Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Prośba o opinie, szukam czegoś za rotela 985BX - byłem już po słowie ze sprzedającym, ale jakoś nie jestem przekonany czy to krok w dobrą stronę. 

 

https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-musical-fidelity-a3-2-dual-mono-CID99-IDL52Cf.html#af49b8e3d8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam
 
Prośba o opinie, szukam czegoś za rotela 985BX - byłem już po słowie ze sprzedającym, ale jakoś nie jestem przekonany czy to krok w dobrą stronę. 
 
https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-musical-fidelity-a3-2-dual-mono-CID99-IDL52Cf.html#af49b8e3d8

Ja bym zdecydowanie brał. To jest klasyczne ciepłe granie MF. Bardzo dobrze wypełniona średnica i niski dobrze kontrolowany bas. Wysokie dokładne ale nie ostre . Jeśli nie masz jakiś wyjątkowo trudnych kolumn (jakie masz ?) To ten wzmak na pewno da radę. Dwa solidne trafa.
Po zakupie możesz dać go do przegladu czy jakiś kondensatorów elektrolitycznych nie warto wymienić ale nie ma ich dużo. Patrz poniżej
ba7ed1c2949edc3e177283cea7641924.jpg

Granie na lata bez zadyszki.

Ja ostatnio kupiłem MF A1 . Zaliczyłem spore zdziwienie jak to gra.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


Ja bym zdecydowanie brał. To jest klasyczne ciepłe granie MF. Bardzo dobrze wypełniona średnica i niski dobrze kontrolowany bas. Wysokie dokładne ale nie ostre . Jeśli nie masz jakiś wyjątkowo trudnych kolumn (jakie masz ?) To ten wzmak na pewno da radę. Dwa solidne trafa.
Po zakupie możesz dać go do przegladu czy jakiś kondensatorów elektrolitycznych nie warto wymienić ale nie ma ich dużo. Patrz poniżej
ba7ed1c2949edc3e177283cea7641924.jpg

Granie na lata bez zadyszki.

Ja ostatnio kupiłem MF A1 . Zaliczyłem spore zdziwienie jak to gra.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kolumny to narazie Bang Olufsen MC120.2, łatwe do napędzenia, ale one także będą do zmiany - są zbyt małe jak na 35m2. Za jakiś czas chciałbym je wymienić na coś z większym głośnikiem niskotonowym.  

 

Niedawno się przeprowadziłem i zaczynam zmieniać audio w docelowym miejscu - znam już metraż i układ pokoju w nowym domu. 


Zastanawiałem się jeszcze nad attol in 100 se, ale chwilowo to MF jednak bardziej przekonuje i w dodatku ten wygląd na duży jak dla mnie - jakoś nie potrafię sobie tego odpuścić.

 

 

 

Edytowane przez Masakov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kolumny to narazie Bang Olufsen MC120.2, łatwe do napędzenia, ale one także będą do zmiany - są zbyt małe jak na 35m2. Za jakiś czas chciałbym je wymienić na coś z większym głośnikiem niskotonowym.  
 
Niedawno się przeprowadziłem i zaczynam zmieniać audio w docelowym miejscu - znam już metraż i układ pokoju w nowym domu. 

Zastanawiałem się jeszcze nad : attol in 100 se, ale chwilowo to MF jednak bardziej przekonuje i w dodatku ten wygląd na duży jak dla mnie - jakoś nie potrafię sobie tego odpuścić.
 
 
 

No to wzmak będzie już "docelowy" da radę większym paczkom. Możesz być spokojny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spisał odczyt licznika energii.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja m8s500s wcale dużo prądu nie zużywa 😁. Grzać to też specjalnie się nie musi żeby głośno posłuchać kilka godzin muzyki.

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie , Panny i Panienki
Czasem ja doradzam a dziś szukam porady. Czy ktoś z was miał i słuchał MF X-Can V2 lub V3 . Mowa o wzmaku słuchawkowym który ma w PRE lampki.
Ciekaw jestem jak to gra.

