony chyba zawsze jest lepszy od nie-dzielonego (CD ma osobne zasilanie, itd.). Jedyny minus (?) to brak standardowego tunera FM, ale mając do dyspozycji aplikację sieciową vTuner Internet Radio, nie powinienem chyba odczuć tego zbyt boleśnie. Nie zastanawiałem się więc długo. Wziąłem "czarnego konia" zawodów - TEAC-a i białe kolumny B&W 685.

 

W Top Hi-Fi w Poznaniu słuchałem dokładnie tego samego zestawu. Mają teraz jakąś promocję na taki zestaw, bo cena za całość wychodzi, o ile dobrze pamiętam, coś koło 4 tys. zł, a bez promocji powinno być blisko 6 tys. zł.

I powiem Ci, że faktycznie grało to niesamowicie. Do tych samych kolumn podłączono potem Yamahę 640 i zwyczajnie nie umywała się do tego zestawu Teaca.

Gratuluję, bo zakupiłeś naprawdę zacny sprzęt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jako druga zagrała Yamaha MCR-N560 z kolumnami B&W 686. I... słabiutko. Nie wiem, co się stało, ale brzmienie niewiele przewyższało "marketowe" konstrukcje Sharpa czy Pioneera. O ile w ogóle. Może taka jest po prostu charakterystyka Yamahy i Bowersów: liniowo, analitycznie

 

Jaki morał płynie z tej opowieści? Ano taki dobrze znany, że nie warto się kierować samymi opiniami i recenzjami w sieci, ale szukać na własną rękę i przede wszystkim - (od)słuchać!

 

MCR-N560 to bardzo nieudany model - postawiono tutaj chyba na głupoty tj. DLNA, WiFi itd. zamiast na dźwięk, który jest dosyć płaski z dużymi brakami w niższych częstotliowściach pasma. Mam porównanie z MCR-550 - i brzmienie jest tam dużo mocniejsze, z znacznie większym basem, może mniej analityczne. Słuchałem z fabrycznymi kolumnami.

 

 

A tak z innej beczki - ktoś wie coś apropo nowych serii wież Yamaha, Panasonic i inne? - 2015 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Top Hi-Fi w Poznaniu słuchałem dokładnie tego samego zestawu. Mają teraz jakąś promocję na taki zestaw, bo cena za całość wychodzi, o ile dobrze pamiętam, coś koło 4 tys. zł, a bez promocji powinno być blisko 6 tys. zł.

I powiem Ci, że faktycznie grało to niesamowicie. Do tych samych kolumn podłączono potem Yamahę 640 i zwyczajnie nie umywała się do tego zestawu Teaca.

Gratuluję, bo zakupiłeś naprawdę zacny sprzęt!

 

Dziękuję. Wydaje mi się, że zakończyłem już poszukiwania sprzętu, przynajmniej jeśli chodzi o gabinet. Być może zapoluję jeszcze na tuner TEAC T-H380, na wypadek gdyby jednak brakowało mi tradycyjnego FM. Ale to być może, z dużym znakiem zapytania.

 

Chciałbym natomiast skupić się na detalach, żeby przekonać się na własne uszy, czy w sprzęcie tej klasy (markowym, ale budżetowym, nie audiofilskim) nastąpi jakaś zmiana (na lepsze, ma się rozumieć) np. po zastosowaniu markowych kabli głośnikowych, dociążeniu standów piaskiem, postawieniu ich na granitowych podstawach czy wymianie kabla zasilającego. Do tej pory traktowałem to raczej jako audio-voodoo i mitologię, ale kto wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pozwolę dołączyć i ja, Mój zestaw to Referencyjny TEAC 500 (CD PD H500i, Tuner T H500 i wzmacniacz A H500i).Cały ten zestaw napędza kolumny podstawkowe Mistral Bow III na standach Rogoz Audio 1SB80. Mogę napisać, że jestem bardzo zadowolony z zestawu, początkowo chciałem jakiś nowy mini zestaw ale poczytałem trochę opinii o TEAC 500 i na moje szczęści kupiłem go w ciemno.

post-45121-0-04561000-1420227599_thumb.jpg

Edytowane przez Arpeggiator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pozwolę dołączyć i ja, Mój zestaw to Referencyjny TEAC 500 (CD PD H500i, Tuner T H500 i wzmacniacz A H500i).Cały ten zestaw napędza kolumny podstawkowe Mistral Bow III na standach Rogoz Audio 1SB80. Mogę napisać, że jestem bardzo zadowolony z zestawu, początkowo chciałem jakiś nowy mini zestaw ale poczytałem trochę opinii o TEAC 500 i na moje szczęści kupiłem go w ciemno.

