Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam sie, ja dodam ze moj Marantz nie ma wad Twojej Yamaszki, plusy ma te same

Z dokładnością do kabli IC i głośnikowych, których z MCR610 pewnie nie dostarczają :). Więc tu nie ma co porównywać plusów i minusów.

 

Zgadzam się, że apka Marantz'a jest fajniejsza. Miałem przez kilka lat amplituner Marantz'a i aplikacje na tablet były bardzo dobrze zaprojektowane, a poza tym miał w pełni funkcjonalny interfejs WWW.

Jednak z tą aplikacją Yamahy (MusicCast) nie jest aż tak źle, żeby była niefunkcjonalna. Ja, jako informatyk, po prostu oczekuję więcej :)

 

Przed zakupem PianoCraft'a myślałem o Marantz'u 611. Jednak brak DAC'a USB przeważył w stronę Yamahy. No i jeszcze kwestia szukania odpowiednich głośników do niego...

 

W ostatecznym rozrachunku pewnie oba systemy są w miarę równoważne i warte swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem 510-tke po przeliczeniu na polskie zlote 600-700zl. (w zaleznosci od kursu). Caly system zlozylem za 200 funtow, smieszne pieniadze jak za taki dzwiek. DAC zawsze mozna dolozyc, ale po co. Kusza mnie te Dynaudio, Tannoye, Sonusy tez widzialem w niezlej cenie. Moze cos sie zmieni. Z budzetowych kolumn, najlepiej zgrywa sie z Waflami serii 9 - te mam obecnie - lub Evo. ;)

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi Onkyo CS-545, dałem za nie około 500, przyszedł mi też wzmacniacz od Pioneera, mało popularne SX-F21. Będą też wkrótce Karaty 920.

Samo Onkyo gra naprawdę dobrze, niesamowicie ważne jest ustawienie. Mocny bas, mocne wysokie, trochę wycofana średnica, gra całkiem całkiem znośne. W ogóle strasznie to malutkie.

 

Podpiąlem też firmowe kolumienki Onkyo pod Pioneera. Możę parę słów o amplitunerze. Jest to część wieżyczki, mam 3 elementy, ale tylko amplituner jest sprawny. Ma mieć moc 42RMS przy 6 omach i 1%. Pobiera 95W i waży 4,5kg. Mój egzemplarz pochodzi z 1997 roku i ma coś, czego często nowe miniwieże nie mają. wejście i wyjście optyczne. :) Stąd zakup, za 130 można zaryzykować.

Można usłyszeć bardziej zrównoważony dźwięk, ale jest też ciemniej, nie ma takiego funu jak w Onkyo, aczkolwiek sam dźwięk stoi na relatywnie wysokim poziomie.

Jutro jeszcze popatrzę.

Przyjdzie do mnie jeszcze UDRA F-88, co to go ktoś kiedyś szukał. Porównam sobie te trzy sprzęty i jeden zostawię. Szkoda, że Onkyo ma tylko jedno wejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

Chciałbym zapytać Was miłośników mini wież o poradę :) Również szukam niewielkiego zestawu do małego pokoju (10 m2). Najlepiej 1 skrzynka (cd, fm, usb) + 2 głośniki. Myślałem o kolumienkach Dali Lektor 2 i do tego np. Denon m39 lub f107 lub jakaś Yamaha Pianocraft. Czy podążam dobrą drogą czy może w cenie ~1600 można zbudować jakąś lepszą drużynę składającą się z 3 zawodników? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość zukes

(Konto usunięte)

Od prawie roku zastanawiam się nad wyborem mini-wieży do salonu.

Testowałem Marantz'a 611 niestety porażka. Odbiór z USB, z NAS'a słyszalnie gorszy niż z CD (pomimo tego że odtwarzamy FLACki). Urządzenie wieszało się podczas przełączania między stacjami DAB jeśli zapamiętane były w ulubionych. Odsłuch na Zensorach 3 był wyraźnie słaby w górnej części. W zasadzie nie nadawał się do muzyki poważnej.

