Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Klub miłośników Krella


josef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, g69 napisał:

Cóz to sie dzieje z tymi Krellami,że wszystkie sa do naprawy?? Trzeba do sprzedajacego jechac ze sprzetem pomiarowym by stwierdzic czy wzmacniacz gra jak przystało na ten klocek??

Nie trzeba nic mierzyć - po prostu są modele, które napewno wymagają recapu i trzeba mieć niezwykłe szczęście, by trafić na egzemplarz, który 95% żywota przeleżał w szafie i tego nie wymaga. Niestety KAV-300i oraz KAV-400xi/300iL do nich należą, a np. znacznie starszy napęd MD-10R nie (co nie oznacza, że nie warto do niego zajrzeć)..

55 minut temu, g69 napisał:

O recapach słyszałem...na ucho to ktos wychwyci??

Przy bezpośrednim porównaniu egzemplarza przed i po recapie słychać różnicę, ale oczywiście są i tacy, co twierdzą (przyzwyczajeni do grania padła), że przed recapem było lepiej, a recap popsuł brzmienie...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, g69 napisał:

Cóz to sie dzieje z tymi Krellami,że wszystkie sa do naprawy?? Trzeba do sprzedajacego jechac ze sprzetem pomiarowym by stwierdzic czy wzmacniacz gra jak przystało na ten klocek?? O recapach słyszałem...na ucho to ktos wychwyci??

Jego kompaktowa budowa, płytki smd piętrowo zamontowane i klasa A robią swoje, tanie elektrolity się smażą i sprzęt przestaje dobrze grać, po prostu krell poszedł po bandzie, ale przypadkiem wyszło mu niezłe brzmienie... resztę robi magia marki I niska cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zleciłem recap w odtwarzaczu CD 280, elektrolity miały już swoje lata. Po włączeniu w tor dźwięk wydał się jakby  bardziej dynamiczny, swobodny, przestrzenny. Pierwsze wrażenie, bo potem wszystko zaciera się jak widomo w pamięci, ja tam skupiam się bardziej  na muzie, mniej na dźwięku. Od czasu gdy wszedłem w posiadanie wzmaka (czy raczej DAC-a ze wzmocnieniem) TacT Millennium Krell już nie gra, ale szkoda mi go sprzedawać, to znakomity CD, dopiero CD-eki z lampami jak Metronome CD One T czy Ayon CD-35 potrafią zagrać wyraźnie lepiej.

Edytowane przez JarlBjorn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, JarlBjorn napisał:

Zleciłem recap w odtwarzaczu CD 280, elektrolity miały już swoje lata. Po włączeniu w tor dźwięk wydał się jakby  bardziej dynamiczny, swobodny, przestrzenny. Pierwsze wrażenie, bo potem wszystko zaciera się jak widomo w pamięci, ja tam skupiam się bardziej  na muzie, mniej na dźwięku. Od czasu gdy wszedłem w posiadanie wzmaka (czy raczej DAC-a ze wzmocnieniem) TacT Millennium Krell już nie gra, ale szkoda mi go sprzedawać, to znakomity CD, dopiero CD-eki z lampami jak Metronome CD One T czy Ayon CD-35 potrafią zagrać wyraźnie lepiej.

Mnie np ponoć najlepszy kav krella kav-300cd mocno zawiódł, brzmienie miał tak dobasowione i zamulone, że nie mogłem tego słuchać, dlatego bałem się zakupu w ciemno napędu MD-10  na szczęście niesłusznie, bo gra kompletnie inaczej, właściwie nie wiem jak opisać jego brzmienie, chyba po prostu nie ma własnego brzmienia... I teraz słucham muzyki!

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, JarlBjorn napisał:

Zleciłem recap w odtwarzaczu CD 280, elektrolity miały już swoje lata.

Mnie akurat ani KAV-300cd ani KAV-280cd nie porwały, choć ten ostatni miał jeszcze zdrowe kondensatory. Trochę fajniej zagrał KPS-30i, ale to nadal nie był poziom Thety DSPro Basic III.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, g69 napisał:

czyli wymiana kondensatorów wystarczy?? Przy założeniu,że nie był 'naprawiany' jeszcze..

wystarczy+ regulacja biasu jak zawsze, tylko tych kondów jest tam od groma i trzeba założyć dobrej marki, z dobrymi parametrami termicznymi, by nie popsuć brzmienia, trzeba to zlecić osobie z pojęciem, by nie wybrała bylejakiej chińszczyzny, a może @mol01 chciałby swojego sprzedać, ten przynajmniej jest po przeglądzie! 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, baksiu napisał:

trzeba to zlecić osobie z pojęciem, by nie wybrała bylejakiej chińszczyzny, a może @mol01 chciałby swojego sprzedać, ten przynajmniej jest po przeglądzie! 🙂

