Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Leszekgiertych napisał:

Hahaha ? dobre


2170 juz mam. Wydaje mi sie, ze dobrze mi tu doradzaja z subwooferami, to moze byc strzal w dziesiatke ? zamowienie online, bedzie dobry to zostawie, a jak to nie to to zwroce ?

Może lepiej podjedź do Ministerstwa i odsłuchaj, podpasuje to kupisz.Ja akurat słuchałem z 2 subami i brzmiało to naprawdę fajnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mojave napisał:

Czy mam rozumieć to tłumienie jako regulację głośności? Czyli zakładając, że wyświetlacz pokazuje dB to do -24 jest regulacja poprzez zmianę napięcia zasilającego, a poniżej to już ta gorsza metoda?

Nie wiem co tak na prawdę pokazuje wyświetlacz. Ale zakładając, że wyłącznie pracę samego modulatora to wtedy tak.
Pytanie też, o ile zakres  0 do -24 dB jest faktycznie lepszy. W teorii tak, w praktyce może być różnie, bo impulsowo regulowane napięcie też będzie zakłócać wyjście, bo w układach o tej topologii przenosi się to bezpośrednio (tzw. PSRR jest równe 0 dB). Oczywiście jest filtr, który to ładnie wygładza, ale jak to się wszystko składa to trudno powiedzieć. Kiedyś Lyngdorf się tym chwalił, obecnie nie ma już tej informacji. Jest natomiast w nocie katalogowej scalaka, który tym wszystkim steruje.
Ogólnie to duży plus, bo nawet jeżeli poniżej - 24 dB, tłumienie zaczyna się już poprzez modulację, czyli w tym przypadku skrócenie szerokości impulsów, to i tak ono jest mniej "agresywne". Np. dla - 30 dB, tylko 6 dB jest tłumione poprzez modulację PWM, a 24 dB jest tłumione "analogowo".
 

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, barmanekm napisał:

. Kiedyś Lyngdorf się tym chwalił, obecnie nie ma już tej informacji. 
 

Właśnie, Lyngdorf mało się chwali szczegółami technicznymi. Jaka jest ścieżka sygnału wewnątrz. Sygnał PCM lub DSD -> konwersja (na co?) -> RP + voicing -> PWM.  W jakim zatem formacie należałoby podać sygnał do wzmacniacza, aby uniknąć konwersji sprzętowej? Czy on pracuje na jednej konkretnej wartości czy też zależnie od podanego sygnału? Zainteresowałem się programem HQPlayer, tylko nie wiem czy on ma sens w przypadku Lyngdorfa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, mojave napisał:

Właśnie, Lyngdorf mało się chwali szczegółami technicznymi. Jaka jest ścieżka sygnału wewnątrz. Sygnał PCM lub DSD -> konwersja (na co?) -> RP + voicing -> PWM.  W jakim zatem formacie należałoby podać sygnał do wzmacniacza, aby uniknąć konwersji sprzętowej?

Konwersji sprzętowej nie unikniesz, bo to jest sedno większości DAC'ów. Możesz natomiast ograniczyć różne konwersje programowe. Modulator w TDAI-2170 przyjmuje PCM od 44.1/48 kHz do 176.4/192 kHz. do maks 24 bit. Wszelkie inne formaty są wcześniej obrabiane w osobnym scalaku DSP.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, barmanekm napisał:

Konwersji sprzętowej nie unikniesz, bo to jest sedno większości DAC'ów. Możesz natomiast ograniczyć różne konwersje programowe. Modulator w TDAI-2170 przyjmuje PCM od 44.1/48 kHz do 176.4/192 kHz. do maks 24 bit. Wszelkie inne formaty są wcześniej obrabiane w osobnym scalaku DSP.

Czy procesora DSP (RP) też dotyczą te ograniczenia, czy dopiero modulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, mojave napisał:

Czy procesora DSP (RP) też dotyczą te ograniczenia, czy dopiero modulatora?

