Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz Nuda Veritas WI-4 the best ?


tomaen

Rekomendowane odpowiedzi

Cabasse to muzykalne kolumny z duza skutecznoscia co predystynuje je do amplifikacji lampowej ale w innych tez czuja sie dobrze.

 

Mialem kiedys dosc dlugo Cabasse Jonque 301 (bubunga) wygladaly i graly swietnie i to juz ze slabowita 300 B (9 W na kanal)dodam tez ze nie nalezy kombinowac z crosami (wymiana okablowania wewnetrznego) bo przynosi to oplakane skutki najwidoczniej sznurowka ktora jest w nich seryjnie dobrana pasuje do kolumn idealnie i mozna zrobic tylko gorzej (wiem bo probowalem)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mam akurat u siebie ESA Triton 1SE (z pierścieniowym Scan-Speakiem i Peerlessem). Średniej wielkości podstawkowce. Bardzo ciekawe głośniki, co do skali dźwięku to wypełniają 20m2 bez problemu. Może warto spróbować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wpis na forum w tym watku sugerujący że to najlepszy tranzystorowy wzmacniacz w Polsce....mnie się podoba..tak podoba mnie się inaczej....tak marketingowo....:-) ale niech żyje forum......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Słuchałem parę ładnych lat temu w salonie na ul. Batorego (Wawa). Były to spore monobloki i powiem że z wielu tam ten wzmak najbardziej mi się spodobał. Ba, chciałem go brać do domu. Brzmieniowo pomiędzy Gryfonem a Spectralem, dynamika, holografia, szczegółowość. Słychać było towarzystwo w torze. Kable głośnikowe tańszy nordost i było za szczupło. Z Revelationem VDH i Audioquestem pojawiło się nasycenie i namacalność wokali.

Ciekawe gdzie je teraz wystawiają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Koledzy, czy firma Nuda Veritas wciąż istnieje? Pytam bo rozglądam się za wzmacniaczem "na dłużej". Przeczytałem chyba wszystkie wpisy w zakładce "opinie" dotyczące wzmacniaczy i właśnie zatrzymałem się na kobylastej recenzji WI-4, całkiem fajna nawiasem mówiąc. Jeżeli chociaż połowa z niej jest prawdą to chciałbym go posłuchać. I teraz pytanie: można go spotkać gdzieś w salonach audio czy producent prowadzi tylko sprzedaż bezpośrednią? Mieszkam w okolicy Olsztyna, bywam czasami w Warszawie. Chętnie wprosiłbym się na odsłuch jeżeli któryś z Kolegów z mojej okolicy jest szczęśliwym posiadaczem tego kloca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze jeszcze istnieje ,dwaj bracia w domu sobie dlubia te zacne kloce (znam obu osobiscie bo mieszkaja w sw.Katarzynie -rzut beretem z Olawy)

 

Nie jestem pewien ale chyba byl gdzies ostatnio w ogloszeniach.

 

Jesli sie spasuje z glosanikami to mozna sie zdziebko zdziwic!

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko-Ludek, 28 Sie 2010, 00:12

 

>Koledzy, czy firma Nuda Veritas wciąż istnieje? Pytam bo rozglądam się za wzmacniaczem "na dłużej".

>Przeczytałem chyba wszystkie wpisy w zakładce "opinie" dotyczące wzmacniaczy i właśnie zatrzymałem

>się na kobylastej recenzji WI-4, całkiem fajna nawiasem mówiąc. Jeżeli chociaż połowa z niej jest

>prawdą to chciałbym go posłuchać. I teraz pytanie: można go spotkać gdzieś w salonach audio czy

>producent prowadzi tylko sprzedaż bezpośrednią? Mieszkam w okolicy Olsztyna, bywam czasami w

>Warszawie. Chętnie wprosiłbym się na odsłuch jeżeli któryś z Kolegów z mojej okolicy jest

>szczęśliwym posiadaczem tego kloca.

