Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

JMLab Klub
IGNORED

klub niewolników JMLab


Gość masterofdeath6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od ceny.

 

Bartek - taniej (mam i póki co nic go nie rusza) u mnie z passem lepiej sie sprawił niż Vincent, Vincent poszedł do pre.

Artech Thunder - drożej (chyba kupię wreszcie bo lepiej niż Bartek)

Harmonix, Acoustic Zen Gargantua - najdrożej (może....kiedyś)

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

jest spora roznica. dluzszy czas mialem chorusy 716V oraz 816V. aktualnie, i po raz drugi gram na profilach 918. fakt podlogowki ale mysle, ze bedzie wiadomo, czego sie spodziewac po monitorach. profile graja dzwiekiem mniejszym, ale bardziej wyrownanym, poukladanym, delikatniejszym, ale dajacym wiekszy wglad w detale. bas jest, ale bezpieczny, ze tak powiem. roznia sie bardzo sama budowa. profile sa masywniejsze i kompaktowe jednoczesnie. zaokraglone boki kolumn pozwola ustawic je w trudniejszym akustycznie pomieszczeniu nie powodujac buczenia - bardzo istotny aspekt! bezpieczne glosniki do kazdego repertuaru w moim odczuciu. powinenes posluchac, nie zawioda. lubia wzmaki z pradem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolin

 

Jeśli podstawkowe Jmlaby/Focale to poniżej serii Electra czy choćby Profile nie ma co sobie głowy zawracać (pod warunkiem odpowiednich funduszy). Chociaż Electry 905 można już kupić s/h za 3,5kzł.

 

Zawsze można pokusić się o znalezienie micro Utopii albo Mini.

Ważne aby się nie spieszyć z wyborem. Profile graja inaczej niz Electry, a to już trzeba konfrontować samemu nausznie.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam okazje zakupic w przyzwoitej cenie kolumny Focala Electra 1027s - co o nich sadzice - czy to dobre kolumny? czy jednak w tej klasie jest cos bardziej godnego uwagi?

 

slucham blues jazz, rock, elektronike z czasem i tak musze wymienic wiec chodzi mi o brzmienie kolumn, czy maja swietna przestrzen mocny zwarty i silny bas no i czy graja muzykalnie czy jednak tak jak sa opinie o focalach ze sucho zimno i ostro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiekol

 

Przyzwoita cena równa się =...? ile?.

 

Focale są to bardzo przezroczyste kolumny, im wyżej na półce tym ten efekt się potęguje, grają tak jaką elektronikę podłączysz, raz usłyszałem suchość na moich i to była wina Marantza, nieporozumienie w zestawieniu (pisałem w klubie Marantza).

 

Ostro gra nowy Focal, zanim go nie wygrzejesz (z resztą chyba wszystkie nowe kolumny graja ostro, to normalne), Monitor Audio jest ostrzejszy a jeszcze bardziej ostre są Triangle, więc focal z tej trójki najmniej.

Wersji s nie słyszałem, może być łagodna góra jak wspomniana opinia wcześniej o serii Profile.

 

>slucham blues jazz, rock, elektronike z czasem i tak musze wymienic wiec chodzi mi o brzmienie

>kolumn, czy maja swietna przestrzen mocny zwarty i silny bas no i czy graja muzykalnie

 

Tak, ale są wybredne jeśli chodzi o elektronikę i kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiekol

 

Ja zrobił bym tak, poszarpać się o np. tysiaka albo dwa, na allegro są za 13500, więc możesz powiedzieć że np:8 stów ci zszedł i bardziej ci się opłaca wziąć od gościa z Allegro i też z gwarancją i też nowe.

Podobno lepszy bas mają 1037 bo 1027 taki sobie, ale sam nie słyszałem, było na forum o tym.

 

Inna opcja nad którą bym się zastanawiał poważnie to Zollery na głośnikach Focala, ale to już niech koledzy się wypowiedzą którzy mieli czy słyszeli Zollery, ale Zoller to taki ulepszony focal i masz taniej używane, jeśli nie zajechane to masz zabawy na kilka lat i posłuchasz na prawdopodobnie najlepszym wysoko-tonowym jaki kiedykolwiek powstał, Tioxidowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład różnic w cenie na Diablo Utopia III :

 

http://www.allegro.pl/item1140127219_focal_utopia_iii_diablo_ministerstwo_dzwieku.html

39800zł/4,5zł=8,888 funtów. katalogowa cena nowych w uk bez upustu to 7000funtów.

 

http://cgi.ebay.co.uk/Focal-JMLab-Diablo-Utopia-III-speakers-12-000-SPECIAL-/330450041200?cmd=ViewItem&pt=Speakers_Subwoofers&hash=item4cf05b7970

5,837funtów*4,5zł=26,267zł, ale dodajmy te 3 tys za transport to i tak jest niecałe 30000, a gdzie dyszka...

 

Subtelne różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.