Plusem był szybki start urządzenia i niezłe trzymanie łącza dla radia internetowego. NIezły pilot.

Wszyscy pisali i mówili mi, że nic lepszego ponad tego Marantza nie dostanę. I w zasadzie miałem się na niego zdecydować gdy pojawiła się Yamaha serii 670D i 870D.

 

Z tego co zrozumiałem 870D różni się od 670D możliwością dekodowania dźwięku z kina domowego. Czego nie potrzebuję.

 

Poproszę o wasze uwagi odnośnie Yamahy 670D. Czytałem że pilot jest do bani. Jak urządzenie startuje? Czy się wiesza itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zukes

(Konto usunięte)

Szukam wieżyczki do salonu. W zasadzie byłem zdecydowany na Marantza 611 ale po testach zwątpiłem

wady:

  • wyraźnie słyszalna słaba jakość muzyki dla odtwarzanych nośników USB i NAS. Dotyczy to FLACKów. MP3 są niewielegorsze co sugeruje słabe przetwarzanie w torze cyfrowym.
  • wieszanie się urządzenia przy przełączaniu się między ulubionymi kanałami stacji DAB.

Zalety:

  • w porównaniu z konkurencją szybki start urządzenia (maks 10 sekund)
  • naprawdę niezły pilot

Niestety na rynku nie było nic innego.

Teraz pojawiła się YAMAHA 670D i 870D.

 

Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tych urządzeń najlepiej porównawczo do Marantza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw jak grają te nowe Pianocrafty serii 870 i 670. Sam niemal od tygodnia jestem posiadaczem zapewne jednej z ostatnich nowych miniwieży Yamaha MCR-750 i powiem szczerze, że sprzęcik był zdecydowanie wart wydania 1500 zł. Jak na takie maleństwo w stereo sprawdza się wyśmienicie. Do mojego niewielkiego pokoju ok. 12m2 nadaje się idealnie. Wieża wspomagana subwooferem (u mnie jest to Tannoy msub) potrafi zadziwić niejednego niedowiarka. Jeśli nowe modele grają porównywalnie to zdecydowanie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchal tu ktos Tannoy Mercury 7.2 lub Revolution XT 6? Tak zastanawiam sie nad wymiana kolumn w swoim Marantzu ktorego dzwiek wraz z Wharfedale 9.1 jest melodyjny, barwny. Generalnie neutralny, czasem jasny - choc nigdy nie ostry. Zastanawiam sie nad kolumnami ktore daly by troche wiecej nasycenia.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Chciałbym zapytać Was miłośników mini wież o poradę :) Również szukam niewielkiego zestawu do małego pokoju (10 m2). Najlepiej 1 skrzynka (cd, fm, usb) + 2 głośniki. Myślałem o kolumienkach Dali Lektor 2 i do tego np. Denon m39 lub f107 lub jakaś Yamaha Pianocraft. Czy podążam dobrą drogą czy może w cenie ~1600 można zbudować jakąś lepszą drużynę składającą się z 3 zawodników? :)

 

Z nowych rzeczy to w tej cenie brałbym denona dm40 wersję z firmowymi kolumnami.Jak dla mnie za ta kase nic lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nosze się z zamiarem zakupu mini wieży do mojego mini pokoju (około 9m2) Do wydania mam max 2200zł. Sprzętu chcę używać do podłączenia konsoli, okazjonalnie keyboardu oraz oczywiście słuchania muzyki od dance do punk rock ;). Oczywiście podłączenie do sieci oraz obsługa przez telefon również mile widziana. Moją uwagę skupił PIONEER X-HM82-S. Jednak nie posiada DAB (są opcje z DAB jednak ciężko je znaleźć). Ma to być sprzęcik na lata więc może Szanowni koledzy, którzy jednak mają doświadczenie w tym temacie mogą zaproponować sprzęt którym warto się zainteresować w tym przedziale cenowym. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Przeglądam ten wątek i mam mętlik w głowie ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uzywek z gwarancja np.

