Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  455 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne, że taki PMA-1520AE waży jakieś 16 kg, a ma tylko 70W na kanał przy 8 Ohm.

Czym to jest podyktowane?

Tej klasy wzmak powinien miec te 2 x 95W minimum.

 

http://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacz-cd-wzmacniacz/1507-denon-dcd-1520-ae-pma-1520ae

 

29126-max_denon_dcd_1520_ae_pma_1520ae_lab4.jpg

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc , jak moc ale czułośc na poziomie 0,14 V robi wrażenie .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa lepsze klocki w tej cenie.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swojego w salonie zapłaciłem 1250 PLN. Raczej nie oddałbym go za 700 - 800 PLN. Przecież gra fajnie i jest funkcjonalny. Po co tracić 500 PLN za sprzedaż. Nie wiem, czy usłyszałbym różnicę. U mnie muzyka gra głównie w tle. Praktycznie w ogóle nie słucham doszujkując się nie wiadomo jakich dźwięków. Kwestia brzmienia wzmacniaczy jest subiektywna - każdemu podoba się co innego. Inną sprawą jest też, że nasz słuch adoptuje się do tego czego słucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wzmacniacz stereo jest funkcjonalny bo nie wiem, jakie on ma niby funkcje?

Miałem 720 Ae i teraz jest 1520 AE i ten pierwszy bardzo słabo wypada na tle 1520 AE, gwarantuje Ci ze usłyszał byś różnice w pierwszy dwóch sekundach odsłuchu i byś się zdziwił.

 

To czy byś nim sprzedał go za 700 zł to szczerze wątpię, jakbyś chciał go sprzedać to niestety ale musiałbyś go gonić za 700 zł, inaczej by stał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i różnica byłaby słyszalna, jednak PMA-1520AE kosztował ok. 5000 PLN a PMA-720AE kosztował 1250 PLN. Wyleczyłem się z choroby słuchania sprzętu - teraz słucham głównie muzyki. Dlaczego PMA-720AE jest dla mnie funkcjonalny? Dlatego, że pobiera mało prądu jak gra cicho, sam wyłącza się po 30 minutach braku sygnału, nie ma DAC'a, którego wszyscy producenci wpychają na siłę, tnąc koszty na czymś innym. Mam trzy DAC'i i nie potrzebuję wbudowanego. Gra bardzo przyzwoicie i nie mam na co narzekać. Nie musiałem zastanawiać się jak używka "grająca" dużo lepiej niż PMA-720AE była wcześniej traktowana i nie musiałem zapłacić za 15 - 20 letniego dziadka ceny zbliżonej do mojego nowego PMA-720AE (elektronika też się starzeje). Jak się zepsuje, spali lub coś innego nie będzie tak żal - już mi jeden wzmacniacz jakieś dzieciaki załatwiły podczas mojej nieobecności. Zapomniałem też kiedyś wyłączyć Pioneera A-777 i wyjechałem na tydzień i tak sobie ciągnął 60 W na godzinę na postoju (tyle pobierał z sieci w ogóle nie grając)... Dlatego uważam, że PMA-720AE gra przyzwoicie i jest funkcjonalny. Może kiedyś szarpnę się na coś za 5000 - 7000 PLN, ale wcześniej muszę na prawdę wiedzieć, że usłyszę różnicę wartą tych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w czasie modernizacji swojego zestawu. Zanim dozbieram kase na to co chce zakupic musze miec cos tymczasowego, taniego do sluchania.

Mam mozliwosc zakupu Denona Pma-725r z pilotem za 400 zl.

I tu mam pytanie.

Czy ten wzmak uciagnie JBL XTI 80? Bo ma 65W na kanal przy 8 omach. Nie jest to za malo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za oznaczenie Direct-A. To znaczy, że on pracuje tylko w klasie A, czyli będzie ciągnął nonstop maksymalny pobór prądu?

 

Z tym aluminiowym radiatorekiem? i dwoma lilipucimi kondensatorami, 80W (8ohms), w czystej klasie A - chyba wierzysz w cuda :) Szkoda, że transformatora nie widać - pewnie zasilacz impulsowy.

A tak swoją drogą, to opisywany egzemplarz kupujesz od jakiegoś muzeum? - pytam z ciekawości bo widać, że masz fantazję interesując się 36 letnim wzmacniaczem :)

Edytowane przez Darth Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie klasa A ale się upewniam co to oznacza.

 

Z muzeum? Widzę, że masz pojęcie o sprzęcie hehe.

Słuchaj sobie dalej swoich odpustowo-audiofilskich zabawek z marketu i ciesz się autosugestią, że to brzmi.

 

Ciekawe tylko dlaczego ludzie ciągle kupują np. wzmaki Accuphase z lat 70-tych za ciężkie pieniądze.

Edytowane przez Reaper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj sobie dalej swoich odpustowo-audiofilskich zabawek z marketu i ciesz się autosugestią, że to brzmi.

 

Skoro już jesteśmy przy merytoryce.

Możesz wskazać, które (kilka - "piszesz ...zabawek..."), elementy z mojego toru audio są produktami marketowymi?

Proszę wyjaśnij również co dokładnie, w odniesieniu do elementów mojego toru audio, oznacza stwierdzenie "odpustowy".

Jak również, wyjaśnij proszę, czemu twoim zdaniem kieruję się autosugestią co do brzmienia mojego zestawu? - czy mam rozumieć, że sprzęt ten " nie gra", a jego poziom reprodukcji dźwięku jest co najwyżej na poziomie zestawu za kilka tyś PLN?

Byłbym Ci wdzięczny za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam to w formie przenośni. Bo każdy kto posiada sprzęt za kilkanaście tyś. zł myśli, że nic tańszego, starszego nie może zagrać dobrze. A prawda jest taka, że często jest odwrotnie. Gdyby ten Denon był produkowany do dnia dzisiejszego o tych parametrach i na tych podzespołach to pewnie jego cena wynosiłaby kilka tyś. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.