Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Leszekgiertych napisał:

Najdroższy? Dwa? Mam pokoj do odsluchu 12m2 ? dwa?
Najdrozszy brzmi dziwnie, wlasciwie mozna kazdy, tylko czy to na pewno lepsze. Jesli ten REL T7i jest ok do stereo, to czemu nie.
Mysle jeszcze czy nie zmienic kolumn na Dali Euphonia MS4.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cena niestety idzie tu zazwyczaj w parze z jakością dźwięku ? . Dwa bo bas będzie bardziej wyrównany. Spróbowałbym na twoim miejscu REL T5i (na początek jeden), miałem kiedyś taki na testach i brzmi naprawdę zacnie i zajmie niewiele miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Leszekgiertych napisał:

Zawsze jestem mega opinii innych na temat gry mojego audio, gdyby ktos byl z Warszawy to zapraszam do posluchania Lyngdorfa w porownaniu z Nad C390DD, warte porownania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

z jakiej jesteś dzielnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Leszekgiertych napisał:

Pewnie poruszaliscie juz ten temat, ale czy jest jakakolwiek szansa, ze bedzie dostepny modul do streamingu dla 2170?

nie sądzę, za jakiś czas wyjdzie następca 2170. 
Musisz posłuchać 1120

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Leszekgiertych napisał:

Nawet nie zartuj, ze to zagra jak 2170, bo sie wkurze :), ale oczywiscie bede sie cieszyl z Twojego szczescia ?
Jak chcesz to wezme NAD C390DD to sobie porownasz. Akurat jest z bluosem, wiec bedzie tak samo na TIDAL CONNECT.

No thx

Jedyny NAD który bym chętnie posłuchał to M33 ?

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, mojave napisał:

Na pewno RP w 3400 i 2170 jest takie samo

Układ wzmocnienia jest także taki sam. Może być tylko wysterowany do wyższej mocy. Jest zasilany wyższym napięciem.
Warto wiedzieć, że pierwsze 24 dB tłumienia jest realizowane poprzez zmianę napięcia zasilającego tranzystory końcowe. Regulatorem napięcia jest taki sam, odpowiednio modulowany tranzystor. Większe tłumienie, jest uzyskiwane już poprzez modulację sygnału sterującego tranzystorami końcowymi, co akurat wpływa na pogorszenie parametrów sygnału. Ta technologia ma już prawie 20 lat i chyba więcej się już z niej nie wyciśnie.

Chociaż prawda jest taka, że nie wiele więcej potrzeba, a RP nadrabia braki z nawiązką. Oprócz tego, cecha którą bardzo cenię w Lyngdorfie, zarówno we wzmacniaczu jak i w CD, jest ICC, który na mój subiektywny gust, faktycznie pozwala bez bólu słuchać sporo płyt dotkniętych "loudness war". Zauważyłem jednak, że Lyngdorf przestał się chwalić tą użytecznością od jakiegoś czasu.
No i całość tworzy bardzo dobrą synergię z moimi Harbethami, które dodają ten pierwiastek przyjemności do raczej neutralnego wzmacniacza. No i uniwersalność całości. Jest to dla mnie największa zaleta tego zestawu, bo o ile miałem u siebie lub odsłuchiwałem sprzęt, co grał lepiej, lub sporo lepiej poszczególne gatunki, to na innych niedomagał. Lyngdorf gra wszystko przynajmniej dobrze. Przy nieco barwniejszych kolumnach, nigdzie nie czuć niedostatków a dynamika jest na odpowiednim poziomie. A słucham sporo symfoniki.

Osobiście mam plan spróbować nowszych i obiektywnie technicznie lepszych technologii we wzmacniaczach impulsowych, z czystej ciekawości, bo z Lyngdorfa jestem bardzo zadowolony, jednak świat poszedł już do przodu w tym temacie. Nowoczesna amplifikacja impulsowa, czy w pełni cyfrowa czy w klasie D lub w podobnych, osiąga parametry o ligę wyżej. Np. znane dosyć dobrze Hypexy, czy Purifi Audio, w którym między innymi także Peter Lyngdorf ma swój udział. Są jednak dwa problemy do obejścia. Pierwszy to korekcja akustyki. Wspomniane rozwiązania mają wejścia analogowe, czyli konieczny jest DAC, przedwzmacniacz, a przed tym wszystkim jeszcze korektor akustyki. Aby zachować czystość wszystko to musi się dziać przed jedyną konwersją A/D. Oczywiście jest tutaj kilka dostępnych rozwiązań, o dobry parametrach ale... I dochodzimy do punktu drugiego - estetyka i wygoda. W Lyngdorfie mamy, jedno pudełko plus CD. Które jedno na drugim, a także same w sobie znakomicie wyglądają. Takie rozwiązanie kombinowane, to już nie będą te proporcje i wygląd. No i CD-2, o którym mało się tutaj pisze, a trudno o tak dobrego grajka, nawet, że używam go tylko jako transport. W oderwaniu od TDAI, nie będzie już tak fajnie wyglądał. Pewnie dlatego moje eksperymenty pozostaną zabawą, a Lyngdorf jeszcze dosyć długo będzie stać na swoim miejscu.

