Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś mega czyta się to forum, więc postanowiłem się w końcu też w nim wpisać, chyba raczej po to, by dostać jakieś rady, ale i może sam w czymś pomogę.

Używam wzmacniacza Lyngdorfa 2170 z modułem HDMI ( jeśli zastanawiacie się do czego może Wam posłużyć moduł HDMI, podłączcie przez HDMI i przejściówkę Apple iPada, efekt mega).

Kable to Audio Note Lexus LX 80.

Dodatkowo mam też i NAD C390DD z modułem bluos 2i, od kilku dni mocno go testuję.

Kolumny to Helicon 300 MK2.

 

Mam ochotę wszystko zmienić :)

Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie,

Ja akurat bardzo żałuję, że nie kupiłem tego modułu. Ale trudno, przy nowym Xbox będę skazany na konwerter.

System ma już prawie 3 lata, i jako pierwszy się chyba tak długo ostał. Głównie dzięki swojej uniwersalności brzmieniowej.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, barmanekm napisał:

Witaj w klubie,

Ja akurat bardzo żałuję, że nie kupiłem tego modułu. Ale trudno, przy nowym Xbox będę skazany na konwerter.

System ma już prawie 3 lata, i jako pierwszy się chyba tak długo ostał. Głównie dzięki swojej uniwersalności brzmieniowej.

Bez przesady, do XBOXA to się chyba jakoś przemęczysz ?

Ja sprzedaję swój, myślę o 3400 albo jeszcze czymś, w sumie sam nie wiem, stąd tu jestem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szczypior88 napisał:

Helicon mega paki. Mialem 400mk2 z 3400?

Mega ładne są te 400.

Mam taki pokoj odsluchowy, okolo 18-20 m2, wygluszony, kolumny w trojkacie rownobocznym z odsluchem, ale maly, wiec 400 odpadly, chyba Epicony 2 sprobuje, ciekawe jak graja bez wstegi.

i tak, 3400.

Nadal uzywasz 3400?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Leszekgiertych napisał:

Mega ładne są te 400.

Mam taki pokoj odsluchowy, okolo 18-20 m2, wygluszony, kolumny w trojkacie rownobocznym z odsluchem, ale maly, wiec 400 odpadly, chyba Epicony 2 sprobuje, ciekawe jak graja bez wstegi.

i tak, 3400.

Nadal uzywasz 3400?

Tak. Nadal mam 3400 i ten wzmak ma u mnie honorowy status?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szczypior88 napisał:

Tak. Nadal mam 3400 i ten wzmak ma u mnie honorowy status?

A ja juz Cie na sprzedaz chcialem namowic ?

Moglbys mi powiedziec z czym tego sluchasz, jaki masz pokoj, jak room perfect i oczywiscie zwiazany z tym bas, a raczej jego zmiana.

Oczywiscie, jesli to dla Ciebie nie problem.

No i najwazniejsze, sluchales 2170, jesli tak, jakie roznice z 3400?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Leszekgiertych napisał:

A ja juz Cie na sprzedaz chcialem namowic ?

Moglbys mi powiedziec z czym tego sluchasz, jaki masz pokoj, jak room perfect i oczywiscie zwiazany z tym bas, a raczej jego zmiana.

Oczywiscie, jesli to dla Ciebie nie problem.

No i najwazniejsze, sluchales 2170, jesli tak, jakie roznice z 3400?

Aktualnie mam kolumny Audiosolutions Figaro B. Room Perfect rewelacja. Żeby nie ten system to bym zrezygnował z audio w domu. Pokój 16m2

Różnice między 3400 a 2170 to głównie wydajność prądowa choć Figaro są w miarę łatwe do napędzenia. Jak miałem Helicon to było czuć wyraźnie różnice. 3400 gra lepiej po cichu, jest chyba ciut jaśniejszy od 2170. Dzięki dużo wyższej mocy idzie ogniem do samego końca ?

Reezta to kwestia funkcjonalności. 3400 to już full kombajn. 

