Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.10.2020 o 09:33, szczypior88 napisał:

Pobawiłem się ostatnio trochę kablami zasilającymi do zestawu Lyngdorfa. 

Wireworld Stratus 7:

Wzmacniacz - spowolnienie dzwięku, dociążenie, przymulenie ataku, wokal nosowy i muzyka zgasła. 

CD-tutaj inna bajka. Jest dociążenie, ale zdecydowanie wyraźniejszy detal, wszystko gładkie i przejrzyste. Zdecydowanie lepszy kabel do źródła niż do wzmaka. Tak z resztą wireworld go poleca. 

Kolejny kabel do samorobka z chińskiego Viborga VP1606 i wtykow Viborg ve i Vf 501 Gold. 

To połączenie ze wzmacniaczem to był strzał w 10. Masa detaliczności i przestrzeń. Bardzo ciekawe granie, przejrzyste i świeże, bez ostrości. 

Ten sam kabelek w CD2 dorzucił więcej powietrza względem Stratusa i szybkości. Trochę straciłem barwy, za to przybyło nieco holografii rozdzielczości. 

Aktualnie 2 kable Viborg zostały w systemie. Viborg w tym tygodniu wpakuje jeszcze do filtra sieciowego własnej roboty. Tam mam kabel na stałe żeby pominąć gniazdo IEC. 

z głośnikowych co polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Gratulacje!  Porównywałeś to z jakimś innym Lyngdorfem?

Ja, gdy kupowałem swojego TDAI-2170 to chciałem, go porównać z inną technologią: NAD m10 (Dirac Live). Niestety nie udało się dostać m10 , a Lyngdorf zagrał na tyle dobrze, że sobie odpuściłem dalszych poszukiwań. Ciekaw jestem bezpośredniego starcia, czy ktoś miał okazję słyszeć? Gdzieś na zagranicznym forum niedawno znalazłem rozterki audiofila, który chciał porównać tdai-1120 z m10 i u niego Lyngdorf zdecydowanie wygrał ? i został.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, mojave napisał:

Gratulacje!  Porównywałeś to z jakimś innym Lyngdorfem?

Ja, gdy kupowałem swojego TDAI-2170 to chciałem, go porównać z inną technologią: NAD m10 (Dirac Live). Niestety nie udało się dostać m10 , a Lyngdorf zagrał na tyle dobrze, że sobie odpuściłem dalszych poszukiwań. Ciekaw jestem bezpośredniego starcia, czy ktoś miał okazję słyszeć? Gdzieś na zagranicznym forum niedawno znalazłem rozterki audiofila, który chciał porównać tdai-1120 z m10 i u niego Lyngdorf zdecydowanie wygrał ? i został.

Ja porównywałem z Nad M10 i Naim Atom i został Lyngdorf. W mojej ocenie M10 padaka, Atom fajne granie ale ja już chyba przekonałem się do grania Lyngdorfa. Mam porównanie z 3400 i barwa grania w ślepym teście identyczna. Moc oczywiście dużo mniejsza niż w 3400, jakieś choroby wieku dziecięcego z aplikacją na telefon (sporo miesza spolszczenie androidowe, lepiej od razu przejść na angielski itp.). Mam bezpośrednie porównanie z podłączenia 1120 do Monitor Audio Gold 200 5G z którymi spokojnie sobie poradził. Gra to teraz z ROON i z tego co widzę max to 32/192 a więc jak w mocniejszej wersji. Nie zdążyłem jeszcze odpalić RP i zakładam że będzie jeszcze lepiej. Dodam jeszcze że 1120 ma na prawdę dobrą cenę i uważam że to dobry wybór aby spróbować grania Lyngdorfa.

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo chciałabym jeszcze zwrócić uwagę na jeden aspekt a mianowicie podłączenie subwooferów REL do 1120 czy 3400 poprzez dołączony do RELa wysokopozomowy przewód. Z tego co doczytałem to nie jest to wskazane, chyba że na odpowiedzialność samego użytkownika ?. U mnie RELa łącze poprzez RCA z Lyngdorfm.

Z tego co się dowiedziałem od dystrybutora RELa może być potrzeba dodatkowego uziemienia w przypadku tego typu urządzeniach. Co na to Lyngdorf nie pytałem ale na forach chłopaki na ten moment odradzają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, maciekplacek napisał:

Dodatkowo chciałabym jeszcze zwrócić uwagę na jeden aspekt a mianowicie podłączenie subwooferów REL do 1120 czy 3400 poprzez dołączony do RELa wysokopozomowy przewód. Z tego co doczytałem to nie jest to wskazane, chyba że na odpowiedzialność samego użytkownika ?. U mnie RELa łącze poprzez RCA z Lyngdorfm.

