Skocz do zawartości
IGNORED

Lampizacja odtwarzacza


stachu7012
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>Można też spróbować obciążyć dobrym dławikiem anodowym (tego rozwiązania nie próbowałem ..)

 

Mam kilka dławików, ale niewiem jak się ich podbiera. Może masz jakąś lekturkę na ten temat?

 

 

> Zauważyłem również że zmiany jakie wykonujemy w układzie powinny być odsłuchiwane ok tygodnia dwóch, nie zawsze to co na pierwszy rzut ucha wydaje się rewolucja na + po jakimś zasie zaczynają męczyć i odwrotnie..

 

Tu masz całkowitą racje.

 

Następną sporą pułapką jest wzmocnienie sygnału jakie dają stopnie lampowe, jest ono sporo większe od standardowego i często głośniejsze granie odbieramy jako zmianę na + jakości dźwięku co nie zawsze jest prawdą.

Też wiem, daje tam drabinkę 100 -150kom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował może kto tego układu dla obciążenia prądowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

 

potrzebuje Waszej pomocy w lampizacji mojego DACa na AD1853. Jest to jeden z topowych DACow Analoga posiadajacy wyjscie pradowe ROZNICOWE (R+,R-,L+,L-).Obecnie korzystalem ze stopnia wyjsciowego na WO zaczerpnietego z datasheeta przetrornika - uzylem OPA627BP na I/V oraz AD797 na filtr - schemat ponizej.

W ostatnich dniach dokonalem lampizacji DACa wywalajac caly ten stopien na WO zastepujac go SRPP korzystajac tylko z jednego wyjscia pradowego najpierw na ECC82 potem na ECC85 bo takie mialem pod reka. Docelowo chce zrobic go na 6N2P tak jak proponowal Lukasz Fikus.

Moje pytania sa takie:

- czy jest sens( czy bedzie jakas korzysc) i jak tego dokonac aby w stopniu lampowym uzyc OBU wyjsc roznicowych R+/- L+/-?

- jakia rezystancja powinien byc obciazony ten DAC - w nocie katlogowej pisze ze wyjscie jest na moziomie 3mA p-p (nie wiem czy z jakims offsetem czy nie)

- czy w lampizacji uzywacie jakiejkolwiek filtracji dolnoprzepustowej w celu eliminacji wysokich czestotliwosci? nota katalogowa AD1895 twierdzi ze do 350kHz tlumienie wprowadzane przez wfiltr cyfrowy jest rzedu -120dB ale co jest wyzej?

 

Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-10849-100005850 1241606806_thumb.jpg

post-10849-100005851 1241606806_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Docelowo chce zrobic go na 6N2P tak jak proponowal Lukasz Fikus.

A czemu na takim śmieciu?

 

> czy jest sens( czy bedzie jakas korzysc) i jak tego dokonac aby w stopniu lampowym uzyc OBU wyjsc roznicowych R+/- L+/-?

Sensem jest do kilkudziesięciu dodatkowych dB dynamiki, "powstających" w wyniku kasowania błędów pokonwersyjnych i szumu cyfrowego, właśnie drogą desymetryzacji. Właśnie PO TO wynaleziono wyjścia symetryczne. Szarlatani twierdzą, że można olać wyjście symetryczne, bo przecież na połówce też gra... Co za bezsens. A jak dokonać? Jak zwykle, wzmacniacz różnicowy. Dwie triody i źródło prądowe.

 

>- czy w lampizacji uzywacie jakiejkolwiek filtracji dolnoprzepustowej w celu eliminacji wysokich czestotliwosci? nota katalogowa AD1895 twierdzi ze do 350kHz tlumienie wprowadzane przez wfiltr cyfrowy jest rzedu -120dB ale co jest wyzej?

A co za różnica, co jest wyżej? To ponad 4 oktawy powyżej zakresu słyszenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhf_pm, dzieki za odpowiedz,

 

>A czemu na takim śmieciu?

