Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.08.2021 o 17:16, sul76 napisał:

Dziękuję za wskazówki, zacznę wobec tego od fyne f501, które bez problemu będę mógł sprawdzić.

Triangle Gaia EZ sprawdzę jak tylko będzie możliwość.

Nie mając jasnych wskazówek trochę boję się kupować je w ciemno, a nie wiem czy byłyby znacząco lepsze od fyne (a różnica w cenie jednak jest).

Raz jeszcze dziękuję i jak tylko dojedzie wzmacniacz zaczynam testować.

Pozdrawiam

MF m6si (m5si) z Triangle Gaia to sam jestem ciekaw jak to zagra😊

Jak posłuchasz to pochwal się spostrzeżeniami 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kid Rock napisał:

A ja jutro jestem umówiony na odsłuch MF m6si z Audiovector QR3. Zobaczymy co z tego wyniknie 🤔😁🤸

Przy okazji porób doświadczenia z kablami i jesli z cd będzie grane to i w tym aspekcie też -oczywiście jesli taka możliwość będzie 😉

Miłego słuchania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kid Rock napisał:

A ja jutro jestem umówiony na odsłuch MF m6si z Audiovector QR3. Zobaczymy co z tego wyniknie 🤔😁🤸

Koniecznie M6si musi być porządnie wygrzany. Miałem i po włączeniu nowego , po dwóch dniach chciałem oddać , ale się powstrzymałem i po miesiącu zaczął grać jak należy. Z Audiovectorami ,będzie dobre połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, izapat napisał:

Koniecznie M6si musi być porządnie wygrzany. Miałem i po włączeniu nowego , po dwóch dniach chciałem oddać , ale się powstrzymałem i po miesiącu zaczął grać jak należy. Z Audiovectorami ,będzie dobre połączenie.

A jak to jest jak należy? Pożyczyć na testy mogę na 2 tygodnie. Takie są zasady ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, quatross napisał:

A jak to jest jak należy? Pożyczyć na testy mogę na 2 tygodnie. Takie są zasady ;/

U mnie M6si został tylko dzięki dobrze dobranym  przewodom głośnikowym. Przeszedłem wówczas dopiero z Creek destiny2 na MF.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A jak to jest jak należy? Pożyczyć na testy mogę na 2 tygodnie. Takie są zasady ;/

Zapytaj tam gdzie wypozyczyles czy dali ci demowke czy całkiem nowy.
Jeśli nowy to minimum 50 godzin wygrzewania a optymalnie 100 wówczas gra tak ja będzie grał do końca życia .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A co do kabli używaj swoich tych co lubisz a jak nie będzie ok to daj znać co było nie sporządku to coś ktoś podpowie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra porada Macinie. 

Dwa tyg. to czas idealny na zaadoptowanie ucha do wzmacniacza. To nie jest tak, że chodzi stricte o wygrzanie. Ważna jest adaptacja "siebie" do nowego dzwięku. To jednak jest swego rodzaju proces ;)

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, quatross napisał:

A jak to jest jak należy? Pożyczyć na testy mogę na 2 tygodnie. Takie są zasady ;/

N a początku góra była sklejona , mało rozdzielcza, grał misiowato, słodko. Potem wysokie się otworzyły a bas nabrał wigoru. Ogólnie zauważalna zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Wzmacniacz Musical Fidelity M6si zakupiłem nowy, tydzień po Wielkanocy. Z tego co pamiętam wygrzewanie trwało około trzech tygodni. Może trochę dłużej.  Wszystko zależy od tego, jak w dzień powszedni znajdziemy czas na słuchanie. Ja akurat wygrzewałem - słuchałem po kilka godzin dziennie. Wzmacniacz na pewno po wygrzaniu gra inaczej, niż nowy. Teraz jest wszystko dobrze i poukładane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobra porada Macinie. 
Dwa tyg. to czas idealny na zaadoptowanie ucha do wzmacniacza. To nie jest tak, że chodzi stricte o wygrzanie. Ważna jest adaptacja "siebie" do nowego dzwięku. To jednak jest swego rodzaju proces ;)

Jest coś w tym co napisałeś i kiedyś uważałem że wygrzewanie to woodoo ale mojego pierwszego MF M6i kupiłem używkę i od strzału było super i nic się nie zmieniało - choć byłem HiFi leszczem wtedy - a teraz jak nowy klocek to hmmm musi pograć i nie wiem czemu ale w MF to jakoś wyjątkowo słabo jest jak nie wygrzany. Wręcz jednemu koledze z forum któremu załatwiłem conieco, powiedzialem że MF powinno sprzedawać już wygrzane bo kolega chciał oddać mi nówkę wzmak a później to już za dopłatą nie chciał
Taka analogia - kiedyś samochód trzeba było docierać a teraz to w zasadzie już wsiadasz i jazda.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po odsłuchach MF m6si z Audiovector QR3. Za źródło posłużył cedek Arcam. Sprzęt z tego co rozmawiałem ze sprzedawcą wygrzany w niewielkim stopniu. Kable od VDH , Furutech po Tellurium.

