Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście zacny system mini ten Cabasse... i pełna zgoda co do malejącej użyteczności CD w XXI wieku ;)

 

CD było jest i będzie... użyteczność i jakość wyśmienita, zapewniam

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze bedzie, tak jak jest Vinyl. Choc to troche niefortunne porownanie. Niemniej fakt jest taki ze pliki graja lepiej i sa wygodniejsze w obsludze. Jesli mialbym cos dobrac do plikow, to zdecydowanie vinyl. Tylko to droga zabawa. ;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze bedzie, tak jak jest Vinyl. Choc to troche niefortunne porownanie. Niemniej fakt jest taki ze pliki graja lepiej i sa wygodniejsze w obsludze. Jesli mialbym cos dobrac do plikow, to zdecydowanie vinyl. Tylko to droga zabawa. ;)

 

w mojej ocenie żaden plik nie gra lepiej od płyty CD

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preview plugs audio cd, zanim nia sie stanie jest w formie plikow. Mozesz uzasadnic i rozwinac swoja teze.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preview plugs audio cd, zanim nia sie stanie jest w formie plikow. Mozesz uzasadnic i rozwinac swoja teze.

 

słuchałem plików, zripowałem prawie całą kolekcję, był dac itp....grało ale generalnie lipa

nie ma powrotu do plików, aktualnie na moim Naimie jest dużo dużo lepiej - tylko CD

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wypowiedz na gorze. Pozostal jezyk angielski, juz zmienilem na polski. Ah ta autokorekta. ;)

 

Mi nie chodzi o zripowanie kolekcji, mi chodzi o streaming plikow, najlepiej do wzmacniacza w klasie "D" ktory dekoduje te pliki u siebie. To najkrotsza sciezka. Czy sluchales w tej formie? Oczywiscie w tej kombinacji kolumny musza byc troche bardziej muzykalne, gdyz wzmacniacz w klasie "D" gra inna maniera niz np. Klasa "AB". Mysle ze Twoj Naim jeszcze wiekszy pazur pokazal by z plyty vinylowej. ;)

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

TAGA HTR-1000CD trzecia do kompletu :)

http://www.taga-audio.com/catalog,product,id,252,electronics_stereo_systems_all-in-one_htr-1000cd

Plus dla Tagi za DAB.

Myślę, że bez względu na firmę, całkiem ciekawy sprzęt.

Trochę jak starsza mini Philips MCM 906

 

Witam Zgadza się trzeci do kompletu. Orientujesz się może jak wycenił ten model TEAC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tylko link to jakiejś porównywarki cenowej z Hongkongu

http://www.price.com.hk/product.php?p=179783

 

Ceny oscylują pomiędzy 2500-3000 dolarów hongkońskich.

Patrząc na kurs HK$, mini ze znaczkiem Kruger&Matz wychodzi trochę taniej (ale bez DAB).

 

Zresztą wygląda na to, że K&M w jakiś sposób współpracuje z TEAC.

TEAC TC-690N:

http://universal88.com/product2.php?id=5604

oraz KM1584CD:

http://www.krugermatz.com/pl/p/Mini-wieza-KM-1584CD/2120

też są bardzo podobne.

Edytowane przez luke2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K&M z tego co wiem to bazuje na czesciach i modelach z azji. Glownie z Chin. Nakleja tylko potem swoja marke. Martwi mnie to ze ze Teac tez tak robi. Oczywiscie pewnie w najtanszych modelach, niemniej jest to niepokojace.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne zadanie. Szczerze to na mysl przychodzi mi Ruark R4, ale to nie jest do konca mobilne urzadzenie, troche wazy. Podobnie Bose Wave sound touch music system IV. Posluchac mozesz bez problemu w salonach firmowych lub audio ktore posrednicza w sprzedazy. ;)

 

http://www.johnlewis.com/ruark-r4-mk3-dab-dab-fm-cd-bluetooth-all-in-one-music-system-with-oled-display/p2057503?colour=Rich%20Walnut

 

https://www.bose.co.uk/en_gb/products/speakers/wireless_speakers/wave-soundtouch-music-system.html#v=wms_soundtouch_4_espresso_black_gb_ie

 

Tu jakies mobilne, all in one od Sony, ale nie mam pojecia jak to gra.

