Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko Amazon badz import z wschodu. Cena okolo 350 funtow. Technics teraz cos wprowadzil na rynek, odwiedz ich strone internetowa.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technics na razie musi zarobić na przeszacowanych pełnowymiarowych klockach , później zajmie się mini. Kenwooda można było jeszcze niedawno kupić na Redcoonie ( pl lub de )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek mnie sprostowal, myslalem ze ten system to mini: http://www.technics.com/uk/products/c700/

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dla poszukiwaczy dobrych mini wież;

http://audio.com.pl/testy/mini-wieze

 

JVC EX-A10 zasłużone zwycięstwo za 2007...

 

Przy okazji, poniżej ciekawe porównanie systemu JVC EX-A10 z zestawem Naim + monitory Harbeth.

 

NAIM + Harbeth P3ESR.

 

https://www.youtube.com/watch?v=BonZG1Yb_mU

 

JVC EX-A10:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ICj6Z2vUgqU

Edytowane przez audioholik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jvc byl wielce niedoceniany. Teraz pojawila sie konkurencja dla mini systemow w postaci topowych jakosciowo kolumn pod pc ktore graja nierzadko sporo lepiej niz mini w tej samej cenie. I choc glownie przeznaczone sa do bliskiego pola to robia wrazenie, szczegolnie jesli spojrzy sie na gabaryty.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jvc byl wielce niedoceniany. Teraz pojawila sie konkurencja dla mini systemow w postaci topowych jakosciowo kolumn pod pc ktore graja nierzadko sporo lepiej niz mini w tej samej cenie. I choc glownie przeznaczone sa do bliskiego pola to robia wrazenie, szczegolnie jesli spojrzy sie na gabaryty.

 

Ciekawe, że w powyższym porównaniu, gdy robiący nagranie systemu Naim + Harbeth przemieszcza się pomiędzy głośnikami, cała przestrzeń ginie, efekt jest generalnie taki jakby poszedł z mikrofonem do drugiego pokoju. To samo nagranie dopiero na systemie EX-A10 tworzy prawdziwą przestrzeń stereofoniczną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa ze tylko dobry dyktafon pokaze Nam troche wiecej z dzwieku. Kamera czy smartphone tylko dadza Nam zarys dzwieku. I tak trzeba jak najwiecej sluchac samemu, w roznych pomieszczeniach, w roznych kombinacjach, bez zadnych uprzedzen co do gabarytow czy marki.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa ze tylko dobry dyktafon pokaze Nam troche wiecej z dzwieku. Kamera czy smartphone tylko dadza Nam zarys dzwieku. I tak trzeba jak najwiecej sluchac samemu, w roznych pomieszczeniach, w roznych kombinacjach, bez zadnych uprzedzen co do gabarytow czy marki.

 

Jakość nagrania - chociaż daleka od doskonałości - zdaje się że w przypadku obydwu nagrań była taka sama. Różnica w przestrzeni i powietrzu pomiędzy obydwoma systemami ogromna.

 

Pozostaje mi się więc tylko z Tobą zgodzić, że trzeba słuchać wszystkich systemów, a nie zakładać z góry że ten czy inny zagra źle lub dobrze ze względu na markę i utartą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mamy swoisty "comeback" do poczatkow tego tematu, bo ani mnie, ani Ciebie, nie bylo w tym temacie (mnie w ogole na forum) sporo czasu, jak mnie pamiec nie myli. ;)

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mamy swoisty "comeback" do poczatkow tego tematu, bo ani mnie, ani Ciebie, nie bylo w tym temacie (mnie w ogole na forum) sporo czasu, jak mnie pamiec nie myli. ;)

 

Fakt :)

 

Swoją drogą nieźle się wątek rozwinął przez ten czas.... jeśli mnie wzrok nie myli, ma już ponad 750 tys. wyświetleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko moze cieszyc. Male nie znaczy ze gorsze. ;)

 

Tak swoja droga wiesz czy Victor ciagle tworzy cos na wzor EX i jest mozliwy import czy to inwestycja ktora sie nie oplaca?

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko moze cieszyc. Male nie znaczy ze gorsze. ;)

 

Tak swoja droga wiesz czy Victor ciagle tworzy cos na wzor EX i jest mozliwy import czy to inwestycja ktora sie nie oplaca?

 

Tworzy, ale niestety już tylko na rynek japoński -- Japoński audiofil wie co dobre ;)

 

Topowy model EX-A300 ma mocniejszy wzmacniacz, większe kolumny (membrana 14,5cm), etc.

 

jvc_a300.jpg

 

Ale sprowadzać się go za bardzo do PL nie opłaca, bo jego cena wyniosłaby ponad 10 tys. zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myslalem o UK, bo tu obecnie mieszkam. Do 1000 funtow mysle ze mozna by sie bylo jeszcze skusic, ale 2000 to stanowczo za duzo.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

 

Z innej beczki, czy któryś z użytkowników ma dostęp lub posiada SERVICE MANUAL KENWOOD R K-1000 lub R-K1 ?

 

pozdrawiam,

Paweł

 

1 minuta na google = http://manual.kenwood.com/files/B60-5712-00_00.pdf

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mialem, ale te: http://www.highfidelity.pl/artykuly/0710/triangle.html

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam dylemat, który model wieży wybrać - zastanawiam się nad dwoma typami:

- Panasonic SC-PMX7

- Denon RCD-M39 DAB+ + SC-M39.

 

Proszę o pomoc - jakieś sugestie, opinię jeżeli ktoś ma którąś z wież, oraz co polecacie.

Z tego co słuchałem w sklepie, to denon ma lepszy dźwięk, bardziej wyrazisty.

 

Dzięki z góry za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam dylemat, który model wieży wybrać - zastanawiam się nad dwoma typami:

- Panasonic SC-PMX7

- Denon RCD-M39 DAB+ + SC-M39.

 

Proszę o pomoc - jakieś sugestie, opinię jeżeli ktoś ma którąś z wież, oraz co polecacie.

Z tego co słuchałem w sklepie, to denon ma lepszy dźwięk, bardziej wyrazisty.

 

Dzięki z góry za odpowiedzi.

to nie jest forum dobrych mini wież tylko forum wież denona i yamahy więc odpowiedz jest oczywista

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam dylemat, który model wieży wybrać - zastanawiam się nad dwoma typami:

- Panasonic SC-PMX7

- Denon RCD-M39 DAB+ + SC-M39.

 

Proszę o pomoc - jakieś sugestie, opinię jeżeli ktoś ma którąś z wież, oraz co polecacie.

Z tego co słuchałem w sklepie, to denon ma lepszy dźwięk, bardziej wyrazisty.

 

Dzięki z góry za odpowiedzi.

 

Denona posiadam, a Panasonica porównywałem z denonem, tylko, że Panasonic to był model SC-PMX9. Odsłuch co prawda na półce sklepowej, ale to już zadecydowało, że denon wygrał ten pojedynek. Przede wszystkim tony wysokie bardziej naturalne u denona, panasonic miał takie zniekształcone. Ogólnie denon był zdecydowanie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim tony wysokie bardziej naturalne u denona, panasonic miał takie zniekształcone. Ogólnie denon był zdecydowanie lepszy.

 

Po odsłuchaniu podobne mam wrażenie. Panasonic za bardzo drażnił tymi wysokimi tonami.

 

Już zamówiłem denona z głośnikami w kolorze wiśni. W czwartek powinienem go mieć.

Przedstawię później swoją opinię po swoich testach.

 

Dzięki za opinie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zapytaj Miksona, lub przesledz watek wczesniej. Jak sie nie myle to Arcam gral z kolumnami RLS.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.