Sprawdzę po południu, bo nie pamiętam jaki tam jest scalak na DSP. Coś z Analog Devices chyba, ale nie pamiętam już.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mojave napisał:

Czy procesora DSP (RP) też dotyczą te ograniczenia, czy dopiero modulatora?

Procesor DSP to ADSP-21489. To bardziej uniwersalna maszynka, ale wystarczająco mocna by obsłużyć to co tam przyjdzie najlepszego. Nie jest dedykowana jakiemuś konkretnemu formatowi, przyjmuje dane przez interfejsy szeregowe, równoległe, ma też dedykowany S/PDIF, ale wszystko zależy jak to się oprogramuje. Dosyć sporo rozwiązań z niego korzysta. Ja przypuszczam, że tutaj S/PDIF idzie bezpośrednio na niego, a HDMI, i USB mają swoje jakieś proste konwertery i wysyłają do niego dane szeregowo. I on się już zajmuje wszystkim korekcją, voicingami, resamplowaniem i następnie wysyła to jako PCM do modulatora.

UBS mógłbym sprawdzić jak jest rozwiązane, ale nie chce mi się go otwierać.

Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xilinx FPGA lub CPLD i jakiś mikroprocesor do tego. Podobnie działa większość konwerterów USB->I2S.
4 linie sygnałowe. Dwa zegary. Obecnie takie układy biorą wszystko jak leci.
Jak Lyngdorf to standardowo zrobił to bierze i PCM i DSD, tylko w zależności co przyszło te linie będą mieć inne znaczenie np. dla PCM: LRCK (FCK), BCK, DATA i dla DSD: BCK, LDATA, RDATA, do tego jeszcze pewnie MCK dla obydwu.
Ale nie da się tego powiedzieć na 100%, bo może wszystko lecieć po PCM.

To wygląda mi na rozwiązanie w stylu Amanero, bo dokładnie ten sam zestaw scalaków Spartan 3  + Atmel. Jeden z popularniejszych OEM'ów.
Brakuje mi linii sygnalizującej DSD/PCM, ale ona nie jest potrzebna.
Tutaj jest wszystko spoko.

Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2020 o 00:30, barmanekm napisał:

Xilinx FPGA lub CPLD i jakiś mikroprocesor do tego. Podobnie działa większość konwerterów USB->I2S.
4 linie sygnałowe. Dwa zegary. Obecnie takie układy biorą wszystko jak leci.
Jak Lyngdorf to standardowo zrobił to bierze i PCM i DSD, tylko w zależności co przyszło te linie będą mieć inne znaczenie np. dla PCM: LRCK (FCK), BCK, DATA i dla DSD: BCK, LDATA, RDATA, do tego jeszcze pewnie MCK dla obydwu.
Ale nie da się tego powiedzieć na 100%, bo może wszystko lecieć po PCM.

To wygląda mi na rozwiązanie w stylu Amanero, bo dokładnie ten sam zestaw scalaków Spartan 3  + Atmel. Jeden z popularniejszych OEM'ów.
Brakuje mi linii sygnalizującej DSD/PCM, ale ona nie jest potrzebna.
Tutaj jest wszystko spoko.

Potencjał zatem w urządzeniu tkwi i teoretycznie może pracować na każdej częstotliwości sygnału, który dostanie.  Czy tak jest, tego raczej nie wiemy. W instrukcji HQPlayera piszą, że cyfrowe procesory korekty pomieszczenia resamplują sygnał do wewnętrznej częstotliwości 48, 96 lub 192 kHz. Gdzieś na anglojęzycznym forum znalazłem kiedyś test 3400 i tam pośrednią metodą wyszło im jakoby Lyngdorf pracował na 96/24. Dlatego, gdyby istotnie była jakaś ustalona częstotliwość, to lepiej by było dostarczać sygnał o konkretnych parametrach unikając "mniej optymalnego resamplowania w urządzeniu" jak twierdzi HQP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zamówiłem Lyngdorfa 1120 i jestem ciekawy czy można w prosty sposób dobrać do niego pilota IR. Jeśli apka na androida działająca w tle nie jest w stanie przejąć fizycznych przycisków vol+/vol- na ramce telefonu do sterowania wzmacniaczem to zakładam, że znacznie wygodniej będzie jednak skorzystać z dodatkowego pilota niż za każdym razem odblokowywać telefon.

