Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli tymi starszymi Denonami nie warto sobie głowy zawracać? Zainteresowałem się nimi - pewnie uznacie to za głupie, ale jak się ktoś kompletnie nie zna to czymś kierować się musi - że skoro te mini wieże w połowie lat 90 kosztowały koło 1000 funtów (kiedy to 1000 funtów było warte o wiele więcej niż dziś), to siłą rzeczy muszą grać przyzwoicie i jakość dźwięku będzie lepsza od nowszej yamahy czy też denona z podanych przez Ciebie linii. Dodam przy tym, że nie zależy mi na wodotryskach - ma być zwykły tuner, zwykłe cd i wszystko. Do odtwarzania mp3 itp. podłącze sobie TV do tej wieży. Chciałbym też podłączyć gramofon (mam dwa, jeden ze wzmacniaczem, a drugi bez). Fundusz jakim dysponuje na sam tuner, wzmacniacz i cd to ok. 700 zł.

 

i czy warto interesować się TEAC 500 pod marką Universum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za szybką odpowiedź. Widziałem, że masz ten zestaw, bo przejrzałem ze 30 stron forum wstecz - zresztą namiary na angielskie sklepy też mam stąd. Miałem kupować w niemieckim amazonie, ale ostatnio cena poszła ostro wzwyż i już poniżej 400E za same Onkyo nie ma, więc pozostaje kupno przez znajomego. Jeszcze tylko wybrać głośniki i jakąś firmę do przewozu paczki z UK:).

Z tego co obserwuję w necie to Dali Zensory są często łączone z Denonami. No nic, jutro jeszcze podumam, pooglądam i pomierzę pokój, bo rzeczywiście QA są zwykle polecane. Pozdrawiam

 

W ilu m2 bedzie grał ten zestaw? Ja mialem go chwile w "salonie" 18m2 i gralo naprawde fajnie. Teraz jest w sypialni ok 10m2 i juz jest gorzej niestety. Ale nie mam jak rozstawic kolumn. Zreszta to mial byc zestaw do plumkania przed spaniem:)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, kręcę się w tych mini zestawach jak wesz po tyłku... Dostałem od drugiej połowy cichą akceptację na zakup czegoś większego (w domyśle lepszej jakości ale bez "kilku stojących klocków" jak to żona określiła). Początkowo chciałem kupić mini wieżę Denon rcd m39 i kolumny Zensor 1 ew. Zensor 3. W międzyczasie jeden z salonów Denona odradził zakup trójek z powodu małej mocy wzmacniacza (30W). Podobno Dali wymaga większego prądu aby rozwinąć skrzydła. Nie polemizowałem z fachowcami i szukałem dalej. I wreszcie mój wzrok padł na Marantz-a MCR 610. Toż ten zestaw (all in one) ma wszystko co mi trzeba i moc 60W na kanał. Nie powiem, oczka mi się zaświeciły. Zacząłem czytać recenzje, są raczej pozytywne. Chyba już wybrałem jeśli chodzi o zestaw. Pozostają jeszcze kolumny. Teoretycznie Zensory 3 ale kolega z pracy mi mówił, że jeśli kolumna ma wyjście z basu do tyłu to musi być sporo odsunięta od ściany bo będzie dudnić. Pomieszczenie ma lekko ponad (20 m w kwadracie) i niestety komoda (solidna z litego drzewa) jest szeroka ale stosunkowo blisko ściany. Czy wobec tego muszę celować w kolumny z wyjściem basu z przodu czy jak?

Np tutaj:

http://www.q21.pl/category/stereo-miniwieze

610-tka jest zestawiana z Głośnikami Canton GLE 436, Roth Audio Oli RA2 oraz jakieś kosmiczne Elipson Planet L

Na moje oko różnice między tymi głośnikami są spore, a ja dodatkowo nie mam zbyt dużo miejsca od ściany.

Edytowane przez Markus1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po Jakubku. Kupiłem Marantza i Zensory 3. Zestaw złożony i przyznam szczerze zbieram szczękę po podłodze. Gorąco polecam. Mam jeszcze pytanie, ponoć mogę jakoś sterować sprzętem z poziomu smartfona, tableta i generalnie sprzętu na androidzie. Czy ktoś wie może jaka aplikacja tym steruje?

