Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie głośniki dodać do YAMAHA CDX-E410 PIANOCRAFT ? Bo tak patrząc to może w jakieś używane rzeczy pójdę ...

 

Zdecydowanie idź w używki ! Lepiej kupić wyższej klasy używane monitory niż za te samą kwotę kupić jakieś paździerze o dźwięku jak ze skrzynki po jabłkach !

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Wrzucam chłopaki do poczytania o wieżyczce uwaga ! Technicsa .

Sluchalem jej kiedyś przypadkiem u kogoś w pomieszczeniu 14-15 mkw .

Wykonanie jest znakomite , brzmieniowo w testach nie dala szans kilku wieżyczkom , między innymi modelowi Yamahy Pianocraft .

Dla mnie grało wręcz wybornie jeżeli chodzi o ten segment audio .

Widziałem to cudeńko na znanym portalu w wyśmienitym stanie za 6 stówek .

Myślę że wymiana monitorów na lepszej klasy , wyniosłaby wieżyczkę na jeszcze lepszy dżwięk .

 

post-27371-0-99311500-1426881684_thumb.jpg............................................post-27371-0-39813500-1426881723_thumb.jpg

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie grało wręcz wybornie jeżeli chodzi o ten segment audio .

Widziałem to cudeńko na znanym portalu w wyśmienitym stanie za 6 stówek .

Myślę że wymiana monitorów na lepszej klasy , wyniosłaby wieżyczkę na jeszcze lepszy dżwięk .

Zakupiłem. Przekonał mnie tekst i jakość tej wieży. Co prawda "ta" aukcja się zakończyła ale Pan/i wystawiła dla mnie ponownie. Co masz na myśli mówiąc wymianę monitorow tzn. jakie bylyby lepsze? I jeszcze jedno czy warto dokupic okablowanie lepsze jesli tak to jakie polecacie (w miare tanie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Co prawda "ta" aukcja się zakończyła ale Pan/i wystawiła dla mnie ponownie.

 

Nie chciałeś jeszcze trochę zbić ceny ? trzeba bylo spróbować.

Co masz na myśli mówiąc wymianę monitorow tzn. jakie bylyby lepsze?

Posłuchaj najpierw i napisz co i jak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wpierw domyslne kolumny, a jak to nie bedzie to dla Ciebie to smialo podlacz pod to np. takie:

 

http://allegro.pl/infinity-alpha-30-8-ohm-kolumny-dania-i5185962265.html

 

http://allegro.pl/infinity-primus-150-super-stan-wysylka-gratis-i5178166273.html

 

http://allegro.pl/kolumny-infinity-primus-150-ii-i5200250520.html

 

Powinienes byc bardziej niz zadowolony.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj najpierw i napisz co i jak .

Hej, wieza dotarla i ma sie naprawde dobrze - wizualnie piekna. Wszystko gra swietnie, glosniki sa dobre choc smiem twierdzic, ze tak jak wspominaliscie wymiana na lepsze zrobi tej wiezy na dobre (to drobne zastrzezenie). Martwi mnie tylko jedna rzecz... W trybie wylaczonym lub tzw. stand by (dopoki nie wylacze wtyczki z kontaktu) wieza wydaje taki maly sygnal jakby przester bardzo cichy ale dla mnie zauwazalny. Co to moze byc? kable sa stare i Pan/i wysylajaca dala mi takie naprawde "starocie" wiec kupie nowe (jeden ma nawet troszke tasmy izolacyjnej na srodku). Tej wymiany i tak bylem pewien ale co to za cichy sygnal - przester, lub cokolwiek to jest? Domyslacie sie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

W trybie wylaczonym lub tzw. stand by (dopoki nie wylacze wtyczki z kontaktu) wieza wydaje taki maly sygnal jakby przester bardzo cichy ale dla mnie zauwazalny.

 

Masz w pobliżu wieży jakieś inne urządzenia elektroniczne ?

Odłącz kabelek prądowy z gniazda i podłącz zmieniając polaryzację .

Może też sprawdż wszystkie połączenia .

 

kable sa stare i Pan/i wysylajaca dala mi takie naprawde "starocie"

 

Jest coś napisane na tych kablach ? może zrób trochę fotek i wrzuć , popatrzymy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w pobliżu wieży jakieś inne urządzenia elektroniczne ?

Odłącz kabelek prądowy z gniazda i podłącz zmieniając polaryzację .

Urządzeń żadnych nie ma blisko.

 

Nowe kable pomogły, nie wiem co było przyczyną ale już tego szumu (delikatnego rzężenia) nie ma.

Najzabawniejsze jest to, że poszedłem do sklepu specjalistycznego [spec-kable] i Pan doradził mi wziąć kable nie plecione, nie cynowane, do 1mm maksymalnej grubości. Powiedział, że kable jakich szukałem (Melodika) ładniej wyglądają, a za te zapłacę grosze, a jakość jest ta sama zatem wziąłem taki PPOŻ czerwone i w stosunku do kabli wygrzanych, które miałem zmiana jakości była od razu zauważalna.

 

 

Sprzęt stoi przy ścianie zatem ich (kabli) nie widać. Oczywiście jest to rozwiązanie czasowe bo zamierzam jeszcze poinwestować w ten klasyczny Technics SC-HD560 :-)

Edytowane przez rage6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mógłby mi ktoś wyjaśnić sprawę odbioru DAB w amplitunerze DNP-F109DAB?

Po wyświetleniu info pokazuje AAC 112k stereo. To oznacza bitrate 112kbps ??

