Skocz do zawartości
IGNORED

Tact / Lyngdorf - KLUB


matee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, maciekplacek napisał:

No właśnie gdyby tylko jedyny monopolista który sprzedaje sprzęt na naszym rodzimym rynku zechciał się podzielić prowizją to taki 3400 nie kosztował by (już po majowej podwyżce) więcej niż 17kPLN. A tak brak konkurencji powoduje że ceny bez logicznej przyczyny szybują w górę. Jeśli tak dalej pójdzie to Lyngdorf podzieli los Gato Audio gdzie złamanie monopolu jednego dostawcy spowodował znaczny spadek cen ku uciesze kupujących.  

Tutaj w sumie tez ciężko sie nie zgodzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 hours ago, maciekplacek said:

Z Roon masz to samo 192/24 i tyle. Z tym USB fajna sprawa ale znowu trzeba podłączać dodatkowy kabel i puszczać przez zewnętrzny streamer. Uważam że Lyngdorf jest dość ostrożny w wprowadzaniu jakiś nowinek, cykl życia produktu w dzisiejszych czasach jest stosunkowo krótki bo wszyscy gonią za nowinkami ale nie Lyngdorf. Ostatnimi czasy jedyne za czym gonią to za podwyżkami cen swoich produktów. Tak naprawdę to uważam że trochę ich poniosło z tymi cenami. 

Optional modules: Streaming USB input module (≤384kHz/32 bit + DXD / DSD64 / DSD128) 

takie dane podaje Lyngdorf w instrukcji do modułu USB  do 2170 i identycznie jest w opisie 3400. W Roonie  w ustawieniach źródła wybierasz częstotliwość. Testowałem na plikach 350khz i 32bity i tak się wyświetla w okienku na wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mojave napisał:

Optional modules: Streaming USB input module (≤384kHz/32 bit + DXD / DSD64 / DSD128) 

takie dane podaje Lyngdorf w instrukcji do modułu USB  do 2170 i identycznie jest w opisie 3400. W Roonie  w ustawieniach źródła wybierasz częstotliwość. Testowałem na plikach 350khz i 32bity i tak się wyświetla w okienku na wzmacniaczu.

piszesz o dodatkowym module USB B który można dokupić do 2170?

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już kolega szczypior88 mógłby coś więcej napisać czy jest jakaś różnica. Jeśli sam 2170 czegoś nie zepsuje to na wyjściu nie powinno być różnicy pomiędzy 3400 a 2170. Generalnie te moduły tanie nie są. 

Wiesz może ile można uzyskać z USB dostarczonego w standardzie w 2170?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mojave napisał:

Tak i podejrzewam, że identyczny jest wbudowany w 3400, a na papierze mają identyczne parametry. Podobnie, moduły HDMI i HiFi Analog są identyczne.

Dokładnie jest tak jak piszesz. Są identyczne. Mam info od Pana Dyrektora Smith Flemming ze Skive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 hours ago, maciekplacek said:

To już kolega szczypior88 mógłby coś więcej napisać czy jest jakaś różnica. Jeśli sam 2170 czegoś nie zepsuje to na wyjściu nie powinno być różnicy pomiędzy 3400 a 2170. Generalnie te moduły tanie nie są. 

Wiesz może ile można uzyskać z USB dostarczonego w standardzie w 2170?

W standardzie 2170 nie ma wejścia USB, trzeba dokupić moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, maciekplacek napisał:

no to lipa 

Aktualnie na rynku wtórnym trafiaja sie raz na jakis czas 2170 w full wypasie w okolicach 8-9k. Uważam ze to smieszny pieniadz jak na to co oferuje ten wzmak. 

Warto śledzić hifisharka z nastawieniem na Danię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szczypior88 napisał:

Aktualnie na rynku wtórnym trafiaja sie raz na jakis czas 2170 w full wypasie w okolicach 8-9k. Uważam ze to smieszny pieniadz jak na to co oferuje ten wzmak. 

Warto śledzić hifisharka z nastawieniem na Danię ?

Jak znajdziesz daj znać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w sobotę maila do lyngdorfa z zapytaniem o wejście USB i nie liczyłem specjalnie na odpowiedź, bo lokalne ministerstwo nie było łaskawe na to pytanie odpowiedzieć (widocznie centrala ma inne standardy :)). A oto odpowiedź:

 

"Hi

the USB connection on the TDAI-2170 is already galvanically separated – and the signal is being re-clocked before being processed.

doing it twice does not bring anything positive to the signal path"

Bardzo dobre wieści, więc nie będę się bawił  iGalvanic-sem.  ... ale mam jeszcze wejście coaxialne z bluesound node 2i i tu mogę ewentualnie coś poprawić:) Gdzieś na forum natknąłem się na mod zasilania w tym streamerze, szczypior ty chyba masz albo miałęś? Czy warto?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mojave napisał:

Napisałem w sobotę maila do lyngdorfa z zapytaniem o wejście USB i nie liczyłem specjalnie na odpowiedź, bo lokalne ministerstwo nie było łaskawe na to pytanie odpowiedzieć (widocznie centrala ma inne standardy :)). A oto odpowiedź:

 

"Hi

the USB connection on the TDAI-2170 is already galvanically separated – and the signal is being re-clocked before being processed.

doing it twice does not bring anything positive to the signal path"

Bardzo dobre wieści, więc nie będę się bawił  iGalvanic-sem.  ... ale mam jeszcze wejście coaxialne z bluesound node 2i i tu mogę ewentualnie coś poprawić:) Gdzieś na forum natknąłem się na mod zasilania w tym streamerze, szczypior ty chyba masz albo miałęś? Czy warto?