 

Jeśli kupisz to podziel się proszę opinią na temat brzmienia. Kolega z pracy rozgląda się za wzmacniaczem w granicach 4 - 7 tysięcy, a na temat Nuda Veritas czytałem dość pochlebne opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakosc wykonania wolajaca o pomste do nieba, kiedys kolega z forum wyslal mi zdjecia ze srodka...dramat, az nie do uwierzenia...pisze to jako przestrogę...do polskiej mysli technicznej nic nie mam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Kolega Monk ma ten wzmacniacz, może się wypowie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

electro >>> Zawsze masz jakies przytyczki do wszystkich i wszystkiego a tak zapytam Cie konkretnie:

 

Miales do czynienia z urzadzeniuami firmy NV organoleptycznie ,sluchales choc jednego z nich u siebie, lub na odsluchu gdziekolwiek ,ze tak drastycznie wypowiadasz sie w tym temacie ???

 

Zawsze to pisalem ,ze osobiscie od jakiegos czasu kupuje klocki tzw ,,odsprzedawalne,, zeby pozniej nie bujac sie z nimi miesiacami ,ale sa ludzie ktorzy nie maja audiofilonervosy i tym samym moga posiadac ww.

 

Jest jeszcze sprawa uziemienia CD ,u mnie byl przydzwiek z Audiomeci Damnation (transport)+ DAC Nos 1543 i zeby sie tego pozbyc trzeba bylo to zmienic (konstruktor wyjasni o co biega)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robix, 28 Sie 2010, 16:58

 

Robix, zapewniam Cię, że - przynajmniej tym razem - wpis electro jest obiektywny. Mówi o zdjęciach wnetrza WI-4, które otrzymałem od producenta. Opinie na forum (również Twoja) zachęciły mnie do zainteresowania się wzmacniaczem. Jednak po otrzymaniu fotek zbaraniałem... Delikatnie rzecz ujmując nie były wystarczającą zachętą do zakupu.... Ale przyznaję rację co do odsłuchu - ja (electro chyba także) nie słuchałem go nigdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że dla wyglądu wnętrza to można kupić Emittera, jest wersja z przezroczystą obudową i chyba podświetleniem na niebiesko diodami, albo Gryphona, piękna robota, czy chociażby Densen - w środku porządek, albo wzmaki Denona - jakie eleganckie chińskie wykonanie i można kupić taniej niż WI-4. Tylko zapeniam Was, że brzmieniowo Densen i Gryphon to paździerz przy WI-4. Do tego za dopłatą jest wersja z pilotem, taką posiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do tablicy odzywam się ;-)

Spoko-Ludek, jeżeli nikt w twojej okolicy się nie odezwie to zapraszam do Bydgoszczy.

Do WI-4 trzeba chyba "dojrzeć". Tak jak napisał robix, możesz kupować znane klocki łatwo odsprzedawalne (również ja przeszedłem ten etap) albo kupujesz jednego, porządnego pieca i masz spokój na dłużej. Bo ten kto słyszał WI-4 wie że żeby było wyraźnie lepiej trzeba wydać już jakieś chore pieniądze. Być może ja jakiś nienormalny jestem ale jak mi jakiś element toru "gra" to nie zastanawiam się co jest w środku, nie wybebeszam go i nie masturbuję się patrząc na równo poukładane kabelki i nie piszę tego tylko w kontekście Nudy Veritas. No sorry, dziwak jestem i już...

Czasami mam wrażenie że zapominamy o co w tym "sporcie" chodzi. To muzyka jest najważniejsza i to ona ma nam sprawiać przyjemność. Sprzęt jest tylko medium. To czy będzie to cudownie wyglądający wzmak z pięcioma milionami diodek czy czarna, masywna bryła z wielkimi mosiężnymi gałami - jakie to ma znaczenie? Ma reprodukować dźwięki jak najlepiej potrafi a w tym akurat WI-4 jest naprawdę dobry, ba, jest zajeb***ty. Jeżeli przyjmiemy takie kryteria to ten polski wzmacniacz może stawać w szranki z najlepszymi w tej branży. Jestem pewien tego co piszę bo słuchałem go nie dalej jak godzinę temu w pokoju obok ;-))