Edytowane przez Markus1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

prosiłbym o małą radę. Kupiłem nowy egzemplarz miniwieży Denon D-M39 (bez DAB). Dźwiękowo nie mam zastrzeżeń, natomiast bardzo nie podoba mi się stosunkowo głośna praca napędu przy odtwarzaniu płyty CD tzn. taki jednostajny i uciążliwy szmer, który słychać w tle. Przy innych źródłach tego nie ma, także na pewno chodzi o napęd do odtwarzania płyt. Czy ktoś ma ten albo poprzedni model M-38 może to potwierdzić, bo nie czy "ten typ tak ma", czy mogę reklamować ?

 

Sorry że wracam do postu z roku 2012. Ale mój model też tak ma i jest to paskudnie irytujące. Czy ktoś może mi odpowiedzieć co z tym zrobić. Poza wsadzeniem do szafy... Była próba reklamacji ale powiedzieli że to tak ma być....

Czy może ktoś miał podobnie i coś w związku z tym zdziałał?

Edytowane przez masterhood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus1 - a czy rozważałeś może B&W 685 S2 z wyjściem subwoofera z przodu? Może ktoś inny wie czy są dobrą alterantywą do Zensorów 3 (w połączeniu z Marantz-em 510/610). Przeczytałem wiele postów z tego tematu, o ile Zensory się co jakiś czas pojawiają, to o B&W mało opinii a zagraniczne recenzje piszą o nich pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus1 - a czy rozważałeś może B&W 685 S2 z wyjściem subwoofera z przodu? Może ktoś inny wie czy są dobrą alterantywą do Zensorów 3 (w połączeniu z Marantz-em 510/610). Przeczytałem wiele postów z tego tematu, o ile Zensory się co jakiś czas pojawiają, to o B&W mało opinii a zagraniczne recenzje piszą o nich pozytywnie.

 

Brzmienie Marantza zapamiętałem jako dość analityczne, szczegółowe, niezbyt ciepłe. Zensory natomiast grają dość ciepło i nisko. Dlatego to połączenie jest polecane. Ja z kolei mam B&W 685 S2 w parze z TEAC-em i jest to jak dla mnie para idealna. TEAC jest po ciepłej stronie mocy, B&W po jasnej, za to przekazują bardzo dużo szczegółów, dźwięk odrywa się od kolumn. Mam ten zestaw od niespełna miesiąca i wciąż nie mogę się nadziwić, jak to może tak grać! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że wracam do postu z roku 2012. Ale mój model też tak ma i jest to paskudnie irytujące. Czy ktoś może mi odpowiedzieć co z tym zrobić. Poza wsadzeniem do szafy... Była próba reklamacji ale powiedzieli że to tak ma być....

Czy może ktoś miał podobnie i coś w związku z tym zdziałał?

 

Mam poprzednika d-m38 i zapewniam że ten typ tak ma. I wcale nie traktuję tego jako wadę, wręcz przeciwnie.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie wszystkich.Ostatnio stałem się posiadaczem Denon D100.W skład zestawu wchodzi UPA 100, UTU, UCD 100, Plus Głośniki USC 100.Prosiłbym was o jakies opinie na temat tego sprzętu bo w internecie nic ciekawego nie znalazłem.Chodzi mi rownież o głośniki co o nich uważacie.Sprzęt zakupiłem praktycznie w idealnym stanie ze wszystkim co było sprzedawane w sklepie.Nawet w orginalnych kartonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie, czy wiecie gdzie można posłuchać w tym samym miejscu denona ceola n9, marantza 610 i tego nowego pionka hm82?? Mam ciężkie kolumny i jak już je zapakuje do samochodu to bym chcial pojechać w jedno miejsce i wybrac. q21 nie ma pionka, podobnie elektropunkt...

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy wiecie gdzie można posłuchać w tym samym miejscu denona ceola n9, marantza 610 i tego nowego pionka hm82?? Mam ciężkie kolumny i jak już je zapakuje do samochodu to bym chcial pojechać w jedno miejsce i wybrac. q21 nie ma pionka, podobnie elektropunkt...

 

jak posłuchasz to zdaj relację! ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam grającego zestawu do pokoju 18 m.kw. - głośniki rozstawione na krótszej ścianie w odległości od siebie około 2,5 metra. Do wydania mam maksymalnie 1500 zł. Sprzęt musi być nowy, posiadać CD i radio oraz AUX (gramofon). Co możecie polecić w tych pieniądzach? Dołożyć do Piano 640 czy to bez sensu?

Słucham dużej ilość wokalistek oraz rap i jazz, lubię szeroką scenę, ale także przyjemny bas.