 

http://allegro.pl/amplituner-stereo-marantz-m-cr603-cd-dlna-usb-i6044899257.html

 

+

 

http://allegro.pl/tannoy-mercury-v1i-maple-kolumny-podstawkowe-i6016812203.html

 

lub

 

http://allegro.pl/tannoy-mercury-7-1-kredyt-20x0-salon-odsluchy-i6040944094.html

 

lub

 

http://allegro.pl/castle-knight-1-kolumny-podstawkowe-wroclaw-i5996042328.html

 

lub

 

http://allegro.pl/dali-lektor-1-kolumny-stereo-gw-5-lat-black-okazja-i6023592088.html

 

---

 

Jako ze masz maly pokoj, lepiej zebys BS mial z przodu kolumn (wiec tak na prawde wchodza w gre Tannoy V1, Dali Lektor 1, ew. uzywane Wharfedale 9.1 z linkow ktore dalem). Plus pamietaj o ustawieniu i standach na przyszlosc. :)

 

Z nowych kompletnych rzeczy to np, Denon DM40, PianoCraft MCR-N560, Marantz 510 + kolumny z linkow powyzej.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź. Metodą eliminacji jak na razie wybrałem Yamaha PianoCraft MCR-N560D. Ma praktycznie wszystko o co mi chodziło. Mam nadzieję, że moc nie będzie za mała ale jeszcze postaram się poczytać opinie o tym sprzęcie. Denon DM40 odpadł za brak Ethernetu, Marantz 510 brak napędu CD. Ten używany Marantz 603 jest kuszący i nad nim też myślę chociaż chyba nie posiada DAB+ ??? jeszcze raz dzięki za pomoc i o swojej decyzji oczywiście poinformuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zonk, Znalazłem model mniejszy Pioneera tzn X-HM72D no i Yamaha PianoCraft MCR-N560D. Przewagą Pioneera jest posiadanie bluetootha oraz wi-fi. Do Yamaszki oba moduły można dokupić tylko pytanie czy one są niezbędne. Resztę funkcji raczej mają podobne. No i moc Pionieera jest nieco większa. Pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na poczatku przepraszam za brak Polskich znakow, to wynik popsutej klawiatury.Do rzeczy jednak.

 

Jestem po odsluchu Denona f109 co do ktorego mialem wielkie nadzieje i omal nie kupilem go w ciemno,dobrze jednak iz tego nie zrobilem.

testowalem go w pokoju odsluchowym w jednym z Katowickich salonow Hifi, na kolumnach Monitor Audio Bronze 2. Sam wzmacniacz wraz z odtwarzaczem Cd wyglada swietnie, prosto ,tak jak wygladac powinien,to glowna zaleta na ktorej sie koncentrowalem.w odsluch poszlo kilka moich ulubionych kompaktow na poczatek lekki Warpaint,Placebo,greatest hits of Queen,potem 30 seconds to mars,Radio Pezet,a na koniec altyleria Rammsteina. rozsiadlem sie na kanapie i zaczalem sluchac . Na poczatku bylo calkiem niezle, duzo detali, cieplo . Bas byl niezly, dobitny,ale dosc buczacy, troche slabo kontrolowalny,jednak ogolnie calkiem niezle. Ale cos od poczatku bylo nie tak. spogladajac w strone rozstawionych na standach kolumn moja glowa nie mogla sie ustawic aby odbierac pelnie muzyki. za kazdym razem kiedy odsuwalem glowe do tylu w moim uchu cos przeskakiwalo.tak jakby chcialo sie dostosowac do sprzetu. przesiadlem sie na bok kanapy u znowu efekt zupelnie inny,wstalem dzwiek znowu z zupelnie innej beczki,podeszlem z boku kolumn,i troche zza nich. iz dzwiek byl jakby okrojony nozem,posylany kierunkowo,jakby pod okreslonym katem i koniec.Ciezko bylo znalezc optymalna pozycje do sluchania tego zestawu.

