Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Enzo79 napisał:

Nie, to nie 2200, tylko dpa1, przedwzmacniacz z korekcją. Dzięki temu ustrojstwu mogę z millenium robić końcówkę mocy do kina, albo po prostu grać stereo 

Wszystko zrobione w jedną całość, bez podwójnych wzmocnień 

Czy twój dpa1 nie jest nadmiarowy w systemie? Czy nie możesz wykorzystać mp-50 także do korekty systemu stereo? Widzę tam w instrukcji Zonę B (np zdefiniowaną jako 2 przednie głośniki). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mojave napisał:

Czy twój dpa1 nie jest nadmiarowy w systemie? Czy nie możesz wykorzystać mp-50 także do korekty systemu stereo? Widzę tam w instrukcji Zonę B (np zdefiniowaną jako 2 przednie głośniki). 

Pewnie by się dało. Tyle że jako pierwsze było stereo. A szkoda się tego pozbywać.  Dpa używam też czasem z cronusem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak on nie ma żadnych wejść analogowych tylko cyfrowe pojedyncze, a mp 50 żadnych wyjść z poszczególnych kanałów oprócz xlr 

Natomiast dpa ma funkcje home theater, gdzie przy wpięciu w wejścia analog 1 można wprowadzić millenium w stan końcówki mocy. Trzeba tylko się pobawić w ustawieniach zaawansowanych jednego i drugiego. Wtedy przy włączeniu dpa, millenium po kablu rs232, włącza się automatycznie i zegar leci do 88, prawie do samej góry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mojave napisał:

Jest tam chyba wyjście cyfrowe z mp50:

 

mp50.jpg

Tak. Zgadza się, najprościej byłoby końcówkę dokupić sda2400 i załatwione. Millenium też by poszło w ten sposób na cyfrowym wyjściu tylko wtedy trzeba by ręcznie go kręcić pod max, byłoby podwójne wzmocnienie frontów.. Jednak wydaje mi się że tak jak obecnie jest dużo wygodniej. Aczkolwiek masz rację że można bez dpa ?

Teraz działa to w ten sposób :

Włączam kino(mp50) następnie jednym przyciskiem na pilocie od millenium i dpa (wspólny pilot) klikam analog i tyle. 

Jak chce stereo słuchać, klikam digital na pilocie od millenium. Stereo jest na osobnym room Perfect kino na osobnym. 

Cała filozofia 

Oprócz tego mogę też słuchać stereo na kalibracji z room Perfect mp50. Jak wszystko jest on, wystarczy tylko przerzucić dekodowanie w mp 50 na stereo, tak czy tak dpa jest na bypass i pomijane są ustawienia RP w dpa. 

Brzmi może skomplikowanie ale w rzeczywistości super proste rozwiązanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, maciekplacek napisał:

Enzo79, jak rachunki za prąd ?

3i pół stówki, więc nie tak mało i nie tak dużo, to nie klasa A więc nie kręci tak szybko, ale jeszcze trzy terraria ogrzewane żarówkami, (nie małe) non top cały dzień więc za sam sprzęt nie tak źle ?

Powiedzcie mi proszę o co chodzi z tymi zielonymi plusikami przy nicku bo ja to dopiero przechodzę powoli z mezozoiku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, maciekplacek napisał:

Może jakbym do mojego 1120 dołożył takie SDA2400 to może te Monitor Audio rozwinęły by skrzydła?

Ee jeszcze by Ci odleciały.. 

Mówiąc prawdę to nawet nie wiem jak to gra w stereo, boję się że będzie lepiej niż millenium, więc nie podpinam ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wielu fotkach można zobaczyć albo 2170, albo 3400 właśnie z sda2400 w komplecie. Ostatnio Peter mówił coś o kwadrofonii ?, czyżby come back trochę zapomnianej technologii? 

32 minuty temu, maciekplacek napisał:

Może jakbym do mojego 1120 dołożył takie SDA2400 to może te Monitor Audio rozwinęły by skrzydła?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Enzo79 napisał:

Na wielu fotkach można zobaczyć albo 2170, albo 3400 właśnie z sda2400 w komplecie. Ostatnio Peter mówił coś o kwadrofonii ?, czyżby come back trochę zapomnianej technologii? 

 

Pokazują z 2170 i 3400 bo wymiarowo pasuje z 1120 niestety już nie

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maciekplacek napisał:

Może jakbym do mojego 1120 dołożył takie SDA2400 to może te Monitor Audio rozwinęły by skrzydła?

Mega różnica by była uważam. Sda jest super wydajne i na pewno lepiej by grało po cichu. Tu jest największą zmiana np między 2170a 3400 u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, szczypior88 napisał:

Mega różnica by była uważam. Sda jest super wydajne i na pewno lepiej by grało po cichu. Tu jest największą zmiana np między 2170a 3400 u mnie

Tutaj to bardziej obstawił bym, że to zależy od kolumn bardziej niż od wzmacniacza. Ms5 grają bajkowo nawet przy minimalnym poziomie głośności i to niezależnie czy to z millenium czy np z lampowym cronusem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Enzo79 napisał:

Tutaj to bardziej obstawił bym, że to zależy od kolumn bardziej niż od wzmacniacza. Ms5 grają bajkowo nawet przy minimalnym poziomie głośności i to niezależnie czy to z millenium czy np z lampowym cronusem 

To też na pewno. Jak do Helicon zapiąłem 3400 to była zauważalna poprawa przy cichym słuchaniu. Więcej swobody. 

Choć znam kolumny ze cokolwiek nie zapniesz to chujnia z patatajnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, szczypior88 napisał:

To też na pewno. Jak do Helicon zapiąłem 3400 to była zauważalna poprawa przy cichym słuchaniu. Więcej swobody. 

Choć znam kolumny ze cokolwiek nie zapniesz to chujnia z patatajnią?

Stały u mnie długo też helki 400 i 800 i dali Grand aż w końcu trafiłem ms y, jak narazie podoba mi się jak grają, ciekawią mnie trochę elektrostaty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.