Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

JMLab Klub
IGNORED

klub niewolników JMLab


Gość masterofdeath6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

z lavardinem w moim pokoju ps5.1 wypadły wybornie(cena)! ,żadnej ostrości itd.,różnica to bardziej otwarta średnica w electrach ,które też były szybsze co słychać już na 906 ,ps miały bardziej zaznaczone kontury(co mi się podoba) ,electry mają więcej powietrza ,ale różnica nie jest tak duża ,prawdziwy przełom to mini utopie ,które łączą zalety ps i 936 ,ze względu na wielkość pomieszczenia polecam Panu mezzo a jak się uda to wypróbować Alcor -po małym tuningu to wybitny głośnik ,oczywiście to tylko moja opinia ,z własnego doświadczenia wiem ,ze dużo zależy od pomieszczenia i dobrym spasowaniu ,słyszałem p.s z musical fidelity (nie pamiętam symbolu ),ale zagrało to okropnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

HAHA! Mistrzu żaden ze mnie pan :) po prostu lubię tak się zwracać do ziomów! Brzmi to dość zabawnie

nom te mezzo to i cena niewiele wyższa od 946, a i bezpieczniej na 27m2 i łatwiej napędzić pewnie.

klasa pewnie też wyższa od electr. Alcora/Antea/Utopia(najstarsza) niestety nie znam...

Ponoć to kompletnie inne granie niż obecne?

Co do mezzo to lekko się obawiam, że to "ugrzecznione" granie w stosunku do electr, bas pewnie lepszy w każdym aspekcie, ale co z tymi kopułkami i średnimi? To są starsze przetworniki :/

 

MF 5.0 i 5.5 słuchałem z 1027 - miało 2 znajomów - również potwierdzam, że to tragiczna tragedia, chociaż oni sobie chwalili taki mezalians hehe! - ale i tak lepiej niż z naimem czy nadami :)))

(chociaż ogólnie nie uznaję 1027)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysoko tonowy w utopi to mistrzostwo świata !kto go słuchał to wie o czym mówię ,a raczej pisze ,teoretycznie tioxid5 -jest bardziej zaawansowany technicznie ,ale w bezpośrednim porównaniu daleko mu do utopi,przezroczystość ,powietrze,barwa to inna liga,średnica to samo ,sam nie wierzyłem ,że może być taka różnica.,co do napędzenia potrzebny wydajny piec ,bardzo dobrze spisuje się vtl.Co do grania kiedyś motto firmy było "le grand spectacle du son" niestety firma ma teraz inne inspiracje takie czasy!a ugrzecznione są electry brakuje im życia,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Szwejo!skąd wytrzasnąłeś ten zestaw!?Mam prośbę,masz jakieś parametry(papier)Ps.10 ?Potrzebuję danych o paśmie przenoszenia,oraz cięciu częstotliwości od dołu i góry.Sorry,używam Focala od 12 lat,ja nie jestem niewolnikiem JmLab.Moim zdaniem to najlepsze głośniki dynamiczne na świecie:)Nawiasem,to ustawienie,jest niefortunne,chyba Antea ci się marzyła:)Mnie też,śni się po nocach:)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!sub pochodził z drugiej ręki i niestety nie mam żadnych papierów ,mogę podzielić się tym co wiem-obudowa zamknięta pasmo do 30hz,zwrotnica bardzo marnej jakości,najlepiej grało jak podłączyłem osobno sub i ps do wzmacniacza a otwór w p.s5.1 zatkałem ,wtedy stały się szybsze i bardziej otwarte na średnicy,bardzo trudno zgrać suba z reszta pasma !jeszcze jedno może się przydać strojenie ps5.1 to QB5,antea -tak to moje niespełnione marzenie ,kiedy była dostępna nie było kasy kiedy była kasa nie było kolumn ,takie życie,również pozdrawiam i życzę aby sny się spełniły!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master

 

"Co do mezzo to lekko się obawiam, że to "ugrzecznione" granie w stosunku do electr"

 