Dlatego ze nie mam zadnego doswiadczenia z lampami i nie mam na tyle czasu zeby testowac tysiace konfiguracji. Drzwi zostaly juz wywazone - opieram sie na opinii Lukasza Fikusa ktory ma pewne doswiadczenie w tej materii.

Z jego tutoriala: "For Current output DACs Iout – I also recommend the ECC81, E81CC, ECC801S, 6SN7GT, but mostly – 6H2P (6N2P)"

Druga kwestia to wzpolczynnik wzmocnienia 100 ktory wydaje sie byc wlasciwym do mojego DACa (AD1853) ktory to ma amplitude pradu wyjsciowego na poziomie 3mA p-p wiec z niewielkim obciazeniem ktore jest w stanie napedzic nie daje zbyt duzego poziomy napiecia wyjsc. Obecnie uzywana ECC82 w ukladzie SRPP daje bardzo niski poziom wyjsciowy.

Jesli sam masz jakies pozytywne doswiadczenia z innymi lampami - jestem ciekaw Twoich doswiadczen i chetnie bym je poznal.

 

>Sensem jest do kilkudziesięciu dodatkowych dB dynamiki, "powstających" w wyniku kasowania błędów

>pokonwersyjnych i szumu cyfrowego, właśnie drogą desymetryzacji. Właśnie PO TO wynaleziono wyjścia

>symetryczne. Szarlatani twierdzą, że można olać wyjście symetryczne, bo przecież na połówce też

>gra... Co za bezsens. A jak dokonać? Jak zwykle, wzmacniacz różnicowy. Dwie triody i źródło

>prądowe.

Wlasnie dlatego o to zapytalem ale nie wiem jak to wykorzystac. Czy moglbys dorzucic do tego komentarza jakis przykladowy schemat?

czy to bedzie cos podobnego jak tu?:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

>A co za różnica, co jest wyżej? To ponad 4 oktawy powyżej zakresu słyszenia.

Tak dla uszu to bez znaczenia bo i tak tweetery tego nie przeniosa ale 2 razy zdarzylo mi sie ze prawie wzmacniacz (Rotel 971) mi sie zagotowal - tak jakby sie cos wzbudzalo. Bycmoze to jest problem ze moj obecny stopien wyj. lampowy (ECC82 SRPP) mial na tyle male wzmocnienie ze musialem na wzmacniaczu ustawic glosnosc na godzine 1-2 zeby glosnosc pozwalala na noralny odsluch - bycmoze przy takim duzym wzmocnieniu juz na wejsciu (szybki WO) nastapilo jakies wzbudzenie i prawie nie ugotowalem go (to tylko moje teorie). Podobny problem nigdy nie wystapil z stopniem wyjsciowym na WO i filtracja ale fakt nigdy nie odkrecalem tak pokretla glosnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dla mnie 6N2P ma fatalne brzmienie, to potworny muł. Niektórzy widać tak lubią. Jeśli potrzebujesz duże wzmocnienie, to czemu nie dasz normalnej, porządnej ECC83/12AX7? Jest tego pełno.

2. Jesli potrzebujesz dużego wzmocnienia, szarpnij się na 6SL7 RCA Grey Glass i obciąż ją dławikiem - IMHO to cudowna kombinacja.

3. Co do moich pozytywnych doświadczeń, to 6SL7 z dławikiem daje wzmocnienie 76 razy (zasilanie 250V). 6N2P z rezystorem 220kOhm daje tyle samo (zasilanie 500V), ale dźwięk tej lampy jest dla mnie nieporównywalnie gorszy.

4. Schemat z linku ma ze wzmacniaczem różnicowym niewiele wspólnego. Podstawowym parametrem wzm. różnicowego jest CMRR - tłumienie sygnałów współbieżnych (czyli w tym przypadku właśnie kasowanie śmieci). CMRR układu z linku wynosi... 6,2dB. Układ z załącznika osiąga 45-50dB, przy dobrze sparowanych lampach. Kluczowe jest źródło prądowe w katodach. Op-ampy mają po 120dB.

