Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 😁

Tak trochę zmieniając temat czy ktoś z Was szanowanych klubowiczów porównywał MF m6si z m5si? Podobno brzmią bardzo podobnie,a piątka jest sporo tańsza. Szukam wzmacniacza do Epos K2, a p. Wojtek Pacuła polecał do nich m5si. Co o tym sądzicie? W przyszłości chodzą mi po głowie audiovector qr3. Czy ktoś z Was używa takiego połączenia?

Pozdrawiam 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to różnica brzmieniowa jest głównie przez wzgląd na przedwzmacniacz na rzecz M6si. Osobiście nie porównywałem.  Do dziś kożystam z wyjść pre-out M6si do zewnętrznej końcówki mocy. 

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jimmi napisał:

Z tego co wiem, to różnica brzmieniowa jest głównie przez wzgląd na przedwzmacniacz na rzecz M6si. Osobiście nie porównywałem.  Do dziś kożystam z wyjść pre-out M6si do zewnętrznej końcówki mocy. 

 

Edytowane przez Kid Rock
A co sądzisz o połączeniu m6si z Epos K2 albo audiovector qr3?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
ATC? hmm.. Kiedyś czytałem, że są polecane do MF M500i, więc pewnie i z innymi MF dobrze się zgrywają:)

Miałem u siebie ATC SCM 40 I grały z M6500i i było bardzo dobrze. Nie znam twoich kolumn ale odnoszac się do pytania to M6si jest bardzo wydajny prądowo wzmakiem. Ma bardzo solidnie zbudowany zasilacz. Moim pierwszym MF był M6i no i nigdy nie zawiódł. W M6si masz też wejście gramofonowe i dobry na start DAC. dla mnie wzmak i kolumny to serce systemu więc na tym nie warto oszczędzać. Jak potrzebujesz pomocy daj znać .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:

wzmak i kolumny to serce systemu

Najważniejsze Marcin fakt. Potem źródła, ale jeśli słuchamy z LP to jednak bez dobrego phonopre się też nie obejdzie.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w tym momencie sobie słucham radia z drugiego systemu Yamaha rx-797 i Kef iq70 i jest też bajka i z 10 razy taniej.

Da się.

Kable tylko wymieniłem w kefach i kondze z rezystorami.

I spięte jest wszystko - glośniki z piecem  melodiką.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli LP to absolutnie tak. MF ma rozwiązanie "vinyl" tylko kasa ....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

20edfa7a149f108bb7d7b70d13451f60.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

https://www.hfc.com.pl/test/4823,musical-fidelity-m6sr-dac.html?fbclid=IwAR02YLVqmPEdSupCaqjPu30X5GnAUl78Qp5gziYZEBArDn2KlNS8a-PfSu4_aem_AW9NiIkhFZhNj1-SRFPQ0x2fgbHqWeBO6Bi1cbhcv4BFKMcSPm_Lgr5QhI7xvovj9hFrbj4vYTJMwCxNrzpqLd9a19oe0FGk9TU420Xm3ZdJo_MOszsnX-rWGvX71T0tcxI

Poczytajcie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8200 pln 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strefa żółta to tylko zasilanie i gniazda wyjściowe razem może w porywach 500pln.

8352a283b2a16b1a.jpg

Zakładając, że gniazda są dobrej jakości!

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

właśnie kupiłem wzmacniacz M5si.

Proszę o poradę odnośnie kolumn, właściwie mogę kupić teraz (w gronie znajomych) w dobrej cenie Fyne F501 lub Triangle Gaia EZ.

Sprzęt będzie ustawiony w pokoju 23m2 średnio przygotowanym akustycznie, muzyka rockowa, jazz, bardziej spokojna.

Chciałbym, osiągnąć czytelność, przestrzeń przy długich odsłuchach.

Muzykę będę strumieniował za pomocą Yamahy WXC-50.

Czy możecie doradzić na które kolumny powinienem się zdecydować?