Pod koniec odsluchu bylem wrecz wkurzony i agresywny ,bo przeciez nie tak to mialo wygladac... :(

myslalem ze to wina kolumn ,wiec kazalem przyniesc dla porownania stockowe kolumny ,ale po wysluchaniu jednej piosenki stwierdzilem ze to kaszana i z powrotem podlaczylismy MA. Zdegustowany zauwazylem iz po ostatnim tescie pozostaly wzmacniacze Cambridge Audio i Nad ,dokladnie model 356BEE . podlaczylismy ten drugi . i wtedy kopara mi opadla ,scena byla nie samowita,roztaczala sie dookola,kontrola basu na swietnym poziomie,selektywnosc dzwiekow,zupelnie inne granie.Zaraz powiecie ze to zupelnie inna klasa sprzetu ,ze to pelnowymiarowy wzmacniacz i nie mam prawa tak tego porownywac. Wiem ,macie racje i tez nie waze sie na takie porownania. Jednak wlasnie o takie granie mi chodzi ,tylko ze formacie mini.

 

 

Czy ktos moze pomoc ?

 

Ostatnio wpadly mi w oko 2 inne wzmaki:

Taga Harmony HTA 700b V.2 SE

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2016/01/lampowy-wzmacniacz-hybrydowy-taga.html

 

oraz

Cambridge Audio One

https://www.cambridgeaudio.com/products/hifi-and-home-cinema/one

 

obydwa w klasie A/B wiec zapowiada sie obiecujaco.

Pozdrawiam uzytkownikow klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj mini Marantz'a lub Arcam'a z kolumnami Castle Knight. :)Choc te dwa ktore dales rowniez sa dosc ciekawe. Nie sluchalem.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge mini laczyl bym z Tannoy Mercury 7.1 lub 7.2.

 

Zas ta Tage z Triangle Titus albo Comete.

 

Opieram to na swoim doswiadczeniu. Owocnych odsluchow i podziel sie wrazeniami.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm... w cenie Triangle mozna miec MA Silver 2,to tez niezle kolumny.

 

Moge Cie zapewnic ze nie tak dobre, a szczegolnie zle do lampy, nawet hybrydowej.

 

Dalem Ci propozycje. Co wybierzesz to tylko zalezy od Ciebie.

 

Aby uporzadkowac:

 

Marantz 611/610/511/510 wyprobuj z Castle Knight 1/2/3 lub z Tannoyami Mercury 7.1 lub 7.2 lub Dynaudio DM.

 

Taga Harmony HTA 700b V.2 SE i jej pochodne chinskie lampowce z Triangle Titus albo Comete.

 

Cambridge Audio One laczyl bym tez z Tannoy Mercury 7.1 lub 7.2 lub Wharfedale Diamond lub JBL Studio 230.

 

Arcam Solo Mini rowniez laczyl bym z jak Marantza.

 

Sprobuj odsluchac w takiej konfiguracji, jesli masz warunki. Oczywiscie podalem te tansze propozycje laczenie, co nie oznacze ze zle. Zreszta posluchasz i sam stwierdzisz ze to moze byc hifi na lata. :)

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Ser

Moge Cie zapewnic ze nie tak dobre, a szczegolnie zle do lampy, nawet hybrydowej.

 

Dalem Ci propozycje. Co wybierzesz to tylko zalezy od Ciebie.

 

Aby uporzadkowac:

 

Marantz 611/610/511/510 wyprobuj z Castle Knight 1/2/3 lub z Tannoyami Mercury 7.1 lub 7.2 lub Dynaudio DM.

 

Taga Harmony HTA 700b V.2 SE i jej pochodne chinskie lampowce z Triangle Titus albo Comete.

 

Cambridge Audio One laczyl bym tez z Tannoy Mercury 7.1 lub 7.2 lub Wharfedale Diamond lub JBL Studio 230.

 

Arcam Solo Mini rowniez laczyl bym z jak Marantza.

 

Sprobuj odsluchac w takiej konfiguracji, jesli masz warunki. Oczywiscie podalem te tansze propozycje laczenie, co nie oznacze ze zle. Zreszta posluchasz i sam stwierdzisz ze to moze byc hifi na lata. :)

Dzieki serdecznie za odpowiedz, naprawde bardzo sobie cenie kazda porade!

propozycje kolumn jaknajbardziej ciekawe,jednak przeraza mnie cena triangle ,szczegolnie nowych gdzie zaczynaja sie od 1700 za sztuke,uzywki raczej ciezko dostepne.

aby zagescic poszukiwania dodam ze mam 2000,max 2500 na kolumny.

