Skocz do zawartości
IGNORED

nie kumam ! (akustyka)


mihau

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czubsi

(Konto usunięte)

Tak sobie czytam i głowa mnie rozbolała ... Mihau - słowa uznania za wątek - w pełni słuszne Twe uwagi są. Nie trzeba tu rzekomej wiedzy "audiofeli z górnej półki" by docenić czytelność sceny jaką daje przygotowane (bez pogłosu) pomieszczenie. Jeśli co poniektórych rajcuje sprzęt z wyżyn i na tym ich dążenie (oparte o płyty testowe) do przyjemności obcowania z muzyką się kończy to ich wola jest ... Ja jestem z tych pozostałych co to przy użyciu tych samych mebli, tego samego pomieszczenia i sprzętu i (co najważniejsze !) tej samej żony po przestawieniu wszystkiego inaczej z dźwięku bez pogłosu dostałem dxwięk z pogłosem. Nie trzeba sprzętu żeby samemu się przekonać, że

po wejściu do pokoju w którym się słyszy pogłos własnego głosu o słuchaniu muzyki z uporzadkowaną subtelną i czystą sceną można po prostu zapomnieć. I nie zmienia tu nic fakt że ten niepożądany efekt odbywać się będzie z lepszą barwą (Krell Meridian i takie tam inne ...) czy gorszą (czyli wszystko pozostałe). Potwierdza się znów prosta zasada, że my - Polacy postawieni wobec jakiegokolwiek tematu zawsze zacynamy od sporów (to waka nasza narodowa przyprawa do rozmowy) To stanowi o naszej "wielkości" i wiarygodności ... Pozdrawiam kolegów, którzy po prostu chcieli omówić nurtujący problem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mihau, jak na razie bijesz w tym wątku pianę przytaczając jakieś statystyki i nabijając się z... ludzi którzy kupili sobie lspze kable? czy stoliki? A co Ty wniosłeś do dyskusji o akustyce? Bo taki Micke13 to przynajmniej napisał co robi, opisał wrażenia i wiem, że bawi się z cierpliwościa aptekarza akustyką u siebie. Pustymi frazesami i nawoływaniem do wypełniania treścią tejże chyba nie zpewnisz a potencjalny czytelnik będzie musiał przedrzeć się przezs stos niewiele wnoszącego marudzenia. Pożytek taki sam jak w wątkach o wyższości kabla sieciowego ekranowanego lub skręconego.

Więc powiedz mihau jaka treścią merytoryczną Ty wypełniłeś to forum. I umówmy się, odkrycie, że wiekszość wątków to bzdety o kablach i swary to żadna nowość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bemol, 16 Kwi 2008, 11:26

 

>Mam podobny dylemat.Zastanawiam się nad podklejeniem gąbką 2cm obrazów olejnych malowanych na

>płótnie.Czy taki zabieg może polepszyć akustykę?

 

Odpowiedź brzmi: i tak i nie ;-)

 

Każdy materiał rozpraszający/pochłaniający będzie redukował pogłos od ściany. Jednak gąbka akustyczna przykryta materiałem ma już inne właściwości akustyczne... tym bardziej, że płótno pokryte farbą olejną pochłaniać będzie mniej dzwięków. Można więc powiedzieć, że lepszy taki obraz niż gołą ściana, ale nie jest to rozwiązanie idealne i dające kontrolę nad kształtowaniem akustyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ciekawa opcja (niezbyt tania niestety), nad którą się sam zastanawiam - Ecophone Wall Panel. Płyty akustyczne, montowane na ścianie w profilach aluminiowych. Wrzucam fotki ze strony producenta. Wybrał akurat niezbyt szczęśliwe przykłady - obrzydliwy kolor materiału kryjącego, ale można wybrać inne. Ponad to kształt 'obrazu' można zmienić na jakieś formy niesymetryczne - dostałem od dystrybutora w polsce katalog i tam wygląda to o niebo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-10771-100005000 1208341687_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78

 

1) Gdzie sie nabijam ? Głownie zadaje pytania...