I tu pojawia się pytanie: czy jesteśmy w stanie łatwo podłączyć jakiś uniwersalny pilot? Nie chce typowego telewizyjnego klamota i w oko wpadł mi ten model: 

https://www.oneforall.com/universal-remotes/urc7935-streamer-remote

Można go ręcznie programować wpisując 5 cyfrowe kody odpowiednie dla danego urządzenia. Lyngdorf udostępnia tabelę z kodami NEC1, np. 0x10EF, 0x08F7.

Czy te kody są konwertowalne do formatu 5 cyfrowego aby zadziałały z tym pilotem?

Lyngdorf TDAI-1120, Technics SL-1500C, Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Jack Frost napisał:

Cześć,

zamówiłem Lyngdorfa 1120 i jestem ciekawy czy można w prosty sposób dobrać do niego pilota IR. Jeśli apka na androida działająca w tle nie jest w stanie przejąć fizycznych przycisków vol+/vol- na ramce telefonu do sterowania wzmacniaczem to zakładam, że znacznie wygodniej będzie jednak skorzystać z dodatkowego pilota niż za każdym razem odblokowywać telefon.

I tu pojawia się pytanie: czy jesteśmy w stanie łatwo podłączyć jakiś uniwersalny pilot? Nie chce typowego telewizyjnego klamota i w oko wpadł mi ten model: 

https://www.oneforall.com/universal-remotes/urc7935-streamer-remote

Można go ręcznie programować wpisując 5 cyfrowe kody odpowiednie dla danego urządzenia. Lyngdorf udostępnia tabelę z kodami NEC1, np. 0x10EF, 0x08F7.

Czy te kody są konwertowalne do formatu 5 cyfrowego aby zadziałały z tym pilotem?

Może zadzwoń na Krakowskie i zapytaj ile będzie kosztował pilot do 1120. Może się okaże że nie warto kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym coś mniejszego niż pilot RC34. Zapytałem producenta One for All i czekam na odpowiedź.

W najgorszym wypadku zostaje fabryczna apka albo ewentualnie spróbuje ściągnąć apkę pilota IR na androida - mam stary telefon HTC One z IR, może da się przypisać fabryczne przyciski pod zaprogramowane funkcje.

Edytowane przez Jack Frost

Lyngdorf TDAI-1120, Technics SL-1500C, Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, Jack Frost napisał:

Cześć,

zamówiłem Lyngdorfa 1120 i jestem ciekawy czy można w prosty sposób dobrać do niego pilota IR. Jeśli apka na androida działająca w tle nie jest w stanie przejąć fizycznych przycisków vol+/vol- na ramce telefonu do sterowania wzmacniaczem to zakładam, że znacznie wygodniej będzie jednak skorzystać z dodatkowego pilota niż za każdym razem odblokowywać telefon.

I tu pojawia się pytanie: czy jesteśmy w stanie łatwo podłączyć jakiś uniwersalny pilot? Nie chce typowego telewizyjnego klamota i w oko wpadł mi ten model: 

https://www.oneforall.com/universal-remotes/urc7935-streamer-remote

Można go ręcznie programować wpisując 5 cyfrowe kody odpowiednie dla danego urządzenia. Lyngdorf udostępnia tabelę z kodami NEC1, np. 0x10EF, 0x08F7.

Czy te kody są konwertowalne do formatu 5 cyfrowego aby zadziałały z tym pilotem?

Od lat mam sprawdzone  logitecha teraz na 3400 też super no i ogarnia całe AV

 

Pilot Uniwersalny Logitech Harmony Elite Remote 

Edytowane przez Dioda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Dioda napisał:

 

Od lat mam sprawdzone  logitecha teraz na 3400 też super no i ogarnia całe AV

 

Pilot Uniwersalny Logitech Harmony Elite Remote 

Nie potrzebuję zaawansowanego pilota za ponad 300 EUR do kontrolowania wyłącznie jednego urządzenia.

