Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten, to już łaniejszy Musical Fidelity M6si 500.

Ja zrobiłem sobie Musical Fidelity M6si 400 :)

Apropos M6si 500, to są zmiany jednak też środka  (oczywiście dodali wyświetlacz i inne rca, ale to, to widać po fasadzie). Są dwa trafa.

M6500i_Top_View_PCB(1).jpg

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry M6SI 500 to starego M6i500 się pogorszyły kiedyś to porównywałem .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marek-1969 napisał:

Parametry M6SI 500 to starego M6i500 się pogorszyły kiedyś to porównywałem .

Kiedyś-brzmi to jak data przy Twoim niku :)

Jakoś nie mogę się rozstać z M6si, choć obecnie kożystam tylko z jego pre.

Może chodzi o to, że nie jestem głuchy.

Planuję pre lampowe do mojego potworka vs pre m6si.  Dam znaś, ale to za dlugi czas, bo u mnie teraz mieśice to lata..

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 M6si 500
Stosunek sygnał/szum 100dB
- Zniekształcenia THD  
M6si
- Stosunek sygnał/szum 107dB
- Zniekształcenia THD 0.007%    !
 

Miałem wszystkie od M6i i pamiętam jak na papierze porównywałem powyższe parametry bo się dziwiłem ... 3x droższy a gorszy ... Hmmm na papierze. Zapewniam że czy THD jest 0.001 czy 0.0001 nie usłyszymy tej różnicy a M6si500 czy M6500i to potęga grania. Jest znacząca różnica. Ja mam wrażenie że zasilanie / trafa ... To w Nu-Vista 600 żywcem z M6500i wzięli .

Jimmy daleko mieszkasz od wroclawia?
Kiedyś-brzmi to jak data przy Twoim niku :)
Jakoś nie mogę się rozstać z M6si, choć obecnie kożystam tylko z jego pre.
Może chodzi o to, że nie jestem głuchy.
Planuję pre lampowe do mojego potworka vs pre m6si.  Dam znaś, ale to za dlugi czas, bo u mnie teraz mieśice to lata..

A jaka końcówka mocy gra u ciebie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

A jaka końcówka mocy gra u ciebie ?

Tak Marcin. Tylko to u mnie gra i robotę robi z pre m6si. Do Wrocka mam 200km z Lubuskiego bo tu mam moje korzenie od urodzenia :). Żary, Zielona  Góra, 

20200424_105438.thumb.jpg.80d54e45c8d0fdd79f681d7112cbc1b4.jpg

20200424_105150.jpg

wstępny etap jeszcze z galerii, ale to gra u mnie w oglądzie jednego kanału...

Ja to nazywam M6si 400 :)

20200822_112155.jpg

20200822_112401.jpg

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


No prawa !! toż to końcówka mocy wg projektu Waldiego? Napisz coś o niej
Wygląda ... "Potęga"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak, to projekt Waldiego. Tutaj na stronie jest kilka informacji:  http://sparus.pl/Wzmacniacz OLA2.php

Ola2 u mnie ma 2x400W. Taki transformator użyłem, jaki jest dla mnie i tak z dużym naddatkiem mocy. Projekt dotyczy monobloków. Ja zdecydowałem się na spakowaniu całości w jedną obudowę i wspólne zasilanie dla obu kanałów. Moc jest niezwykle odczuwalna i przekłada się na wyraźne dociążenie dżwieku. Poza tym ma potężne walnięcie basowe.

Właściwie zastąpiłem Olą to:

 

dz01NTAmaD00OTU=_src_40908-musical-fidelity-m6si-fot2.jpg

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak, to projekt Waldiego. Tutaj na stronie jest kilka informacji:  http://sparus.pl/Wzmacniacz OLA2.php
Ola2 u mnie ma 2x400W. Taki transformator użyłem, jaki jest dla mnie i tak z dużym naddatkiem mocy. Projekt dotyczy monobloków. Ja zdecydowałem się na spakowaniu całości w jedną obudowę i wspólne zasilanie dla obu kanałów. Moc jest niezwykle odczuwalna i przekłada się na wyraźne dociążenie dżwieku. Poza tym ma potężne walnięcie basowe.
Właściwie zastąpiłem Olą to:
 
2101294728_dz01NTAmaD00OTU_src_40908-musical-fidelity-m6si-fot2.thumb.jpg.fcf4d0f74b40a270f7a1b0d8404200ca.jpg

Ale w tej konstrukcji jakbym widział dwa trafo w środku? No i zastapiles 2 płytki wzmaka całą nkonvowka mocy. Musi grać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Ale w tej konstrukcji jakbym widział dwa trafo w środku? No i zastapiles 2 płytki wzmaka całą nkonvowka mocy. Musi grać.