Porady / opinie mile widziane
Pozdrawiam Marcin


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

Czy ktoś z was miał i słuchał MF X-Can V2 lub V3.

Przyłączam się do pytania. Od jakiegoś czasu poszukuję w Polsce V3 w bardzo dobrym stanie, nie "grzebany" do moich Sennheiserów HD600. Opinie na forach zagranicznych raczej pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przyłączam się do pytania. Od jakiegoś czasu poszukuję w Polsce V3 w bardzo dobrym stanie, nie "grzebany" do moich Sennheiserów HD600. Opinie na forach zagranicznych raczej pozytywne.

Też słyszałem z z senkami jest dobrze.ja mam Grado które jest znacznie łatwiejsze do wysterowania ale mysle że z lampką może być ciekawie.
A wiesz może jakie różnice V2 vs. V3 ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

A wiesz może jakie różnice V2 vs. V3 ?

Poszukam w necie ranking w języku angielskim, pod którym jest sporo komentarzy i wrzucę link. Na naszym forum przed laty mocno skrytykowano V3 względem V2, jednak. Na A.....o jest V2, jednak drogo się wydaje. Można te wzmaki fajnie zmodyfikować. Na stronie Rock Grotto jest sporo o nich. Nawet mają w ofercie zestawy do modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około rok temu stwierdziłem, że czas na lepszy wzmacniacz - jednak po drodze miałem sporo wydatków i tak wreszcie kilka dniu temu za ostateczną poradą Marcina Wielgusa kupiłem MF 3.2. 

 

Posłuchałem kilka dni i poniżej krótkie porównanie z ROTEL RA-985 BX.

Mam wrażenie, że raczej niewiele osób będzie stało przed podobnym wyborem, bo jednak MF jest ponad 2 x droższy, a nie jest to szczególnie popularna marka w Polsce, ale może jednak kogoś zainteresuje.

 

Przy pierwszym utworze, byłem zachwycony.

Od pierwszych dźwięków słychać, że to sprzęty zupełnie innej klasy.

Już pierwszego dnia słuchania stwierdziłem, że to był strzał w 10 i że nie żałuje ani jednej wydanej złotówki.

Po tygodniu dopadł mnie jednak brak basu i teraz nie wiem, czy ROTEL miał go aż nazbyt wiele, czy MF ma go aż tak mało, a może to MF ma go akurat i muszę się przyzwyczaić ?

Tutaj prośba o Wasze porady.

 

Jako, że jestem laikiem, lub nawet poziom niżej i słabo opisuje to co słyszę, to tylko krótkie podsumowanie 🙃 

 

Na plus :

Scena i separacja, na czym bardzo mi zależało - przepaść na korzyść MF

Dynamika i rozdzielczość - zdecydowanie lepiej niż Rotel

Naturalność wokali - także zdecydowanie lepiej niż Rotel, rewelacyjna

Jakość wykonania MF - dla mnie bardzo dobra i dodatkowo trafia w mój gust

Po 2 godzinach grania na podobnym poziomie głośności gdzie Rotel był już ciepły, MF nawet nie jest letni

 

Na minus :

Fatalna regulacja głośności z pilota, minimalny skok większy przynajmniej x2 lub nawet x3 w porównaniu do rotela, sam zasięg pilota i kąt obsługi to także porażka w przypadku MF

Cały czasu MF wydaje mi się strasznie jasny, nie wiem czy to po przesiadce z Rotela, czy ten MF po prostu tak ma - ale na całe szczęście wymiana kolumn dopiero przedrze mną, więc mam nadzieję, że mogę to jeszcze zniwelować.

 

Za jakiś czas będę szukał do niego większych kolumn, do pomieszczenia około 35m2. 