2) Napisałem co mnie interesuje, co zrobiłem ja, jakie to dalo efekty, co zamierzam dalej robić i czego nie wiem.

3) Gdybym sie na tym znał to pewnie bym napisał w szczegółach. A ze sie nie znam to tylko sie z zymam ze na forum audiofilskim jest tak malo o dzwieku.

4) tak sie sklada ze "NIE" slychać znacznei glosniej niż "TAK". Póki co jest pare osob ktorym watek sie spodobał i coś tutaj wnoszą. Wiec mysle ze oni też beda wdzieczni za nie przeszkadzanie w rodzeniu sie konkstruktywnej rozmowy.

 

BTW:

Jezeli ktos ma problem z wyborem aparatu, monitora LCD do fotografii (byle nie pytal ktory kabel DVI jest lepszy bo zabije go smiechem i udowodnie ze spektrofotometrem reku ze nie maja znaczenia), drukarki, papieru, tuszu - chetnie pomoge. Ale nie na tym forum. Na tym to ja licze na to ze sie czegos dowiem.

 

Tutaj to ja tylko otworzylem dyskusje, troche prowokacyjnie, ale z pozytywnymi juz skutkami. Nikogo nie nawracam, nikogo nie krytykuje, a nabijam sie prywatnym gronie a nie na forum. Nie wyzywam tez glupków, nie sugeruje niskiego poziomu umyslowego wspolforumowiczów.

 

mihau

PS: a Ty co wniosleś konstruktywnego w swoich kilku postach w tym watku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bemol - tak, pomoze, ale bardziej gdy wisza jak pisze józef. I sporo tez zalezy od gabki. Ja bym dal welne mineralną (wlasicie to nawet tak zrobilem).

 

jerzur54 - płótno do wydruków atramentowych firmy Innova, ale z prototypowej wersji, bez podkładu, po wydruku potraktowane taka specjalną rolka z iglami (orginalnie sluzy do masazu ;) Muslin lub surowe konopne płótno jest lepsze ale nie umiem na nim drukować.

 

ganzz gut - masz racje. ja pamietajac o tym robiac moje ustroje zdecydowalem sie na 3 ustroje 45x45x8cm + dystans, a nie jeden 45x130cm wlasnie zakladajace ze czesc sie odbija i dzieki temu udbija sie czesciowo rozpraszajac (po rozne powierzchnie). Wiadomo ze to dosc prymitywne ale mozna eksperymentować.

 

porlick - siatka ? Pewnie tak. wielki formaty sie na tym robi i jest to dość przewiewne, ale to jakies sztuczne coś i nie wiem jak zadziała. Trudno powiedzieć, trza kombinować.

 

Ja bede robił w weekend kolejny składający sie z ultra prostych elementów -> 2 listewki 10mm x 20mm x 800mm przekrecone do sciany rownolegle w odległości 1 metra a pomiedzy nimi wygiety plat sklejki 4mm o wymiarach 800mm x 1200 lub 1400 lub 1600mm. Potem jeszcze bede kombinowal z wypełeniem przestrzeni pomiedzy sklejką a scianą różnycmi materiałami.

 

Wyglada fajnie (na suficie szczegolnie), da sie malowac na rozne kolory, zona zaakceptowała projekt.

Jak zadziała ?

Bajdziej deflector niż dyfuzor. Rozbija rownoleglosć scian. Do tego w zalezności od wygjecia i wypelnienia powinien tlumić rozne zakresy czestotliowści wiec mozna eksperymentować.

 

Jak zrobie - wysle zdjecia.

 

mihau

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywisic emozna tez experymentowac z gruboscia sklejki, zastosowaniem akrylu zamiast sklejki i poswietleniem, oraz wielkoscia calego "ustroju".

 

Pomysl wyszperany w necie.

 

mihau

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz robił coś takiego?:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>michau.