Moje odczucie: bas bardzo dobrze kontrolowany a wokal czyściutki. Yello - "Toy" i Leonard Cohen - "Ten new songs" moi faworyci na tym zestawie. Dire Straits - "Brothers in arms" i Theater Of Tragedy - "Aegis" też brzmiało super. Najsłabiej wypadła (pomimo tego, że było całkiem fajnie) czarna płyta Metallica.. 

Byłem zawsze sceptyczny wobec kabli, ale na tym systemie czuć było wyraźną różnicę 🙈🤣 moim zdaniem kable ocieplające brzmienie działają tutaj na plus, chociaż może po dokładnym wygrzaniu lepiej sprawdzą się neutralne kabelki 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kid Rock napisał:

Byłem zawsze sceptyczny wobec kabli, ale na tym systemie czuć było wyraźną różnicę 🙈🤣 moim zdaniem kable ocieplające brzmienie działają tutaj na plus, chociaż może po dokładnym wygrzaniu lepiej sprawdzą się neutralne kabelki 😁

M6si nie dopala, żadnego z pasm. O ile w creeku d2 mamy najpiękniejszą średnice jaką w życiu słyszałem, to w M6si jest wszystko równe. To czyni z niego idealny materiał na dobieranie źródeł i okablowania.. Generalnie dobra baza!

Ten wzmacniacz cechuje wyjątkowo dobry bas ponadto i świetne wysokie, czego brakuje wielu urządzeniom.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kid Rock kup kable glosnikowe  Harmonix CS-120 Improved i miej to z głowy..
 
;)
 
Sprawdzona synergia do MF mówię Ci.

Ale Jimmy to zależy na jakie paczki się zdecyduje. Tak jak zasilające to nie zwracam uwagi specjalnie to jednak glownikowe słychać i trzeba pod "synergię" z kolumnami wybierać. U mnie grają Kimber Kable 8TC ale jak miałem bardzo jasne paczki to używałem VdH The Wind.
Jakimi kolumnami u ciebie Harminixy grają?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Ale Jimmy to zależy na jakie paczki się zdecyduje. Tak jak zasilające to nie zwracam uwagi specjalnie to jednak glownikowe słychać i trzeba pod "synergię" z kolumnami wybierać. U mnie grają Kimber Kable 8TC ale jak miałem bardzo jasne paczki to używałem VdH The Wind.

VDH The Wind miałem podpięte na odsłuchu. Potwierdzam, że ociepliły przekaz 😊 a jednocześnie były szczegółowe. Moim zdaniem zagrały najlepiej ze wszystkich kabli 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Mf gra z kolumnami Atc Marcin. Jednakże  te Harmonixy o których wspomniałem, to przewody które sprawdzą się raczej w każdym systemie. Ich najciekawsza cecha to dociążenie systemu, nadanie sznytu gitarom i innym instrumentom smyczkowym.

Kimber, Vdh, Tellurium nie rozłożą Harmonixów. Miałem, wpinałem, testowałem. 

Asterix, ma zupełnie inne kolumny od moich a jakie ma przewody głośnikowe? 

:)

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
U mnie Mf gra z kolumnami Atc Marcin. Jednakże  te Harmonixy o których wspomniałem, to przewody które sprawdzą się raczej w każdym systemie. Ich najciekawsza cecha to dociążenie systemu, nadanie sznytu gitarom i innym instrumentom smyczkowym.
Kimber, Vdh, Tellurium nie rozłożą Harmonixów. Miałem, wpinałem, testowałem. 
Asterix, ma zupełnie inne kolumny od moich a jakie ma przewody głośnikowe? 
:)

Gdzie je namierzyłeś ?
Chciałbym posłuchać .
Jeszcze jedno harmonix cs-120 ? I wersja improved to nie to samo ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to to samo. Historia jedynie nieco zmieniła nazwę na harmonix cs-120  improved - co znaczy ulepszony.

Zmieniono mocowania na mocniejsze widełki i to chyba tyle. Technologia powinna być co do joty ta sama. Swego czasu zostały wycofane z produkcji i żadko bywały na rynku wtórnym. Firma podobno miała ogromne prośby o wyprodukowanie cs-120 i wznowili, ale chyba tylko na jakiś czas cs-120  improved.

Można je dostać czasem w doberej cenie z rynku wtórnego.