SMSL Q5 Pro ♪ Magnat Quantum 673 ♪ Google Chromecast Audio ♪ Technics SL-Q3 ♪ Koss Porta Pro ♪ Philips TAPH805BK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od godzinki mam w domu pionka hm72 i muszę przyznać, że jestem zaskoczony. Nie spodziewałem się po nim aż tak przyzwoitego dzwięku. Gra u mnie z kolumnami ushera, które mam w podpisie. Kolumny znam bardzo dobrze, więc po wstępnym odsłuchu kilku ulubionych piosenek mogę napisać, że elektronika jest neutralna, nie koloruje. Minimalnie wysokie są wyeksponowane ale to akurat był powód mojego zakupu. Ogólnie gra pełnym pasmem nie czuje braku basu czy szczupłem średnicy, wręcz przeciwnie. Całość przekazu jest spójna i rzetelna.

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent podaje, że tak ale nigdzie takiej opcji nie widziałem. w realnym sklepie czyt allegro i sklepy audio. Kolumny zawsze można sprzedać i z 200 zł odzyskać z kwoty wyjściowej.

Jutro podłącze te kolumny z ciekawości i zobaczę co sobą prezentują, chociaż z góry zakładam, ze szkoda mojego czasu na nie...

 

spotify fajnie działa w połączeniu z tabletem. Z usb czyta wszystkie moje pliki i jest dobra nawigacja przez dodatkowy ekran na androidzie. Chwilowo mam problem by strumieniować muzykę po DLNA ale to pewnie kwestia mojej niewiedzy jak ustawić mojego notka jako serwer. Pewnie skończy się na serwerze NAS.

 

Radio FM słabiutkie - mimo pomocnej anteny sonus ledwie łapie stacje typu rmf... Na szczęście jest radio internetowe i tam jest opcja wyszukania stacji z fm i leci to po necie. Czyli radio jest ok ale internetowe.

 

Pilot ma lagi. Działa trochę z opóźnieniem. Na szczęście nie będzie potrzebny bo zastąpi go tablet z apka do kontroli.

 

W skrócie i na szybko za te pieniądze fajna zabawka. W połączeniu z dobrymi kolumnami możemy mieć całkiem przyzwoity system.

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceola nie słuchałem :( szkoda czasu było. Totalny plastik. Na zdjęciach to ładnie wygląda ale na żywo aż mnie odrzuciło.

 

Szczerze jak myślisz o ceolu to pomyśl o pionku. Cena nie wyższa, masz dobre wykonanie, dobre brzmienie. Wczoraj dla próby dsd sprawdzałem i odtwarza bez problemu. Najbardziej żałuje, że to co jest w dobrej jakości to totalnie nie moja bajka jeśli chodzi o muzykę.

 

Tylko Jacksona mam w 24 bitach, którego lubię a reszta co próbuję zassać czy kupić to sam jazz i klasyka, która mnie nie kręci. Pojedyncze utwory może ale to za mało.

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowość od Panasonica :)

 

 

 

SC-PMX100 ― specyfikacja:

• Kompatybilność z WiFi i Bluetooth/NFC

• Apple AirPlay

• Platforma Qualcomm AllPlay zapewniająca kompatybilność z urządzeniami Panasonic serii ALL zainstalowanymi w różnych pomieszczeniach

• Kompatybilność z popularnymi serwisami muzycznymi (w tym Spotify, Rhapsody, Napster, TuneIn, Aupeo!, DoubleTwist i wieloma innymi)

• Kompatybilność z DLNA

• DAB+ i odtwarzacz CD

• Odtwarzanie wysokiej rozdzielczości ― pamięć USB, USB DAC i DLNA

• Głośnik wysokotonowy 100 kHz Super Sonic

• Technologia Lincs D-Amp trzeciej generacji

• Moc wyjściowa 120 W

 

post-31973-0-01225600-1424861130_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witajcie ponownie,

 

kilka stron temu pytałem o miniwieżę za ok. 2k. Ostatecznie zakupiłem Onkyo 755, ale nie z QA 2020i, ale z Dali Zensor 1. Gra bardzo ładnie, mi wszystko pasuje, ale nie miałem możliwości porównania przed zakupem jednych i drugich głośników. Szczerze mówiąc zadecydowała kwestia wymiarów podłużnych tych głośników i trochę kwestia wizualna (design QA zupełnie mi nie pasuje). Przeszperałem fora zagraniczne i na pierwszym miejscu rzeczywiście polecają QA, ale Dali ponoć bardzo się nie różnią. Chętnie bym te Onkyo kiedyś postawił razem z QA tak dla testu, ale nie mam gdzie w Lublinie tego zrobić. W każdym razie osobom w podobnej sytuacji jak ja mogę spokojnie polecić głośniki Dali Zensor 1 z Onkyo 755.