 

http://www.johnlewis.com/sony-cmt-x7cdb-dab-fm-cd-bluetooth-nfc-integrated-hi-fi-with-apple-airplay-dlna/p1617312

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała uwaga : jedyne prawdziwe Teac`i to serie 01/101/301/501/503 ( aktualnie ) Inne modele zresztą sprzedawane tylko na dalekim wschodzie to produkty OEM . Dlatego możemy je zobaczyć z znaczkiem np. K&M

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

rozglądam się za jakimś sprzętem mini Hi-Fi. Wczoraj w mediamarkt oglądałem dwa urządzenia - Denon M-40 i Pioneer xm72. Miałem ze sobą pendriva na którym były dwa foldery. Jeden z plikami mp3 a drugi z flac. Po włożeniu do Denona od razu zaczął odtwarzać muzykę z folderu mp3 i w ogóle nie widział folderu z muzyką flac. Nie miałem pilota więc wszystko rozbiłem z panelu amplitunera, czy to dlatego nie mogłem wejść w folder flac? Na pilocie są jakieś specjalne przyciski do poruszania się między folderami?

 

W Pioneerze nie było takich problemów widział zarówno folder mp3 jak i flac. Ale mimo, że Pionner odtwarzał mi pliki flac to i tak przegrał w pojedynku dźwiękowym z Denonem, który odtwarzał mp3 :P

D-M40 to na razie mój faworyt, ale chętnie obejrzałbym jeszcze jakieś sprzętu w podobnej cenie. Możecie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie sprzet np. marki Marantz, Cambridge Audio, Kruger&Matz, Yamaha.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Chciałbym kupić zestaw do użytku domowego nie audiofilskiego, tak naprawdę ciężko mi się odnieść co powinien mieć bo w obecnych czasach nie wiem jakie są możliwość, na pewno CD, Radio FM, USB, może możliwość odtwarzania muzyki/radia z Internetu. W tej cenie może być sprzęt używany, bo na tym mi nie zależy żeby był nowy, ważne żeby ładnie grał. Pomieszczenie 20-30m2, muzyka pop, rock. Jak potrzeba więcej danych dajcie proszę znać lub rzućcie hasłami chętnie doczytam na co jeszcze zwrócić uwagę w gąszczu informacji z Internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozglądam się za jakimś sprzętem mini Hi-Fi. Wczoraj w mediamarkt oglądałem dwa urządzenia - Denon M-40 i Pioneer xm72. Miałem ze sobą pendriva na którym były dwa foldery. Jeden z plikami mp3 a drugi z flac. Po włożeniu do Denona od razu zaczął odtwarzać muzykę z folderu mp3 i w ogóle nie widział folderu z muzyką flac. Nie miałem pilota więc wszystko rozbiłem z panelu amplitunera, czy to dlatego nie mogłem wejść w folder flac? Na pilocie są jakieś specjalne przyciski do poruszania się między folderami?

 

 

Tak się składa, że od 1,5 tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem M-40, także mogę rozwiać wątpliwości :)

Do nawigacji między folderami jest potrzebny pilot.

Po wciśnięciu STOP (kwadrat) możemy za pomocą strzałek na pilocie (góra, dół, prawo, lewo) oraz ENTER nawigować pomiędzy folderami i poszczególnymi utworami.

M40 radzi sobie bardzo dobrze z plikami FLAC.