Z tego co się dowiedziałem od dystrybutora RELa może być potrzeba dodatkowego uziemienia w przypadku tego typu urządzeniach. Co na to Lyngdorf nie pytałem ale na forach chłopaki na ten moment odradzają. 

Tak samo mam podłączone swoje REL-e przez RCA 3 metrowymi kablami. Co do uziemienia, to nie używam, nie słyszę przydźwięku. Kable są Audioquesta i mają dodatkową żyłę na uziemienie, ale nie widzę miejsca ani w Lyngdorfie ani w subie, gdzie to można by podłączyć. Jedna rzecz u mnie dziwna, to gdy przy włączonym subwooferze wyciągnę końcówkę kabla RCA ze wzmacniacza i przypadkiem dotknę, to czuję niezłe kopnięcie. Nie wiem skąd to się bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, mojave napisał:

Tak samo mam podłączone swoje REL-e przez RCA 3 metrowymi kablami. Co do uziemienia, to nie używam, nie słyszę przydźwięku. Kable są Audioquesta i mają dodatkową żyłę na uziemienie, ale nie widzę miejsca ani w Lyngdorfie ani w subie, gdzie to można by podłączyć. Jedna rzecz u mnie dziwna, to gdy przy włączonym subwooferze wyciągnę końcówkę kabla RCA ze wzmacniacza i przypadkiem dotknę, to czuję niezłe kopnięcie. Nie wiem skąd to się bierze.

W przypadku RELa nie ma problemy przy podłączeniu RCA. Problem może być przy dedykowanym kablu dołączonym do RELa (wysokopoziomowym).

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.10.2020 o 20:02, mojave napisał:

Tak samo mam podłączone swoje REL-e przez RCA 3 metrowymi kablami. Co do uziemienia, to nie używam, nie słyszę przydźwięku. Kable są Audioquesta i mają dodatkową żyłę na uziemienie, ale nie widzę miejsca ani w Lyngdorfie ani w subie, gdzie to można by podłączyć. Jedna rzecz u mnie dziwna, to gdy przy włączonym subwooferze wyciągnę końcówkę kabla RCA ze wzmacniacza i przypadkiem dotknę, to czuję niezłe kopnięcie. Nie wiem skąd to się bierze.

Jak Ty masz ustawione w Lyngdorfie te RELe tj. odcięcia, zwrotnice, filtry itd

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, maciekplacek napisał:

Jak Ty masz ustawione w Lyngdorfie te RELe tj. odcięcia, zwrotnice, filtry itd

Moje kolumny schodzą do 58 Hz więc ustawiłem odcięcie na 60 Hz dolny i górny. Filtry LR 8-go rzędu.

Próbowałem różnych, przy ostatniej korekcji użyłem najbardziej stromych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mojave napisał:

Moje kolumny schodzą do 58 Hz więc ustawiłem odcięcie na 60 Hz dolny i górny. Filtry LR 8-go rzędu.

Próbowałem różnych, przy ostatniej korekcji użyłem najbardziej stromych.

Czy Ty to wszystko tj odcięcia itd ustawiłeś przed czy po pomiarze RP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, maciekplacek napisał:

Czy Ty to wszystko tj odcięcia itd ustawiłeś przed czy po pomiarze RP?

Koniecznie przed, jeżeli nie ustawisz filtrów to pomiar odbędzie się dla kolumn i subwoofera w ich pełnych pasmach i jeżeli dasz filtry po pomiarze to wytniesz sobie część dźwięków.

Ciekawe jest, że RoomPerfect chyba próbuje wyrównać poziom w całym paśmie, bo gdy wykonałem pomiar pełnopasmowy dla moich kolumn bez subwoofera, to byłem zdziwiony jak nisko potrafią zagrać. Dopiero, gdy przepuściłem testowo sinusoidę od 20 Hz do 20 kHz usłyszałem niepokojące dźwięki z głośnika niskotonowego, Myślę, że mógłby ulec zniszczeniu, gdybym dłużej pozwolił mu grać tę konkretną częstotliwość, przy której głośnik zaczynał warczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, maciekplacek napisał:

Już sam nie wiem co robić, zostawić RELa czy go sprzedać co prawda już go wystawiłem ale się nie sprzedał. Moje Monitor Audio Gold 200 5G schodzą dość nisko a ponoć po pomiarze jest to jeszcze bardziej odczuwalne. 