Lyngdorf TDAI-1120, Technics SL-1500C, Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony, gdyby dodawali w cenie pilot to pewnie bym z niego korzystał bo mimo wszystko wygodniej niż z telefonu, który i tak jest często w ręce. Dali w końcu za darmo do zestawu to niech będzie. Nie lubię jednak dodatkowych klamotów na stoliku, staram się unikać "dodatkowych dodatków" jak ognia stąd też decyzja o zakupie wzmacniacza z funkcjami sieciowymi i wejściem phono jako urządzenia all in one.

Z drugiej strony, ponoć do 1120 jest dedykowany pilot (pewnie bliźniaczy do pilota RC34), o którym jednak nikt nie słyszał na stronie Lyngdorf, ciężko znaleźć go też gdziekolwiek w internecie. Ponoć kosztuje 80GBP w UK jeśli się zamawia osobno.

Nie jestem fanem pilotów tv/audio bo praktycznie większość z nich jest robiona jednym kluczem i nadal wzorcem jest jakiś typowy i mało nowoczesny pilot od telewizora z milionem guzików, z większości których zwykle i tak się nie korzysta. O zgrozo, często drogie hi fi/hi endowe sprzęty posiadają w zestawie piloty zamawiane z Aliexpress lub innej Alibaby z nadrukowanym logo i ich wartość nie przekracza trzech dolarów z wysyłką, np. pilot do Musical Fidelity M8xi albo Luxmana DA-250 to jest moim zdaniem splunięcie w twarz kupującego. Podobnie jak dopłata za zwykłego chińskiego pilota z dodrukowanym logo producenta, który raczej pozycjonuje się cenowo i jakościowo trochę wyżej niż typowy amplituner do 1500zł z media expert.

Z tego względu szukam ewentualnie jakiegoś zastępczego pilota, który obsłuży tego Lyngdorfa i będzie prosty oraz tani.

Nie chcę utwierdzać Lyngdorfa w przekonaniu, że dokupywanie pilotów i srogie przepłacanie za zwykły plastik to coś co powinno być nadal w ofercie. Gdyby to był faktycznie świetnej jakości pilot, może trochę metalowy, wycinany CNC etc. to w porządku, za kawał dobrej roboty chętnie zapłacę. Ale nie za generyczny kawałek plastiku z doklejonym logo.

Edytowane przez Jack Frost

Lyngdorf TDAI-1120, Technics SL-1500C, Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Jack Frost napisał:

Z jednej strony, gdyby dodawali w cenie pilot to pewnie bym z niego korzystał bo mimo wszystko wygodniej niż z telefonu, który i tak jest często w ręce. Dali w końcu za darmo do zestawu to niech będzie. Nie lubię jednak dodatkowych klamotów na stoliku, staram się unikać "dodatkowych dodatków" jak ognia stąd też decyzja o zakupie wzmacniacza z funkcjami sieciowymi i wejściem phono jako urządzenia all in one.

Z drugiej strony, ponoć do 1120 jest dedykowany pilot (pewnie bliźniaczy do pilota RC34), o którym jednak nikt nie słyszał na stronie Lyngdorf, ciężko znaleźć go też gdziekolwiek w internecie. Ponoć kosztuje 80GBP w UK jeśli się zamawia osobno.

Nie jestem fanem pilotów tv/audio bo praktycznie większość z nich jest robiona jednym kluczem i nadal wzorcem jest jakiś typowy i mało nowoczesny pilot od telewizora z milionem guzików, z większości których zwykle i tak się nie korzysta. O zgrozo, często drogie hi fi/hi endowe sprzęty posiadają w zestawie piloty zamawiane z Aliexpress lub innej Alibaby z nadrukowanym logo i ich wartość nie przekracza trzech dolarów z wysyłką, np. pilot do Musical Fidelity M8xi albo Luxmana DA-250 to jest moim zdaniem splunięcie w twarz kupującego. Podobnie jak dopłata za zwykłego chińskiego pilota z dodrukowanym logo producenta, który raczej pozycjonuje się cenowo i jakościowo trochę wyżej niż typowy amplituner do 1500zł z media expert.