PS.
Myślę, że w nowych Lyngdorfach, o ile wszystko dojdzie do skutku, będzie właśnie stosowana ta sama technologia co w Purifi Audio. Ale niedługo minie już dwa lata odkąd zaprezentowali wstępną wersję MXA-8400, a sprzętu dalej nie ma. Najpierw niby czekali na jakieś certyfikacje, później COVID, a może zmienili zdanie i szykują inne urządzenia (np. następcę TDAI-2170). Czas pokaże.

Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, barmanekm napisał:

Układ wzmocnienia jest także taki sam. Może być tylko wysterowany do wyższej mocy. Jest zasilany wyższym napięciem.
Warto wiedzieć, że pierwsze 24 dB tłumienia jest realizowane poprzez zmianę napięcia zasilającego tranzystory końcowe. Regulatorem napięcia jest taki sam, odpowiednio modulowany tranzystor. Większe tłumienie, jest uzyskiwane już poprzez modulację sygnału sterującego tranzystorami końcowymi, co akurat wpływa na pogorszenie parametrów sygnału. Ta technologia ma już prawie 20 lat i chyba więcej się już z niej nie wyciśnie.

Chociaż prawda jest taka, że nie wiele więcej potrzeba, a RP nadrabia braki z nawiązką. Oprócz tego, cecha którą bardzo cenię w Lyngdorfie, zarówno we wzmacniaczu jak i w CD, jest ICC, który na mój subiektywny gust, faktycznie pozwala bez bólu słuchać sporo płyt dotkniętych "loudness war". Zauważyłem jednak, że Lyngdorf przestał się chwalić tą użytecznością od jakiegoś czasu.
No i całość tworzy bardzo dobrą synergię z moimi Harbethami, które dodają ten pierwiastek przyjemności do raczej neutralnego wzmacniacza. No i uniwersalność całości. Jest to dla mnie największa zaleta tego zestawu, bo o ile miałem u siebie lub odsłuchiwałem sprzęt, co grał lepiej, lub sporo lepiej poszczególne gatunki, to na innych niedomagał. Lyngdorf gra wszystko przynajmniej dobrze. Przy nieco barwniejszych kolumnach, nigdzie nie czuć niedostatków a dynamika jest na odpowiednim poziomie. A słucham sporo symfoniki.

Osobiście mam plan spróbować nowszych i obiektywnie technicznie lepszych technologii we wzmacniaczach impulsowych, z czystej ciekawości, bo z Lyngdorfa jestem bardzo zadowolony, jednak świat poszedł już do przodu w tym temacie. Nowoczesna amplifikacja impulsowa, czy w pełni cyfrowa czy w klasie D lub w podobnych, osiąga parametry o ligę wyżej. Np. znane dosyć dobrze Hypexy, czy Purifi Audio, w którym między innymi także Peter Lyngdorf ma swój udział. Są jednak dwa problemy do obejścia. Pierwszy to korekcja akustyki. Wspomniane rozwiązania mają wejścia analogowe, czyli konieczny jest DAC, przedwzmacniacz, a przed tym wszystkim jeszcze korektor akustyki. Aby zachować czystość wszystko to musi się dziać przed jedyną konwersją A/D. Oczywiście jest tutaj kilka dostępnych rozwiązań, o dobry parametrach ale... I dochodzimy do punktu drugiego - estetyka i wygoda. W Lyngdorfie mamy, jedno pudełko plus CD. Które jedno na drugim, a także same w sobie znakomicie wyglądają. Takie rozwiązanie kombinowane, to już nie będą te proporcje i wygląd. No i CD-2, o którym mało się tutaj pisze, a trudno o tak dobrego grajka, nawet, że używam go tylko jako transport. W oderwaniu od TDAI, nie będzie już tak fajnie wyglądał. Pewnie dlatego moje eksperymenty pozostaną zabawą, a Lyngdorf jeszcze dosyć długo będzie stać na swoim miejscu.