Aha, preferuje bass reflex z przodu ,jako ze moja dziewczyna nie ma zbyt wiele miejsca na standy i pewnie beda gdzies na polce ,albo biurku.

 

ktos slyszal o Epos K1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zdecydujesz sie na lampowca. To kolumn tez poszukaj na ebay'u. Czasem mozna trafic okazje, zapoluj tez na uzywki, jesli tylko sa w pewnym stanie. Uzywki slabo dostepne bo to sa dobre kolumny, wiec malo kto sprzedaje, tylko nie do kazdej konfiguracji. ;)

 

Nie wydawal bym tez wiecej niz 600zl na kolumny jesli skoncza na polce.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich.

A wiec dokonalem wyboru i kilka godzin temu przejechal do mnie Cambridge Audio One v.2

przewazyla funkcjonalnosc (Dac,Bluetooth,Cd,Dab,Fm ,Sub Out , optical in, Coax in, ),renoma marki oraz fakt iz do tranzystora latwiej dopasowac kolumny niz do lampy,nawet hybrydy.

Jestem po dwoch godzinach odsluchow na moich Klipsch'ach Rf 52II i z czystym sumieniem moge polecic ten sprzet . jak na 2x30 wat przy 8 ohm gra napewde glosno ,nawet bas potrafi kopnac, a wzmacniacz nawet sie nie zagrzal.

ogolnie barwa dzwieku,scena odpowiada mi w zupelnosci ,jest bardzo detaliczny i naprawde slychac

szczegolowo drobne smaczki . Wykonanie rowniez bdb,(rozwianie terminali na kable !!).Klocek wazy swoje, co wrozy dobrze.

 

teraz pozostaje dobranie odpowiednich Monitorow.

Jak narazie mysle o Paradigm V.7 Atom (wys efektywnosc oraz niska sugerowana moc wzmacniacza)

lu Monitor Audio BX2 (bass reflex z przodu) a jak starczy funduszy to moze nawet i Bronze 2 .

ogolnie polecam, bo moim skromnym zdaniem Denon ktorego sluchalem wczesniej nie ma do niego startu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

dostępny będzie w pażdzierniku/listopadzie za 2700

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze :) Pytałem z ciekawości , jestem teraz w KD :) Ale , może kiedyś taki sexy zestaw stanie u mnie . Chociaż nie mam już parcia na kilka systemów . Człowiek z coraz gorszym wzrokiem i słuchem . Nie będę udawał , że słyszę Bóg wie co :)

Lubię jak coś plumka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze :) Pytałem z ciekawości , jestem teraz w KD :) Ale , może kiedyś taki sexy zestaw stanie u mnie . Chociaż nie mam już parcia na kilka systemów . Człowiek z coraz gorszym wzrokiem i słuchem . Nie będę udawał , że słyszę Bóg wie co :)

Lubię jak coś plumka .

 

Z tego co pisze Andrew Everard to nawet podłogowe B&W 803 D3 oraz PMC GB1 ten wzmacniacz jest w stanie napędzić...

 

https://andreweverard.com/2015/12/21/review-marantz-hd-amp1-is-a-classic-in-the-making/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, pytanie urwane z wątku: czy do tego zestawu można w jakiś sprytny sposób podłączyć inny zestaw kolumn niż fabryczne (jakieś przejściówki, czy coś; żeby nie kombinować, nie lutować itp.):

http://www.sony.pl/electronics/zestawy-muzyczne/cmt-sbt100-sbt100b

 

post-26272-0-24545500-1469383920_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem bez lutowania sie nie obejdzie. Zawsze mozna wymienic gniazda glosnikowe. Choc to jeszcze wieksza robota dla amatora. Mysle ze fachowiec by sie z tym uporal dosc szybko.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.