Edytowane przez Masakov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.09.2021 o 15:55, Marcin Wielgus napisał:

Mój zachwyt dla marki MF jest wam znany. Postanowiłem więc sięgnąć do absolutnych korzeni czyli tego czym założyciel firmy ostro namieszał na rynku. Ten model owiany jest niemal już kultową aurą i tyle się o nim naczytalem że musiałem go posłuchać. Nadażyła się okazja w postaci sztuki poprostu w idealnym stanie i oto jest
MUSICAL FIDELITY A1
9107cddc6ec44b90f75fd10501608d5e.jpg
b24a3cd7730c6de59f5ff0d654f996e7.jpg

To jest czysta klasa A z 30 watami na pokładzie. Do moich 92dB kolumn powinno być ok.

Czy ktoś z Was ma ? Zna ?

Najpierw będzie kontrola a później granie. Dam znać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ma !Zna !Kocha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ma !Zna !Kocha!



No powiem Wam że to tak gra że się czasami zastanawiam gdzie jest te 25 lat postępu w amplifikacji
Owszem na pewno nowe dual mono ma lepszą kontrolę basu i większą rozdzielczość. A1 to nie wzmak do trudnych kolumn ale z moimi Tannoy Berkeley pięknie gra oj... Pięknie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


emoji122.png

No powiem Wam że to tak gra że się czasami zastanawiam gdzie jest te 25 lat postępu w amplifikacji
Owszem na pewno nowe dual mono ma lepszą kontrolę basu i większą rozdzielczość. A1 to nie wzmak do trudnych kolumn ale z moimi Tannoy Berkeley pięknie gra oj... Pięknie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie superosko dogadywał się z tannoy sensys dc 2.Z Harbeth 7 trochę mniej się lubią,ale dzielnie pełni rolę rezerwowego,bo gram na Yaqinie ms 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

A1 to nie wzmak do trudnych kolumn ale z moimi Tannoy Berkeley pięknie gra oj... Pięknie

Miałem go lata temu z Tannoyami 609. Przy odpowiednio otwartej gałce mocy było to spektakularne granie. Wystarczyło włączyć album "History" Michaela Jacksona i grało z takim wygarem, że nie brałem jeńców 😄 Później ten zestaw sprzedałem i kupiłem X-A1. Nie mogłem do niego dobrać odpowiednich kolumn, w końcu warunki mieszkaniowe nie pozwalały już na kolumny i wzmak w idealnym stanie leży w kartonie na szafie. Teraz tylko słuchawki, dlatego szukam w bardzo dobrym stanie X-CAN V3 w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Miałem go lata temu z Tannoyami 609. Przy odpowiednio otwartej gałce mocy było to spektakularne granie. Wystarczyło włączyć album "History" Michaela Jacksona i grało z takim wygarem, że nie brałem jeńców  Później ten zestaw sprzedałem i kupiłem X-A1. Nie mogłem do niego dobrać odpowiednich kolumn, w końcu warunki mieszkaniowe nie pozwalały już na kolumny i wzmak w idealnym stanie leży w kartonie na szafie. Teraz tylko słuchawki, dlatego szukam w bardzo dobrym stanie X-CAN V3 w Polsce.

A z jakimi słuchawkami będziesz go łączył ? I planujesz jechać na firmowym zasilaczu czy dać liniowy ?
Co wg ciebie - jeśli nabyłeś wiedzę skądś ? - przemawia za V3 versus V2 ?
Pytam bo też mi po głowie chodzą . Mam obecnie bardzo dobry wzmak ale te MF mają lampkę w torze i ciekaw jestem wpływu .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

A z jakimi słuchawkami będziesz go łączył ?