Proponuję wypożyczenie ze sklepu na testy. Ja tak zrobiłem równolegle z Albedo Monolith.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam panowie. Rozglądam się za mocną integrą i zacząłem interesować się m6si 500i ale cena poza zasięgiem a używek jak na lekarstwo. W związku z tym przerzuciłem zainteresowanie na M6si który podobnie jak większy brat w sieci zbiera pochlebne recenzje. I tu zong! Po obejrzeniu sesji rozbieranej tego wzmacniacza stwierdzam że środek wygląda jak praca dyplomowa ucznia ZSZ złożona z modułów zakupionych na Aliexprees. Mój Marantz PM14 przy MF M6si to inżynierskie dzieło sztuki. Że względu na brak zaufania do m6si po zapoznaniu się z zawartością odbudowy zainteresowałem się końcówką mocy MS6 PRX która dla odmiany robi pozytywne wrażenie. Widać że wnętrze jest już należycie wypełnienie a opis budowy przywołuje rozwiązania znane z topowych rozwiązania MF. Co ciekawe cena nie odbiega znacząco od m6si. Czy ktoś może coś napisać o tym wzmacniaczu? W sieci praktycznie nie itnieje. Żadnych recenzji, porównań. Może coś z tą końcówką jest nie tak? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2021 o 17:40, jimmi napisał:

Asterix, ma zupełnie inne kolumny od moich a jakie ma przewody głośnikowe? 

🙂

Kolumny Xavian a kable te same 🙂

Marcin Improved 120 są tym ostatnim i najnowszym wydaniem-już dzisiaj nie produkowanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie. Rozglądam się za mocną integrą i zacząłem interesować się m6si 500i ale cena poza zasięgiem a używek jak na lekarstwo. W związku z tym przerzuciłem zainteresowanie na M6si który podobnie jak większy brat w sieci zbiera pochlebne recenzje. I tu zong! Po obejrzeniu sesji rozbieranej tego wzmacniacza stwierdzam że środek wygląda jak praca dyplomowa ucznia ZSZ złożona z modułów zakupionych na Aliexprees. Mój Marantz PM14 przy MF M6si to inżynierskie dzieło sztuki. Że względu na brak zaufania do m6si po zapoznaniu się z zawartością odbudowy zainteresowałem się końcówką mocy MS6 PRX która dla odmiany robi pozytywne wrażenie. Widać że wnętrze jest już należycie wypełnienie a opis budowy przywołuje rozwiązania znane z topowych rozwiązania MF. Co ciekawe cena nie odbiega znacząco od m6si. Czy ktoś może coś napisać o tym wzmacniaczu? W sieci praktycznie nie itnieje. Żadnych recenzji, porównań. Może coś z tą końcówką jest nie tak?

Hej dlmtb ,

Przejrzyj sesje rozbierana M6500i / M6si500 - dwa oznaczenia ten sam wzmak. Sądzę że on może spełnić twoje oczekiwania z naddatkiem. Zasilacz zaczerpnięty z legendy czyli MF Titan. Dwa potężne trafa i brak kopromisow.
Grałem na nim 2 lata i nie znam kolumn których nie wysteruje nawet trudne Infiniti kappa z tych większych. Mnie absolutnie nigdy nie zawiódł. Są tu tacy co go mają i może się odezwa.
Jak ci się spodoba to daj znać coś pomogę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kolumny Xavian a kable te same
Marcin Improved 120 są tym ostatnim i najnowszym wydaniem-już dzisiaj nie produkowanym


Ciężko je znaleźć niestety.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


Hej dlmtb ,

Przejrzyj sesje rozbierana M6500i / M6si500 - dwa oznaczenia ten sam wzmak. Sądzę że on może spełnić twoje oczekiwania z naddatkiem. Zasilacz zaczerpnięty z legendy czyli MF Titan. Dwa potężne trafa i brak kopromisow.
Grałem na nim 2 lata i nie znam kolumn których nie wysteruje nawet trudne Infiniti kappa z tych większych. Mnie absolutnie nigdy nie zawiódł. Są tu tacy co go mają i może się odezwa.
Jak ci się spodoba to daj znać coś pomogę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ciężko je znaleźć niestety.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przyglądałem się  używkom M6500 i faktycznie nie różnią się wiele przynajmniej parametrycznie od nowej wersji ale to już prawdziwi weterani i mają po 10-11 lat a ceny co prawda niżej dychy ale nie wiem czy warto bo ja nie potrzebuje takiego energetycznego potwora. Gram na kolumnach PMC Twenty24. No ale zasada CCC (Cena Czyni Cuda) obowiązuje, kto wie.😉

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2021 o 18:40, sul76 napisał:

Witam,

mam problem z pozyskaniem Triangle Gaia do testów.

Będę miał fyne f501 tak jak wspominałem i możliwe, że również Audio Physic classic 8.

Niestety różnica cenowa wynosi 2500pln i nie wiem czy warto będzie dopłacić?

Pozdrawiam

Dzień dobry,

wracam do tematu po sprawdzeniu M5Si z Fyne audio F501.