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry,
właśnie kupiłem wzmacniacz M5si.
Proszę o poradę odnośnie kolumn, właściwie mogę kupić teraz (w gronie znajomych) w dobrej cenie Fyne F501 lub Triangle Gaia EZ.
Sprzęt będzie ustawiony w pokoju 23m2 średnio przygotowanym akustycznie, muzyka rockowa, jazz, bardziej spokojna.
Chciałbym, osiągnąć czytelność, przestrzeń przy długich odsłuchach.
Muzykę będę strumieniował za pomocą Yamahy WXC-50.
Czy możecie doradzić na które kolumny powinienem się zdecydować?
Pozdrawiam
Jacek

Jacku ciężko radzić bez słuchania. Ja mogę ci powiedzieć że MF bardzo dobrze się zgrywa z Triangle. Jednemu z kolegów załatwiłem Triangle Borea BR 08 I jest zachwycony. Ja miałem u siebie jakiś czas Triangle Delta w salonie 40m2 i też było super. Triangle poprawiło wysokie są teraz szczegółowe ale nie ostre. Fajny niski bas i przestrzeń. Duża detalicznosc / szczegółowość. Takie moje subiektywne zdanie.
Fyne nie miałem ale ponoć to bardzo blisko Tannoy Bo Fyne założyła ekipa z Tannoy.
Ja bym ci radził koniecznie posłuchać skoro masz grono znajomych z tymi paczkami. I to jak możesz posłuchaj u siebie w domu. Nawet jak im flaszkę postawisz to warto bo to nie ma jak w swojej akustyce.
Jak będziesz chciał coś z Triagle to daj znać .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację.

Fyne f501 znam, nie tak dawno miałem je podłączone do M3Si i faktycznie grały bardzo przyjemnie.

Sprzedałem wszystko i teraz po zakupie M5si chce skompletować stereo na nowo.

Z uwagi na to, że jak przeczytałem Wasze opinie M5si gra inaczej niż znany mi M3Si, zastanawiam się czy kupować raz jeszcze fyne, czy może te triangle Gaia, które mam szanse nabyć dosyć tanio...

Fyne mogę faktycznie odsłuchać z M5si, a triangle są trochę za daleko niestety.

Postaje mi ewentualnie zakup w ciemno, dlatego pozwoliłem sobie zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie nie oceniam tego sprzętu po jego wadze, bo jak wiemy miniaturyzacja jest tak zaawansowana technologicznie, że nie ma o czym mówić. Nie żyjemy w latach 90"

Zresztą wtedy daców nie było ;)

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sul76 napisał:

Dzień dobry,

właśnie kupiłem wzmacniacz M5si.

Proszę o poradę odnośnie kolumn, właściwie mogę kupić teraz (w gronie znajomych) w dobrej cenie Fyne F501 lub Triangle Gaia EZ.

Sprzęt będzie ustawiony w pokoju 23m2 średnio przygotowanym akustycznie, muzyka rockowa, jazz, bardziej spokojna.

Chciałbym, osiągnąć czytelność, przestrzeń przy długich odsłuchach.

Muzykę będę strumieniował za pomocą Yamahy WXC-50.

Czy możecie doradzić na które kolumny powinienem się zdecydować?

Pozdrawiam

Jacek

Hej.

U mnie grają Antale Ez już od 4 lat. Jestem z nich bardzo zadowolony.  Z każdą zmianą w systemie, Antale "wzbijały" się na nowy "szczyt" i cały czas widzę w nich potencjał, jeszcze nie wycisnąłem z nich wszystkiego 🙂  Przestrzeń  jest .. nieograniczona 🙂  i bardzo realnie, holograficznie są w stanie zagrać. Jeśli, da się im od tyłu miejsca i odstawi od ścian. U mnie stoją 1,65 m od tyłu  i 85cm od ścian,  pokoju ok. 20m2. Do tego szczypta kabelków 😉 i akustyka, bardzo ważna! Gaje mogą być podobne...