5. Układ z załącznika rozwiązuje problem wysokich częstotliwości, kondy C10 i C11 to filtry na 50kHz.

6. Ten układzik jest dopasowany do napięciowych DACów Crystala, CS4390, 97 i 98 i ustawiony na 2V napięcia wyjściowego. Dla Ciebie będzie miał za małe wzmocnienie, ale poglądowo może Ci się przyda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za schemat,

 

z tego co widze to jest to stopien wyjsciowy dopasowany do DACow z wyjsciem zbalansowanym ale takze oferujacy wyjscie zbalansowane (XLR?). Jak dokonac desymetryzacji - moj wzmacniacz ma wejscie RCA...

 

Rozumiem ze w przypadku mojego DACa ktory ma wyjscia pradowe nalezy zewrzec kondensatory Cin+/- i rezystory wejsciowe (R50,R60) i pozostawic jedynie te obciazajace DACa (R5,R6)? to tez pytanie na jaka wartosc moge sobie pozwolic bo w datasheet pisze ze jest w stanie napedzac 1k ale czy to wartosc dajaca optymalne parametry soniczne?

 

Co do 6SL7 to na allegro widzialem rozne dostepne takze podawane jako zamienniki rosyjskie 6N9S w bardzo roznych cenach. oryginalne 4x 6sl7 JAN matched to koszt kilkaset zl - a tu w wzm roznicowym by wypadalo wlozyc wlasnie parowane lampy... Czy taki koszt bedzie uzasadniony w stosunku np do rozwiazania SRPP na rosyjskich odpowiednikach (6n9s)?

6SL7 RCA Grey Glass - co to konkretnie za lampy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhf_pm, 11 Maj 2009, 12:35

 

>1. Dla mnie 6N2P ma fatalne brzmienie, to potworny muł. Niektórzy widać tak lubią.

 

Łomatko. Czy to się w ogóle nadaje do komentowania?

 

>Jeśli

>potrzebujesz duże wzmocnienie, to czemu nie dasz normalnej, porządnej ECC83/12AX7? Jest tego pełno.

 

Ja np. stoję na stanowisku że 6N2P grają lepiej od bardzo wielu ECC83. A kosztują grosze.

 

>2. Jesli potrzebujesz dużego wzmocnienia, szarpnij się na 6SL7 RCA Grey Glass i obciąż ją dławikiem

>- IMHO to cudowna kombinacja.

>3. Co do moich pozytywnych doświadczeń, to 6SL7 z dławikiem daje wzmocnienie 76 razy (zasilanie

>250V). 6N2P z rezystorem 220kOhm daje tyle samo (zasilanie 500V), ale dźwięk tej lampy jest dla mnie

>nieporównywalnie gorszy.

 

Jak dla mnie 6SL7 grają okropnie. Bezbarwne suchotniki. Co prawda RCA grey nie testowałem, ale testowałem kilka różnych NOSów. Tanie to one nie są. Generalnie wolę 6N2P.

Co do zastosowania dławika, to polemizował nie będę. Dobre rozwiązanie, choć nie tanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekBoro, 11 Maj 2009, 14:42

 

>z tego co widze to jest to stopien wyjsciowy dopasowany do DACow z wyjsciem zbalansowanym ale takze

>oferujacy wyjscie zbalansowane (XLR?). Jak dokonac desymetryzacji - moj wzmacniacz ma wejscie

>RCA...

 

Tu masz schemat prostej desymetryzacji na lampie dla DACa napięciowego. W analogiczny sposób mozna się wpiąć w katodę układu SRPP. Proste i skuteczne, na podobnej zasadzie jest zbudowany stopień analogowy w cedeku Audio Aero Capitole:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do MarekBoro:

 

>z tego co widze to jest to stopien wyjsciowy dopasowany do DACow z wyjsciem zbalansowanym ale takze oferujacy wyjscie zbalansowane (XLR?). Jak dokonac desymetryzacji - moj wzmacniacz ma wejscie RCA...