Ja mam wstawione, jak tu zostało stwierdzone, "psie kondensatory" Jamicon TK po taniości, to nikt tego nie weźmie 😛

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mol01 napisał:

Ja mam wstawione, jak tu zostało stwierdzone, "psie kondensatory" Jamicon TK po taniości, to nikt tego nie weźmie 😛

Firma Jamicon, pamiętam ją z produkcji płyt głównych w epoce bumu komputerowego, troszkę odbiegała od ASUS-a, czy tam innego ABIT-a. Obecnie Jamicon-y można znaleźć w sprzęcie z każdej półki cenowej. Ale ja nie o tym, odnośnie nazywania Jamicon-ów "psimi kondami" to po prostu kiedyś skojarzyłem sobie nazwę Jamicon z Jamnikiem... i tak wyszły "psie kondy" (Jamnikony)... To tyle wyjaśnień dlaczego akurat "psie". Wiem głupie to, ale to było bardzo dawno.

Mój 250a po recapie brzmi zdecydowanie lepiej, dostał jakby lepszego "kopa" i schodzi niżej, ale to tylko parę dni po recapie.

Edytowane przez audiotone

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, g69 napisał:

czyli wymiana kondensatorów wystarczy?? Przy założeniu,że nie był 'naprawiany' jeszcze..

Wymiana kondów często się też wiąże z myciem płytki z wylanego elektrolitu pod inne elementy, a więc wylutowaniem tychże by wyczyścić płytkę pod nimi i czasem wymianą elementów, którym skorodowały od tego wyprowadzenia, czasami także przekaźniki sygnałowe szwankują i wymagają wymiany. Druga sprawa, że w KAV-300i zdarzają się też zimne luty, zwłaszcza przy stabilizatorach napięcia zasilania preampu, które znajdują się na dolnej płytce po środku w tylnej części (czyli najgłębiej pod górną płytką) mocno ją przegrzewając i kondensatory w ich okolicy poprzez ścieżki. No i jak już kolega @baksiu wspomniał, ustawiamy w nim prąd spoczynkowy i DC-offset, dokręcamy lepiej trany do radiatorów.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Krell md-10 zostaje ze mną na dłużej, miałem twardy orzech do zgryzienia, gdyż porównywałem bezpośrednio z topową ultrarzadką thetą jade, może gdyby nie przetwornik theta generation VIII series 3, który ma wbudowany obwód jitter killer krell by przegrał z jade, ale niestety nie pomaga jego multiplikacja w napędzie thety. Krell wygrywa jakością wykonania, designu, mnogością wyjść i nieznacznie naturalniejszym brzmieniem, choć różnice są na krawędzi percepcji, znacznie łatwiej rozróżnić typ użytego kabla coax vs aesebu. Na razie coax wygrywa w obydwu napędach, zobaczymy jak wypadnie światłowód ST, ale tutaj musimy poczekać na dostawę ze Stanów odbiornika ST do thety... krell ma w standardzie na szczęście! Theta to ten sam wysoki poziom i może wygrać pojedynek w systemach gdzie nie ma w dacu jitter killera, albo jego aplikacja jest słaba, jeśli nie macie problemu z prowadzeniem masy i zakłóceniami, to lepszy atak daje kabel cyfrowy współosiowy, nie ma sensu się bawić w aesebu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
13 minut temu, Tytus napisał:

Cześć,

Czy moglibyście Panowie polecić mi jakiś serwis, fachowca, który podją by się naprawy mego leciwego CD Krella? Najlepiej z woj. mazowieckiego ale niekoniecznie.

Pozdrawiam 

Tytus

 

Może cougarsaudio ? Na FB znajdziesz, miły, kontaktowy człowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dokładnie to Showcase DVD. Wydaje mi się ze uszkodzeniu uległ moduł zasilania. Odtwarzacz nie włącza się nie reaguje. Nie było mnie w kraju 3 miesiące. Prawdopodobnie podczas sprzątania ktoś poluzował kabel zasilający w gniazdku bo tak po powrocie go zastałem gdy go podłączyłem prawidłowo odtwarzacz nie ruszył 😞 . Pewnie coś tam mogło "iskrzyć". Zdjąłem górną pokrywę i widać lekko "osmalone" elementy w module zasilania. Mam nadzieję że to tylko tam jest uszkodzenie.

