Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  576 członków

NAD Klub
IGNORED

Klub NAD


mariuszdab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pass x250 jest nie do przebicia, ale jeżeli chodzi o Hegla H100 i Krella S300i to zdecydowanie wolę Nad'a M3. Bardzo mi się podoba ten NAD. Pazurki pokazuje po XLRach :)

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK eMeReKo. Rozumiem. Przed podłączeniem sugerowałem się tym co napisał konradskala na stronie 25.

 

,,Tradycyjnie, większość wzmacniaczy nie ma dodatkowej pary wejść LAB IN. Ale NAD wymyślił sobie pewien wyjątek. Wejście NORMAL nie jest tak do końca "normal", bo sygnał przechodzi prze filtr obcinający najniższe częstotliwości. Z pewnego punktu widzenia jest to istotne przy podłączeniu gramofonu (30 lat temu nawet bardzo istotne). Odpowiednikiem jest funkcja SUBSONIC FILTER, znana jako guzik na przednim panelu większości starszych wzmacniaczy. Dzisiaj rozwiązanie spotykane sporadycznie, ale kiedyś to była pewna norma.

Podejrzewam że wejście LAB IN lepiej się sprawdzi, to wejście liniowe, bez filtrów."

 

A to, że gra tylko lewy kanał, to popsute było pewnie wcześniej.

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pass x250 jest nie do przebicia, ale jeżeli chodzi o Hegla H100 i Krella S300i to zdecydowanie wolę Nad'a M3. Bardzo mi się podoba ten NAD. Pazurki pokazuje po XLRach :)

A jeśli mogę wiedzieć to z jakiego miasta jesteś, bo może coś z tym moim jest nie tak i można by było to skonfrontować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Chojnic.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z tutaj obecnych korzysta z NAD C446. Cały czas biję się z myślami czy zakupić to urządzenie. Mam coraz więcej danych cyfrowych na dysku w sieci lokalnej (NAS) i póki co korzystam T567, ale ma on taką wadę że nie obsługuje plików FLAC. Nie żebym miał tego sporo, ale trochę ich posiadam. Z informacji jakie wyciągnąłem z NAD to podobno nie zamierzają w najbliższym czasie wypuszczać nowszej wersji tego urządzenia. Nie wiem czy będzie całkiem inna czy po prostu świat cyfrowy tak bardzo ich nie kręci jak analogowy.

 

Przez to coraz bardziej spoglądam ze smutkiem w stronę Magic'a z CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Mam problem z moim NAD-em 5300, do którego podobno nie da się już dostać lasera. Czy ktoś moze mi coś poradzić? W sensie takim, czy może jednak da się taki laser gdzieś dostać, albo coś z nim zrobić, przerobić, dostroić, wymienić na jakiś inny, moze cały mechanizm? Czyściłem soczewkę, ale to nic nie zmieniło. Moze to jednak nie laser? Sprzet czasem coś odczyta, ale z tym ma duży problem, a jeśli już to wtedy ciągle przeskakuje i miksuje kilka utworów naraz... Szkoda mi go wyrzucić po prostu na złom, czy sprzedać za 50 zł na częsci, wolę, zeby stał i chociażby samym wyglądem ozdabiał resztę... za ładny po prostu jest.... Do tego pasuje mi dozestawu: 3400, 4100... Także proszę o poradę.

Pozdrawiam.

Maciek, Radom

 

Witam

 

Maćku jak masz ochotę to zadzwoń do mnie (692-428-281) - Prowadzę serwis RTV wiec postaram się pomóc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witam, jako, że u mnie również zagościł NAD, dopisuję się do klubu i zadaję pierwsze pytanie.

Sprzęt to NAD 320, którego zakupiłem na alledrogo oraz NAD T535 z tego samego źródła ale głównie jako odtwarzacz DVD a nie źródło CD. W tym miejscu składam podziękowanie koledze muda44, który zmodyfikował przedmiotowego klocka dzięki czemu przyjemność odsłuchu stała się niewspółmiernie wyższa.

