Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

post-16142-0-43256400-1445189657_thumb.jpg

Hejka..tak zajrzalem na forum po paru latach...Sprzety gdzies tam stoja w PL odlaczone od kondycjonera,nowy hi-endowy nabytek Taga Harmony 2,1 ktory zakupilem w maju do mojego lokalu w ktorym prowadze/ilem dzial.gosp.,tez jest odlaczony...teraz tak sobie slucham muzy zgranej na WD na takim urzadzeniu..Sony GTK-X1BT za jakies drobne 300 euro z dostawa pod drzwi...

(najlepsze jest to ze jak zamowilem w czwartek z Inglostad to w piatek juz byl pod drzwiami...)W moje rece wpadl mi tak zestaw(tu pojechane przez anty fanow tej marki)Made in Japan-Technics SA-CH950...hula wszystko,kieszenie decka cichutko sie otwieraja...mechanizm odwtarzacza cd sunie bez szmerow...zaczalem skupywac kasety(z sentymentu)...tak kombinuje jakie podpiac/kupic do tego monitory...moze STX?Bede na tym gral daleko od domu...A ze ludzie [*] ,ktorzy zawsze mieli jakies fajne zabawki do sprzedania po prostu odeszli...o ku#wa nie moge...greetings

 

chcialem podeslac fotki a u d#pa...to juz chyba jestem stary..nie umiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

I jeszcze na koniec dwie propozycje,które mogą co prawda nadszarpnac Twoj zakładany budżet ale na pewno będzie to zakup na lata.Zresztą w takich kategoriach powinieneś to rozpatrywać pierwszy typ to denon m39 z fabrycznymi głośnikami dadzą radę nagłośnić Twój pokój,warto je posłuchać.Sam posiadam ten model co prawda z innymi głośnikami :),a drugi nieco tańszy typ to panasonic sc-pmx7eg-k ciekawy grabek jego droższa wersja zdobyła bodajże nagrodę eisa.Głośniki trojdrozne ciekawy model .Pozdrawiam i życzę miłych odsluchowi trafnej decyzji:)

Odkopie posta ;)

Jakis czas temu pokazaly sie nowe modele Panasonica, m.in. SC-PMX70EG z NFC.

Jak twoj panas wypada przy denonie m39?

Denona sluchalem i gral przyjemnie, ale nie posiada BT i jest drozszy o ponad 400zl od panasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja używam pendriva sony 32gb . Większego ten denon nie odczyta. Jeśli chodzi o dysk to nawet gdy to będzie 1tb to i tak maksymalnie odczyta partycie do 32 gb nie więcej a reszta miejsca na dysku nie będzie obsługiwana. Jest to opisane w instrukcji obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem pierwszego porządnego zestawu audio (a przynajmniej porządniejszego niż wieże z marketów).

-pokój niecałe 15 m^2

-muzyka: głównie gitarowa (rock, metal, blues), trochę elektronicznej

-chętnie słucham radia, ale raczej nie tych popularnych stacji - stąd plus za radio internetowe

-przez wieżę chcę też puszczać dźwięk z telewizora

-budżet około 2000 zł, ale im mniej jednorazowo tym lepiej ;) (tu plus dla Denona, bo mogę kupić na razie bez głośników - mam od starszej wieży, i z czasem zainwestować w porządne)

 

Na celowniku mam następujące modele:

-Denon RCD-M39 DAB (za nim przemawia digital in do podłączenia TV i w przyszłości subwoofer; chyba warto kupić z DAB, jako, że to ma być sprzęt na lata, a radio cyfrowe będzie niedługo standardem)

-Yamaha PianoCraft MCR-750 (za tym wyborem przemawia radio internetowe i FLAC, a część mojej kolekcji jest zapisana w tym formacie)

-Yamaha Pianocraft MCR-640 (za tym przemawiają bardzo dobre opinie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wyedytować poprzedniego wpisu...

 

Dochodzi jeszcze kolejna propozycja:

 

Denon F109 - na początek amplituner i CD - Jak widać rozrzut cenowy mam duży (ale jeśli sprzęt jest wart swojej ceny to dołożę), ale tu też jest możliwość wydatków niejednorazowych. Ma to być sprzęt na lata... wiele lat. Wyczytałem, że najsłabszym elementem jest odtwarzacz CD, w związku z czym w przyszłości (jak padnie) będę mógł dokupić tylko CD. Może w przypływie gotówki moduł z radiem internetowym...Czy to dobry tok rozumowania? Warto dopłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem pierwszego porządnego zestawu audio (a przynajmniej porządniejszego niż wieże z marketów).

-pokój niecałe 15 m^2

-muzyka: głównie gitarowa (rock, metal, blues), trochę elektronicznej

-chętnie słucham radia, ale raczej nie tych popularnych stacji - stąd plus za radio internetowe

-przez wieżę chcę też puszczać dźwięk z telewizora

-budżet około 2000 zł, ale im mniej jednorazowo tym lepiej ;) (tu plus dla Denona, bo mogę kupić na razie bez głośników - mam od starszej wieży, i z czasem zainwestować w porządne)

 

Na celowniku mam następujące modele:

-Denon RCD-M39 DAB (za nim przemawia digital in do podłączenia TV i w przyszłości subwoofer; chyba warto kupić z DAB, jako, że to ma być sprzęt na lata, a radio cyfrowe będzie niedługo standardem)

-Yamaha PianoCraft MCR-750 (za tym wyborem przemawia radio internetowe i FLAC, a część mojej kolekcji jest zapisana w tym formacie)

-Yamaha Pianocraft MCR-640 (za tym przemawiają bardzo dobre opinie)

 