Pozdrawiam

Jeśli chodzi o zasilanie do Node 2i to musisz się kontaktować z użytkownikiem k4mil3k.

Tylko że po coax masz max 192/24 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, szczypior88 napisał:

Jesli chodzi o kontakt z klientem to Panowie w Skive są mega uczynni, skuteczni i szybcy w udzielaniu odpowiedzi. 

Z tego co się zdążyłem dowiedzieć, w skive uważają ze najlepsze pod audio jest wejscie AES. Czyli nie ma co się sugerować rozdzielczością plikow tak do konca. Ja tez wole zwykle pliki niz mqa ktore dla mnie sa wyprane do granic z emocji i barw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, szczypior88 said:

Z tego co się zdążyłem dowiedzieć, w skive uważają ze najlepsze pod audio jest wejscie AES. Czyli nie ma co się sugerować rozdzielczością plikow tak do konca. Ja tez wole zwykle pliki niz mqa ktore dla mnie sa wyprane do granic z emocji i barw

Jak w przypadku 3400 wygląda wejście sieciowe? Czy przyjmuje pliki o takich samych parametrach jak USB? Podejrzewam, że brzmi jak bardzo dobry streamer. Jak wypada w bezpośredniej konfrontacji z pozostałymi wejściami cyfrowymi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja streamowalem przez Bubble Upnp. Tidal Hifi itd. W porownaniu do maliny którą aktualnie mam to streamer wbudowany u mnie gra slabiej tzn. mniej mi sie podoba. 

Malina ma wiecej barwy, powoetrza i jest bardziej gladko. Spoti nie sprawdzałem. Radia słucham z Lyngdorfa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, szczypior88 said:

Ja streamowalem przez Bubble Upnp. Tidal Hifi itd. W porownaniu do maliny którą aktualnie mam to streamer wbudowany u mnie gra slabiej tzn. mniej mi sie podoba. 

Malina ma wiecej barwy, powoetrza i jest bardziej gladko. Spoti nie sprawdzałem. Radia słucham z Lyngdorfa. 

Też myślałem wcześniej o malinie, ale jak poczytałem trochę forum maliny to tam ciągłe dylematy i problemy. Dlatego wybrałem Bluesounda, który ma świetną aplikację i jest stabilny. Niedawno dokupiłem jeszcze mały głośnik Bluesound do kuchni i to wszystko obsługuje jedna aplikacja, a ponadto rodzina daje radę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, mojave napisał:

Też myślałem wcześniej o malinie, ale jak poczytałem trochę forum maliny to tam ciągłe dylematy i problemy. Dlatego wybrałem Bluesounda, który ma świetną aplikację i jest stabilny. Niedawno dokupiłem jeszcze mały głośnik Bluesound do kuchni i to wszystko obsługuje jedna aplikacja, a ponadto rodzina daje radę ?

Ja długo sie bronilem przed malina jako "druciarstwo". BS node 2i miałem przez 2 miesiace u siebie i malina go mocno pobiła brzmieniowo i dlatego ją zostawiłem. 

Pomoc kolezanki na forum PC i malinka smiga juz pol roku u mnie bez problemów. Caly czas sobie cos tam usprawniam, polepszam i ciągle progress. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mojave napisał:

Jak w przypadku 3400 wygląda wejście sieciowe? Czy przyjmuje pliki o takich samych parametrach jak USB? Podejrzewam, że brzmi jak bardzo dobry streamer. Jak wypada w bezpośredniej konfrontacji z pozostałymi wejściami cyfrowymi? 

ja miałem u siebie odpalonego Roon-a i tam po sieci masz max 192/24 a więc wejście USB może więcej, dużo więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, szczypior88 said:

Ja długo sie bronilem przed malina jako "druciarstwo". BS node 2i miałem przez 2 miesiace u siebie i malina go mocno pobiła brzmieniowo i dlatego ją zostawiłem. 

Pomoc kolezanki na forum PC i malinka smiga juz pol roku u mnie bez problemów. Caly czas sobie cos tam usprawniam, polepszam i ciągle progress. 

Bluesounda rozumiem, że podpinałeś po coaxialu? Bo malina to  usb.