Pytanie dotyczy jednak sterowania pilotem NADa 320. W zestawie jest dedykowany pilot model 450 ale zgodnie z tym co jest napisane w instrukcji, jest to pilot uniwersalny i nie wspiera wszystkich funkcji. Mi chodzi głównie o włączanie i wyłączanie klocka za jego pomocą a więc przełączanie go w tryb stand by czy też uśpienia. Na tym pilocie funkcja ta nie jest wspierana, na programowalnym pilocie Logitech Harmony One po dodaniu urządzenia NAD C320 również włączanie/wyłączanie nie jest wspierane to znaczy urządzenie jest nieczułe na wysyłane polecenia włącz/wyłącz, pozostałe polecenia chodzą bez uwag.

Wszystko wskazuje więc na to, że ten klocek w tryb uśpienia nie daje się wprowadzić, czy też jest jakiś inny sposób aby go tego "nauczyć"???

Pozdrawiam

Giersza

 

Z tego, co kojarzę, choć palca nie dam uciąć ;), to C 320 nie ma "zaprogramowanej" częstotliwości IR, by wprowadzać go w tryb standby. Taka możliwość jest bodajże w przypadku zmodyfikowanej wersji C 320BEE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem Pass x250 jest nie do przebicia, ale cena jest zdecydowanie wyższa bo ok chyba 30 tyś nowy, a NAD M3 ok 17 tysięcy z tego co widzę. Jestem w fazie zabawy z tym wzmacniaczem i jestem pełny podziwu jak to gra i jest zbudowane.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Caspiana na fotce. Pokusiłbyś się o krótkie porównanie z Nadem M3?

Niewykluczone, że wkrótce zmienię wzmak, bo Roksan dla mnie jednak trochę słaby mocowo, a lubię głośny odsłuch, więc wpadki typu włączenie zabezpieczeń w trakcie słuchania nie są mi na rękę:) Szukam jakiegoś godnego następcy w okolicach 10tys za nowy, lub używkę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dlatego Nad M3 jest na liście, jako używany:)

Poza nim myślałem o używanym Accuphase jednak nie starszy niż 7-8 lat. Z nowych Calyx CTi, Electrocompaniet ECi-5 itp. Jak wynika z przykładów preferuję brzmienie nie chirurgiczne i nie za ciepłe. Najlepiej kompromis pomiędzy dokładnością, czystością, rozdzielczością a lekkim ciepełkiem i piękną barwą, z solidnym, acz kontrolowanym basem i dociążeniem bardziej od dołu, niż od góry. Calyx trochę odstaje, ze względu na dużą neutralność i niesamowitą prawdę przekazu, ale jednak chciałbym go sprawdzić:) Z kolei idealnym wydaje się być wzmak Xindaka A600e, ale gabaryty do mnie nie przemawiają. Toż to monstrum i mała elektrownia;)

Edytowane przez profundis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witam ! Ciekawi mnie czy amplituner NAD 7020e jest lepszy od radmora 5412 (lubię jego brzmienie) i czy "zgra" się z głośnikami Tannoy m2 (właśnie czekam na ''tannojki") , oraz w jakich latach produkowano NAD'a ?

 

1. Chyba przełom lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku. Chyba... ;)

2. Niestety, nie słyszałem tego NAD'a, a Radmora miałem model 5102.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Chyba przełom lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku. Chyba... ;)

2. Niestety, nie słyszałem tego NAD'a, a Radmora miałem model 5102.

 

5102 (TE) także posiadałem i brzmienie miał chyba lepsze od 5412, lecz gorszą jakość. NAD 7020e posiada wewnątrz wzmacniacz 3020, więc może posiadacze 3020 coś powiedzą jak to brzmi z Tannoy m2 (ostatecznie z Tannoy m1)

