Skocz do zawartości
IGNORED

Lampizacja odtwarzacza


stachu7012
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To właśnie SRPP jest Cypher. Ale dzisiaj zrobiłem na 110V i lipa.Jak dam preamp na full to cicho trzeszczy i równie cicho słychać muzyke z cd.

 

Na wejściu mam 0,50 mikroF, rezystor wejściowy 250K,kond wyjściowy 1 mikroF

 

Rezystory katodowe 500ohm

 

Dobrze to zlutowałem choć prowadzenie masy dość wariackie. Mase mam przypietą w DAC prawie że bezpośrednio do GND analog.

 

Może coś z nóżką nr 9 ? zapiąłem ją prosto do masy według Fikusa a pamiętam Mcgyver kazał ją zapinać przez rezystory do masy.

 

I jeszcze jedno,przy lampkach nie dawałem kondensatorów 100nF pomiedzy anodą a masą. Nie wiecie co z tym jest?

 

JUŻ GRA powyższe pytanie nieaktualne:) okazało sie że miałem zwarcia w bardzo starym kablu zasilającym cały układ.Przy wtyczce ukiwane.

 

Szumy tylko są za mocne. gdzieś tu czytałem jak usunąć szum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dławiki trzeba by kiedyś zainwestować,czytałem że jakość prądu anodowego to ważna sprawa.

 

Sam z ciekawości zbudowałbym jakiś zasilacz na dławikach, jak na razie w obu odtwarzaczach zasilacz anodowy mam w formie filtra CRC, kondensatory 2x220 uF i autentycznie nie ma najmniejszego przydźwięku z sieci, ale żarzę dobrze odfiltrowanym napięciem stałym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi nic nie szumi. Lepiej wyprowadziłem mase z cd i wywaliłem opampy.

 

Kupiłem kit z LM350, fajny regulowany stabilizator,zasilacz? doszedłem do wniosku że tylko to wystarczy i tylko ten układ zasila mi żarzenie.

 

jest ciekawiej pod względem sceny,muza swobodniej płynie,większe przestrzenie,mega bas... ale też miodnie słodko lampowo muląco? Może mi brakuje chłodniejszego ostrego tranzystora a może to właśnie słychać lampy bo w końcu to te najdroższe są neutralne bez ciepła ani zimna.

 

Będe okablowywał system jubilerskim srebrnym drutem może to doda detali ostrości.

 

Porównanie odnosiło sie do lampizowanego cd na 1 duotriodzie którego słuchałem dotąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem układ w sony z pcm56 na pokładzie na podstawkę octal i wsadziłem tam radziecką 6N8S w układzie wspólnej katody. Dało to świetne brzmienie, jak dla mnie znacznie lepsze niż z ecc82, ecc88, 6n1p-ew i 6n2p-ew w różnych konfiguracjach. Lampa pracuje przy 226 V napięcia anodowego przy prądzie anodowym 11 mA, innego punktu pracy nie ustawiałem bo ten patrząc w charakterystykę lampy wydawał się dość naturalny, rezystory obciążeniowe o wartości 47 kilo Ohmów. Polecam wypróbowac tą lampę, w połączeniu z pcm56 może dać bardzo fajne rezultaty, a kosztuje grosze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez majki88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma wpływ na dźwięk różnica 1 volt przy napięciu żarzenia? Mam 5,1 volt na żarzeniu prąd będzie ok bo to trafo z radia Wola specjalne do lamp.

 

Jakbym zrezygnował z stabilizatora LM350 to z filtrem CR miałbym 6,3 bo w końcu z trafa jest 4v i 6,3v.

 

Na anodzie mam 370v, sporo tych kondensatorów wyszło w filtrze bo 9 sztuk:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie nieoczekiwanie stalem sie wlascicielem Marantz cd873

Czy warto go lampizowac ??? jest on na ukladzie TDA1541A..Czy bedzie znaczaca roznica po przerobce???