PS.
Myślę, że w nowych Lyngdorfach, o ile wszystko dojdzie do skutku, będzie właśnie stosowana ta sama technologia co w Purifi Audio. Ale niedługo minie już dwa lata odkąd zaprezentowali wstępną wersję MXA-8400, a sprzętu dalej nie ma. Najpierw niby czekali na jakieś certyfikacje, później COVID, a może zmienili zdanie i szykują inne urządzenia (np. następcę TDAI-2170). Czas pokaże.

W dzisiejszych czasach technologia starzeje się w zastraszającym tempie i tyle.

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, maciekplacek napisał:

W dzisiejszych czasach technologia starzeje się w zastraszającym tempie i tyle.

Aha, tak tylko żeby nie było, że to co pisałem o tłumieniu jest jakoś sednem tej technologii. Zapomniałem zrobić akapitu. To jest akurat dobre, ale warto mieć to na uwadze przy  dobieraniu urządzenia i pasowaniu z kolumnami.

Technologia sama w sobie nie jest zła, tylko że są już nowe znacznie lepsze.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dioda napisał:

Apropo sub

 

Polecam zwrócić uwagę na suba  

BW2  Lyngdorfa   myślę że to inna półka typowo pod muzykę mega szybki jak na sub . no i oczywiście

2 szt było by  wzorowo  . Mam okazje często słuchać w konf z 1120 i z MH2 jako góra  . 

 

Też myślałem o takim zestawie ale nie bardzo wiedziałem co zrobić z MH2 niestety nie były dostępne dedykowane standy pod nie a nie bardzo chciałem wiercić w ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, maciekplacek napisał:

Też myślałem o takim zestawie ale nie bardzo wiedziałem co zrobić z MH2 niestety nie były dostępne dedykowane standy pod nie a nie bardzo chciałem wiercić w ścianie.

BW2   można traktować pod każdą inną konf . nawet myślałem o nich  w obawie o basik pod swoje elektrostaty w zestawienie wrzucić przed postawieniem w salonie  ale  okazało się to zbyteczne akurat ,  lecz sub Lyngdorfa  ma niesamowity potencjał .

 

A w kinie jeżeli chodzi o naprawdę mięsisty  potężny  basss to i tak mam od lat niepokonanego Paradigm 1200  pękają gipsy na profilach ? . Nie ma żadnych braków mocy w zasadzie 15 letnia bestia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Apropo sub
 
Polecam zwrócić uwagę na suba  
BW2  Lyngdorfa   myślę że to inna półka typowo pod muzykę mega szybki jak na sub . no i oczywiście
2 szt było by  wzorowo  . Mam okazje często słuchać w konf z 1120 i z MH2 jako góra  . 
 

Te MH2 grają? Może w ogole przerzuce sie na caly zestaw Lyngdorfa, jest teraz tez FR1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dioda napisał:

Apropo sub

 

Polecam zwrócić uwagę na suba  

BW2  Lyngdorfa   myślę że to inna półka typowo pod muzykę mega szybki jak na sub . no i oczywiście

2 szt było by  wzorowo  . Mam okazje często słuchać w konf z 1120 i z MH2 jako góra  . 

 

Miałem BW2 testowo, niestety musiał odjechać, gdyż nie wyrabiał się z mocą ?. Przy głośniejszym graniu płytka ze wzmacniaczem chciała wyskoczyć z niego wpadając w nieprzyjemny rezonans. Może przy dwóch miałyby lżej. Samo granie  OK, ale nie inna liga porównując do REL.

29 minut temu, Leszekgiertych napisał:


Te MH2 grają? Może w ogole przerzuce sie na caly zestaw Lyngdorfa, jest teraz tez FR1

Spróbuj, może wypożyczą Ci cały zestaw i przez Święta sobie potestujesz. Myślę, że MH2 + BW2 na 12 metrach zagra bardzo dobrze.

Gdyby kogoś interesowało, to dziś ostatni dzień festiwalu Pianistów Jazzowych z Kalisza, Jagodziński Trio i potem Makowicz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2020 o 14:46, barmanekm napisał:

Układ wzmocnienia jest także taki sam. Może być tylko wysterowany do wyższej mocy. Jest zasilany wyższym napięciem.
Warto wiedzieć, że pierwsze 24 dB tłumienia jest realizowane poprzez zmianę napięcia zasilającego tranzystory końcowe. Regulatorem napięcia jest taki sam, odpowiednio modulowany tranzystor. Większe tłumienie, jest uzyskiwane już poprzez modulację sygnału sterującego tranzystorami końcowymi, co akurat wpływa na pogorszenie parametrów sygnału.