Witam a może Marantz Mcr 610 lub 611 też ma dobre opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

chcialbym kupic jakis dobry zestaw dla dziewczyny,celuje raczej w Denona.

muzyka: elektronika ,rock, metal .

pokoj :16m2

jak widzicie zestaw Denon F-109 + Monitor Audio BX2 ? strasznie podobaja mi sie te kolumny ,ciekawi mne czy rozwina skrzydla na Denku.

czy moze M39 z innymi kolmnami ? jeden z tych dwoch zmakow.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tego jest redcoon.pl

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapłać w Polsce 2100zł jak jesteś d... i sobie poradzić nie potrafisz. Jest 5 milionów sposobów aby ten sprzęt przyjechał z DE w cenie nie większej niż 1500pln. Nie wiem czy słyszałeś, ale Amazon chce aby Paczki z Niemiec do klientów w Niemczech szły przez Polskę :P

http://www.amazon.de/Denon-D-F109C-Kompaktanlage-UKW-Tuner-premium/dp/B008JCIMGU/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1448363448&sr=8-1&keywords=Denon+D-F109C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

chcialbym kupic jakis dobry zestaw dla dziewczyny,celuje raczej w Denona.

muzyka: elektronika ,rock, metal .

pokoj :16m2

jak widzicie zestaw Denon F-109 + Monitor Audio BX2 ? strasznie podobaja mi sie te kolumny ,ciekawi mne czy rozwina skrzydla na Denku.

czy moze M39 z innymi kolmnami ? jeden z tych dwoch zmakow.

Pozdrawiam

 

Pytanie ile chcesz wydać na to kasy?Jakie preferencje co do funkcjonalności sprzętu, czy ma być sprzęt z gadżetami sieciowymi czy raczej klasyka w postaci obsługi radia, cd +flac, mp3 wave z usb.Jeśli stawiasz na klayskę to polecam denona m40 ma to co trzeba a i wachlarz monitorków z nim współpracujących jest szeroki chociażby monitor audio bx 1 , dali zensor 1 , wharfedale diamond 220 czy q acoustics 2020i :).Oczywiście może je sparować z mocniejszym bratem denonem f 109 tyle że wówczas wydasz o wiele więcej na ta przyjemność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co ta uszczypliwosc flacuser? Zainteresowalem sie tym zestawem ze wzgledu na okazyjna cene, nie mam zamiaru przeplacac w PL. Obecnie mam Sharpa xl-hf201, myslalem nad wymiana kolumn, lub zmiana na cos lepszego. Trafilem na portalu aukcyjnym Denona d-m39 w okazyjnej cenie. Ma ktos ten model podlaczony do FiiO f10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz!

Ogólnie planuje kupic używki,Ew. U Niemca jak to kolega wyżej napisaL wiec cena nie gra aż takiej roli. Jesli chodzi o preferencje to moja dziewoja raczej klasyka. Celuje w MA Bx2 bo tak po cichu liczę ze jak zamieszkamy razem, to Se je wepne w mojego HK3490

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsza wersja chodzi troche szybciej w "menu", dodaje Bluetooth z NFC, na minus to ze nowe "pudelko" jest bardziej podatne na rysowanie, ma odrobione mniejsza moc.

 

Ja mam 510, kupilem za smieszne pieniadze, porownywalem z PM6005 + rdac. Nie odnotowalem praktycznie zadnej slyszalnej roznicy w graniu. Bardzo fajne urzadzenie. Zatrzymalem, i nie widze powodu dla ktorego mialbym je zmienic. Spokojnie tez dalo sobie rade z np. Zensor 5. Choc w wersji budzetowej najlepiej dla mnie zgrywa sie z Wharfedale seria 9. Mysle ze moze tez ciekawie zagrac z seria "200" tej marki lub modelem Denton. Sonus Faber Toy to takze ciekawe polaczenie.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsza wersja chodzi troche szybciej w "menu", dodaje Bluetooth z NFC, na minus to ze nowe "pudelko" jest bardziej podatne na rysowanie, ma odrobione mniejsza moc.

 

Ja mam 510, kupilem za smieszne pieniadze, porownywalem z PM6005 + rdac. Nie odnotowalem praktycznie zadnej slyszalnej roznicy w graniu. Bardzo fajne urzadzenie. Zatrzymalem, i nie widze powodu dla ktorego mialbym je zmienic. Spokojnie tez dalo sobie rade z np. Zensor 5. Choc w wersji budzetowej najlepiej dla mnie zgrywa sie z Wharfedale seria 9. Mysle ze moze tez ciekawie zagrac z seria "200" tej marki lub modelem Denton. Sonus Faber Toy to takze ciekawe polaczenie.

 

Dziękuję za odpowiedź... A jak się ma Marantz 610 do Denona F-109 (3 elementy oczywiście)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz powrócił z nowym kompaktowym urządzeniem: HD-AMP1

hdamp1n_1.jpg

http://www.marantz.pl/pl/products/pages/productdetails.aspx?catid=hifi&subcatid=amplifier&productid=hdamp1

 

Urządzenie łączy w sobie wzmacniacz oraz konwerter D/A. Minusem jest brak ethernetowego wejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pod zew. Streamer. Ladne, znow pracuje w klasie D, jak poprzednie melody media. Z internetowych opinii - brzmi bardzo dobrze.

 

Wesolych Swiat! :)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pod zew. Streamer. Ladne, znow pracuje w klasie D, jak poprzednie melody media. Z internetowych opinii - brzmi bardzo dobrze.

 

Wesolych Swiat! :)

 

Wesołych! :)

 

Fakt, jeśil Marantz planuje wypuścić w tej serii jeszcze streamer do kompletu, to ten brak sieciowych funkcji w HD-AMP1 by oczywiście nie dziwił...

Edytowane przez audioholik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.