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Denon-1450Ar

z kilku opisow wynika, ze na pokladzie sa dwa PCM1702 - jaki uklad bedzie lepszy SRPP czy WK-WA ? - sygnal wyprowadzamy z nogi 11 ubu ukladow ? - czy cos usuwamy/przecinamy na pcb w cd ?

 

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon-1450Ar

z kilku opisow wynika, ze na pokladzie sa dwa PCM1702 - jaki uklad bedzie lepszy SRPP czy WK-WA ? - sygnal wyprowadzamy z nogi 11 ubu ukladow ? - czy cos usuwamy/przecinamy na pcb w cd ?

 

 

pzdr

 

Ja zastosowałem WK-WA , i jest ok.

Wylutuj OPA które są zaraz za dekoderem ,i daj rezystor konwersji dobrej jakości.

U mnie jest 270 ohm, ale wartość zależy od reszty toru.

 

Denon-1450Ar

z kilku opisow wynika, ze na pokladzie sa dwa PCM1702 - jaki uklad bedzie lepszy SRPP czy WK-WA ? - sygnal wyprowadzamy z nogi 11 ubu ukladow ? - czy cos usuwamy/przecinamy na pcb w cd ?

 

 

pzdr

 

Ja zastosowałem WK-WA , i jest ok.

Wylutuj OPA które są zaraz za dekoderem ,i daj rezystor konwersji dobrej jakości.

U mnie jest 270 ohm, ale wartość zależy od reszty toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jurek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze sie zastanawiam nad modem :) - jesli w torze mam juz pre lampowy ?

 

1450AR z wyj cyfrowego-dac na akm4396-preamp lampowy mcinosh c22-accu305v -

 

 

jest sens ? - potrzebuje porady !:)

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Czy wspominany wyzej DAC MN6474 ma wyjscie pradowe czy napieciowe?

Szukalem w necie i wydaje mi sie ze napieciowe ale wolalbym sie upewnic.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Czy wspominany wyzej DAC MN6474 ma wyjscie pradowe czy napieciowe?

Szukalem w necie i wydaje mi sie ze napieciowe ale wolalbym sie upewnic.

 

Pozdrawiam

 

Tylko napięciowe niestety, słucham od kilku tygodni Technicsa na lampach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1450AR z wyj cyfrowego-dac na akm4396-preamp lampowy mcinosh c22-accu305v -

 

Jeżeli cd robi tylko za transport to wsadzanie lamp nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś bym zbudował..mam obecnie behringera z trafami lundahla 1517...takie mam abstrakcyjne pytanie: totalnie bezkompromisowa lampizacja AKM 4393, jakie lampy, który układ zastosować..

Wzmak z którym miałoby to grać to yaqin mc10l, przerobiony konkretnie.

Chciałbym uzyskać lepszy bas, głównie chodzi o szybkość, dźwięczność średnicy i góry.

możecie coś doradzić??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś bym zbudował..mam obecnie behringera z trafami lundahla 1517...takie mam abstrakcyjne pytanie: totalnie bezkompromisowa lampizacja AKM 4393, jakie lampy, który układ zastosować..

Wzmak z którym miałoby to grać to yaqin mc10l, przerobiony konkretnie.

Chciałbym uzyskać lepszy bas, głównie chodzi o szybkość, dźwięczność średnicy i góry.

możecie coś doradzić??

Wiesz co ostatnio słuchałem aikido zbudowanego na 6SN7 z zasilaczem lampowym - jak dla mnie rewelacja - nasycona średnica, śliczna szczegółowa i namacalna góra, bas może niezbyt głęboki ale dobrze kontrolowany, przestrzeń i powietrze w przekazie i bardzo lampowa barwa. Jak dasz na wyjściu dobry kondensator przykładowo Mundorf SGO albo coś w zbliżonej klasie myślę że się spodoba. Oczywiście lampy to przykładowo "szaraki", w zasilaczu GZ34 mullarda dobry dławik i masz przepis jeżeli lubisz lampowy dźwięk :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie uruchomiłem żarzenie w AZ1 i zastanawiam sie czy zrobić taki zasilacz do anody z tym że z takiego zasilacza napięcie jest cienkie jak do SRPP. Lampa prostownicza podobno daje mniejsze napięcie niż diody.