Pozdrawiam

Tytus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Tytus napisał:

Cześć,

Dokładnie to Showcase DVD. Wydaje mi się ze uszkodzeniu uległ moduł zasilania. Odtwarzacz nie włącza się nie reaguje. Nie było mnie w kraju 3 miesiące. Prawdopodobnie podczas sprzątania ktoś poluzował kabel zasilający w gniazdku bo tak po powrocie go zastałem gdy go podłączyłem prawidłowo odtwarzacz nie ruszył 😞 . Pewnie coś tam mogło "iskrzyć". Zdjąłem górną pokrywę i widać lekko "osmalone" elementy w module zasilania. Mam nadzieję że to tylko tam jest uszkodzenie.

Pozdrawiam

Tytus

 

przykro mi, nie znam się kompletnie na DVD, ja odpinam sprzęt od gniazdka na dłuższych wyjazdach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2023 o 22:20, Tytus napisał:

Zdjąłem górną pokrywę i widać lekko "osmalone" elementy w module zasilania. Mam nadzieję że to tylko tam jest uszkodzenie.

Jak byś pokazał fotę, co jest okopcone, to bym Ci powiedział, czy będzie drogo. Ale żeby padło samo z siebie bez udziału przepięcia w sieci np. w wyniku burzy (wtedy byś miał więcej uszkodzonych urządzeń, lub wywalone zabezpieczenie przeciwprzepięciowe) lub jakiegoś zalania to byłoby trochę dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.06.2023 o 22:46, mol01 napisał:

Jak byś pokazał fotę, co jest okopcone, to bym Ci powiedział, czy będzie drogo. Ale żeby padło samo z siebie bez udziału przepięcia w sieci np. w wyniku burzy (wtedy byś miał więcej uszkodzonych urządzeń, lub wywalone zabezpieczenie przeciwprzepięciowe) lub jakiegoś zalania to byłoby trochę dziwne.

Cześć,

Zalania na pewno nie było, przepięcie tez warpliwa sprawa bo mam oddzielną linię ze wszelkimi zabezpieczeniami. Kilka fotek poniżej. Sprzęt już pojechał do naprawy.

 

 

20230326_194439.jpg

20230326_194444.jpg

20230326_194449.jpg

I jeszcze jedno całości wnętrza.

 

20230326_194436.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło nóżek rezystora R121 widoczne są plamki, jakby jednak jakieś zalanie/zawilgocenie tam wystąpiło i doprowadziło do jego spalenia zapewne na skutek zwarcia płynem z diodami prostowniczymi powyżej D101-104, które zapewne również są uszkodzone, skoro odtwarzacz jest całkowicie martwy. Ta płytka zasilacza impulsowego zasila część obwodów (napewno panel frontowy/wyświetlacz i chyba płytkę video) - reszta zasilana jest przez 2 zasilacze liniowe z trafem toroidalnym, przez co można zakładać iż niema żadnych poważnych uszkodzeń dalej i sam koszt naprawy nie powinien być duży jeśli chodzi o granie, bo jeśli przy okazji padł jakiś scalak na płytce video, to może być problem z dostępnością takiego elementu, aby odpalić obraz. Ale to tak "na oko" - nie patrzyłem w schemat i nie wiem co tam dokładnie siedzi i jaki jest konkretnie rozkład zasilania impulsowego i liniowego.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, mol01 napisał:

Koło nóżek rezystora R121 widoczne są plamki, jakby jednak jakieś zalanie/zawilgocenie tam wystąpiło i doprowadziło do jego spalenia zapewne na skutek zwarcia płynem z diodami prostowniczymi powyżej D101-104, które zapewne również są uszkodzone, skoro odtwarzacz jest całkowicie martwy. Ta płytka zasilacza impulsowego zasila część obwodów (napewno panel frontowy/wyświetlacz i chyba płytkę video) - reszta zasilana jest przez 2 zasilacze liniowe z trafem toroidalnym, przez co można zakładać iż niema żadnych poważnych uszkodzeń dalej i sam koszt naprawy nie powinien być duży jeśli chodzi o granie, bo jeśli przy okazji padł jakiś scalak na płytce video, to może być problem z dostępnością takiego elementu, aby odpalić obraz. Ale to tak "na oko" - nie patrzyłem w schemat i nie wiem co tam dokładnie siedzi i jaki jest konkretnie rozkład zasilania impulsowego i liniowego.

czasem wystarczy na prawdę niewiele płynu, wiem coś o tym 😉

Wydaje mi się po zdjęciach, że siedzi w nim zwykły DVD-ROM, zdecydowanie lepiej może zagrać dedykowany audio napęd CD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, baksiu napisał:

tak czy siak, CD może, a nawet musi zagrać lepiej...

Ogólnie Showcase to taki mocno okrojony KAV-280cd w kwestii audio, więc raczej rewelacji nie ma pomijając już kwestię samego napędu.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.