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Aktualnie mam kolumny Audiosolutions Figaro B. Room Perfect rewelacja. Żeby nie ten system to bym zrezygnował z audio w domu. Pokój 16m2
Różnice między 3400 a 2170 to głównie wydajność prądowa choć Figaro są w miarę łatwe do napędzenia. Jak miałem Helicon to było czuć wyraźnie różnice. 3400 gra lepiej po cichu, jest chyba ciut jaśniejszy od 2170. Dzięki dużo wyższej mocy idzie ogniem do samego końca
Reezta to kwestia funkcjonalności. 3400 to już full kombajn. 

Ooo, idealnie, masz mały pokój. Powiedz mi jak masz ustawione kolumny od ścian i odległość od Ciebie, trojkat równoboczny czy równoramienny?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Leszekgiertych napisał:

Ooo, idealnie, masz mały pokój

Też mam mały pokój. 17 m2. 3.65 x 4.75 x 2.7, do tego z jednej strony otwart na kuchnię,
Słucham najczęściej na równoramiennym trójkącie, na RP GLOBAL, lub na równobocznym i pod równoboczny mam ustawiony RP FOCUS. Czasami słucham w ogóle bez RP. W miejscach pierwszych odbić bocznych, i za głową mam absorbery Vicoustic Cinema Round Premium, łącznie 8 sztuk, pod dywanem jakieś gąbki, także w miejscu pierwszych odbić. Kolumny są jakieś 120 cm od ściany bocznej i ok 80-90 od bocznych. Ogólnie nie jest chyba źle, bo RP pracuje na kilka % (chyba jakoś 5-8%) tylko, zarówno w GLOBAL jak i FOCUS, przy znajomości pokoju na poziomie 99%.

Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Leszekgiertych napisał:


Ooo, idealnie, masz mały pokój. Powiedz mi jak masz ustawione kolumny od ścian i odległość od Ciebie, trojkat równoboczny czy równoramienny?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Kolumny mam ok 40cm od tylnej ściany, pod kątem do słuchacza na jakieś 15 stopni. Raczej to jest równoramienny. 

Global korekcja to poziom 34%

Focus korekcja to 21%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kolumny mam ok 40cm od tylnej ściany, pod kątem do słuchacza na jakieś 15 stopni. Raczej to jest równoramienny. 
Global korekcja to poziom 34%
Focus korekcja to 21%

To bez wątpienia ja mam najgorzej. Ten mój pokój jest na tyle mały, ze do kolumn mam 220 cm i tyle samo od siebie są kolumny. Korekcje przy 100% znajomosci pokoju mam na 45%. Większość pokoju jest w pisankach BASF 8 cm. Dużo basu zabiera mi Room Perfect, oczywiście kombinowanie z pozycja Focus jest bardzo fajne, ja mam 4 różne i na każdej mam inny bas. Można tez zwiększyć bas przy mniejszej znajomosci pokoju. Takie o kombinacje. Natomiast słucham teraz na NAD C390DD z blues 2i i ROOM ÈQ, I mozna dużo lepiej występować bas, na, jest pełny i nie dudni. Ciekawe urządzenie, bardzo.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bez wątpienia ja mam najgorzej. Ten mój pokój jest na tyle mały, ze do kolumn mam 220 cm i tyle samo od siebie są kolumny. Korekcje przy 100% znajomosci pokoju mam na 45%. Większość pokoju jest w pisankach BASF 8 cm. Dużo basu zabiera mi Room Perfect, oczywiście kombinowanie z pozycja Focus jest bardzo fajne, ja mam 4 różne i na każdej mam inny bas. Można tez zwiększyć bas przy mniejszej znajomosci pokoju. Takie o kombinacje. Natomiast słucham teraz na NAD C390DD z bluos 2i i ROOM EQ, I mozna dużo lepiej wysterowac bas, ba, jest pełny i nie dudni. Ciekawe urządzenie, bardzo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szczypior88 napisał:

Aktualnie mam kolumny Audiosolutions Figaro B. Room Perfect rewelacja. Żeby nie ten system to bym zrezygnował z audio w domu. Pokój 16m2

Różnice między 3400 a 2170 to głównie wydajność prądowa choć Figaro są w miarę łatwe do napędzenia. Jak miałem Helicon to było czuć wyraźnie różnice. 3400 gra lepiej po cichu, jest chyba ciut jaśniejszy od 2170. Dzięki dużo wyższej mocy idzie ogniem do samego końca ?