 

a jak kolumny sie sprawuja?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo brakowało mi niższego basu bo przeniosłem się z podłogówek na podstawkowe. Teraz po dłuższym obyciu myślę jest już bardzo dobrze. Basu wiadomo mniej ale jest on niesamowicie szybki, mruknie i znika.jest bardziej dokładny i nie jest elementem przewodnim. Średnica i wysokie tony powaliły na kolana choć na początku wysokie były nawet lekko ostre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, proszę o radę w doborze zestawu mini audio. szukam mini wieży w cenie około 2000zł z wbudowanym cd, radio fm/DAB+ (to drugie koniecznie) o w miarę przyzwoitych parametrach do nagłośnienia pomieszczenia około 20m. Wiem, brzmi to jak bełkot wariata (jak to mówią z g..wna bata nie ukręci) tym niemniej jestem skazany na zestaw mini z uwagi na wyższe względy płci przeciwnej. Wyższe względy mają chyba drewniane ucho ale przekonałem je do malej wieży i pomyślałem, że jeśli zestaw będzie przyzwoity (np Denon RCD-m39) dozbrojony lepszymi głośnikami (tu myślę, że inne niż fabryczne winny dawać lepszy jakościowo dźwięk) to może coś będzie słychać i żona w końcu przekona się do czegoś większego a ten zestaw wyląduje u syna.... Kończę ten karkołomny wywód prośbą o pdanie modelu miniwieży oraz kolumn głośnikowych. Czy warto podłączać suba? mam w tym miejscu odtwarzacz bluray i lcd 40" może polepszy to odsłuch filmów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto podłączać suba? mam w tym miejscu odtwarzacz bluray i lcd 40" może polepszy to odsłuch filmów?

 

Do kina z pewnością sub się sprawdzi, ale jeśli chodzi o muzykę, to zależy czego (i jak) lubisz słuchać. Denon M39 moim zdaniem świetny sprzęt, ale nie miałem okazji posłuchać go z innymi, niż fabryczne kolumnami, więc doboru innych kolumn nie doradzę. Z pewnością jednak "coś będzie słychać" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

pisałem na poprzedniej stronie o poszukiwaniach miniwieży do pokoju 20m2 (muzyka: Rock, klasyczna, trochę metal). Ostatecznie najprawdopodobniej zdecyduję się na więżę Onkyo CR-N 755 - zakupy w http://exceptional-av.co.uk/ i wysyłka do PL za pośrednictwem znajomego w Anglii (sklep nie wysyła do PL). I tu mam pytanie odnośnie do głośników - polecane tutaj są QA 2020i i długo się nad nimi zastanawiałem, jednak lepiej pod względem rozmiarów i nawet ceny pasują mi Dali Zensory 1. Czy ktoś porównywał oba głośniki i jest w stanie polecić/odradzić Dali Zensory w takim połączeniu? Nie mam jakiejkolwiek możliwości znalezienia u mnie ani jednych ani drugich, a czasowo nie wyrobię się by szukać ich np. w Warszawie. Muszę zdać się na rady znalezione w necie i na Was - mi nawet parametry głośników nie wiele mówią.

 

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem wlasnie cr n755 i q2020i. Ludzie polecaja to polaczenie. Ja jestem zadowolony. Gra przyjemnie, z dobrym zejsciem i fajna przestrzenia. Bylem naprawde pod wrazeniem tego zestawu zwlaszcza ze wyszlo mnie ok 1750zl... Dali niestety nie slyszalem.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Widziałem, że masz ten zestaw, bo przejrzałem ze 30 stron forum wstecz - zresztą namiary na angielskie sklepy też mam stąd. Miałem kupować w niemieckim amazonie, ale ostatnio cena poszła ostro wzwyż i już poniżej 400E za same Onkyo nie ma, więc pozostaje kupno przez znajomego. Jeszcze tylko wybrać głośniki i jakąś firmę do przewozu paczki z UK:).

Z tego co obserwuję w necie to Dali Zensory są często łączone z Denonami. No nic, jutro jeszcze podumam, pooglądam i pomierzę pokój, bo rzeczywiście QA są zwykle polecane. Pozdrawiam

Edytowane przez majkel85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam mini wieży do nagłośnienia niewielkiego salonu za niewielkie pieniądze. Szukam czegoś z drugiej ręki, w oko wpadły mi miniwieże Denona - f88, f07, f10 i s201 - zastanawiam się czy to dobry wybór? Moja uwagę zwróciła szczególnie ta ostatnia z uwagi na wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro masz Pianocrafta E410 lub takze E100 Yamahy. Zbij koszty wysylki i bierz bardzo dobry sprzet, kolumny dokupisz za 300-400 i masz w 1000zl porzadny sprzet. W drugim wypadku za calosc, zmiescisz sie w 800zl, bo tyle dla mnie ten sprzet jest wart, jesli kolumny sa niezniszczone. Z alternatyw Teac 300 do 500zl czy Teac 500 1000zl za zestaw. Z Denona seria 102/103 do 1000zl to takze korzystna propozycja.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.