Nie mam plików 192kHz, ale sprawdzałem 24bit/96khz i działają bezproblemowo, nie zacina, można przewijać utwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny dylemat. Pomieszczenie 35m2 + otwarta kuchnia. Nie chcę dużych kolumn ponieważ nie jesteśmy wytrawnymi słuchaczami. Zależy mi aby system był wyposażony w DAB oraz radio internetowe.

Co wybrać?

http://audioklan.pl/yamaha/produkt/yamaha-pianocraft-mcr-n870d.html

https://kon-sul.pl/audio/zestawy-stereo-hi-fi-wieze/onkyo-tx-8150-c-7030-klipsch-rp-160m - będzie znacznie lepiej grało niż Pianocraft?

Czy jeszcze coś innego?

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie sprzet np. marki Marantz, Cambridge Audio, Kruger&Matz, Yamaha.

 

Właśnie Marantz wpadł mi w oko. Zastanawiam się nad m-cr 510. Wiem, że jest już na rynku nowszy model m-cr 511, ale czy warto do niego dopłacać? Z tego co wyczytałem to różnice są niewielkie - m-cr 511 ma bluetooth i to chyba jedyna poważna różnica.

 

Do nawigacji między folderami jest potrzebny pilot.

Po wciśnięciu STOP (kwadrat) możemy za pomocą strzałek na pilocie (góra, dół, prawo, lewo) oraz ENTER nawigować pomiędzy folderami i poszczególnymi utworami.

 

Tak właśnie myślałem. Dzięki za potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Powitajcie mnie w klubie :)

 

Niech to cholera z nami facetami pedantami grzebiącymi w audiofilskich parametrach i szukającymi tematu tygodniami, żeby kupić najlepsze. Baba to by po prostu wybrała czerwone i cześć. Już chyba z 10 noc zarywam i czytam i czytam i czytam, w marketach na mieście ze wszystkimi już prawie na Ty jesteśmy... No i trafiłem do Was :). Także powitać, powitać :)...

 

Nie no, śmieję się z tą babą, bo jak to ma być zakup na lata (u mnie obstawiam śmiało na 6-8 lat), także trzeba wybrać najlepsze w stosunku do kieszeni.

 

Generalnie już z 10 razy prawie kliknąłem na "Kup teraz" Denona M39 z firmowymi głośnikami. W międzyczasie przewinął się Panasonic PMX70, Sony SBT100 i Pionek PM32. No ale potrzebne jest wyjście na suba, plus totalnie niesamowicie nie jestem w stanie pogodzić się z faktem, że wszystkie poza Denonem, w XXI wieku, mając w sobie technologie strumieniowe czy inne DABy, posiadają te obrzydliwie obrzydliwe wyświetlacze z cyferkami literkami segmentowymi rodem z zegarków Montana z 7 melodyjkami, które dostawało się na komunię w latach 80-tych :). No po prostu patrzeć na to nie mogę :). No i dlatego Denon, bo już te kropkowane znaki ujdą w tłoku. W dzisiejszych czasach smartfonów po 200 zł to powinien tam być kolorowy LED w full HD :)...

 

No to czas na pytanie :). Ma ktoś Denona M39 albo M40? Napęd CD zawsze chodzi głosno? Czy raz na 100 egz trafia się głośny? A, i czy warto cisnąć na M40? Czy jeśli niepotrzebne mi 2 wejścia cyfrowe, to M39 będzie to samo?

Edytowane przez BTV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O no to ladnie, przeoczylem - Pioneer PM32 ma wyjście na suba...

 

Jak myślicie, porównywalnie zagra z Denonem M39, czy roznica 2 półki? Jakościowo w sklepie sie nie przysluchiwalem za bardzo, po prostu gral ladnie przez minute jakis kawalek disco, ale mocowo i basowo zaskoczyl pozytywnie. No i glosnik basowy ma z boku, to bym go pod sufitem powiesil na leżąco bokiem do sufitu, czyli bas gralby w dol. Ale to pewnie znaczenia nie ma najmniejszego :)...