 

Troche tego nie rozumiem że w cokole jest pełno nóżek a zasilacze na AZ1 używają tylko cztery nóżki- żarzenie i dwie od

anod.

 

Już mi sie wyjaśniło,odkleił sie cokolik i są cztery druty,wiec pasuje wszystko do schematów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ostatnio słuchałem aikido zbudowanego na 6SN7 z zasilaczem lampowym - jak dla mnie rewelacja - nasycona średnica, śliczna szczegółowa i namacalna góra, bas może niezbyt głęboki ale dobrze kontrolowany, przestrzeń i powietrze w przekazie i bardzo lampowa barwa. Jak dasz na wyjściu dobry kondensator przykładowo Mundorf SGO albo coś w zbliżonej klasie myślę że się spodoba. Oczywiście lampy to przykładowo "szaraki", w zasilaczu GZ34 mullarda dobry dławik i masz przepis jeżeli lubisz lampowy dźwięk :)

Dzięki za odpowiedź.

Szukam póki co. W innym wątku cypher podsunął mi pomysł lampizatora na 6S4S..to też może być ciekawe.

 

Jakbyście mieli jeszcze jakieś propozycje, byłbym bardzo wdzięczny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Wpadł mi w ręce Kenwood DP-6020, na pokładzie są 2 nienajgorsze przetworniki PCM1701P. Planuję dołożyć mu lampową analogówkę, ale zastanawiają mnie 2 kwestie. Po pierwsze jakiej wartości dać rezystor konwersji, w jakimś projekcie znalazłem dla tego DAC optymalną wartość 51 Ohm, ale nie wiem czy poziom sygnału nie będzie za niski dla lampy 6N8S. Po drugie nie wiem za co odpowiada i co zrobić z pinem nr 12 (bipolar offset), w tej chwili jest połączony z pinem nr 13 (wyjście prądowe), odciąć go od 13 czy zostawić tak jak jest i lutować rezystor do 13?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj posluchalem/porownalem zlampizowanego dcd-1450ar i wer. sklepowa :) - to co dzieli oba egz. to przepasc ! - teraz juz nie mam watpliwosci, ze warto zrobic tego moda. Dopiero po lampizacji slychac prawdziwa muzyke i naprawde chce sie jej sluchac godzinami ! Jesli ktos sie jeszcze wacha to zachecam do modernizacji tego modelu bo WARTO !!!, a za taka kase ciezko bedzie kupic cos tak dobrze grajacego.

 

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampizacja w stylu McGyvera do prądowych jest absolutnie zadowalająca, bez wodotrysków i tania (ja odpuściłem wtórnik z wk-wa,została cała jedna ecc8 na cały dac)

wystarczy dobrać właściwą dla układu wartość rezystora konwersji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy dobrać właściwą dla układu wartość rezystora konwersji

 

Liczyłem na to, że ktoś mi podpowie jaką wartość rezystora zastosować w przypadku PCM1701 inaczej zostanie mi metoda prób i błędów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest bardzo dobra droga ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem pozostaje mi zrobić eksperyment i wlutować te 51 ohmowe rezystory, jakby co w odwodzie mam jeszcze 100 ohmowe :D Na dniach powinienem mieć lampy i resztę części, o tym co wyszło z tego kenwooda jeszcze napiszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z góry przepraszam, że w tym temacie zadaję to pytanie ale po części jestem jego udziałowcem. Mam Denona DCD-1450Ar na lampce w ostatnim czasie ma problem z odczytem ścieżek na płycie po włożeniu mieli, zaskoczy albo i czasem nie. Chyba przyszła pora na wymianę lasera proszę o podpowiedź jaki model lasera kupić i najlepiej gdzie to jeszcze zakupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z góry przepraszam, że w tym temacie zadaję to pytanie ale po części jestem jego udziałowcem. Mam Denona DCD-1450Ar na lampce w ostatnim czasie ma problem z odczytem ścieżek na płycie po włożeniu mieli, zaskoczy albo i czasem nie. Chyba przyszła pora na wymianę lasera proszę o podpowiedź jaki model lasera kupić i najlepiej gdzie to jeszcze zakupić.