Edytowane przez vit67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5102 (TE) także posiadałem i brzmienie miał chyba lepsze od 5412, lecz gorszą jakość. NAD 7020e posiada wewnątrz wzmacniacz 3020, więc może posiadacze 3020 coś powiedzą jak to brzmi z Tannoy m2 (ostatecznie z Tannoy m1)

Bon jour Madame Amelie. Gorsza jakosc czego? Radmory graja charakterystycznie konturowo a przedewszystkim seria 51xx. Dzwiek Radmorow (51xx i 54xx) mozna porownac z Sabami lub Telefunkami z przelomu lat 70tych i 80-tych. Dzwieku ich jednak nie mozna porownac do starszego Nada jakim jest 7020e (rok ok. 1985) bo to zupelnie inna szkola dzwieku - masz tam bowiem srednice czego Radmory prawie nie maja. Nadzik Jest super do wokali i muzyki akustycznej - do tych monitorkow jego charakter soniczny jest jak ulal. Bedzie lepiej niz ze starym gdynianinem. A propos W 7020e siedzi 3020e a nie 3020.

Edytowane przez tom75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Małe ogłoszenie, na razie tylko dla zaglądających tutaj, ponieważ dotyczy to NADa, a tu są pasjonaci tej marki... Mam nadzieję, że nie jest to jakieś duże nadużycie... :)

Mianowicie posiadam do sprzedania NAD 514, po wymianie laseru na oryginalny SONY i przeglądzie ogólnym. Wszystko działa i gra pięknie, plus oryginalny pilot 514RC... Po prostu udało mi się kupić inne, nowsze CD, a ten stoi nieużywany...

Chcę sprzedać również wzmacniacz proton 520, w stanie jak by wyszedł z fabryki, to taka firma siostra NADa. Mały, czarny, ale bardzo ładnie gra... Oraz monitory Tannoy Reveal, pasywne.

NAD 514 - 650 zł

Proton 520 - 350 zl

Reveal - 650

Zdjęcia zrobię w sobotę, ponieważ jak na razie mogę zrobić tylko telefonem.

607295759

Edytowane przez kluzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bon jour Madame Amelie. Gorsza jakosc czego? Radmory graja charakterystycznie konturowo a przedewszystkim seria 51xx. Dzwiek Radmorow (51xx i 54xx) mozna porownac z Sabami lub Telefunkami z przelomu lat 70tych i 80-tych. Dzwieku ich jednak nie mozna porownac do starszego Nada jakim jest 7020e (rok ok. 1985) bo to zupelnie inna szkola dzwieku - masz tam bowiem srednice czego Radmory prawie nie maja. Nadzik Jest super do wokali i muzyki akustycznej - do tych monitorkow jego charakter soniczny jest jak ulal. Bedzie lepiej niz ze starym gdynianinem. A propos W 7020e siedzi 3020e a nie 3020.

 

Witam ! Oczywiście chodziło o lepszą (technicznie) jakość dźwięku. Ogólnie to 3020e brzmi ciepło i przyjemnie (?), bo w ten sposób jest opisywany 3020 , ale oba radmory też bym tak opisał. Podobno Tannoy m2 gra raczej łagodną "górą", NAD także , a więc może to zagrać zbyt ciemno (a może nie :)) i co z basami . Wiem że ilość i jakość wysokich w ''tannojkach'' m2 można zwiększyć poprzez wymianę kondensatorów w zwrotnicy (co uczynię). Proszę posiadaczy o pomoc !

 

PS.Czym się rożni 3020 od 3020e ?

Edytowane przez vit67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do pytania od Capsian vs. M3 to nie ma co porównywać, Nad gra zdecydowanie lepiej i jeżeli naprawdę potrzebujesz mocy to nie mam mowy abyś się zawiódł, gdyż to cacko przy impedancji 8 ohm ma 200 watów prawdziwej mocy. Zapraszam na odsłuch, ale będę dostępny najprędzej 6 kwietnia.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do pytania od Capsian vs. M3 to nie ma co porównywać, Nad gra zdecydowanie lepiej i jeżeli naprawdę potrzebujesz mocy to nie mam mowy abyś się zawiódł, gdyż to cacko przy impedancji 8 ohm ma 200 watów prawdziwej mocy. Zapraszam na odsłuch, ale będę dostępny najprędzej 6 kwietnia.