Desymetryzacja zachodzi właśnie dzięki wzmacniaczowi różnicowemu. Z którego wyjścia byś nie pobrał sygnału - jest zdesymetryzowany, różni się tylko fazą absolutną.

 

> w przypadku mojego DACa nalezy zewrzec kondensatory Cin+/- i rezystory wejsciowe (R50,R60) i pozostawic te obciazajace DACa (R5,R6)?

Tak, ale to nie wystarczy, jak pisałem wcześniej - ten układ będzie miał na Twoje potrzeby za małe wzmocnienie, trzeba też uwględnić offset DC, jeśli jest.

 

> na jaka wartosc moge sobie pozwolic bo w datasheet pisze ze jest w stanie napedzac 1k

Nie mam pojęcia, bo nie znam Twojego chipa. Odezwij się na PW, podaj co to, to zrobię dla Ciebie symulację układu.

 

> Co do 6SL7 to widzialem rozne takze podawane jako zamienniki rosyjskie 6N9S. oryginalne 4x 6sl7 JAN matched to koszt kilkaset zl - a tu w wzm roznicowym by wypadalo wlozyc wlasnie parowane lampy...

Nie mówiłem, że to rozwiązanie jest tanie, tylko że dobre. Lampy o bardzo dokładnie dobranych połówkach OBOWIĄZKOWE.

 

> Czy taki koszt bedzie uzasadniony w stosunku np do rozwiazania SRPP na rosyjskich odpowiednikach?

IMHO 6N9S mają się nijak do 6SL7 RCA GG, ale nie potrafię rozpatrzeć tego w kategorii jakość/cena. Te lampy są na to za drogie. Dla McGyvera każda lampa droższa od 10 zeta jest nieuzasadniona, a dobrze grają chińskie lampiaki. Pwit1 z kolei wywalił tysiące na trafa Tribute'a i miedziane GM70, każdy miśli inaczej.

 

>6SL7 RCA Grey Glass - co to konkretnie za lampy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jak dla mnie 6SL7 grają okropnie. Bezbarwne suchotniki. Co prawda RCA grey nie testowałem, ale testowałem kilka różnych NOSów.

Łomatko, a czy to się wogóle nadaje do komentowania? Powstrzymaj się może od takich stwierdzeń, co? Jednemu się podoba matka, a drugiemu córka, pytał o MOJE zdanie, więc je przedstawiłem. A jak nie znasz szaraków, to ne wiesz, co potrafi 6SL7.

 

>Ja np. stoję na stanowisku że 6N2P grają lepiej od bardzo wielu ECC83. A kosztują grosze.

A ja np. nie. I co, teraz stwierdzisz "moja racja jest najmojsza".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhf_pm, 11 Maj 2009, 15:20

 

>(...) Dla McGyvera każda lampa droższa od 10 zeta jest nieuzasadniona, a

>dobrze grają chińskie lampiaki.

 

Nie konfabuluj. Gdzie niby zamieściłem stwierdzenie że "każda lampa droższa od 10 zeta jest nieuzasadniona", hę? Widzę tu natomiast coś odwtotnego. Otóż dla hhf_pm wyznacznikiem jakości jest cena (kosztowne NOSy) i marka (że lampowiec chiński, to już nie ma prawa grać).

 

Marekboro, skoro już masz te 6N2P, to zbuduj układ na nich, poeksperymentuj z różnymi aplikacjami, i słuchaj jak gra. Nie zwracaj uwagi na pierdzielenie że warto używać tylko drogich NOSów itp. 6N2P jakie by nie były, to do nauki (a to właśnie robisz) są świetne. Na razie posprawdzaj różne konfiguracje, a na NOSy też przyjdzie czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nie konfabuluj. Gdzie niby zamieściłem stwierdzenie że "każda lampa droższa od 10 zeta jest nieuzasadniona", hę? Widzę tu natomiast coś odwtotnego. Otóż dla hhf_pm wyznacznikiem jakości jest cena (kosztowne NOSy) i marka (że lampowiec chiński, to już nie ma prawa grać).