Obrazy wiszą w miejscu pierwszego odbicia,a gąbkę kupię na allegro,podobno ma właściwości tłumiące.

Tak jak już pisali koledzy powyżej ciężko jest adaptować akustycznie pokój,który służy nie tylko do słuchania muzyki,bez oszpecenia go.Na drugą ścianę boczną i ścianę za miejscem odsłuchu powieszę półki z książkami,będzie inaczej i pewnie lepiej.Założeniem tego wątku zainspirowałeś mnie do prób. :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy marudzą że to salon, że żona itd, ale

jest sposób aby pogodzić wygląd z właściwościami wygłuszającymi i żadna (!!!) żona się temu nie będzie sprzeciwiać, ponieważ można zastosować pochłaniacze dźwięku całkowicie nie widoczne, mimo że można nimi wytłumić wszystkie ściany i sufit.

W linku poniżej jest naprawdę duży asortyment różnego typu pochłaniaczy dźwięku o różnych włąściwościach tłumiących.

Oświadczam odrazu, że nie mam nic z tą firmą wspólnego (żeby nie zostać posądzonym o reklamę), po prostu kiedyś sam szukałem jakiś metod wygłuszenia mojego pokoju, ale takich żeby żona nie marudziła i znalazłem te ustrojstwa.

Może się ten link komuś przyda.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ganz gut - tak, mniej wiecej cos takiej tylko znajac zycie mi wyjdzi brzydsze ;-))) Choc kto wie ;)

 

abuqu1

hmm mam wraznie ze troche mylone sa pojecia...

 

wiele z materialow czy rozwiazan ktore sa na rynku pod ogolnym haslem "akustyka" to po prostu materialy do IZOLACJI akustycznej. Czyli do tego zeby sasiad nie slyszal , albo slyszal mniej.

 

A nam chodzi o tym zebysmy to my slyszeli lepiej ;)

 

Masz racje co do wytlumiania/pochlaniania dzwieku - dla srednich i wysokich da sie do zrobic w miare "na plasko" i zakamuflowac.

Bas - tu gozej, ale tak jak pisalem - w nowym pokoju ktory planyje zabutuje rogi pulapkami basowymi (studyjnymi) i zakamufluje polkami na ksiazki. Byc moze jak mi odbije to wykorzystam to tez do budowy glosnikow superbasowych o wspolpracy z jakas odgroda.

 

z rozpraszaniem juz trudniej - bo po prostu to nie moze byc plaskie z definicji ;)

 

m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abuq1

ten caly semptap ot tak powieszony scianie ma dosc bezsensowna charakterystyke tlumienia. to naprawde nie do tego... szczerze odradzam. chyba ze na sufit jak masz podloge bez dywanu ... tak sie wydaje

 

mihau

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka spraw nie zostało poruszonych w temacie.

W miarę dobra akustyka może być także wynikiem pewnego rodzaju przypadku. Ma to miejsce gdy mówimy o tak zwanych "zagraconych pokojach".

Tyle, że obecny styl urządzania mieszkań, a przede wszystkim salonów nastawiony jest na minimalizm. Raczej nie wiele osób ma ochotę wstawiać sobie jakiś wielki regał z podobnie wielką i nieciekawą estetycznie szafą.

Dlatego też królują puste ściany, które nadają pomieszczeniu fatalne właściwości akustyczne.

Można pogodzić przyjemne z pożytecznym i tworzyć, bądź bezpośrednio kupować ustroje, które wyglądają dobrze. Nie są szkaradą, tylko ozdobą na ścianie.

Chociaż ja na początek zachęcam do prób nawet z jakimiś "wstrętnymi" ustrojami akustycznymi. Typu koc, dywan, gobelin itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można pogodzić przyjemne z pożytecznym i tworzyć, bądź bezpośrednio kupować ustroje, które wyglądają > dobrze. Nie są szkaradą, tylko ozdobą na ścianie.