W moim systemie to muzyka z Roona (dysk z plikami + Tidal ) przez USB lub przez Bluesounda po coaxialu, oraz po USB z JRivera (tam pliki są w konkretnych "szufladkach", co jest jakoś bardziej do ogarnięcia niż logika Roona). Czy na malinie da się korzystać z któregoś z tych programów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.06.2020 o 07:24, szczypior88 napisał:

Ja tez wole zwykle pliki niz mqa

MQA to nie jest rewelacja, a pliki MQA lub CD MQA bez sprzętowego dekodera mają parametry techniczne gorsze niż zwykłe 16/44.1. Czasami może i brzmią lepiej, ale to wynika głównie z dobrego miksu/masteringu, który zwykle ma miejsce w przypadku takich wydań. 

Podobnie jak płyty XRCD, K2HD itp. To nie nośnik stanowi główną różnicę, ale bardzo staranny proces produkcji.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, barmanekm napisał:

MQA to nie jest rewelacja, a pliki MQA lub CD MQA bez sprzętowego dekodera mają parametry techniczne gorsze niż zwykłe 16/44.1. Czasami może i brzmią lepiej, ale to wynika głównie z dobrego miksu/masteringu, który zwykle ma miejsce w przypadku takich wydań. 

Podobnie jak płyty XRCD, K2HD itp. To nie nośnik stanowi główną różnicę, ale bardzo staranny proces produkcji.

O to to to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, szczypior88 said:

Koledzy a tak zupełnie z innej beczki. 

Macie jakieś doświadczenia z systemami 2+1/2 Lyngdorfa? Trochę ich elektroniki przerzuciłem, ale nigdy nie miałem u siebie zestawu od Pana Petera. Słuchał ktoś w takich typowo domowych warunkach? Jak wrazenia? 

A co to jest Lyngdorf 2+1/2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 hours ago, szczypior88 said:

Koledzy a tak zupełnie z innej beczki. 

Macie jakieś doświadczenia z systemami 2+1/2 Lyngdorfa? Trochę ich elektroniki przerzuciłem, ale nigdy nie miałem u siebie zestawu od Pana Petera. Słuchał ktoś w takich typowo domowych warunkach? Jak wrazenia? 

Ja, gdy zakupiłem Lyngdorfa chciałem w pełni wykorzystać jego możliwości i testowałem kilka suboow w tym Lyndorfa BW-2. Brzmieniowo nie było źle, ale konstrukcyjnie przegrał, ponieważ przy głośnym graniu (ale nie przesadnym) płytka z tyłu ze wzmacniaczem wpadała w wibracje, które były słyszalne. Idea dopełnienia brzmienia subwooferem jest genialna więc mam teraz 2 suby ?  Przy ustawianiu kolumn stosuję się do wskazówek i ustawiam je jak najbliżej ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, mojave napisał:

Ja, gdy zakupiłem Lyngdorfa chciałem w pełni wykorzystać jego możliwości i testowałem kilka suboow w tym Lyndorfa BW-2. Brzmieniowo nie było źle, ale konstrukcyjnie przegrał, ponieważ przy głośnym graniu (ale nie przesadnym) płytka z tyłu ze wzmacniaczem wpadała w wibracje, które były słyszalne. Idea dopełnienia brzmienia subwooferem jest genialna więc mam teraz 2 suby ?  Przy ustawianiu kolumn stosuję się do wskazówek i ustawiam je jak najbliżej ściany.

Dzieki za odpowiedź. Ja wlasnie myślałem nad zestawem mh3+bw3 do siebie w konfiguracji 2+2. Mam mały salonik 16m2 i stąd też taki pomysł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, mojave napisał:

Ja, gdy zakupiłem Lyngdorfa chciałem w pełni wykorzystać jego możliwości i testowałem kilka suboow w tym Lyndorfa BW-2. Brzmieniowo nie było źle, ale konstrukcyjnie przegrał, ponieważ przy głośnym graniu (ale nie przesadnym) płytka z tyłu ze wzmacniaczem wpadała w wibracje, które były słyszalne. Idea dopełnienia brzmienia subwooferem jest genialna więc mam teraz 2 suby ?  Przy ustawianiu kolumn stosuję się do wskazówek i ustawiam je jak najbliżej ściany.

Sprawdza się postawienie innych niż Lyngdorfa głośników max przy ścianie? Myślałem że to dotyczy tylko ich konstrukcji. 

Jakiej firmy masz te suby?

3 minuty temu, szczypior88 napisał:

Dzieki za odpowiedź. Ja wlasnie myślałem nad zestawem mh3+bw3 do siebie w konfiguracji 2+2. Mam mały salonik 16m2 i stąd też taki pomysł 

Może by stykło FR-1x 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, maciekplacek napisał:

Sprawdza się postawienie innych niż Lyngdorfa głośników max przy ścianie? Myślałem że to dotyczy tylko ich konstrukcji. 

Jakiej firmy masz te suby?

Może by stykło FR-1x 2?

Nieeee... 

Wolę mieć subek. 

Ja osobiście sprawdzałem posadowienie moich kolumn bezpośrednio przy ścianie i nie uważam by grało to lepiej w moim przypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.