Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

JMLab Klub
IGNORED

klub niewolników JMLab


Gość masterofdeath6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mowicie o ebayu czy o audiomarkcie? Bo na tym drugim ceny bywaja chore.

Jesli chodzi o ebay, to sledzilem w grudniu i chyba w lutym. Pojawily sie wtedy trzy pary po 2000 euro z groszami i jedna, w gorszym stanie wizualnym, za 1300 funtow (tez z groszami). Grosze = mniej niz 100.

 

Teraz musze przyznac, ze cen nie sledze.

 

Jesli ceny na rbayu tak podskoczyly, to moze kryzys sie konczy? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obywatel_Piszczyk, 15 Maj 2010, 12:40

 

>Witam co do wcześniejszych spostrzeżeń dotyczących JM-Labów które potrafią zagrać pięknie z lampą

>Jest to prawda która na audiostereo była często przytaczana. Obecnie testuje właśnie lampę na

>"diabełkach" Wcześniej moje głośniki electry grały z luxmanem L-530 i było miodzio z ta lampą gra

>dynamiczniej ale luxman potrafi zaczarować są leprze plany dźwięk luxa jest bardziej czarujący Lampa

>PRIMUS MK II Doskonała konstrukcja Zresztą nie tak dawno porównywałem z NAD-em N3 i VINCENTEM SV

>236 i według mnie lampa pobiła a wręcz zjadła NAD-a i Vincenta Piszę o tym gdyż konstrukcja nie jest

>byle jaka.

 

a mzesz powiedziec ile te cacko Primus kosztuje i gdzie je ew kupic, i czy z niskoskutecznymi kolumnami podlogowymi 6om 86db da sobie rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwejo

 

Zoller z tego co pamietam schodzi niżej na basie ale mini mają obszerniejszy wyzszy zakres basu.

Zollery są szybsze, bardziej przejrzyste, dynamiczniejsze i bardziej detaliczne ale mini chyba plastyczniejszą srednice mają. Ogólnie mini chyba jednal pełniejsze sa na srednicy. Zollery sa jeszcze bardziej czułe na zmiany czekokolwiek co do nich podłaczymy, mini mniej.

 

To tyle co pamiętam.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedo:

 

Mini zagrają w metrażu 20-30 m2 , a zollery od 10 do 20m2.

 

W wiekszych pomiesczeniach Utopiom pomaga obszerniejszy wyzszy bas, a zollerki mogą mieć powyżej 20 m2 problem spowodu szczuplejszego wyzszego basu. Wszystko zależy czego słuchamy i z czym to gra - to podstawa przy obu konstrukcjach jakż zresztą róznych.

 

Ideałem byłoby połązyć zalety obu w jednej konstrukcji ;).

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem Imagination z ta sama slaba elektronika, z ktora slucham teraz Mini (powszechnie pogardzana "Kambodza" ;-), ale w innym pomieszczeniu.

 

Wprawdzie wplywu pomieszczenia nijak zignorowac nie mozna, ale niestety nie mialem mozliwosci w tym samym...

 

Jakie wnioski? Zollery sa bardziej wymagajace co do barwy elektroniki. Brzmialy bardziej szorstko, krzykliwie... ogolnie nieprzyjemnie. Mimo tego gora byla mniej czytelna. Mini Utopie, chociaz tez elektronice nie wybaczaja, potrafia jednak wyczarowac z niej wiecej barw, ciepla, ale i szczegolow.

 

Nie rozwazalbym Imagination jako alternatywy dla Mini. Jesli, to bardziej Electre 936. W zaleznosci od wielkosci pomieszczenia. Cena podobna. Mini sa oczywiscie produktem z wyzszej polki, ale Electry nie odstaja od nich dzwiekiem az tak bardzo, w kazdym razie mniej niz Imagination (byc moze jest to dyskusyjny poglad... nie wiem... bazuje na tym, co sam uslyszalem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Krzysiekol

a mzesz powiedziec ile te cacko Primus kosztuje i gdzie je ew kupic, i czy z niskoskutecznymi kolumnami podlogowymi 6om 86db da sobie rade?

 

Tu masz link do konstruktora:http://www.audio-akustyka.eu/index_pliki/page0003.htm Cena jest w dużej mierze uzależniona od podzespołów jakie wybierzesz to jest jak z garniturem na miarę (zależy jaki materiał użyty itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp

Waszym zdaniem dobrze sie zgra Musical z serii 3.2 z Focalem profile 908? Poslucham sam ale wiaze sie to z dlugim dojazdem i chcialbym zasiegnac najpierw opinii czy warto?

 

To trochę jakbyś się zapytał: Czy jeśli przyjdzie do mnie listonosz i będzie miał czapkę uszankę i walonki a ja z nim zrobię zdjęcie i powieszę na ścianie, to czy będzie fajna fotka? Pewnie tak...

 

Nieraz forumowicze piszą o preferencjach muzycznych, kablach, wielkości pokoju itp Nikt Ci sensownej rady nie da musisz posłuchać jak to zagra Jeśli chcesz wydać "trochę" kasy cóż znaczy kilka złotych na paliwo do auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

łoooo Panie! :))))

a co to to na 936 przy kopułkach? jakie sradiatorki? :)

915 znam - grają bardzo przyjemnie ale od 926/36 odstają bardzo klasą niestety...

906 też się przydarzyły, ale od podłogówek również sporo je dzieli :/

droga widzę kolumnowo podobna :)

z czym Waść teraz ujeżdżasz? mi ciągle chodzą po dyńce 946 :)

................................

 

ktoś tam pyta o zestawienie jm lab+ naim czy NAD - DZIZUS ile można?! :O

podobnie MF - chociaż tu jest już nieco lepiej (przynajmniej muzykalnie), ale nadal tragedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

a jak te ps-ki grają w porównaniu do 936? o ile można je porównać (głównie chodzi mi raczej o wysokie i średnicę), bo i przestrzeń wiadomo - w tym samym pokoju to ciężko porównać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>a jak te ps-ki grają w porównaniu do 936? o ile można je porównać (głównie chodzi mi raczej o

>wysokie i średnicę)

 

Jesli wierzyc gosciom z magazynu Hi Fi (a oni byli milosnikami Focala), to wprowadzenie glosnikow "sandwich" po kevlarach poprawilo srodek pasma (zobacz recenzje bodajze Electry 915). Kevlaroce mialy wieksza sklonnosc do wyostrzen i natarczywosci.

I to sie nawet zgadza z moimi obserwacjami o tyle, ze chociaz nie sluchalem PS 5.1, to w miare dokladnie obsluchalem nieco podobne do nich Zollery Imagination i odebralem je jako bardziej natarczywe i szorstkie od Electr czy Utopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.