Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

JMLab Klub
IGNORED

klub niewolników JMLab


Gość masterofdeath6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ciagle zastanawiam sie nad zakupem Profili 908. Niestety nie moge ich posluchac)-: Moze troche lenistwa jest z mojej strony)-:Graly by z zestawem mf 3.2. Co sadzicie o takim zestawieniu?

Udalo mi sie odsluchac z chorusami 807. Jak dla mnie to bas ciut rozlewajacy. Osobiscie lubie krotki.Pokoj 17m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wieczorem postaram się opisać więcej jaka galerie przedstawić, generalnie złączki które same się wypinają, lekko zaśniedziałe kable, widać że jeden komplet robiły dwie różne osoby i na swój sposób.

 

Zabieg generalnie się powiódł, wysokich nie jest więcej czy jaśniej, ale znaczna poprawa sceny i wokali, wokal stał się znacznie bardziej punktowy, wokal przestał "pobukiwać", jest więcej detali, wybrzmień, naturalniej, dużo bardziej wciągająco i emocjonalnie.

Wokal jest bez porównania lepszy, ale poprawa na wysokich taka bez skrajnych emocji, jednak beryl daje tyle na ile mu sam materiał pozwala, trak więc poprawa na wysokich nie powalająca na kolana ale jest jednak znacznie lepiej niż było.

Na midzie natomiast to dzień do nocy, stopa, kontrola, znikło buczenie, dynamika, łupniecie, kolumny graja jakby były większe albo sub był gdzieś ukryty i nie koniecznie jak tylko na monitory, pojawiło się więcej niskiego basu.

Perkusja, różne stuknięcia, puknięcia, wszystko jest bardziej prawdziwe i bardzo czytelne, wcześniej było "zamiodzone" i zlane.

Na midzie poprawę słychać NATYCHMIAST!, na wysokich po chwili, ale dynamika, uderzenia, barwa, kur.. niema porównania po prostu do tego co było wcześniej.

Obejrzałem te stare kable jeszcze, one śniedzieją już, kurna po dwóch latach czy trzech od produkcji kolumn...?

najtańsze gówno z elektronika

 

Nowe kable maja minimalnie większy przekrój i ciężko było je włożyć ale jakoś się udało.

Porównywałem przerobiona kolumnę i nie ruszoną, no mid to od razu było słychać że jakby nie grał w stosunku do przerobionej kolumny.

Nie mam balance we wzmaku, musiałem biegać i wypinać banana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak sobie u mnie stoją i mają ciepło ;-).

Zdjęcia chyba są dość dokładne więc komentarz raczej zbędny, nie wesoły byłem jak otworzyłem "pacjentów".

Ale teraz kolumny znikły jak nigdy wcześniej, gdybym wiedział że taki będzie efekt za te 90funtów/2,4 metra to bym się nie zastanawiał.

Ale ten bas atomowy ...... skąd to się bierze?, bo membrana nie pompuje jakość specjalnie.

Wypełniła się przestrzeń między kolumnami, muzyka live i brawa są na całej szerokości sceny z jednakową głośnością, jak pani (kodo-14 utwór) przechodzi w tych tych ..... nooo japońskich sandałkach :-) i szura to teraz niema że na środku jest ciszej, jest niemalże idealnie równo, zaznaczam że gram na caspianie.

post-23782-100000021 1282418266_thumb.jpg

post-23782-100000022 1282418266_thumb.jpg

post-23782-100000023 1282418266_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie:

 

Posiadam Chorusy 816 W SE, które napędzam Musical Fidelity A300. Jako źródło służy DAC Beresford 7510 GF mod podłączony do odtwarzacza Asus O!Play. Muzyka w formacie Flac - gatunki muzyczne w zasadzie wszystkie.

 

Problem jest następujący - poprzednio posiadałem Onkyo Integra A-8850, który generalnie był o klasę gorszy, ale miał rewelacyjny drive, scenę i prezentację szczegółów. Obecny zestaw gra co prawda o niebo lepiej w 80% przypadków (muzyka normalnie płynie jak miód), jednak w pozostałym zakresie, szczególnie w muzyce rockowej, odczuwam pewien niedosyt - stopa słaba, detali na górze mniej (chociaż więcej w pozostałych zakresach).

 

Moim zdaniem problem tkwi w Beresfordzie, który generalnie operuje po ciepłej stronie mocy, dlatego chciałbym go wymienić na inny DAC, w miarę możliwości z wejściem słuchawkowym, który trochę wyostrzy przekaz, doda wykopu, szczegółów i poprawi odbiór muzyki rockowej.

 

Zastanawiałem się nad Dac Magic, ale może jest coś lepszego w tym budżecie (1500 zet).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

podłączając coraz lepsze klocki paradoksalnie w rocku/metalu będziesz miał coraz gorzej :(

to tylko świadczy o słabości tych nagrań i tym, że lepsze klocki to pokazują...

obecnie też mam onkjo ale 8650 i mimo że to niby kapeć to szatany grają na nim o wiele "lepiej" niż na wyrafinowanych piecykach :) - inaczej w jazz-ach itp ałdjofilskich plumkaniach - niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Pozdrawiam wszystkich fanów JMLab.Od niedawna posiadam Electry 926-wspaniałe głośniki.Poszukuję do nich wzmacniacza-tak na wiele lat.Obecnie mam Rotela 985 i lampkę Yaqina MS 34.Lampce brakuje mocy,a Rotelowi ciepła i mocy chyba też trochę.Słucham głównie rocka w pomieszczeniu ok 30m.Wiem,że najlepiej posłuchać ale z tym u mnie kiepsko bo mieszkam w małym miasteczku i nie mam czasu na wojaże.Podpowiedzcie co według Was zagra dobrze i nie będzie horrendalnie drogie.Z góry dziękuję i pozdrawiam raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało bo poleciłbym używana końcówkę Plinius SA102MKIII (ok7,5kzł) ale tu jeszcze preamp potrzebny lub CD z regulacją poziomu wyjściowego.

 

Dalej i po odsłuchach:

 

MF A300, A308.

Primare A30.1

Coś ze starszych końcówek ARC

 

Zawsze Jeff Rowland Concentra ale trudne do zdobycia (ok 10kzł - używka)

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.