Podobnie jak robix również ja miałem przyjemność poznać osobiście konstruktora NV. Nie bez powodu piszę "przyjemność". P. Sławomir ma ogromną wiedzę na temat audio i elektroniki. Jest bardzo osłuchany. Człowiek ma "łeb jak sklep" w pozytywnym znaczeniu. Niestety z moją wiedzą elektroniczną nie byłem partnerem do rozmowy... Zapytałem go jak to możliwe że takie produkty jak WI-4, monobloki MB-2 (również słuchałem - rewelacja) nie zdobyły szerokiego rozgłosu i popularności. To co opowiedział o prawidłach rządzących w polskim biznesie audio, o sklepach biorących sprzęt w komis i potem mających problemy z rozliczaniem się ze sprzedaży sprawiło że włosy na głowie stawały na baczność. Naprawdę, "w pale" się nie mieści ale o tym to mogą opowiedzieć właśnie takie manufaktury jak NV, Audio Academy (p. Kęcerskiego również poznałem osobiście i jestem pewien że potwierdzi to co piszę), A. Stelmach i inni. Temat - rzeka na zupełnie inny wątek. Skoro i tak polscy producenci nie mają lekko to chociaż tutaj postarajmy się być obiektywni. Wypowiadajmy się na temat sprzętu tylko jeżeli go słyszeliśmy bo w przeciwnym przypadku łatwo jest kogoś (lub coś ;-)) skrzywdzić.

Wszyscy tutaj jesteśmy przecież pasjonatami, połączyło nas wspólne hobby i niech tak pozostanie. Wróżenie z fotografii to chyba jednak inne forum...

Troszkę się rozpisałem za co wszystkich którzy zawzięli się i zdecydowali się mój wpis przeczytać gorąco przepraszam i życzę miłej nocy.

Ludek, odezwij się na PW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować, raczej tak ale zawsze warto brać na odsłuch za kaucja jak tylko jest to możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Palton

 

Bezpośrednich porównań nie robiłem ale miałem u siebie takich zawodników jak:

-Usher R 1.5

-PrimaLuna Prologue 2

-SUGDEN A21

-Krell kav 400xi (rzućcie okiem na giełdę hifi.pl w zakładkę "Wzmacniacze zintegrowane ponad 5.000

zł". Jakoś szybko się ludziom nudzi...)

To tylko urządzenia z cenowej półki Wi-4. Były jeszcze nieco tańsze: Baltlab 2, stary, dobry electrocompaniet eci-1.

Póki co najdłużej zostaje Nuda Veritas i jeszcze mnie za bardzo "nie swędzi" żeby wymieniać.

 

Co do charakteru wzmaka... Pierwsze waty (ok. 10 W - info od producenta) oddaje w czystej klasie A i co za tym idzie oferuje mega-przestrzeń, szczegółowość, separację dźwięków i boską wielobarwność.

Jest bardzo neutralny (może z lekkim wskazaniem na ciepełko). Niestety trzeba bardzo uważnie dobierać mu towarzystwo. Jest klasycznym przykładem powiedzenia "shit in - shit out". Moje źródło

nie jest mistrzostwem świata i jestem świadomy że można lepiej. Będą fundusze i czas to będę o tym

myślał. Jeden ze znajomków fajnie określił brzmienie WI-4: eteryczność Baltlaba 1 i 2 i jebni**ie

mocnego tranzystora.

To tak na szybko bo właśnie wychodzę. Coś więcej napiszę później.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuda Veritas(naga prawda) nie jest mi obca, a WI-4 wielokrotnie towarzyszył mi w testowaniu różnorakiego sprzętu dodam od siebie,że jednym z najciekawszych rezultatów udało mi się osiągnąć z kolumnami Burmester 995 i kolumnami z Vifą XT.Co do Cd ,dobrym partnerem będzie coś na lampach z uwzględnieniem Cd Tube Technology ,Audio Note od modelu DAC3 i koniecznie okablowanie Albedo.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.