Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, baksiu napisał:

Może po prostu lubisz łubu-dubu? Ponoć prawdziwe krelle są pozbawione, albo prawie pozbawione podbicia na basie, nie wiem, nie słyszałem, trochę przydrogie są 😂

To nie jest lubudubu!!! To najlepsza wibra jaka znam. Panowanie nad głośnikami i całym otoczeniem wokoło.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Tomek1777 napisał:

Nie marudź dobrze. Jest to referencyjny poziom basu. Inni mogą się wzorować

No to dobrze, że nie wszyscy się wzorowali, dzięki temu mamy wybór, ja wybrałem classe z mniej uwypuklonym basem, polecam posłuchać, jest to również energetyczne granie, ale takich niuansów nie usłyszysz grając na bluesoundzie, bez urazy, ale do dobrego CD z dobrym pre to mu trochę brakuje, faktycznie dźwięk ma odchudzony, lekki i krell moze mu na to pomóc, tylko z równym źródłem basu będzie za dużo na mój gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wit-told napisał:

Może w integrach jest taki problem, w końcówkach np. FPB nie ma i jest to bardzo dobre, "równe" granie...

Żadnych problemów z "rówością" nie zaobserwowałem a że Krell ma referencyjny poziom obrazowania basu i rytmiki to po prostu tylko na to zwróciłem uwagę.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wit-told napisał:

Może w integrach jest taki problem, w końcówkach np. FPB nie ma i jest to bardzo dobre, "równe" granie...

przecież pisałem, że ponoć prawdziwe Krelle nie maja tego problemu, tylko serie budżetowe... dla mniej wymagającego ucha... takiego FPB bym chętnie posłuchał 🙂 PS: jeszcze z tym kabelkiem się odezwę, tylko najpierw muszę kupić streamera, myślę że po nowym roku się rynek unormuje, wtedy ostatecznie ustalę listę potrzebnych łączówek, więc w kontakcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Odkopę temat.

Jesteście w stanie polecić mi dobrą firmę zajmującą się  odświeżaniem, w tym wymianą kondensatorów w starych Krellach? Od bodajże 8lat mam zestaw KSA200S + KRC3 i chciał bym go odnowić. Bardzo go lubię, świetnie zgrywa mi się z Thielami i jakoś nie widzę sensu szukać czegoś innego.

Przeklikałem kilka stron tego wątku i jedyne co rzuciło mi się w oczy to Cuguarsaudio. Wiadomo, kiedyś specjalizował się w tych rupieciach Pan Kałuża, a czy teraz jest ktoś godny uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 12.01.2023 o 14:49, wojtas75 napisał:

Witam po nieobecności......

W moim 280cd wyswietlacz chyba się kończy.Sttasznie slabo na nim widać.Moze ktoś wie co jest przyczyną?

Starość urządzenia;-)

To już się zdarza i w innych egzemplarzach 280. Najważniejsze, że dźwiękowo daje radę pomimo upływu tylu lat od momentu produkcji. Mechanicznie jest on nie do zajechania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, moreno1973 napisał:

Mechanicznie jest on nie do zajechania. 

No laser nie należy do najtrwalszych, ale jest ogólnie dostępny i niedrogi, więc reanimacja nie jest problematyczna. 

W dniu 12.01.2023 o 14:49, wojtas75 napisał:

Moze ktoś wie co jest przyczyną?

Jak bym go dostał w swoje ręce to pewnie bym wiedział... Tak to można co najwyżej gdybać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, moreno1973 napisał:

W moim przypadku ponad 11 lat bezawaryjnego użytkowania. 

Fajnie, ja miałem kav-300cd i same z nim przeboje, miał mega bułę na basie, daję teraz ostatnią szansę firmie krell z napędem md-10, zobaczymy czy to solidny i dobrze grający sprzęt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2023 o 14:49, wojtas75 napisał:

Witam po nieobecności......

W moim 280cd wyswietlacz chyba się kończy.Sttasznie slabo na nim widać.Moze ktoś wie co jest przyczyną?

Na szczęście da się kupić nowy wyświetlacz. To popularny model wyświetlacza VFD o wymiarach: 25 x 75 mm który był montowany przez wiele marek audiofilskich w ich produktach.

5 minut temu, baksiu napisał:

Fajnie, ja miałem kav-300cd i same z nim przeboje, miał mega bułę na basie, daję teraz ostatnią szansę firmie krell z napędem md-10, zobaczymy czy to solidny i dobrze grający sprzęt...

Kluczowa sprawa to trafić na egzemplarz w odpowiednim stanie. Mi udało się kupić urządzenie, które przeszło kompleksowy przegląd u nieżyjącego już Pana Kałuży. Poprzedni właściciel zapłacił odpowiednią sumkę aby kupujący miał spokój na lata. I tak upłynęło prawie 12 lat udanego użytkowania. 

Ale nim trafiłem na tę sztukę to miałem u siebie egzemplarz 280 po ,,radosnym" tuningu pewnego znanego niegdyś na tym forum audiofila, który okazał się tragedią dźwiękową i użytkową. Dlatego pisząc recenzję 280 musiałem ją napisać dwa razy:)

Podsumowując. Kupno starego Krella w obecnych czasach to jak kupno używanego BMW. Dużo ofert ale mało co się nadaje bo ze względu na popularność tego sprzętu rynek zalany jest podpicowanymi szrotami. Negatywne opinie o nich wpływają na obraz produktów firmy podczas gdy wystarczy trafić na odpowiednią sztukę aby przekonać się jak dobre i niezawodne potrafią być odtwarzacze tej firmy wyprodukowane ponad 20 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, baksiu napisał:

Fajnie, ja miałem kav-300cd i same z nim przeboje

KAV-300cd i KAV-280cd mają zupełnie inne napędy - 300cd bardzo skomplikowany VRDS-4 (najtańszy tandetny Teac) z laserem Sony KSS-240A (niezły) lub KSS-213C w MkII (padaka), zaś 280cd niezły, ale nietrwały Philips VAM1201 (laser CDM-12.1). Druga sprawa, to wszystko zależy, kto jak serwisuje - jak ktoś wrzucił tanią chińską podróbkę lasera (których obecnie wszędzie pełno) albo pokręci "po omacku" potencjometrami na laserze, to padnie po góra pół roku.

