Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.03.2023 o 18:54, mol01 napisał:

Ta, jak zwykle - słyszałeś, że dzwonią, ale nie wiesz w którym kościele...

Dobrze że nie uczęszczam do takowych, bo bym nie trafił 😜, ale kto wie, może jak krell md-10 okaże się wart ceny, to odwalę jakaś pielgrzymkę do sanktuarium matki boskiej kiepskiej?! Czekam z niecierpliwością, aes/ebu kupiony, kabel zasilający zrobiony, brakuje tylko gwiazdy wieczoru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mztv napisał:

Skoro sam się zorientowałeś w średniej światowej, to czemu nie zaproponowałeś ceny w ogłoszeniu? Mnie takie ogłoszenia z miejsca odrzucają - zaproponujesz sprzedawcy dobrą z punktu widzenia klienta ofertę to zostaniesz wyśmiany lub propozycja odbije się bez echa. Zaproponujesz rynkową z to sprzedawca zacznie licytację w górę, bo niby kto inny daje więcej itp. Z punktu widzenia nabywcy szkoda czasu w ogóle zwracać uwagę na takie ogłoszenia - to szukanie niezorientowanego frajera, który nie znając rynku zaproponuje zawyżoną cenę... Takie ogłoszenia potem stoją rok, aż złowi się jakis frajer. A najlepsze, że w takich ogłoszeniach najczęściej niema w ogóle zdjęć albo są jakiś tragicznie małe i/lub niewyraźne, aby tylko nie przyuważyć jakiegoś uszczerbku, który mógłby być pretekstem do targowania ceny w dół.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, wit-told napisał:

Kiedy będziesz to sprawdzał?

jak mi łaskawie pocztex dowiezie, ostatni raz korzystam z ich usług, na 3 przesyłki wszystkie opóźnione!

2 godziny temu, mztv napisał:

chciałem powiedzie, ze to nie moje ogłoszenie

to właściwie co w tym ogłoszeniu bez zdjęć, ceny, opisu jest ciekawego? Nie kumam, sam wzmak też jakiegoś wielkiego wow nie wywołał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarł mój napęd CD Krell MD-10, wrażenia wizualno-dotykowe: jest płaski jak naleśnik, w sumie zgrabny, świetnie wykonany, wszędzie dookoła szczotkowane aluminium, śruby imbusowe, czarny akryl nad aluminiowym napędem cdm-4 pro philipsa, ciężka akrylowa dymiona pokrywa z systemem wolnego opadania, nacinane i oksydowane pokrętła do regulacji elastycznych tłumików wibracji/nóżek, bardzo miękko zawieszony, w sumie nadspodziewanie ciężki jak na gabaryty. Szybko czyta płyty, nawet te, których theta pearl już nie łyka, raz do tej pory przeskoczył na podłużnej głębokiej rysie, czuć że korekcja błędów jest bardzo płytka. Niewiele na razie posłuchałem na poważnie, bo tylko 2h po robocie, ale brzmieniowo praktycznie nie da się usłyszeć różnicy między nim a thetą, na razie zauważyłem jedynie czystsze wysokie tony, bardziej wyraziste i mniej ostre, sybilanty w żeńskich wokalach są mniej denerwujące, cała reszta pasma nie do odróżnienia, choć wymaga dalszych testów, na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
16 godzin temu, audiotone napisał:

Już po całym "recapie", napięcie stałe na wyjściu po około 9.5mV na kanał. Spadki na rezystorach emiterowych ustawione na poziomie 4.2mV. Tylko się całość wygrzeje i składam. Tyle w temacie, pozdrawiam.

KAV-250a po recapie.jpg

I jak temperatura - pewnie bez zmian? Na jakiej podstawie ustawiłeś te spadki na rezystorach emiterowych - znalazłeś w końcu serwisówkę? Rozumiem, że Panasy to te dwa w środku układu każdego z kanałów, bo w zasilaczu widzę Cornelle dałeś.

A on niema regulacji DC-offsetu? Czy te 9,5mV składowej stałej to przed korekcją?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2023 o 10:09, mol01 napisał:

I jak temperatura - pewnie bez zmian? Na jakiej podstawie ustawiłeś te spadki na rezystorach emiterowych - znalazłeś w końcu serwisówkę? Rozumiem, że Panasy to te dwa w środku układu każdego z kanałów, bo w zasilaczu widzę Cornelle dałeś.

A on niema regulacji DC-offsetu? Czy te 9,5mV składowej stałej to przed korekcją?

Temperatura w obu identyczna 39 stopni. Po ustawieniu (R68) DC-offsetu jest po +/- 1.6mV tyle udało mi się ustawić.

Spadki są ustawione (R22) na 4.2mV. W jednym kanale było przed ustawieniem 4.1mV zaś w drugim 4.5mV. Wartości spadków (4.2mV) znalazłem na jakiejś amerykańskiej stronie, po obserwacjach i pomiarach mogą być prawidłowe. Serwisówki nie ma nigdzie do 250a.

Kondy w zasilaczu to Cornelle na 85 stopni (średnica 35mm). Ponieważ na 105 stopni (średnica 40mm) nie wejdą na oryginalne footprint-y ze względu na średnice a nie chciałem wiercić w laminacie innych otworów. Reszta w zasilaczu to Panasy (FC i FR) na 105 stopni. Płytki końcówek to dwa Panasy (FR) na 105 stopni i Vishay 136 na 105 stopni. Osiowe to Vishay 119 na 125 stopni. Całość wygrzana już parę dni, wszystko pracuje poprawnie. To chyba tyle.

KAV-250a po ustawieniu.jpg

dolna płytka 250a.jpg

zasilacz 250a.jpg

Edytowane przez audiotone

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, moto3650 napisał:

Jest kilka krelli w pl na sprzedaż. 

Ogólnie tego krella z czym można łączyć, żeby była synergia? Jakie głośniki podstawkowe pod ten wzmacniacz? 

Z takim pytaniem muszę cię odesłać do forum i internetu. Dajesz minimum informacji nt reszty, pomieszczenia, budżetu, muzyki, preferencji i liczysz że ktoś Ci zaproponuje złoty deal? Książki napisano nt. połączeń tego najpopularniejszego/najtańszego krella. Najpierw kup,ogarnij go, bo to stary, awaryjny, miniaturystyczny sprzęt i potem dobieraj resztę, a chyba coś na start masz?! No i nie wyportkuj się totalnie na sam wzmak, bo jego gruntowna naprawa trochę szarpnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o głośniki to Dynaudio na pewno, i to te ze starej szkoły. 52SE, 1.3SE lub 1.3 mk. II, S1.4, Focus 160 tak z pamieci jesli chodzi o podstawkowe.  Źródło,  np. Krell 280 CD, miałem takie combo kiedyś z integrą 400xi, była synergia, jakiś czas zastanawiałem się dlaczego ten wzmacniacz sprzedałem:). Kable ciepłe, dociążające dolną średnicę  typu stary Cardas Golden Reference lub Golden Cross, MIT typu Magnum, itp.

Integry Krella serii KAV nie są łatwe w zestawieniu, wrażliwe na jakość nagrań w szczególności. Ale mają coś w sobie, "charakterne" :). W sumie dość podobne jeśli chodzi o "wykop" granie daje taki Supernait, przy czym Krell tworzy dystans, buduje scenę w głąb, Supernait gra bardziej blisko, bezpośrednio.

Edytowane przez JarlBjorn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.