Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  213 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie prośba o kilka słów o cd23 - chodzi mi konkretnie o zestawienie tego cdp w systemie z densenem dm10 oraz audio physic virgo2. Obawiam się że może to zagrać zbyt ostro, detalicznie. Wolałbym pójść w kierunku bardziej analogowego brzmienia - jakim źródłem jest cd23??. Dodam, że słucham różnej muzyki z delikatną przewagą rock'a. Cenne było również dla mnie porównanie cd23 do sony xa50es. Prośba o info.

 

pzdr!

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, i ja sie wpisuje ze swoim A28. Na wstepie mam do Was klubowiczow pytanie odnosnie kolumn, ktore chce zakupic do tego wzmacniacza..macie moze jakies sugestie?

Jesli chodzi o moj gust muzyczny to napewo z przewaga jazz'u, rocka ale tez nie stronie od muzyki wspolczesnej. Myslalem o uzywanych Audio Physic sintra 25 ...tak czy owak w piatek biore wzmacniacz pod pache i jade do sklepu posluchac paru egzemplarzy.

Ps: moj pokoj to okolo 26m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba o kilka słów o cd23 - chodzi mi konkretnie o zestawienie tego cdp w systemie z densenem dm10 oraz audio physic virgo2. Obawiam się że może to zagrać zbyt ostro, detalicznie. Wolałbym pójść w kierunku bardziej analogowego brzmienia - jakim źródłem jest cd23??. Dodam, że słucham różnej muzyki z delikatną przewagą rock'a. Cenne było również dla mnie porównanie cd23 do sony xa50es. Prośba o info.

 

pzdr!

Chlopie bierz w piatek kolumny i densena wpadaj i sam ocenisz ,od 15tej mam czas.Z doswiadczenia wiem ze jak sam nie posluchasz to nie bedziesz wiedzial.Mi sie dzwiek nie podobal z mojego zestawu a pewien audiofil usiadl i patrzyl na mnie jak a wariata.O co mi chodzi ,ze przeciez jest wszytko w tym dzwieku do czego on dazyl latami i uzyskal za kilka razy grubsze pieniadze niz ja.zapraszam

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam i pozdrawiam szanownych posiadaczy Arcamów.Od 2007 roku jestem posiadaczem Arcama Delta 290 - jak do tej pory sprawował sie bez zarzutów.Niestety wygląda na to,że potencjometr źródła dźwieku zaczyna odmawiać posłuszeństwa.Czasami zdarza sie,że dźwiek zanika podczas odsłuchu w jednej kolumnie lub po przełączeniu źródła.Dodatkowym objawem są trzaski.Czy moglibyście polecić w Bydgoszczy kogoś kto fachowo przeczyściłby potencjometr Alpsa lub go wymienił jeżeli zaszłaby taka konieczność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Milosnicy Arcama, czy ktos potrafi mi powiedzieć czy AVR300 gra tak samo w stereo jak A85? Zastanawiam się and jedną z powyższych opcji, przeczytałem cały internet, i opinie są od nie ma różnicy do takich że różnica jest bardzo duża.

 

Dodam jednocześnie, ze sprzęt mam nadzieję miec kilka lat.

Zaleta amplitunera jest wbudowany tuner wiec brak konieczności stawiania kolejnego kloca.

 

Zeby Wam jeszcze utrudnić sprawę, to chodzi mi głowie zrobienie Firrst Watta F5 i korzystanie z niego jako końcówki mocy a z Arcama jako pre. A pol roku grania zanim zrobię F5 przeżyje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno, już mam AVR300. W porównaniu do GC jakiśtaki przymulony... ale przynajmniej nie wrzeszczy środkiem... Koniuszy, widzę jesteś po stronie że jednak AVR nie gra tak fajnie. Ale myślę że w cenie do 1000 PLN nawet za wzmacniacz solo bym nie dostał nic lepszego chyba. Myślałem nad A75+, ale jakoś trafiło na AVR-a.

 

PS - w planach do końca roku zrobienie Pass Labs F5 i używanie AVR-a jako pre ;)

Edytowane przez kapelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam! Koledzy, mam pytanko. Moja przygoda z Arcamem zaczęła się już kilka lat temu. Szukałem źródła pod dac MHDT Havana. Przerzuciłem mnóstwo cd do około 1400 zł i w końcu trafiłem na cd82t, który zagrał jak sobie tego życzyłem i został. Mam teraz okazję kupić cd23t i tu pytanie, jeśli 23ki będę nadal używał jako transportu, czy taka zmiana w ogóle ma sens. Biorę też pod uwagę, że 23t w ogóle gra lepiej od Havany, no ale to już inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mam teraz okazję kupić cd23t i tu pytanie, jeśli 23ki będę nadal używał jako transportu, czy taka zmiana w ogóle ma sens.