Idealnym rozwiązaniem, jest zrobić zasilanie dla każdego kanału odzielnie. Można, też użyć 2 obudowy.  Użyłem trafa z podwójnymi wyprowadzeniami, ale zasilacze są wspólne. I wszystko w jednej paczce da wygody.

W każdym razie mostki prostownicze są podwójne70_1240946722.gif.bbde2a8afcea2ce24a5e9be92daff23a.thumb.gif.40ef42b2780f3449879f7769f3cfbcbc.gif 

 

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czy  lampy Nuvistory sa awaryjne?
Czytałem gdzieś że wytrzymują 100.000 h.
 
 

Są bezawaryjne, mega długowieczne i dość tanio do kupienia na eBay i nie trzeba ich grzać godzinę aby posłuchać. 15 min i grają pełna krasą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.07.2021 o 17:02, Marcin Wielgus napisał:


Są bezawaryjne, mega długowieczne i dość tanio do kupienia na eBay i nie trzeba ich grzać godzinę aby posłuchać. 15 min i grają pełna krasą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Znajomy który wziął odemnie 800 kupił sobie 4 sztuki tej niby limitowanej wersji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzę w ogóle w lampach . Czy nuvistory są wymienne wobec typowych lamp audio ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie siedzę w ogóle w lampach . Czy nuvistory są wymienne wobec typowych lamp audio ?

Tak są w podstawkach ale mając na uwadze i długowieczność nie wiem czy to ma sens. Tzn nie wymieniasz na inne celem uzyskania innego dzwieku tylko jeśli padnie jakiś


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Rotację wśród reeselerów nie poprawiają dostępności towaru. A ja czekam na nowości od MF, również te z mojej realistycznej wyobraźni 🤔

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.08.2021 o 16:21, Adam 38 napisał:

Prawda to, że EIC zabrało MF dla RMS?

Prawda to, że od 1 października EIC będzie dystrybutorem Musical Fidelity. Czy zabrało tę markę? Raczej przejęło. 🙂

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby mieli czym sztukowo i modelowo.

W ciągu ostatniego 1,5 roku pojawiło się jedno nowe urządzenie ( phono stage M 6), A przy takiej gamie klocków optymalna wymiana to dwa wypusty nowości lub lifting ów rocznie. 

Bez tego niema zainteresowania mediów i klientów. Bo na samych fanboyach nieda się utrzymać firmy o takim zasięgu. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Oby mieli czym sztukowo i modelowo.
W ciągu ostatniego 1,5 roku pojawiło się jedno nowe urządzenie ( phono stage M 6), A przy takiej gamie klocków optymalna wymiana to dwa wypusty nowości lub lifting ów rocznie. 
Bez tego niema zainteresowania mediów i klientów. Bo na samych fanboyach nieda się utrzymać firmy o takim zasięgu. 

Fakt ale nie wiem czy te minione 1.5 roku to nie pokłosie zmiany właścicielskiej. Musieli się zorganizować. Jeszcze wyszedł MF M8xi. I generalnie przez ostatnie 6-8 m-cy jest bardzo szybko z dostępnością asortymentu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M8xi to premiera czerwiec 2019. Fakt że jak na czasy i zakres zmian jest z nimi nie najgorzej obiektywnie. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, marek-1969 napisał:

Oby mieli czym sztukowo i modelowo.

W ciągu ostatniego 1,5 roku pojawiło się jedno nowe urządzenie ( phono stage M 6), A przy takiej gamie klocków optymalna wymiana to dwa wypusty nowości lub lifting ów rocznie. 

Plany MF na najbliższy okres są ambitne, jeśli cały bałagan z Covidem im tego nie pokrzyżuje to najbliższe miesiące będą dość ciekawe. 

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie bałagan covidowy ale wojna o układy scalone która odbywa się poza naszą świadomością na dalekim wschodzie może mieć decydujące znaczenie. 

Wygrana Chin może oznaczać koniec dominacji świata atlantyckiego. Tego jednak europejscy nie rozumieją i dalej zajmują się sztucznymi problemami i ideami. 

Oczywiście nie zmienią to mojego oczekiwanie na nowe Musicale szczególnie z działu amplifikacja. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.