Niestety porównanie mam na razie tylko w stosunku do M3Si (jest bardzo duża różnica), więc będą to tylko moje odczucia.

Dźwięk nie jest tak ciepły jak z M3Si, M5Si wydaje się bardziej naturalnym wzmacniaczem, nie ociepla i doskonale kontroluje F501. Stereofonia, scena, muzyka zupełnie oderwana od głośników, delikatna i czytelna góra, doskonale kontrolowany bas - jednym słowem mega progres.

Nie udało mi się sprawdzić ani AP8, ani Triangle, ponieważ musiałbym je najpierw niestety kupić, co uniemożliwiłoby mi ewentualny zwrot.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zestawu, ale chciałbym jeszcze spróbować czegoś dla porównania.

Zastanawiam się nad wypróbowaniem B&W 603 S2 lub ewentualnie serii 700 (mam możliwość wypożyczenia na miejscu), co powinno dać jeszcze bardziej czytelny przekaz - co byłoby pożądane.

Czy któryś z Kolegów może próbował taki zestaw?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sul76 napisał:

Dzień dobry,

wracam do tematu po sprawdzeniu M5Si z Fyne audio F501.

Niestety porównanie mam na razie tylko w stosunku do M3Si (jest bardzo duża różnica), więc będą to tylko moje odczucia.

Dźwięk nie jest tak ciepły jak z M3Si, M5Si wydaje się bardziej naturalnym wzmacniaczem, nie ociepla i doskonale kontroluje F501. Stereofonia, scena, muzyka zupełnie oderwana od głośników, delikatna i czytelna góra, doskonale kontrolowany bas - jednym słowem mega progres.

Nie udało mi się sprawdzić ani AP8, ani Triangle, ponieważ musiałbym je najpierw niestety kupić, co uniemożliwiłoby mi ewentualny zwrot.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zestawu, ale chciałbym jeszcze spróbować czegoś dla porównania.

Zastanawiam się nad wypróbowaniem B&W 603 S2 lub ewentualnie serii 700 (mam możliwość wypożyczenia na miejscu), co powinno dać jeszcze bardziej czytelny przekaz - co byłoby pożądane.

Czy któryś z Kolegów może próbował taki zestaw?

Pozdrawiam

Jak masz możliwości sprawdź jeszcze m6si

m3si miałem

m5si tylko przez chwilę słuchałem (dosłownie paręnaście minut -więc sie nie wypowiadam) -jak już jesteśmy przy Musicalach 6-tka ma moc(i nie tylko) -zawsze sie to przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak masz możliwości sprawdź jeszcze m6si
m3si miałem
m5si tylko przez chwilę słuchałem (dosłownie paręnaście minut -więc sie nie wypowiadam) -jak już jesteśmy przy Musicalach 6-tka ma moc(i nie tylko) -zawsze sie to przyda

Zdecydowanie się zgadzam. M6si to przede wszystkim wydajność prądowa i jeszcze lepsza niż M5si kontrola basu.
Ma również bardzo dobry przedwzmacniacz. Jeden z kolegów klubowych uzywa go z zewnętrzną końcówka mocy tak mu się podoba plus względny DAC Na początek więc warto


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sul76 napisał:

M5Si mam własny, a m6si jest zdecydowanie poza założonym budżetem.

Jakbyś  miał m6si to by Ci doradzili M8xi albo Nu-Vista 600, tak to chyba działa. A później 5W w kolumny i 200W w ciepło na prądzie spoczynkowym przy dwudziestu paru metrach kwadratowych.

Znajdź najlepiej brzmiące dla Ciebie kolumny zgrywające się ze wzmacniaczem który masz i ciesz się muzyką. Na posiadany metraż M5si ma nawet nadmiar mocy chyba że kupisz wybitnie nieefektywne kolumny. A że są lepsze wzmacniacze no cóż trzeba z tym żyć chyba że ma się nieograniczone fundusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jakbyś  miał m6si to by Ci doradzili M8xi albo Nu-Vista 600, tak to chyba działa. A później 5W w kolumny i 200W w ciepło na prądzie spoczynkowym przy dwudziestu paru metrach kwadratowych.
Znajdź najlepiej brzmiące dla Ciebie kolumny zgrywające się ze wzmacniaczem który masz i ciesz się muzyką. Na posiadany metraż M5si ma nawet nadmiar mocy chyba że kupisz wybitnie nieefektywne kolumny. A że są lepsze wzmacniacze no cóż trzeba z tym żyć chyba że ma się nieograniczone fundusze.

Nu-Vista 600 już nie bo nie produkują chociaż .... Zawsze może być używka .

A poważnie, to króliczka w cuglach trzeba trzymać żeby audiofilioza nie zrujnowała człowieka więc wpis SLS jak najbardziej na miejscu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.