 

Jeszcze kilka kwestii zakupowych - oczywiście nie kupowałem w PL. W UK są znacznie atrakcyjniejsze ceny. Niestety sklepy nie wysyłają do PL, więc sprawę załatwił znajomy, który zgodził się na kupienie na swój adres, a potem firmą przewozową do mnie. Kupiłem w http://exceptional-av.co.uk/ cena 349F. Do tego dałem 160zł za przesyłkę i tak jak poprzednicy polecali dokupiłem TP Linka do wifi. Wszystko ładnie działa. Aha... przy okazji chcę zwrócić uwagę osób, które chcą słuchać Spotify - wieża obsługuje tylko konta premium - za free nie da rady (chwilę mi zajęło zanim wybadałem dlaczego nie chce się łączyć, ale to moja niewiedza i tyle).

 

Mam przy okazji do was pytanie - czy jest jakaś opcja puszczenia każdego dźwięku, nie tylko muzyki, z komputera przez wieżę (najlepiej bezprzewodowo)? Chodzi mi o oglądanie filmów z laptopa, bo mam kiepskie głośniki (karta dźwiękowa też nie jest pewnie wysokich lotów). Dzisiaj próbowałem bawić się z DLNA, ale wygląda na to, że nie tędy droga.

 

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za liczne rady, na które tu trafiłem przy zakupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowość od Panasonica :)

 

 

 

SC-PMX100 ― specyfikacja:

• Kompatybilność z WiFi i Bluetooth/NFC

• Apple AirPlay

• Platforma Qualcomm AllPlay zapewniająca kompatybilność z urządzeniami Panasonic serii ALL zainstalowanymi w różnych pomieszczeniach

• Kompatybilność z popularnymi serwisami muzycznymi (w tym Spotify, Rhapsody, Napster, TuneIn, Aupeo!, DoubleTwist i wieloma innymi)

• Kompatybilność z DLNA

• DAB+ i odtwarzacz CD

• Odtwarzanie wysokiej rozdzielczości ― pamięć USB, USB DAC i DLNA

• Głośnik wysokotonowy 100 kHz Super Sonic

• Technologia Lincs D-Amp trzeciej generacji

• Moc wyjściowa 120 W

 

post-31973-0-01225600-1424861130_thumb.jpg

 

Ciekawe rozwiązanie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić jakaś fajną miniwieżę do kawalerki. Powierzchnia około 15 m2. Chciałbym jej używać do słuchania radia, płyt CD i ewentualnie czasem podłączyć pod TV i obejrzeć film. Chciałbym żeby miała jakiś słyszalny bas (słuchałem PianoCraft MCR-750 i dla mnie nie prezentuje w ogóle basu). Najlepiej żeby to było coś używanego, bo pewnie nic z nowych rzeczy nie będzie dla mnie osiągalne finansowo. Chciałbym wydać do 500-600 złotych.

Przeglądam trochę aukcje w internecie i wpadły mi w oko:

 

DENON DRA-F101

DENON DRR-M10

 

Nie wiem co o nich myśleć i czy warto na jedno z nich wydać około 500 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie
(jako osoba nowa, niezaawansowany użytkownik),

 

 

Wiem doskonale, że dyskusja tu toczy się o zupełnie innego rodzaju sprzęcie. Ubolewam, że mnie na takowy nie stać (jeszcze). Budżet to maksimum 1000zł!

 

Być może jest wśród was ktoś kto mi pomoże / doradzi czy jest sens bawić się w te sklepowe plastiki z (ewentualnym drewnopodobnym głośnikiem). Zapaliłem się na Philipsa (300w) bo jak piszą, a i na youtube pokazują ma moc ale zależy mi na jakości i boję się że to będzie kicha! Opcja nr 2 to lg (160w) ... też niby coś.

 

 

1. Philips Fx25 (ok. 740zł, 300w) Wieża PHILIPS FX25/12 - www.mycenter.pl

2. LG CM2630 (ok. 650 zł, 160w) LG CM2630 | LG Electronics Singapore

 

Zatem to
?
Coś innego
?
Może da się coś złożyć z lepszych komponentów
?

 

PS

Forum przejrzałem ok. 10 stron wstecz mam już pewne pojęcie i ceowe rozeznanie.

 

Dziękuje tym, którym w ogóle będzie się chciało coś mi odpisać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w tzw. gabinecie LG CM2630 jako grajek w tle i sprawdza się dobrze jak za tą cene a funkcjonalnośc jest mile zaskakująca.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez głosników

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.