 

Czy mógłbyś sprecyzować (link,jpg) co miałeś na myśli? Mam taki minimalistycznie urządzony pokój (13,75m2 więc nawet zagracić go nie mam jak) z potwornym pogłosem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze propo ustroi. Fajne są mebelki w kształcie trójkąta, można je bardzo estetycznie w stawić w rogi pomieszczenia, ja mam np, takie biurko komputerowe, ale robiłem je sam.

 

Warto wspomnieć o samych kształtach pokoju. Jeśli mamy regularny kwadrat to chyba najlepiej będzie tak zagospodarować pomieszczenie, by można było ustawić kolumny po przekątnej, diagonalnie. Fajne są wszelakie pokoje o nie prostopadłych lecz skośnych ścianach, np w domkach jednorodzinnych (ja tak mam, szkoda że pokój za mały). Takie nierównoległe ściany bardzo pomagają w walce z falami stojącymi. Ja mam u siebie skos nad kolumnami, jeden kumpel się śmieje że to efekt muszli koncertowej (klozetowej ;P).

Jeśli ktoś poważnie podchodziłby to tych spraw, to np może sobie zrobić tzw drugi, wiszący sufit, lekko opadający w jedną ze stron.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2_D, 18 Kwi 2008, 01:59

 

To co może służyć jako dobry rozpraszacz dźwięku:

- półki drewniane w kształcie kratownicy (w nich płyty, książki),

- półki, wnęki, załamania wykonane z płyt gipsowo-kartonowych,

- płaskorzeźby,

 

Jako pochłaniacze dźwięku sprawdzą się:

- grube dywany ścienne,

- ustroje, jakie zaprezentował mihau czyli ramka, na niej materiał, a wewnątrz wypełnienie,

- grube zasłony,

- bardzo ciekawy ustrój będący połaczeniem pomysłu o płytach gipsowo-kart. z pomysłem o ramkach z wypełnieniem. Już mówię o co mi chodzi.

 

Moża zrobić efektowny element dekoracyjny pomieszczenia, będący jednocześnie ustrojem akustycznym. Kiedyś wpadł mi do głowy taki pomysł. Mianowicie. Na ścianę o wymiarach powiedzmy 4 x 2,5m montujemy płytę 3 x 1,5m. Płytę instalujemy tak, by była odsunięta od ściany na około 10cm. Potem dajemy na to materiał tłumiący dźwięk (pianka, gąbka, wełna). Całość pokrywamy gładką i estetyczną tkaniną, która komponuje się do kolorem ścian (tu żona doradzi, co wybrać :) )

Za takim "wynalazkiem" możemy umieścić jakieś źródło światła. Np. świetlówkę dającą ciekawy, delikatny kolor na ścianach.

 

Taki ustrój byłby dobry na ścianę za kolumnami bądź na ścianę odsłuchową. Widziałem takie "odsunięte ściany" w jakimś katalogu dekoracji wnętrz. Myślę, że skuteczość takiego ustroju nie będzie się ograniczała tylko do średnicy i wysokich, ale również będzie on wpływał na poprawę basu.

 

Czekam na słowa krytyki odnośnie tego projektu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->jozefkania

A mógłbyś podpowiedzieć w jaki sposób przymocować Twój ustrój na ścianę, tak żeby był odsunięty jak to opisałeś ? Z chęcią bym spróbował, tylko że mam kasetony styropianowe i boję się żeby ich nie zniszczyć.

 

Ja właśnie chciałem poeksperymentować teraz z jakimiś pułapkami basowymi. Macie może jakieś pomysły w tej materii ? Coś taniego i nieskomplikowanego, likwidującego wzbudzanie się basowego dudnienia w szerokim spektrum, lub ewentualnie takie które da się dostroić w miarę swobodnie do określonych częstotliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micke 13, 19 Kwi 2008, 01:23

 

Żeby to miało ręce i nogi to trzeba zrobić ramę z kątowników albo szkielet z belek drewnianych. Taką konstrukcję mocujemy, na ścianie. Dopiero mając solidne oparcie przykręcamy do tego płytę.

