Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  455 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie moge znalesc informacji jakie formaty przyjmuje usb w playerze CD?

Czy pliki flac z usb w odtwarzaczu CD beda obslugiwane?

DCD 1520ae z USB (przedni panel) obsługuje tylko następujące formaty plików audio:

• WMA (Windows Media Audio)

• MP3 (MPEG-1 Audio Layer-3)

• WAV

• AAC

Nie sądzę aby poprzednia wersja różniła się znacznie w tej kwestii.

A DCD1510ae nie będzie obsługiwał flac w ogóle, ponieważ nie ma wbudowanego DAC'a ani tym bardziej wejścia USB-B...

Edytowane przez canonierka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto. Miałem 720, zmieniłem na 1520ae.

Nie jestem audiofilem, ale przez chwilę miałem bezpośrednie porównanie i różnica jest zauważalna. Szczegółowość na plus 1520.

 

Różnica pomiędzy serią 7xx a 15xx jest w mojej ocenie kolosalna, choć zważywszy na cenę seria 7xx to bardzo dobre urządzenia. Przynajmniej była dla mnie przy bezpośrednim porównaniu, tylko to wychodzi przy większym osłuchaniu utkownika. Przy zakupie 700 i 1510 takiej różnicy nie słyszałem, dopiero potem był szok. Generalnie CDeki Denona są słabe, poza budową która jest praktycznie bezkonkurencyjna. Innymi słowy, gdyby miał składać około-budżetowy zestaw, rozważałbym poważnie zakup wzmacniacza, ale już nie odtwarzacza tej marki. Duży plus to budowa i bezawaryjność, ale dźwięk za to średnia półka. O wiele lepsza będzie już Yamaha CD-2000S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mój zestawik, z którego jestem bardzo zadowolony. Gra to sobie z Magnat Quantum 673. DAC na górze to Muse 4xTDA1543, kupiony po przeczytaniu wpisów na temat jego. Pierwotnie myślałem o CD z takim DAC jednak ostatecznie wolałem kupić MUSE - mogę go podłączać do czego chcę. MUSE ma trochę spore szumy, a AUNE X1S mnie po prostu rozwalił. Jak za tę kwotę jest to bardzo dobry DAC.

post-19232-0-32091500-1483562538_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

od pewnego czasu interesuję się wzmacniaczem 2020ae. Obecnie posiadam Primare I22 który to gra cudnie ale jednak wciąż chodzi mi po głowie denon. czy ktoś słyszał kiedyś Primare i jak można porównać to do 2020ae. Raz słyszałem Denona PMA720ae i choć zagrał sporo gorzej od I22 to meczy mnie jak wypadnie 2020ae do I22. Bądz co bądz różnica w cenie powinna zapewnić przewagę Denonowi ale czy na pewno ? Nie chciałbym sprzedać I22 dołożyć 2 tyś i mieć co najwyżej lepszy bas.Kocham w muzyce detale i scenę 3D. Czy Denon wyraźnie wyprzedzi I22? Proszę o opinie tylko tych którzy słuchali Primare

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee sory nii mam cierpliwosci. Wiem, ze mozna trafic perelke, ale ja cos nie mam szczescia na cdek. Uzywke chcialem sam odebrac, wiec drugi koniec polski odpada a cdka bez kartonu na stacji benzynowej tez nie bede kupywac. Znudzily mnie te historyjki w proby wkrecenia.

Zamowilem sobie nowy i git. Mam pelna jasnosc, ze cd denona jest przecietny i sa lepsze niestety ja tez kupuje oczami no tak mam.

Mialem pozyczony cd marantz 5004 i bylem zachwycony zagral mi lepiej jak moj wielki oppo105 takze mysle sredniak denka nie powinien byc gorszy.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie :) coz taka opinia panuje o calej gamie cd denka, konkurencja lepiej wymiata wiem, ale jest nowy a nie pseudo igla. Kupisz audio od kolesia "spod pachy" na stacji benzynowej ?? watpie :)) Nowy dcd2020 tez bym mogl kupic, tylko wole zainwestowac taka kase w dac, bo jednak flac mam wiecej...

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuje dcd 1520ae do klubu. Bardzo przyjemny cdek ;) gra wspaniale ! choc ma dla mnie pewne "minusiki"

Wczytanie plyty mogloby byc tak z dwie-trzy sek. szybciej, przewijanie szybkie mozliwe, tylko pilotem i szkoda, ze nie jest plynne, tacka na plyte wylozona jakims velurem niby fajnie .... jednak trzeba plyte dobrze polozyc, bo nie wchodzi tak lajtowo jak po plastiku, duzy wyswietlacz jest czas do konca utworu do konca plyty a ilosci pozostalych utworow na plycie przy odtwarzaniu juz nie zmiescili ehh

post-50975-0-04166400-1485186181_thumb.jpg

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuje dcd 1520ae do klubu. Bardzo przyjemny cdek ;) gra wspaniale ! choc ma dla mnie pewne "minusiki"

Wczytanie plyty mogloby byc tak z dwie-trzy sek. szybciej, przewijanie szybkie mozliwe, tylko pilotem i szkoda, ze nie jest plynne, tacka na plyte wylozona jakims velurem niby fajnie .... jednak trzeba plyte dobrze polozyc, bo nie wchodzi tak lajtowo jak po plastiku, duzy wyswietlacz jest czas do konca utworu do konca plyty a ilosci pozostalych utworow na plycie przy odtwarzaniu juz nie zmiescili ehh

 

Gratulacje,fajny zestaw :)

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Poszukuję końcówki mocy Denon POA-A1 HDCI ( kolor czarny ) . Wiem, że jest ona na 110 Volt i to mi nie przeszkadza. Szukam , szukam i nic z tego. Uczciwie zapłacę. Mile widziane wszelkie info. Jeżeli transakcja dojdzie do skutku - dla informatora 3 stówki. Jestem uczciwym człowiekiem. Pozdrawiam jeszcze raz i jeszcze raz proszę o pomoc. 507 106 509.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifibloke wzmacniacz robi wrażenie. gratuluje szczególnie wzmaka

 

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

 

Dzieki. Wzmacniacz mam juz jakis czas i rzeczywiscie w tej cenie to wypas nic innego mi nie podchodzolilo. A cd wlasnie dostawilem i choc pewnie mozna lepiej z innej marki w tej cenie to taki komplet wyglada wspaniale, az trudno sie oprzec :)

Stac bedzie osobno, tak do foto postawilem.

Byc moze jak trafie na zachodzie uzywke 2020 w rozsadnej cenie to zrobie wymianke hehe

Edytowane przez hifibloke

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje rozpocząć budowę dla młodego człowieka pierwszy system pełnowymiarowy . Jak myslicie czy jest szansa na nastepcę PMA-720 AE w postaci np. PMA-800NE najlepiej z prostym układem USB-B ? Syn dostał by jakieś kolumny ze strychu , za źródło służyłby laptop i to byłby początek audiofilskiej przygody . Choć muzyków podobno najciężej w to wkręcić .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.