 

Całościowo jako cd na pewno warto. Ale jako sam transport to już trudno powiedzieć. Zależy jaka jest cena za ten 23T. Jeżeli dobra to można zaryzykować, a później jakby nie przypasował to sprzedać bez straty.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak jak obiecałem napisze pare słów o kef i alpha 9 tak na szybko...

 

Więc dobre strony to piękna średnica dużo sie dzieje podczas odsłuchów koncertowych także przy muzyce rockowej wszystko jest ładnie podane na twarz!

Tak samo góra pasma szczególowa ale nie męcząca brakuje mi jednak przestrzeni może to być też spowodowane małym pomieszczeniem 12m2.

Ale mam zastrzeżenia co do basu dalej zostaje wrażenie że kolumny są mało kontrolowane a dokładniej basu jest mało ale mi to akurat odpowiada jednak gdy pojawi sie zejscie jest ono kiepskie brak kontroli!!! kolumny tylko pomrukują ale nie jest to ciekawe doświadczenie to tyle co moge powiedzieć także już arcam wystawiony na sprzedaż i czekam na CA 650 zobaczymy czy on sobie z nimi poradzi

 

Panowie mam też prośbe wyczytałem w prawdzie o alpha 10 że lepiej spisuje sie jako koncówka mocy niż integra chciałem to samo spróbować z 9 i po podłączeniu w prawdzie kiepskiego zródła (laptop wejście słuchawkowe) ale innego narazie nie posiadam z regulacja głośnosci pod power in nic nie działą czy trzeba coś przestawić we wzmacniaczu czy poprostu wzmacniacz jest popsuty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam też prośbe wyczytałem w prawdzie o alpha 10 że lepiej spisuje sie jako koncówka mocy niż integra chciałem to samo spróbować z 9 i po podłączeniu w prawdzie kiepskiego zródła (laptop wejście słuchawkowe) ale innego narazie nie posiadam z regulacja głośnosci pod power in nic nie działą czy trzeba coś przestawić we wzmacniaczu czy poprostu wzmacniacz jest popsuty?

 

już sobie poradziłem ahhh ten internet!

 

Napisano 12.02.2010 - 15:16

Do Alpha 8 można było dokupić końcówkę mocy Alpha 8P, ale samego wzmaka zintegrowanego nie dało się zastosować jako końcówki.

Z Alphą 9 już było lepiej bo sam wzmak może pracować jako końcówkę (co wymagało niestety rozkręcenia i przestawienia jednego małego przełącznika w środku). Oczywiście była też opcja końcówki mocy Alpha 9P i był przedwzmacniacz Alpha 9. A w sumie cały ten wzmak to tylko przepakowana w inną obudowę Delta 290 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Z wymienionych przez Ciebie wzmacniaczy zdecydowanie brałbym A90. Najbliżej mu do A22. Ewentualnie A85. Z kolei A80 grał wg mnie dość nijako. Serii Alpha nie było mi dane posłuchać. Pozdrawiam, Tomek.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź mam ofertę fmj a18 za 370 a a85 za 325 jakie są różnice między tymi dwoma?

 

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=201202323351&alt=web

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=281474543987&alt=web

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam zastrzeżenia co do basu dalej zostaje wrażenie że kolumny są mało kontrolowane a dokładniej basu jest mało ale mi to akurat odpowiada jednak gdy pojawi sie zejscie jest ono kiepskie brak kontroli!!!

 

właśnie, że arcam pięknie trzyma za mordę, kontroli jest po prostu za dużo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, u mnie FMJ A28 idealnie kontroluje Paradigm Studio 60. Nic się nie rozlewa. Jak miałem VA Mozart to bas był bardziej miękki.

 

u mnie alpha 9 i kef q500 i bylo kiepsko ale jako koncowka juz lepiej.

Edytowane przez raven91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam zastrzeżenia co do basu dalej zostaje wrażenie że kolumny są mało kontrolowane a dokładniej basu jest mało ale mi to akurat odpowiada jednak gdy pojawi sie zejscie jest ono kiepskie brak kontroli!!!

Bo te wzmacniacze sa dosc slabe i maja kiepska kontrole, wielokrotnie to juz pisalem tutaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynaudio contour 1 i castle harlech też 1

i naprawdę nie mam wrażenia braku kontroli :)

 

Naprawde rozumiem i fajnie że arcam zgrywa ci sie z resztą u mnie jednak to nie wyszło zastanawiam sie teraz nad serią diva a85,90 lub fmj 18,19 czy jest sens dopłaty szczególnie do fmj

 

Bo te wzmacniacze sa dosc slabe i maja kiepska kontrole, wielokrotnie to juz pisalem tutaj na forum

 

a co powiesz na temat serii diva 85,90 i fmj a18?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.