Tych Fyne, niestety nie znam.

Pozdrawiam Adam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Hej.
U mnie grają Antale Ez już od 4 lat. Jestem z nich bardzo zadowolony.  Z każdą zmianą w systemie, Antale "wzbijały" się na nowy "szczyt" i cały czas widzę w nich potencjał, jeszcze nie wycisnąłem z nich wszystkiego   Przestrzeń  jest .. nieograniczona   i bardzo realnie, holograficznie są w stanie zagrać. Jeśli, da się im od tyłu miejsca i odstawi od ścian. U mnie stoją 1,65 m od tyłu  i 85cm od ścian,  pokoju ok. 20m2. Do tego szczypta kabelków  i akustyka, bardzo ważna! Gaje mogą być podobne...
Tych Fyne, niestety nie znam.
Pozdrawiam Adam
 

Stąd właśnie mój głos na Triangle oddaje choć mam stare Tannoy Berkeley I nie ukrywam że grają. nie wiem na ile to zbliżone do Fyne.

Triangle w PL mają słaba prasę ale to wg mnie naprawdę dobra firma. Na jednym z forów FB kolega chwalił się monitorami Triangle Theta I przeżywa audio zachwyt . Jeśli ktoś z was myślałby o Delta Signature to znam dwóch ludzi którzy mają z M6500i więc mogę was skontaktować.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

Stąd właśnie mój głos na Triangle oddaje choć mam stare Tannoy Berkeley I nie ukrywam że grają. emoji1.png nie wiem na ile to zbliżone do Fyne.

Mimo, że za Tannoyem i Fyne stoją Ci sami ludzie to kolumny grają zupełnie inaczej. Najprościej rzecz ujmując każda kolumna Fyne Audio stawia za cel mocniejsze podkreślenie dołu pasma, są to bardzo dynamiczne kolumny. Świetny środek, góra dużo gładsza niż w Tannoyu. Chyba wspólnym mianownikiem tych dwóch marek może być środek pasma. Tannoy gra bardziej rozdzielczą górą, bas jest tam bardziej miarowy. 

Moim zdaniem opcją wartą do sprawdzenia z MF jest Audio Physic ( na przykład Classic 8 ). Znam co najmniej kilku klientów, którzy grają w takim zestawieniu. Bardzo częstym zestawieniem jest M6si z Tempo chociażby.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówki, zacznę wobec tego od fyne f501, które bez problemu będę mógł sprawdzić.

Triangle Gaia EZ sprawdzę jak tylko będzie możliwość.

Nie mając jasnych wskazówek trochę boję się kupować je w ciemno, a nie wiem czy byłyby znacząco lepsze od fyne (a różnica w cenie jednak jest).

Raz jeszcze dziękuję i jak tylko dojedzie wzmacniacz zaczynam testować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za wskazówki, zacznę wobec tego od fyne f501, które bez problemu będę mógł sprawdzić.
Triangle Gaia EZ sprawdzę jak tylko będzie możliwość.
Nie mając jasnych wskazówek trochę boję się kupować je w ciemno, a nie wiem czy byłyby znacząco lepsze od fyne (a różnica w cenie jednak jest).
Raz jeszcze dziękuję i jak tylko dojedzie wzmacniacz zaczynam testować.
Pozdrawiam

Jeśli wzmak nowy to pamiętaj o wygrzaniu. M6si to conajmniej 50 godzin myślę że M5si też potrzebuje. Znacząca poprawa brzmienia. Jeśli używka no to wygrzanie w cenie masz
Napisz jak ci poszło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

Jeśli wzmak nowy to pamiętaj o wygrzaniu. M6si to conajmniej 50 godzin myślę że M5si też potrzebuje.

I M6 si już po wygrzaniu  potrzebuje kilkanaście minut na to swoje właściwe granie - a potem ...fajne granie 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.