 

Będę wdzięczny, jak napiszesz coś więcej o różnicach, chociaż w kilku zdaniach. Oczywiście, jak znajdziesz czas. Przy okazji dzięki za zaproszenie, kto wie może skorzystam, chociaż nie ma jak odsłuch u siebie ze swoimi komponentami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wchodzę do klubu z NAD S300 i S500, wcześniej C355BEE i 525BEE. Seria S to dla mnie brzmieniowa bajka. Niestety pech sprawił, że mój S300, kupiony kilka miesięcy temu coraz częściej ma zaniki dźwięku na lewym bądź prawym kanale. Wymieniłem wczoraj potencjometr bo myślałem, że to jego wina, ale niestety nic to nie dało. Dźwięk po prostu czasem zanika, czasem przerywa, żeby zaczął ponownie grać trzeba zgłośnić i wszystko wraca do normy. Nie mam pojęcia gdzie może być przyczyna, czasami jest parę dni dobrze, chociaż coraz rzadziej tak bywa, a czasem robi się tak kilka razy dziennie. Niestety aż odechciewa się słuchać muzyki, ciężko się zrelaksować jak myśli się tylko o tym kiedy znowu przestanie grać. Ma ktoś może jakieś doświadczenie lub pomysł co to może być? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem Pass x250 jest nie do przebicia, ale cena jest zdecydowanie wyższa bo ok chyba 30 tyś nowy, a NAD M3 ok 17 tysięcy z tego co widzę. Jestem w fazie zabawy z tym wzmacniaczem i jestem pełny podziwu jak to gra i jest zbudowane.

A mógłbyś coś więcej napisać o brzmieniu tego cacka, jak to ująłeś -jakie soprany, średnica, bas, przestrzeń itd.? Chętnie bym się dowiedział, poszukuję wzmacniacza o nieco ciepłej sygnaturze, ale też bez przesady. Recenzje są różne bardzo inna w Audio, inna w Highfidelity...Dzięki z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mając CD z regulowanym wyjściem analogowym da się go podłączyć do wzmacniacza C355 tak aby ominąć przedwzmacniacz i wykorzystać go jako końcówki mocy?

Uzytkownik "Mariuszdab" napisal: "Mniej wtajemniczonym podpowiem, że 5000 i 5100 mają regulowane wyjścia, więc mogą bezposrednio współpracować z końcówką." Uzytkownik "Irimi" napisal: "Z mojego, opisanego wcześniej doświadczenia wynikało, że podłączenie CD z regulowanym wyjściem bezpośrednio do końcówki mocy w NADzie 302 dało bardzo dobry rezultat. Z uwagi na to, że CD przy każdorazowym włączeniu miał wyjście regulowane ustawione na 'full' (groźba przypadkowego zniszczenia głośników przy pełnej mocy!) o czym trzeba było pamiętać przed odtworzeniem płyty, oraz moje wrodzone lenistwo (inne źródła) powodowały, że korzystałem z tej możliwości bardzo rzadko."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę powoli żegnał się z Waszym klubem, ale został mi jeszcze jeden klocek jakby ktoś był chętny. Tuner C425 w pięknym NADowym kolorze srebrno-tytanowym :-) Model trudno dostępny na rynku wtórnym. W razie czego zapraszam na priv po info i fotki.

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie życzenia świąteczne od Zarządcy Klubu? ;)

 

Ja je składam zarówno Tobie, jak i wszystkim Klubowiczom oraz Czytelnikom - WSZYSTKIEGO DOBREGO! :)))

Zdrowych,Wesołych a przede wszystkim pogodnych Świąt, smacznego jajeczka, no i......czegoś dobrego do popicia:) dla wszystkich kolegów z AUDIOSTEREO życzy - prezes klubu:) - Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.