Druga sprawa to QUALITY, które waha się od 1 do 8. Domyślam się, że chodzi o jakość sygnału. Czy wyświetlana wartość ma wpływ na jakość (bitrate) dźwięku, czy po prostu poniżej pewnej wartości zerwie sygnał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując instrukcję obsługi to powyżej poziomu jakości 7 sygnał może być odbierany bez szumów. U mnie przy jakości poniżej 5 sygnał ze stereo przechodzi w mono. Przy poziomie 2-3 sygnał jest przerywany. Info AAC 112k oznacza kodek i bitrate.

 

@marcin321. Ciekawe kiedy będzie przedstawiony następca systemu F109.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując instrukcję obsługi to powyżej poziomu jakości 7 sygnał może być odbierany bez szumów.

 

Nie bardzo rozumiem jak cyfrowy sygnał może szumieć jeżeli źródło nie wprowadza tego szumu. Podobnie jak TV cyfrowa nie może śnieżyć.

 

Poczytałem w międzyczasie na temat kodeka AAC i AAC+. Przy 128 kbps jest w stanie przesłać muzykę nawet 5.1 w jakości lepszej niż mp3 128kbps. Posłuchałem także na spokojnie radia i porównałem DAB z FM. DAB gra zdecydowanie lepiej niż FM. Na początku zdziwiła mnie niska wartość bitrate (u mnie jest 112 kbps stereo) i myślałem, że to może jeszcze jakiś tryb testowy, bo u nas DAB uruchomili kilkanaście dni temu. Wynika z tego, że kodek AAC jest o wiele bardziej zaawansowany niż mp3 i potrzebuje o wiele mniejszego strumienia danych.

 

Przestawiłem trochę antenę i mam stabilny sygnał 8

Edytowane przez cynamonowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAC jest lepszy i przyjemniejszy w odsluchu muzyki od mp3. Apple korzysta z AAC i ALAC w itunes.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jestem mile zaskoczony, gdyż nie spodziewałem się, że tak szybko uruchomią DAB+ na Podkarpaciu. Jednak dobrze zrobiłem wybierając rok temu amplituner z DAB+. Szkoda tylko, że nie działa na tunerze DAB (bez +), który mam w innym pomieszczeniu.

Na FM zdarzały się dni, gdy pojawiał się szum i jakieś "szatkowanie". Problem prawdopodobnie leżał po stronie nadajnika, bo S-meter pokazywał mi bardzo dużą siłę sygnału. Kiedyś nawet przez kilkanaście tygodni, co kilka sekund pojawiało się ciche charczenie, coś jakby przesterowanie. Myślę, że teraz nie będzie problemu z jakością dźwięku.

Pewnie już niedługo DAB przyda się w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę kolegów o poradę,co wybrać;

ONKYO CS-545

http://maxmedia24.pl/brtv-produktyb-bmini-wiezeb-mini-wieza-kenwood-k-521b-cd-usb-mp3-system-d-bass-o_l_1366_5502712.html

 

KENWOOD K-521 B

http://maxmedia24.pl/brtv-produktyb-bmini-wiezeb-mini-wieza-kenwood-k-521b-cd-usb-mp3-system-d-bass-o_l_1366_5502712.html

 

TECA - TX 350

http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/8548

 

PHILIPS MCD 712

http://www.mediaexpert.pl/wieze-male/wieza-philips-mcd712-12,id-9211

 

SHARP XL

https://www.mall.pl/mini-wieze-odtwarzacz-cd/sharp-xl-hf301ph-s?gclid=CJu0-KuSjsUCFeLUcgodZkIAgw

 

KRUGER MATZ

http://www.imperiumaudio.pl/wieza-kruger-matz-z-cd-usb-bluetooth-km1533.html

 

lub coś podobnego w cenie do 1000 zł.

pokój 12 m/muzyka pop/disco/

cena ma znaczenie,ale chciałbym ominąć tzw plastikowce z marketu,które

generalnie nie grają tylko dudnią.

Edytowane przez marhyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych co podales zdecydowanie Kenwood lub Panasonic SC-PMX5EG. Z alternatyw w tej cenie mozesz kupic uzywanego PianoCrafta - szukaj modeli E410/810/700/320 lub Denona z serii DM 37/38.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Może kwota jest śmieszna bo jest to około 250 zł na sam wzmacniacz lub amplituner.

Główną cechą mają być małe rozmiary by nie zawalał za dużo miejsca na biurku gdyż i tak będzie cały czas do komputera podłączony.

 

Znalazłem takie modele w tej kwocie

- Onkyo A 911

- Onkyo A-8820

- DENON PMA-100M / SLIM

- DENON UPA-F07

- GRUNDIG V 1000

 

Co byście wybrali?

A może zupełnie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych co podales zdecydowanie Kenwood lub Panasonic SC-PMX5EG. Z alternatyw w tej cenie mozesz kupic uzywanego PianoCrafta - szukaj modeli E410/810/700/320 lub Denona z serii DM 37/38.

 

Właśnie mam Denona DM-38.Jestem z niego zadowolony,choc nie jestem melomanem doceniam dzwięk jaki

można z niego wydobyć.

Yamaha PianoCreaf nie zrobiła na mnie wrażenia przy odsłuchu i wygląd świecących kolumn mnie odstrasza.

Panasonica nie brałem pod uwagę-ale wygląd ma super.Cała seria SC-PMX.Godne przyjrzenia się.

Onkyo-SC 545/Kenwood K-521/Teac -XT-350i/Sharp seria XL.- z pośród tych wieżyczek będe wybierał.

Proszę kolegów o ewentualne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenwood z tej czworki ma najlepsze przetworniki i najlepszy dzwiek. Panasonic takze pozytywnie zaskakuje. Do 700-800zl warto posluchac.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.