 

Czy mam rozumieć to tłumienie jako regulację głośności? Czyli zakładając, że wyświetlacz pokazuje dB to do -24 jest regulacja poprzez zmianę napięcia zasilającego, a poniżej to już ta gorsza metoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Leszekgiertych napisał:


Te MH2 grają? Może w ogole przerzuce sie na caly zestaw Lyngdorfa, jest teraz tez FR1

Jak ktoś ma pokoik 17m 2 to w sumie jest  super  rozwiązanie cały zestaw MH2+BW2   sub mają górne pasmo aż do 800hz  co z MH2   daje w sumie pełno pasmowy zestaw ale  muszą być najlepiej 2szt sub i mamy stereo na basie coś czego nie ma przy jednej szt sub  . Kompromisem może być jeden sub  ale raczej wtedy FR1 jako  fronty bo niżej schodzą .  Generalnie do tego min.  1120  i jest już przyjemnie  .

 

 W takim układzie 2+2  & 1120 mogę  zaprosić chętnych na odsłuchy do studia 25m2 w okolicach Zawiercia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś ma pokoik 17m 2 to w sumie jest  super  rozwiązanie cały zestaw MH2+BW2   sub mają górne pasmo aż do 800hz  co z MH2   daje w sumie pełno pasmowy zestaw ale  muszą być najlepiej 2szt sub i mamy stereo na basie coś czego nie ma przy jednej szt sub  . Kompromisem może być jeden sub  ale raczej wtedy FR1 jako  fronty bo niżej schodzą .  Generalnie do tego min.  1120  i jest już przyjemnie  .
 
 W takim układzie 2+2  & 1120 mogę  zaprosić chętnych na odsłuchy do studia 25m2 w okolicach Zawiercia

Ale mega mnie to ciekawi, bo jeśli to gra, to mógłbym się już poddać i zakupić cały taki zestaw. A to u Ciebie wisi? Na standach da sie to postawic?
Chyba sie przejade jutro do tego salonu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Leszekgiertych napisał:


Ale mega mnie to ciekawi, bo jeśli to gra, to mógłbym się już poddać i zakupić cały taki zestaw. A to u Ciebie wisi? Na standach da sie to postawic?
Chyba sie przejade jutro do tego salonu ?

A z jakich kolega okolic ? 

Podstawki da się dopasować  . ale u mnie to wisi w/w konfiguracji  jest to alternatywa do minimalistycznych wnętrz . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Leszekgiertych napisał:

A mozesz tu zamiescic zdjecie, pewnie mega to wyglada.
Jestem w Warszawie.

To w Warszawie do salonu  gł. importera do  Ministerstwa Dzwięku zapraszam można powołać się na studio z Zawiercia   . Warto  posłuchać   fakt tam jest  sala odsłuchowa inna niż zwykłe warunki  domowe  ale  RP  robi robotę  w normalnych mieszkaniach i będzie równie dobrze grało  . Przy okazji  zdjęcie pyknę ale te maleństwa nie robią furory bo taka jest idea aby nie graciły ? , my w salonie głównie eksponujemy Lyngdorfa gdzie jesteśmy fanem marki i mamy autoryzacje no i  genialne dla projektantów wnętrz  STEALTH ACOUSTICS niewidzialne głośniki no i tu zdjęcie nic nie da bo ich nie widać ? , nasze studio jest zbliżone do normalnych warunków domowych i  sprzęt gra tak jak u klienta a nie w warunkach optymalnych gdzie w domu jest rozczarowanie :). 

Edytowane przez Dioda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha :) dobre

To w Warszawie do salonu  gł. importera do  Ministerstwa Dzwięku zapraszam można powołać się na studio z Zawiercia   . Warto  posłuchać   fakt tam jest  sala odsłuchowa inna niż zwykłe warunki  domowe  ale  RP  robi robotę  w normalnych mieszkaniach i będzie równie dobrze grało  . Przy okazji  zdjęcie pyknę ale te maleństwa nie robią furory bo taka jest idea aby nie graciły  , my w salonie głównie eksponujemy Lyngdorfa gdzie jesteśmy fanem marki i mamy autoryzacje no i  genialne dla projektantów wnętrz  STEALTH ACOUSTICS niewidzialne głośniki no i tu zdjęcie nic nie da bo ich nie widać  , nasze studio jest zbliżone do normalnych warunków domowych i  sprzęt gra tak jak u klienta a nie w warunkach optymalnych gdzie w domu jest rozczarowanie :). 

2170 juz mam. Wydaje mi sie, ze dobrze mi tu doradzaja z subwooferami, to moze byc strzal w dziesiatke :) zamowienie online, bedzie dobry to zostawie, a jak to nie to to zwroce :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.