Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, horak napisał:

Wracają do tematu drogich tweeterów to jestem właśnie po rozmowie z dystrybutorem i koszt pary tweeterów do s40 to 900 euro czyli jakieś 4200 zł za parę, nie za sztukę jak kolega twierdził. Sprzedawane są parami. 

Temat mam już ogarnięty. Każdy dystrybutor troche po swojemu ceny daje 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomter napisał:

Jaki starszy model Dynaudio polecilibyście do dużego pomieszczenia (40 m.kw). Kolega szuka kolumn, które kiedyś były wysoką serią a teraz można używane taniej kupić.  Budżet ma do 10 tyś.

Mój typ https://allegrolokalnie.pl/oferta/sprzedam-kolumny-dynaudio-contour-s3-4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, ASURA napisał:

Powspominajmy ceny przetworników Dynaudio

 

AD61D5C0-B842-49E7-83A5-3D08F8C7519A.thumb.jpeg.367db3f0ea9ead5e860dd379c0aed241.jpeg

 

http://www.geocities.ws/pd071/dynaud.pdf

 

 

 

 

Kłopot w tym, że cokolwiek wspomnimy, niezależnie od branży, to przerażenie ogarnia, w tym tempie wzrostu cen, będziemy niedługo z walizką chodzić po wypłatę bezwartościowego papieru… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciliście uwagę na wysyp w ciągu ostatnich miesięcy ogłoszeń na OLX kolumn Dynaudio w zaskakująco niskich cenach ? Mówię o sp 25 w cenach ok 7000 lub sp40  w cenach ok. 5000. Jedna wielka ściema. Jest numer telefonu, nawet można kupić osobiście co nigdy nie dochodzi do skutku. Zresztą nikt nie sprzedaje w takich cenach więc od razu powinna zapalić się każdemu lampka. Miesiąc temu były sp40 z Ustki, po 3 tygodnich praktycznie ten sam skopiowany opis gdzie z regionów południowej granicy. Zawsze są to jakieś krańce Polski 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Artistplant napisał:

Trzeba uważać na superokazje, ja prawie kupiłem niedawno S40 za 4500zł, jak go zapytałem dlaczego tak tanio, odpisał, że chce szybko sprzedać, ciekawe dlaczego akurat Dynaudio? 

Najlepiej zawsze jechać zobaczyć ale znowu nikt nie będzie jechał na drugi koniec Polski. faktycznie ceny mocno podejrzane. Tutaj akurat ewidentnie ktoś che naciāgnāć kupujācego. W moim przypadku pewnie swoich Gato FM8 nie sprzedałbym w ogłoszeniach bo oddałem je za 2000zł nie sugerujāc się cenami na rynku używanych😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, Marek K. napisał:

Najlepiej zawsze jechać zobaczyć ale znowu nikt nie będzie jechał na drugi koniec Polski. faktycznie ceny mocno podejrzane. Tutaj akurat ewidentnie ktoś che naciāgnāć kupujācego. W moim przypadku pewnie swoich Gato FM8 nie sprzedałbym w ogłoszeniach bo oddałem je za 2000zł nie sugerujāc się cenami na rynku używanych😉

Jest jeszcze coś.

Polecam kupować kolumny głośnikowe jak najbliżej miejsca zamieszkania i w opcji wypożyczenia celem sprawdzenia jak reagują z naszym pokojem.

Kiedyś w salonie zauroczony byłem Gradientem 5.0 i chciałem je kupić ale sprzedający nie zgodził się na wypożyczenie za kaucją. Wiedziałem że bez odsłuchu u siebie nie kupię w ciemno. Z elektroniką jest inaczej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sidru napisał:

Jest jeszcze coś.

Polecam kupować kolumny głośnikowe jak najbliżej miejsca zamieszkania i w opcji wypożyczenia celem sprawdzenia jak reagują z naszym pokojem.

Kiedyś w salonie zauroczony byłem Gradientem 5.0 i chciałem je kupić ale sprzedający nie zgodził się na wypożyczenie za kaucją. Wiedziałem że bez odsłuchu u siebie nie kupię w ciemno. Z elektroniką jest inaczej 

Tak byłoby najlepiej. Ja kiedyś sprzedałem xaviany bo mi nie graływ domu a u tej osoby pięknie tworzā muzykę z tym samym wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja swoje sp40 słuchałem na swoim wzmaku w Strefie Dzwięku. Byłem w nich zakochany a właściciel nie widział niczego dziwnego w odsłuchu kolumn w domu. Już byłem bliski załamania bo raz że dźwięk się zmieniał (wygrzewanie) a dwa że miałem spory zgryz jak je zmieścić dźwiękowo w 15m2. Jakbym nie wpadł na postawienie ich na kolcach to że złami bym je oddawał, mimo że były za drogie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2023 o 22:52, sidru napisał:

Ja swoje sp40 słuchałem na swoim wzmaku w Strefie Dzwięku. Byłem w nich zakochany a właściciel nie widział niczego dziwnego w odsłuchu kolumn w domu. Już byłem bliski załamania bo raz że dźwięk się zmieniał (wygrzewanie) a dwa że miałem spory zgryz jak je zmieścić dźwiękowo w 15m2. Jakbym nie wpadł na postawienie ich na kolcach to że złami bym je oddawał, mimo że były za drogie dla mnie.

Czyli teraz już jest ok na 15m2 ?