W zyciu ugrzecznione - raczej wyrafinowane - detal i rozdzielczość o klasy lepsza. Reszta zależy wyłącznie od hard i software.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki!Ja mam podłączone Ps 5.1 przez Ps10(bez korekcji -3dB).wymieniłem całe okablowanie,w sub i Ps5.1.Fakt,zwrotnica to cewka i rezystory i ta płytka(juz kombinuję jak to zmienić).Podłączył bym osobno,jednak obawiam się,jak zachowa się impedancja zestawu,w sumie nie próbowałem.Faktem jest,że ps 5.1 same grają dźwiękiem bardziej holograficznym(lepsza lokalizacja).Z racji ,że przez sub są odcięte na ok 80 Hz(inne źródła)grają grzeczniej,jednak kopa im nie brakuje.Mam to ustawione podobnie jak na twoim foto,z tym ,że Ps5.1 na cokołach,głośnik wysokotonowy na wysokości 87 cm.Zastanawiam się,czy jednak nie dokupić standów.Jaki mam problem?Bas!Mam wrażenie,że to głównie Ps 5.1 są odpowiedzialne za pewne kłopoty w moim pomieszczeniu.Nie sądziłem,że Ps 10 pracują od 30 Hz.Możliwe,że ze spadkiem rzędu 6dB.Ja też dokupiłem suby,bez papieru.Jednak warto,dźwięk jest pełniejszy i wolę taki ,bez względu na pogorszenie stereo.Inna kwestia,to pomieszczenie,mam wrażenie,że moje 16 m2 to za mało :)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W utopiach na górze siedzi Tioxidowy Audion-Focal i jest to najwyższy model tioxidowej wysokotonówki Focala. Kopułki (wklęskułki ;)) z elektr nie maja startu w standardowej JmLabowej aplikacji.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pamiętam to przy "moim" podłączeniu imp.spada do około 2.8oma to nisko ! zależy jaki piec jest podłączony,ale warto bo wtedy uzyskuje się najlepszy dźwięk ,co do pokoju hmm.. trochę za mały,polecam próbować różne ustawienia w pokoju jak i przemeblowanie może uda się uzyskać lepsze efekty,p.s to wredne głośniki ,ale jak się znajdzie optymalne dla nich ustawienie,wytłumienie ,odwzajemnią ten trud pięknym dźwiękiem ,życzę powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tioxid5-to nowsza wersja bardzo udanego modelu tdx90,różnica to 5 um powłoka tlenku tytanu poprzednio 7,trochę inny korektor fazy i podwójny magnez przez co wzrosło natężenie pola 1.5 T,TIOXID5 stosowany był tylko w electrach(906,926,936,946) i jak pamiętam 1 cobaltach jakiś jubileuszowych i to tyle,może to dobry głośnik tylko potrzebuje lepszej amplifikacji ,notabene był sprzedawany dla "majsterkowiczów" ale ta wersja była gorsza bo posiadała ferofloid a jak każdy wie ogranicza on szybkość głośnika ,pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

u mnie siedzą takie:

 

(czy one czasem nie powinny mieć napisu tioxid5?)

z tioxid5 z cobalta 816,826 wyglądały inaczej - niestety nie mam fotek :/

czy to kopułki te same tylko zaplecza inne? :))

post-10320-100002230 1275460586_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj szwejo,jeszcze raz dzięki za informacje.Ja pozostaje przy starej technologii,choć nie wykluczam zmian w przyszłości.Dodam,że nieco przerobiłem wejście sygnału w subach(foto).Rozdzieliłem płytki,tzn. wywaliłem zworki pomiędzy nimi(badziewne były),poprawa kolosalna.Teraz każda płytka jest zasilana oddzielnie(taki bi-wiring).Spróbuję podłączyć tak jak ty,może mój Baltlab jakoś to napędzi!?Z kontrolą nie ma problemu,nawet przy głośnym słuchaniu,membrany są niewzruszone,prawie nie widać ,że drgają.Mam zamiar wogóle wywalić płytki i zastosować łączenia punkt w punkt(trochę zabawy).Ten zestaw można jeszcze udoskonalić.Pozdrawiam

post-6581-100002191 1275490768_thumb.jpg

post-6581-100002192 1275490768_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj o zatkaniu otworów w ps.5.1,widzę że masz nowszą wersje ps ,oprócz napisu na głośniku mają też troszkę zmienione łączenie membrany z zawieszeniem(wysoko tonowy) i także inne połączenie gniazd z zwrotnicą w pierwszej wersji gniazda wchodziły bezpośrednio w płytkę zwrotnicy ,w nowszej gniazda połączone są zwrotnicą kabelkami,co do wywalenia płytki jestem za !są na forum ludzie ,którzy tuningują focala na polikevlarze,osobiście nie miałem okazji posłuchać takiego zestawu ale może ktoś z szanownych audiofili może coś pomóc,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

O! Mimo tak długiej obecności na forum to Twój 1st wpis! I do tego jakże udany :))

kiedyś się czaiłem na 927, ale jakoś się nie złożyło...

troszkę się obawiałem o te wooferki, chociaż słyszałem od kilku włąscicieli, że 30m2 to dla nich żaden problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

ja do swoich labusiów to widzę gryphona callisto 2200, baciki VK60, 500 lub 300xi, ew. jakieś pliniuski, może nawet stary threschold :)))

lavardina nie znam kompletnie, wyglądają dość nie pozornie te powyżej

ale kasa za takie zabawki na tyle zaporowa, że upłynie wody w rzekach, oj upłynie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwejo

Ten model Heliosa (Stargate?) to żadna rewelacja. Wystarczy Helios 1.

 

Metronome i Audio Aero Capitole SE albo DAC DCS Elgar +

 

Oprócz Laverdina jeszcze JR Concentra a;bo wyższe dzielone YBA

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xniwax

miałem heliosa 1e i przez 3dni gościł u mnie stargate ,na moim sprzęcie różnica była duża,do dziś moi znajomi są pod wielkim wrażeniem tego odtwarzacza,co do reszty sprzętu to też wielka klasa ,jeszcze można dorzucić parę firm (np audio research) ,które produkują sprzęt wybitny w swojej cenie gdzie liczy się jakość dźwięku a nie nic znaczące dane techniczne lub dobry marketing ,pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audio analogue i helios mieli spólnego dystrybutora w Polsce ,znam tego człowieka ,co do stargate to oferuje bardzo dużo powietrza ,szybkość ,piękny wokal,ogrom detali ale zarazem nie był agresywny ,bardzo przezroczysty,większość cd przy nim grało jak by ktoś przytrzymywał płytę.Maestro nie słuchałem miałem przez parę dni pucciniego -fajnego miał pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.