 

Nie konfabuluję. Jesteś znanym orędownikiem 6N2P, 6N6P i tego typu "wynalazków". Widziałem parę Twoich dzieł i wiem, co wkładasz do środka, wię nie musisz umieszczać takiego "swierdzenia", żeby było to jasne.

Dla mnie wyznacznikiem jakości jest BRZMIENIE. Dla Ciebie nie? Przysłowie mówi, że "za psi pieniądz, psie mięso jesz". Ja wolę jakość niż stosunek jakości do ceny. Inne podejście i tyle.

A dobre lampy produkowane były pod dobrymi markami. Trzeba tylko umieć wybrać. Philips ECG to dla mnie badziew, na ten przykład.

 

A 6N2P rzeczywiście nadają się do nauki - nie żal wywalić, jak się coś sfajczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A jak nie znasz szaraków, to ne wiesz, co potrafi 6SL7.

Jedno pytanie: spotkałeś kiedykolwiek "szaraka" bez ubytku w paśmie? Wiesz w ogóle o czym piszę? A milczeniem już pominę kwestię samej 6SL7 jako takiej i jej możliwości aplikacji. Z resztą dużo na jej temat było i tutaj, nawet w dziale "lampa". Trochę przed Twoim wyreżyserowanym przybyciem na forum. Były pokazane różne egzotyczne jej odmiany, także i szaraki. Kurtyna w dół, koniec przekazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Gagacka:

 

>Jedno pytanie: spotkałeś kiedykolwiek "szaraka" bez ubytku w paśmie?

Spotkałeś się kiedyś z faktem istnienia gustu? Nie? Milczeniem pominę twoje żałosne docinki i niskie zagrywki. Nie mam zamiaru tracić nerwów na ciebie. A teraz se wrzeszcz, ile dusza zapragnie, pieniaczu.

 

Do McGyvera:

 

W związku z tym, że zignorowałeś moje pytanie o CMRR podanego przez Ciebie układu, sprawdziłem sam: osiem i pół decybela... Wooooooow, to się nazywa desymetryzacja! Chylę czoła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Spotkałeś się kiedyś z faktem istnienia gustu?

Dlaczego więc narzucasz swój gust (wątpliwej natury) jako "rzetelną" poradę? A pomysł obsadzenia Twojego wzmacniacza różnicowego z zał. schematu lampami ECC83 nie nazwę niczym innym jak głupotą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhf_pm, 11 Maj 2009, 15:55

 

>Nie konfabuluję. Jesteś znanym orędownikiem 6N2P, 6N6P i tego typu "wynalazków". Widziałem parę

>Twoich dzieł i wiem, co wkładasz do środka, wię nie musisz umieszczać takiego "swierdzenia", żeby

>było to jasne.

 

Co niby widziałeś? Nigdy nie pokazałem żadnego mojego "dzieła" zawierającego lampy 6N2P, prawdę mówiąc w ogóle rzadko o nich pisałem. Mam teraz w domu jeden wzmacniacz w którym są 6N2P i spisują się nie gorzej niż Siemensowskie ECC83, ale nigdy o nim nigdzie nie pisałem ani nie zamieszczałem fotek. Z kolei lampy 6N6P jak dotąd znalazły się tylko w JEDNYM moim "dziele". Dlatego twierdzę stanowczo że konfabulujesz. Może i widziałeś jakieś moje dzieła, ale z całą pewnością się nie przyjrzałeś, a już na pewno nie wiesz co wsadzam do środka.

 

>Dla mnie wyznacznikiem jakości jest BRZMIENIE. Dla Ciebie nie? Przysłowie mówi, że "za psi pieniądz,

>psie mięso jesz". Ja wolę jakość niż stosunek jakości do ceny. Inne podejście i tyle.

>A dobre lampy produkowane były pod dobrymi markami. Trzeba tylko umieć wybrać. Philips ECG to dla

>mnie badziew, na ten przykład.