 

Tak się zastanawiam czy płyta gipsowo-kartonowa to dobry materiał ?

Może lepiej byłoby użyć płaty sklejki ?

 

A tak w ogóle to byłoby jeszcze lepiej gdyby taka płyta posiadała otwory. Ale nie wiem czy tak łatwo będzie dostać taki materiał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić otwory można samemu, np nawiercić małym wiertłem. Ja kombinowałem z tą płytą, żeby była odsunięta od ściany ale tylko w czterech punktach, na rogach. Wtedy pomiędzy ścianą a płytą zostałaby wolna przestrzeń. Ale szczerze powiedziawszy nie wiem jakie to by dało efekty w porównaniu do całkowicie zamkniętego rozwiązania.

Za to takie ściany dźwiękochłonne, właśnie z drobnymi dziurkami to ja widziałem w filharmonii, tak więc z pewnością to skuteczne rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa rezonator Helmholtza. Ścianka z otworami powinna być odsunięta od ściany lub sufitu o 30-40 cm i pokryta kilkucentymetrową warstwą wełny mineralnej - wtedy charakterystyka tłumienia jest płaska w szerokim paśmie. To raczej nie podziała na bas poniżej 100 Hz.

 

Przykłady wzorów perforacji i uzyskiwanych charakterystyk tłumienia:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

No i link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, niestety pokoje tak przystrojone trochę wyglądają jak nory szajbusów ;)

Mi bardzo podoba się projekt mihau-a i zamierzam coś podobnego skonstruować.

Jaki najlepszy będzie materiał do tego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę chyba przesadziłeś - weź pod uwagę, że często są to zdjęcia z budowy, a dodatkowo często są to ministudia. Ja znalazłem tam ciekawe pomysły na rogi pomieszczenia, nawet kobieta wyraża aprobatę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zainteresować się czymś takim:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na ścianę można przykleić bądź powiesić 2,3 arkusze wełny mineralnej, twardej(do ociepleń budynków)

i następnie pokryć je płynną tapetą. Będę to robił u siebie, a na razie pokryłem takim tynkiem bawełnianym, ścianę za kolumnami.Wygłusza, pochłania ,izoluje termicznie i akustycznie, a do tego nie źle wygląda. Więcej fotek w wątku "Wasze ustroje"

post-7222-100002517 1211620579_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Witam,

Podłącze się do wątku. Mój pokój wygląda tak. Z racji gratów nie mogę ustawić kolumn na węższej ścianie. Proszę o radę, o inny rzut oka na to i co tu można poprawić, zmienić. Pokój ma wymiary ~5.4x4.3m, kolumny stoją ~2m od siebie, 0.4m od ściany, do słuchacza jest ~3m. Planuje jakieś obrazki na ścianie naprzeciw kolumn, ale co za nimi, żeby ładne było i miało wysoki WAF :)

Dzięki za wszelkie uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mihau,

 

Nie dałem rady przeczytać całego wątku - dotarłem gdzieś do połowy. Jestem z Tobą całym sercem, nawiasem mówiąc świetne foty - gratulacje! Chciałbym się mylić, ale obawiam się że marketing zrobił ludziom już tak wiele wody z mózgu, że ciężko będzie o rzeczową dyskusję z niektórymi fanami drogich kabli. Niemniej może takie wątki będą powoli podnosić odsetek samodzielnie myślących, czego sobie i Wam życzę :)

 

Warto przy tej okazji krzewić wiedzę o mechaniźmie naszych kochanych zmysłów, które są nadspodziewanie połączone. Zakładam, że wielu Kablofilów nie zdaje sobie po prostu sprawy jaki wpływ ma nasz wzrok na słuch i smak. Że nawet smak potrawy zależy od jej koloru. Tak samo wygląd sprzętu na wpływ na jego "brzmienie" w naszym umyśle.

 

Miłego wieczoru!

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.