Godzinę temu, moreno1973 napisał:

W moim przypadku ponad 11 lat bezawaryjnego użytkowania

Po pierwsze czytaj wyżej. A po drugie, to ile czasu słuchasz na nim dziennie muzyki? Jak słuchasz płyt okazyjnie - kilka godzin w miesiącu, to będzie chodził i 20 lat, a jak będziesz słuchał kilka grubych godzin dziennie to daję temu laserowi góra 2 lata.

Godzinę temu, moreno1973 napisał:

To popularny wyświetlacza VFD o wymiarach: 25 x 75 mm który był montowany przez wiele marek audiofilskich w ich produktach

Tak, był też m.in. montowany w urządzeniach Manty 😉 Ale jego słabe świecenie nie musi oznaczać wcale wypalenia wyświetlacza i jego wymiana w takim wypadku nic nie wniesie.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, moreno1973 napisał:

Ale nim trafiłem na tę sztukę to miałem u siebie egzemplarz 280 po ,,radosnym" tuningu pewnego znanego niegdyś na tym forum audiofila, który okazał się tragedią dźwiękową i użytkową.

Dlatego nie kupuje się urządzeń tuningowanych przez audiofili, którzy o elektronice nie mają pojęcia i z reguły "tjuningują" na modłę swojego wydumanego brzmienia, nie mającego nic wspólnego z neutralnością.

A podsumowując, nawet niema co porównywać napędu MD-10/20 do jakiegokolwiek KAV-a, bo klasa użytych komponentów w jednym i drugim przypadku leżą na przeciwległych końcach skali jakości. Napędy MD będą działać i za 30 lat bez wymiany lasera, o ile będą prawidłowo użytkowane i serwisowane.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, mol01 napisał:

Po pierwsze czytaj wyżej. A po drugie, to ile czasu słuchasz na nim dziennie muzyki? Jak słuchasz płyt okazyjnie - kilka godzin w miesiącu, to będzie chodził i 20 lat, a jak będziesz słuchał kilka grubych godzin dziennie to daję temu laserowi góra 2 lata.

Ja słucham rocznie przez mniej więcej 1000 godzin. Czyli mój laser ma już na liczniku około 12 000 godzin i gra świetnie. Więc teoria jaką tutaj głosisz nie sprawdza się w moim przypadku.

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, moreno1973 napisał:

Ja słucham rocznie przez jakieś 1000 godzin. Więc mój laser ma już na liczniku około 12 000 godzin i gra świetnie. Więc teoria jaką tutaj głosisz nie sprawdza się w moim przypadku. 

ja już niestety wyrosłem ze zintegrowanych playerów, ale jeśli mieszkasz blisko, to może bym i posłuchał tego podstawowego Krella, najlepiej porównując z moim napędem Krell, niestety sprzęt dopiero do mnie jedzie i dojechać nie może :(, ja odtwarzaczy nie oszczędzam, przecież to nie gramofon z mechanicznie zdzierającą się igłą! U mnie sobie plumka czasami pół dnia, lecą kolędy, pierdolety żony, a grania na maksa jest może ze 2h na tydzień, bo na tyle mam czasu poświęcić na nabożeństwa odsłuchowe, żaden odtwarzacz nigdy nie zawiódł, poza krellem z serii KAV, a miałem tanie Cambridge, Philipsy, NAD-y, Technicsy, TEAC, Rotele, więc marka Krell jako jedyna ma u mnie żółtą kartkę, jak zapracuje na czerwoną, to nie dotykam, a jak nie załapie drugiej żółtej, to może będzie chwalona ?! Na razie podchodzę jak pies do jeża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, mol01 napisał:

wszystko zależy, kto jak serwisuje 

No właśnie. Ważne kto to robi.

Teraz jest pełno niby serwisantów - internetowych mądrali, promujących się na różnych forach audiofilskich, przekonanych o swojej ogromnej wiedzy.

Kiedyś natomiast był Pan Kałuża specjalizujący się po prostu w Krellach, który potrafił wiele a mówił mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, baksiu napisał:

ja już niestety wyrosłem 

Ja natomiast wyrosłem z robienia porównań swojego sprzętu do innego. Wiem co mam i lubię to co mam a wolny czas przeznaczam na słuchanie muzyki. Ja jestem bardziej miłośnikiem muzyki niż audiofilem goniącym za króliczkiem...

8 minut temu, mol01 napisał:

1000 godzin rocznie daje średnią dzienną 2:45, a CDM12.1 ma żywotność na poziomie 5000-10000 godzin - w załączeniu zrzut z manuala, więc to raczej Ty się plączesz w zeznaniach kolego...

Screenshot_20230217-095142.thumb.png.e3669e2319018e738f96daf7d452e7e2.png

Nie musisz mi wierzyć. Serio nie zależy mi na tym. Mi wystarczy, że właśnie słucham sobie tego co lubię na tym właśnie CD z tym laserem;-)

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, moreno1973 napisał:

Kiedyś natomiast był Pan Kałuża specjalizujący się po prostu w Krellach, który potrafił wiele a mówił mało.

No mi akurat Krella KAV-400xi nie dał rady naprawić (a trzymał go ponad 3 miesiące i nie chciał oddać!), więc sam go sobie naprawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.