 

Ja bym sprobowal przeczyscic laser jaks plytka do czyszczenia. Wymienic zawsze mozna pozniej.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie chcialem zakladac nowego watku wiec pytam tu:

Posiadam wzmacniacz Creek Evo 1 , kolumny Eltax liberty 3+ ( stary lepszy model na Vifi'e )

do tego odtwarzacz CD Onkyo DX-7222. Przesiadlem sie na powyzszy sprzet po oddaniu rodzicom amplituner Yamahy RX-v430 i glownikow mission m73

 

po przesiadce z amplitunera yamahy na wzmacniacz creeka brzmienie badzo mi sie spodobalo ...

 

poczytalem troszke o lampucerze i jej lampizacji i o tym ze na rzecz lampucery McGyver pozbyl sie Meridiana ...

 

Chcialbym wrzucic lampucere do tego CD Onkyo i zlampizowac lub zrobic lampucere zlampizowana w osobnej obudowie.

 

Nie slucham tylko muzyki z CD. Pod Creeka mam tez podpietego kompa ( w kompie karta muz Audiotrack Prodigy HD2 , Monitor 21" na ktorym ogladam koncerty na DVD , slucham muzyki ( pliki FLAC )

W niedalekiej przyszlosci planuje TV42" plazmowe + bluray.

 

Chcialbym wykorzystac mozliwosci lampucery nie tylko podczas sluchania CD Audio, ale rowniez podczas uzywania komputera ( pliki FLAC , DVD/bluray )

 

Lampizacje i montaz chcialbym komus zlecic.

 

Kto by sie podjął ? Jakie koszty ? da rade wykorzystac jej mozliwosci nie tylko do CD Audio ?

 

z gory dziekuje za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zryty_Berecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że posłucham lampizacji prądowej a tu lipa, próbuje AD1856N ale słychać tylko minimalnie ślady muzyki, rezystory konwersji próbuje 500 i 250 ohm i mniej.

 

Zastanawiam sie czy ma wpływ to że używam srebrnego drutu 50cm od cd do SRPP i konwersje rezystorem mam w połowie mniej wiecej, co powiecie? może rezystory konwersji powinny być przy DAC

 

Lampy mam ok a DAC jest prosty- nóżka 13 to Iout a 12 to analog ground, wiec co tu może być nie tak?

 

Dac mam w całości bo słucham teraz oryginalnego wyjścia cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że posłucham lampizacji prądowej a tu lipa, próbuje AD1856N ale słychać tylko minimalnie ślady muzyki, rezystory konwersji próbuje 500 i 250 ohm i mniej.

 

Zastanawiam sie czy ma wpływ to że używam srebrnego drutu 50cm od cd do SRPP i konwersje rezystorem mam w połowie mniej wiecej, co powiecie? może rezystory konwersji powinny być przy DAC

 

Lampy mam ok a DAC jest prosty- nóżka 13 to Iout a 12 to analog ground, wiec co tu może być nie tak?

 

Dac mam w całości bo słucham teraz oryginalnego wyjścia cd.

 

Odpiąłeś DAC od oryginalnego analogu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odpiąłem nieodpowiednie nóżki. Teraz odpiąłem nóżki według opisu pana Fikusa czyli 9,10,11,13 i już gra dobrze:) tylko kondensatory wyjściowe będe musiał dobrać dla tego DAC.

 

Ciesze sie że tego nie zepsułem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.