 

Jezu... Nie wierze...

 

Denon... nie... ma... bluetootha...

 

Jednak nie mozna siedziec po nocach...

Nie wierze... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz 510/511 gra znacznie lepiej, no ale tylko pliki, ew. zostaje Ci podlaczenie jako dodatkowego klocka cd lub gramofon. Ma tez wyjscie na suba. Tylko trzeba dobrac dobrze kolumny, bardziej muzykalne, wzmacniacze w klasie "D" graja troche inaczej niz te w klasie "AB". :)

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku bezpieczniej dla Ciebie bedzie kupic cos co ma wbudowany kompakt.

 

Pamietam tez swego czasu ze to tez niezle brzmialo:

 

http://www.harmankardon.com/stereo-amplifiers/MAS+COMPONENTS.html

 

Moze zanim kupisz Denona sprawdz wiekszego brata 510/511 czyli 610/611. Wiem ze juz cenowo wyzej, ale to ciagle te samo urzadzenie dopakowane o odtwarzacz CD.

 

http://audio.com.pl/testy/stereo/systemy-all-in-one/1320-marantz-m-cr610

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ten pulap cenowy odpada :).

 

To nie musi byc tak naprawde hifi, zaczynalem od ok 1000 zl, potem zaczalem brac pod uwage 1300-1400. Malo brakowalo, a kupilbym tego Denona M39, dobrze ze zaczailem ze nie ma bluetootha, bo 10 razy mialem go kupic.

 

A ze apetyt rosnie w miare jedzenia, to dzisiaj zwrocilem uwage na Pioneera HM72. Od 1650 zl do kupienia. Ma wszystko co chce - CD, Bluetooth, Sub Out, 2 a nawet 3 wejścia. Wypasem beda Wifi, LANy, NASy, Spotifaje i ten inne strumieniowe cholerstwa. No i ten wyswietlacz, he he - nareszcie nie zegarek z komunii :).

 

Tylko ze czytam o nim i ludzie pisza o jakichs awariach, zawieszkach, niestabilnosci. Ma juz swoich następców (HM82, HM76, HM86) nieosiagalnych juz niestety cenowo dla mnie. Wiec pytanie, czy warto sie w niego pchac, czy to tylko szajs z bajerami do przyciagania takich jak ja? :) Brzmieniowo jest slaby jak pisza z tymi kolumnami, na WhatHiFi dostał 3 gwiazdki z 5... Firmware jest do uaktualnienia, ale jakoes 2 pierdolki poprawili.

 

Jak wspomniałem, nie potrzebuje hifi, to ma zagrac CD dzieciom, mi mp3 i flaki i naglosnic seans filmowy z projektora - do wiekszej radosci tego ostatniego od razu kupuje suba. I jeszcze syntezator tez sobie pod niego podepne, bo nie ma wbudowanych glosnikow. Aktualnie mam Unitre WS303 z kolumnami tez Unitry, delektuje sie jakoscia brzmienia, sciana dzwieku i basu, ale bardziej jestem za minimalizmem gabarytow, bo to stare i duze klocki, a pokoj maniuni...

 

Napisz prosze, co sadzisz o tym Pionku.

Edytowane przez BTV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionka nie mialem okazji poznac. Wiec niestety nie wypowiem sie. Osobiscie w tych widelkach cenowych, jesli ma byc mini z cd to zostal bym z Denonem 38/39/40.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Chciałbym prosić o poradę odnośnie kompaktowych (już nie najnowszych) zestawów Yamahy. Mam na oku Yamahę MCS-1330 oraz PianoCrafta MCR-640. Pytanie brzmi czy warto wybrać pierwszą opcję, komplet z fabrycznymi głośnikami czy może bardziej korzystny byłby zakup samych "klocków" MCR-640 i dokupienie lepszych głośników :) Dzięki z góry za jakąś sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.