Z tego względu szukam ewentualnie jakiegoś zastępczego pilota, który obsłuży tego Lyngdorfa i będzie prosty oraz tani.

Nie chcę utwierdzać Lyngdorfa w przekonaniu, że dokupywanie pilotów i srogie przepłacanie za zwykły plastik to coś co powinno być nadal w ofercie. Gdyby to był faktycznie świetnej jakości pilot, może trochę metalowy, wycinany CNC etc. to w porządku, za kawał dobrej roboty chętnie zapłacę. Ale nie za generyczny kawałek plastiku z doklejonym logo.

Trochę nie ogarniam wywodu 

 

ale  ja mam 1120 oraz 3400  no i pilot do 3400 w szafce nie używam , odnośnie 1120   na natywnej aplikacji jest piękne kółeczko super ergonomiczne i tam reg. głośność etc... pilot jest zbędny  wg. mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Dioda napisał:

Trochę nie ogarniam wywodu 

 

ale  ja mam 1120 oraz 3400  no i pilot do 3400 w szafce nie używam , odnośnie 1120   na natywnej aplikacji jest piękne kółeczko super ergonomiczne i tam reg. głośność etc... pilot jest zbędny  wg. mnie

Ja też wolę apke. Wygodniej dużo jak dla mnie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono. Mam u siebie Lyngdorf TDAI-2170 od kilku dni i na sprzedaz w dobrej cenie. Brak pudelka i instrukcji (odbije sie na cenie ? ). Wszystko dziala sprawnie, kupilem na zasadzie eksperymentu ale niestety to nie moja bajka. Gra chyba za bardzo prawdziwie i wracam do starego tranzystora i DACA lampowego. Pozdrawiam. A ta dobra cena to 7500 jakby ktos pytal.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Leszekgiertych napisał:

Czy ktoś z Was podłączał PS4 przed HDMI z 2170 kub innym? Nie wiem czemu nie widzi mi PS4. Inne urządzenie dobrze przekazuje obraz do Lyngdorfa, a Lyngdorf na TV.

"Ustawienia wyjścia wideo" na PS4, może coś trzeba zmienić?

Po za tym nie rozumiem idei specjalnej karty HDMI ?, jakie to daje przewagi nad przesyłaniem dźwięku kablem optycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.12.2020 o 09:37, szczypior88 napisał:

Ja też wolę apke. Wygodniej dużo jak dla mnie. ?

 

11 godzin temu, mojave napisał:

"Ustawienia wyjścia wideo" na PS4, może coś trzeba zmienić?

Po za tym nie rozumiem idei specjalnej karty HDMI ?, jakie to daje przewagi nad przesyłaniem dźwięku kablem optycznym.

Tak przy okazji mam pytanie o przesyłanie dźwięku po HDMI i optyku czy jest jakaś różnica w jakości? Obecnie mam TV połączony po optyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2020 o 19:11, Jack Frost napisał:

Wolałbym coś mniejszego niż pilot RC34. Zapytałem producenta One for All i czekam na odpowiedź.

W najgorszym wypadku zostaje fabryczna apka albo ewentualnie spróbuje ściągnąć apkę pilota IR na androida - mam stary telefon HTC One z IR, może da się przypisać fabryczne przyciski pod zaprogramowane funkcje.

 

31 minut temu, Leszekgiertych napisał:

Olbrzymia. Przynajmniej u mnie. HDMI radzi sobie dużo lepiej niż Toslink.

Sprawdzałeś jakie jest tam próbkowanie?

Do jakiego gniazda HDMI w TV należy go podłączyć RCA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.