 

Pod dobrymi markami bywały sprzedawane bardzo różne lampy. Widywałem lampy NOS dobrych marek będące niczym innym jak tylko rebrandowanymi NRDowskimi RFT bądź wręcz rebrandowanymi sowietami. Kupując lampę "dobrej marki" na ebayu nigdy tak do końca nie wiadomo co naprawdę dostaniemy. Może tylkmo logo? Wiele tanich, mało znanych i nieodkrytych przez rzesze audiofilów lampek gra świetnie. I dobrze że są nieodkryte. Pozostaną do dyspozycji tych, którzy przy wyborze kierują się słuchem a nie uprzedzeniami typu "tylko markowe" lub "tylko drogie NOSy" lub "sowieckie smiecie".

 

>A 6N2P rzeczywiście nadają się do nauki - nie żal wywalić, jak się coś sfajczy.

 

Trzeba naprawdę mieć talent żeby sfajczyć lampę małej mocy taką jak 6N2P. Tu już trzeba grubego błędu. Mnie się jeszcze nie udało popełnić błędu skutkującego sfajczeniem jakiegoś novalowca, ale cóż, skoro się da to wszystko jeszcze przede mną ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Gagacka:

 

>Dlaczego więc narzucasz swój gust (wątpliwej natury) jako "rzetelną" poradę?

Umiesz czytać? Wiesz co to znaczy IMHO? Nie? Tak myslałem.

 

> A pomysł obsadzenia Twojego wzmacniacza różnicowego z zał. schematu lampami ECC83 nie nazwę niczym innym jak głupotą.

No widzisz, sam sobie udowodniłeś, żeś głupi, bo to twój pomysł - na schemacie jest wyraźnie zaznaczone, co to za lampy i nigdzie nie proponowałem wkładania tam ECC83. A może nie jesteś głupi? Może jesteś ślepy??

 

Do McGyvera:

 

>Co niby widziałeś? Nigdy nie pokazałem żadnego mojego "dzieła" zawierającego lampy 6N2P, prawdę mówiąc w ogóle rzadko o nich pisałem.

Znam Twoich "klientów" i stąd wiem, co wsadzasz do układów.

 

>Pod dobrymi markami bywały sprzedawane bardzo różne lampy. Widywałem lampy NOS dobrych marek będące niczym innym jak tylko rebrandowanymi NRDowskimi RFT bądź wręcz rebrandowanymi sowietami.

Racja, kupa tego, głównie chińskie podróby. A zauważyłeś, że Grey Glassy są niepodrabialne? Najwyżej możesz trafić na zużyte, ale to akurat widać po getterze.

 

>Trzeba naprawdę mieć talent żeby sfajczyć lampę małej mocy taką jak 6N2P.

Można zrobić rzeczy, o których Ci się nawet nie śniło, naprawiałem już takie "cuda", że włos dęba stawał. Wiedziałeś na przykład, że można mieć tyle siły, żeby wepchnąć nowala w podstawkę tylko ośmiona nogami, łamiąc jedną? Widziałem to na własne oczy. Pewnie mi nie wierzysz, bo ja, gdybym nie zobaczył, to bym nie uwierzył :-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhf_pm, 11 Maj 2009, 17:04

 

>Do McGyvera:

>Znam Twoich "klientów" i stąd wiem, co wsadzasz do układów.

 

Jakbyś znał moich klientów to byś nie pisał pierdół że wsadzam 6N2P i 6N6P. Żaden z moich odbiorców nie dostał nigdy urządzenia obsadzonego tymi typami lamp. Konfabulujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhf_pm

1>A może nie jesteś głupi? Może jesteś ślepy??

 

Piszesz tak okropne bzdury że przeczytałem po łepkach Przepraszam!!! Ale wybacz, naprawdę wystarczy to przeczytać po łepkach, np. 2 zdania. Za:

1. Dla mnie 6N2P ma fatalne brzmienie, to potworny muł.

3. Co do moich pozytywnych doświadczeń, to 6SL7 /../

 

Twoje wpisy nie nazwę niczym innym jak głupotą. Wielka głu[potą. Sorry i bye bye.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do McGyvea:

 

>Jakbyś znał moich klientów to byś nie pisał pierdół że wsadzam 6N2P i 6N6P.