Reezta to kwestia funkcjonalności. 3400 to już full kombajn. 

Opowiesz mi coś więcej o tych Figaro B. Lepsze od Dali? Ciekawią mnie kolumny podstawkowe, każde ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Leszekgiertych napisał:

Ja sprzedaję swój, myślę o 3400 albo jeszcze czymś, w sumie sam nie wiem, stąd tu jestem :).

Na pewno RP w 3400 i 2170 jest takie samo (chyba od 10 lat nic się tu nie zmienia, ta samo w Lyngdorfie jak i Stainway-u) różnią się mocą i funkcjonalnością (w 2170 brakuje mi najbardziej możliwości zapisywania na zewnętrzną kartę wykonanych korekt). Ja wybrałem inną drogę, do TDAI 2170 podpiąłem wysokoskuteczne kolumny (99dB) + subwoofery.  Może lepiej różnicę w cenie przeznaczyć na eksperyment z subem, myślę że różnica będzie zdecydowanie większa niż przy zmianie wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, mojave napisał:

Na pewno RP w 3400 i 2170 jest takie samo (chyba od 10 lat nic się tu nie zmienia, ta samo w Lyngdorfie jak i Stainway-u) różnią się mocą i funkcjonalnością (w 2170 brakuje mi najbardziej możliwości zapisywania na zewnętrzną kartę wykonanych korekt). Ja wybrałem inną drogę, do TDAI 2170 podpiąłem wysokoskuteczne kolumny (99dB) + subwoofery.  Może lepiej różnicę w cenie przeznaczyć na eksperyment z subem, myślę że różnica będzie zdecydowanie większa niż przy zmianie wzmacniacza.

Dobrze mówisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Na pewno RP w 3400 i 2170 jest takie samo (chyba od 10 lat nic się tu nie zmienia, ta samo w Lyngdorfie jak i Stainway-u) różnią się mocą i funkcjonalnością (w 2170 brakuje mi najbardziej możliwości zapisywania na zewnętrzną kartę wykonanych korekt). Ja wybrałem inną drogę, do TDAI 2170 podpiąłem wysokoskuteczne kolumny (99dB) + subwoofery.  Może lepiej różnicę w cenie przeznaczyć na eksperyment z subem, myślę że różnica będzie zdecydowanie większa niż przy zmianie wzmacniacza.

Świetny pomysł. Takich informacji też szukałem. I streamer Bluesound 2i czy macie lepsze propozycje?
Z tym subem, myslalem juz dlugo, ale dzieki Waszemu doswiadczeniu z 2170 i 3400, nie musze sam kupowac, sprzedawac, żalować, ze sprzedalem :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Leszekgiertych napisał:


Świetny pomysł. Takich informacji też szukałem. I streamer Bluesound 2i czy macie lepsze propozycje?
Z tym subem, myslalem juz dlugo, ale dzieki Waszemu doswiadczeniu z 2170 i 3400, nie musze sam kupowac, sprzedawac, żalować, ze sprzedalem ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

z subem masz kompletnie inne granie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Leszekgiertych napisał:


Świetny pomysł. Takich informacji też szukałem. I streamer Bluesound 2i czy macie lepsze propozycje?
Z tym subem, myslalem juz dlugo, ale dzieki Waszemu doswiadczeniu z 2170 i 3400, nie musze sam kupowac, sprzedawac, żalować, ze sprzedalem ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Co do suba, to kup najdroższy jaki możesz i to najlepiej 2 sztuki?. Ja używam wejść USB i coaxial - Bluesound Node 2i jako odtwarzacz sieciowy. Ostatnio nawet BS zrobiłem upgrade do zasilacza liniowego przy pomocy kolegi z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdroższy? Dwa? Mam pokoj do odsluchu 12m2 :) dwa?
Najdrozszy brzmi dziwnie, wlasciwie mozna kazdy, tylko czy to na pewno lepsze. Jesli ten REL T7i jest ok do stereo, to czemu nie.
Mysle jeszcze czy nie zmienic kolumn na Dali Euphonia MS4.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.