Posiadam od lat Sennheisery HD600 i dla nich szukam drugiego wzmaka. Obecnie mam Burson Lycan i jest bardzo dobrze, natomiast miałem kiedyś forumowy SOHA MKIII z lampami i trochę za tym tęsknię. Zasilacz docelowo bym zmienił, bo ten wtyczkowy to "tymczasowy" od urodzenia jest 😄 W Polsce użytkownicy bardziej chwalili V2, a może bardziej recenzenci 😉 Jednak jak już kilka postów wyżej wspominałem, raczej zmodyfikuję go wg. Rock Grotto, dlatego szukam nie "grzebanego" i jego budowa na jednej PCB lepiej mi "leży". Jeśli dobrze zagra to być może razem z zasilaczem wyląduje w jednej obudowie. Lampka może mieć tylko dobry wpływ na moje słuchawki, a innych długo nie kupię. Dzisiaj wydać 5000 PLN i więcej na słuchawki to nie dla mnie, są inne potrzeby w życiu. Nie neguję takich wydatków, jeśli słuchawki za takie pieniądze grają tak jak je ludzie opisują, jednak to sporo kasy, a jeszcze trzeba zgrać je ze wzmakiem, żeby wtopy nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o małą poradę.

 

Szukam DAC do 1200 zł ( nowy lub używany ) z opisu pasuje mi bardzo Musical Fidelity V90, ale widzę, że w Polsce ma jakoś niezbyt dobrą opinię, za to na zagranicznych forach jest polecany - czy jest jakiś konkretny powód takiego stanu rzeczy ?

 

U nas jest za to wychwalany w tej cenie rdac i irdac od arcam i podobno brak mu konkurencji w przedziale 800/1500 zł zależnie od modelu

 

No i jestem w kropce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ponownie dziękuje za wsparcie przy zakupach koledze Marcinowi Wielgusowi. Mój pierwszy wpis „W przypadku nowych zakupów wrócę do tej możliwości za pośrednictwem kolegi Marcina. Oferta zakupu przez Marcin Wielgus zasługuje na uznanie i najwyższą ocenę.” Tym razem Marcin zrealizował sprzedaż w ekspresowym czasie po decyzji o kupnie działając od razu i tak udało się zrealizować sprzedaż w trudnym okresie . Zaskoczeniem był tak krótki czas od nadania do odbioru 2 dni robocze po nadaniu przy zagranicznej przesyłce to błyskawica. Tym bardziej dziękuję Ci Marcin, że dotrzymałeś słowa i udało się utrzymać ofertę ciut korzystniejszą cenowo jak przy pierwszych zakupach a tym bardziej w warunkach gdy mieliśmy szczyt kursu Euro z kilkunastu lat wstecz. Ujmę to w ten sposób, że tylko poprzez wsparcie Marcina udało mi się finansowo wejść do klasy Premium audio. Podtrzymuję, w przypadku kolejnych nowych zakupów oferta zakupu przez Marcina zasługuje na uznanie i najwyższą ocenę. Serdecznie Ci dziękuję za podejście i pomoc przy sprawnie przeprowadzonej sprzedaży nowego sprzętu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czy Marcin Wielgus ma w swojej dystrybucji produkty innych producentów audio? 

Adamie to tylko moje hobby ja nic nie dystrybuuje tylko z pasji do MF pomagam kolegom z forum "wejść na wyższy poziom" swoimi poradami i kontaktami. Jeśli coś z MF lub kolumn Triagle potrzeba to daj znać na priv.
Jak masz pytania o MF to pytaj, tu sporo ludzie wiedzy mają w klubie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie najpierw daje na grupę bo tu grono obeznanych w temacie.
W związku z zakończona linii Nu-Vista to śmiem twierdzić że to jedna z ostatnich sztuk a w tej cenie to już na pewno.
Grała u mnie paręnaście godzin na odsłuchach, ale wiecie jak ja do sprzętu podchodzę. Pilot , nóżki , instrukcja wszystko w folii nie otwierane. Pełna gwarancja producenta 24m-ce.

https://www.olx.pl/d/oferta/musical-fidelity-nu-vista-600-nowy-CID99-IDIqL4Q.html

Wielu zadowolonych posiadaczy na forum i nie tylko. Nieśmiertelne lampy nuvistorowe . Polecam .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co w zamian w ofercie MF ?  Obiecane klasy A ? Czy następca M6si ? Jakiś poważny streamer ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczyma wyobraźni widzę M6xi.😉

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.