Zdjęcia dostalem. Na zdjęciu 6N6P. I osoba twierdząca, że Twoja robota. Zapierasz się jak św. Piotr Jezusa.

 

Do Gagcka:

1. Jesteś tak nędzną istotą, że nawet do błędu nie potrafisz się przyznać jak człowiek.

2. Ucz się ortografii, zamiast czytać po "łepkach". Gramatyki też. Przydałaby się na końcu posta.

3. Twoich wpisów nie nazwę niczym innym jak żenadą. Wielką żenadą. Wykaż mi głupotę, to przyznam ci rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj hhf_pm,

Niestety jak zwykle gdzie merytoryki brak, zaczynają się ataki personalne. Ja np. nie piszę że jesteś nędzną istotą bo tak nie uważam tylko że piszesz głupotę za głupotą, a to duża różnica.

Do rzeczy:

1. Przyznałem się jak byk że niedokładnie przeczytałem to co napisałeś i za to przeprosiłem. Oczywiście podtrzymuję dalej w całej rozciągłości że niestety to co piszesz to pasmo głupot.

2. łepek - Słownik SJP.pl - łepek to jak najbardziej poprawna forma, tak jak i łebek i łeb.. zapraszam do zaglądania w słowniki ortograficzne :)

Gramatyka też w porządku, wystarczy przeczytać wpis ze zrozumieniem. Ale wiem ze za dużo wymagam.

3. Poczytaj sobie o próbach wielu forumowiczów z 6SL7 i 6N2P. Dużo jest tego. Piszę to po to, aby być obiektywnym. Oczywiście własne zdanie o nich też posiadam, bo trochę lampek mam. Ale jak już odrobisz lekcje to ponapinaj się sam, bo mnie na pisanie do Ciebie zwyczajnie szkoda czasu. Pamiętaj tylko o jednej zasadzie: w imię swojej głupawej ambicji (W czym? Wobec kogo? Paranoja!) nie szkodź innym i wszystko będzie OK. Miłego wieczora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Oczywiście podtrzymuję dalej w całej rozciągłości że niestety to co piszesz to pasmo głupot.

 

NO TO WYKAŻ TO W KOŃCU, MĄDRALO! Pieprzysz coś trzy po trzy i tyle! No dalej, wykaż to, merytorycznie!

 

>nie szkodź innym i wszystko będzie OK.

 

A ty co robisz? POMAGASZ? W czym? Komu? Jak pomogłeś Markowi Boro, o którego układzie było? Co zrobiłeś, poza kolejnym bezsensownym przypieprzeniem się do mnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..i przeczytaj w końcu ośle co inni sądzą o 6sL7 i jakie inni na to mają uzasadnienia. Wszystko masz na tacy. Dobra rada: zacznij naukę od siebie, potem "pomagaj".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, proszę, co mnie może obchodzić, co myślą o 6SL7 inni? Mam własne lampy, własne doświadczenia, własne uszy, własny gust i własny rozum. Tobie brakuje co najmniej trzech z powyższych. Potrafisz się podeprzeć tylko tym, co inni napisali? No i odpowiedz mi wreszcie na pytanie, jak TY pomogłeś, że mnie krytykujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może nieśmiało zapytam przerywając tą ciekawą dyskusję..

Mam zlampizowanego CD-ka (DAC z wyjściem napięciowym) w którym miejscu pomędzy dacem a monoblokami lampowymi powinienem zastosować potencjometr oraz jaką powinien mieć rezystancję

1) Dac > pot > stopień lampowy > monosy

2) Dac > stopień lampowy > pot > monosy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>No i odpowiedz mi wreszcie na pytanie, jak TY pomogłeś, że mnie krytykujesz?

Kontruję głupie wypowiedzi szkodnika. To wystarczy!

 

cypher

Daj potencjometr za stopniem lampowym. Rezystancja ~100K (nie wiem co tam masz).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.