Ja swoje Focusy 160 kupowałem do kawalerki i było super. Ale po 2 łatach przeniosłem się do domu i po ustawieniu ich w salonie otwartym na jadalnię, kuchnię i hall niestety straciły na swoim uroku. Miałem je wymienić na podlogówki, ale po kombinacjach, przeniosłem sprzęt do 15m pokoju i moja miłość do tych monitorów na nowo odżyła, chociaż dużo się namęczyłem ze znalezieniem optymalnych podstawek (granity i stopki Harmonix) żeby ożywić ich dźwięk bo podłoga z paneli im wyraźnie nie służyła. Jeszcze ustroje i jest super, aż rodzina marudzi, że tyle czasu spędzam w swojej jaskini...😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@Manic69 w 15m2 chyba zawsze będzie problem z modami basu w okolicach 40Hz. Co do moich ustawień kolumn na standach-pare stron do tyłu dałem foty jak to jest u mnie.

A co do podłogi, miałem bardzo grubą wykładzinę kupioną pod kontem audio ale zrezygnowałem z niej ostatnio i mam tylko panele..zdrowotne sprawy.

Ja też dużo siedze w swojej samotni, każdy ma jakieś hobby. Fajnie że zostałeś z Dynaudio 😃

Edytowane przez sidru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2023 o 20:03, sidru napisał:

IMG20230105200230.thumb.jpg.7c10e5296bc33c3fa6e42444760ed3ca.jpg

IMG20230105195803.jpg

IMG20230105200013.jpg

Znalazłem Twój wpis. Rzeczywiście sporo wysiłku włożyłeś w temat 👌
U mnie największym wyzwaniem była podłoga bo pomieszczenie chociaż ma tylko 15m2 to jest wysokie na 3,2m i to chyba pomaga. A co do Dynaudio myślę, że zostanę przy tej marce długo. Testowałem wiele monitorów w podobnej klasie cenowej i nic mnie nie przekonało. Ostatnio jednak coraz częściej myślę o SP40, więc muszę je przetestować 🙂

1152D751-50AA-4317-AA9E-338A6DEBE329.jpeg

Edytowane przez Manic69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@Manic69 najważniejsze jest to zdjęcię:

IMG20230105200013.jpg.78b56cbc7fa137165fa2b3970256c477.thumb.jpg.587f0a0356dd819a3273ec9606ffef5d.jpg

Dopiero to rozwiązanie sprawiło że dźwięk się ułożył. Ważne było dla mnie jak najniższe zejście, sp40 ciągnie równo do 40Hz, dlatego bywa to kłopotliwe w ustawieniu.

Podłogę mam na Rockwool Steprock 30, na to podwójne OSB 15 i dopiero panele. Fajna sprawa bo można słuchać maksymalnie głośno a w pomieszczeniu pode mną apsolutna cisza. Dlatego ustawiłem na podłodze takie kamienie- żeby to dobrze osadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej szukam Contour S3.4, oglądałem jedną parę, dźwięk mi odpowiada, ale ze względu na ślady na kopułce głośnika wysokotonowego zrezygnowałem. Kolejna para jest znacznie droższa i znajduje się na drugim końcu Polski, poza tym kolor do mojego salonu pasuje jak kwiatek do kożucha, inne są z kolei po upgrade zwrotnic, a nie chcę grzebanych. W tej sytuacji zaczynam się rozglądać za innymi podłogowymi Dynaudio w okolicach 10tys zł.  Czy warto zwrócić uwagę na duże modele trójdrożne, jak np. Focus 340 czy Excite X38 ? Dodam, że pomieszczenie ma 30m, kolumny mogę postawić ok. 80-90cm od ściany tylnej i 1-1,4m od bocznych. 

contour_tweeter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2023 o 21:14, Manic69 napisał:

Znalazłem Twój wpis. Rzeczywiście sporo wysiłku włożyłeś w temat 👌
U mnie największym wyzwaniem była podłoga bo pomieszczenie chociaż ma tylko 15m2 to jest wysokie na 3,2m i to chyba pomaga. A co do Dynaudio myślę, że zostanę przy tej marce długo. Testowałem wiele monitorów w podobnej klasie cenowej i nic mnie nie przekonało. Ostatnio jednak coraz częściej myślę o SP40, więc muszę je przetestować 🙂

1152D751-50AA-4317-AA9E-338A6DEBE329.jpeg

Bardzo fajne są te podkładki pod kolce w kwestii poprawy dźwięku monitorów gdy się je zastosuje. 

W dniu 10.04.2023 o 22:29, artekk napisał:

Jak pisałem wyżej szukam Contour S3.4, oglądałem jedną parę, dźwięk mi odpowiada, ale ze względu na ślady na kopułce głośnika wysokotonowego zrezygnowałem. Kolejna para jest znacznie droższa i znajduje się na drugim końcu Polski, poza tym kolor do mojego salonu pasuje jak kwiatek do kożucha, inne są z kolei po upgrade zwrotnic, a nie chcę grzebanych. W tej sytuacji zaczynam się rozglądać za innymi podłogowymi Dynaudio w okolicach 10tys zł.  Czy warto zwrócić uwagę na duże modele trójdrożne, jak np. Focus 340 czy Excite X38 ? Dodam, że pomieszczenie ma 30m, kolumny mogę postawić ok. 80-90cm od ściany tylnej i 1-1,4m od bocznych. 

contour_tweeter.jpg

Może dziecko narozrabiało;-)?

Niestety aby trafić ideał trzeba się trochę naszukać. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.