Zapomniałem jeszcze dopisać, że dla REL-a ustawiam opóźnienie (Amplifier delay w 1120)(w zakładce Outputs) na 8 ms. Można usłyszeć zmiany w basie, jeżeli zmienia się później tę wartość.

Chcesz pozbyć się suba, bo nie słyszysz jego działąnia? Czy ustawiłeś pokrętła na subie wg wskazówek z instrukcji i zrobiłeś pomiary?

https://tidal.com/browse/track/1606648   Philip Glass - Koyaanisqatsi

płyta z filmu "Marsjanin" 

https://tidal.com/browse/track/64626659      Yello - Resistor

https://tidal.com/browse/track/7941511       Bjork - Hollow (Biophilia) (początek utworu)

U mnie po wyłączeniu suboow większość muzyki traci podstawę, ale te powyższe szczególnie wyraźnie stają się "cieniutkie" ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szczypior88 napisał:

Miła niespodzianka ? Tidal w Lyngdorf. Wczoraj po aktualizacji Tidal śmiga bezpośrednio na Lyngdorfie. 

Długo czekałem na ten dzień i nareszcie jest?

Też widziałem reklamę ale updated jeszcze nie robiłem, świetna robota

8 godzin temu, mojave napisał:

Zapomniałem jeszcze dopisać, że dla REL-a ustawiam opóźnienie (Amplifier delay w 1120)(w zakładce Outputs) na 8 ms. Można usłyszeć zmiany w basie, jeżeli zmienia się później tę wartość.

Chcesz pozbyć się suba, bo nie słyszysz jego działąnia? Czy ustawiłeś pokrętła na subie wg wskazówek z instrukcji i zrobiłeś pomiary?

https://tidal.com/browse/track/1606648   Philip Glass - Koyaanisqatsi

płyta z filmu "Marsjanin" 

https://tidal.com/browse/track/64626659      Yello - Resistor

https://tidal.com/browse/track/7941511       Bjork - Hollow (Biophilia) (początek utworu)

U mnie po wyłączeniu suboow większość muzyki traci podstawę, ale te powyższe szczególnie wyraźnie stają się "cieniutkie" ? 

REL robi świetną robotę ale w tych MA 200 basu jest sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, szczypior88 napisał:

Miła niespodzianka ? Tidal w Lyngdorf. Wczoraj po aktualizacji Tidal śmiga bezpośrednio na Lyngdorfie. 

Długo czekałem na ten dzień i nareszcie jest?

Tak przy okazji ciekawe kiedy odpalą tą usługę na 1120, pewnie to kwestia czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szczypior88 napisał:

Myślę że tak

@trimexpoland może się wypowie w tej sprawie

Na razie w oficjalnej informacji jest, że użytkownicy TDAI-1120 mogą korzystać z TIDALa tylko za pomocą ChromeCasta i AirPlay'a. Jednak wysłaliśmy jeszcze dodatkowe zapytanie do przedstawiciela Lyngdorfa czy wprowadzą TIDALa bezpośrednio. Czekamy na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, trimexpoland napisał:

Na razie w oficjalnej informacji jest, że użytkownicy TDAI-1120 mogą korzystać z TIDALa tylko za pomocą ChromeCasta i AirPlay'a. Jednak wysłaliśmy jeszcze dodatkowe zapytanie do przedstawiciela Lyngdorfa czy wprowadzą TIDALa bezpośrednio. Czekamy na odpowiedź.

Fajnie, czekamy na jakieś info. 

W mojej ocenie ograniczeniem może tu być sam wyświetlacz który nie przewiduje prawdopodobnie wyświetlania innych ikon niż te które są zaprogramowane. Z drugiej strony potraktował bym to jak jakiś żart ze strony producenta. Zakładam że wprowadzenie w 1120 ChromeCasta i Airplaya nie zabije innych usług w tym Tidala.

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kowacz napisał:

To jest pierwsza wersja bez pre.

Szkoda ?

Kurcze, żeby to była druga wersja to już byśmy ugadywali temat. 

Żona mnie nakręca na gramofon bo to takie trendy teraz. Mnie potrzebny jest jak nie powiem komu majtki, ale w sumie jak żona chce to czego się z miłości nie robi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gambetti napisał:

Cześć,

Przymierzam się do zakupu zestawu na bazie modelu 1120. Słucham muzyki z Tidala hifi. Zastanawiam się, jakie podłogówki dobrać. Muzyka, przede wszystkim jazz (bebop, fusion, free) i klasyka: solo fortepian, koncerty symfoniczne. Budżet 13-14k.

a jak zamierzasz słuchać tego Tidala HiFi za pośrednictwem 1120?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.