Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

JMLab Klub
IGNORED

klub niewolników JMLab


Gość masterofdeath6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/item1001333434_jmlab_focal_chorus_705.html Co powiecie o tych 705. Ma to być kolumna na półkę typowo do odsłuchu muzyki podczas pracy na kompie. Napędzać je będzie wzmacniaczem unitry a jako źródło posłuży wspomniany wcześniej komputer. Boje się że równowaga tonalna tego zestawu może być niemiło przesunięta ku górze. Co do wzmacniacza to jestem spokojny gdyż podpięty (tylko do testów) do 918 grał nadzwyczaj dobrze :)

Proszę o komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już tak jest że producenci oszczędzają najbardziej na tym czego nie widać. W moich 918 kabel łączący gniazda ze zwrotnicą (dalej nie sprawdzałem) to żenada. Cieniutki kabelek przypominający drucik od miernika elektrycznego za 50zł no może za 75zł. Jeżeli kabel łączący wzmacniacz z kolumną ma np. długość 3metry a wewnętrzne okablowanie w kolumnie podłogowej to nie rzadko po metrze na głośnik to wychodzi nam że 1/4 naszego okablowania drastycznie odbiega przekrojem i zapewne jakością od reszty okablowanie. Wiec wnioski nasuwają się same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt. Zostały jeszcze 3lata gwarancji. Trochę szkoda ale z drugiej strony co może się stać??

Ja już w swoje 918 pakowałem z Krella po 400watów na kanał a gała była mocno w prawo wykręcona aż korektor fazy w nisko-średnio tonowym był ciepły i nic się nie stało. Wiec przy 60watach XSa raczej o głośniki jestem spojony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do xniwaxa.

 

Czy mozna pare slow o klockach ze zdjec?

Jaki to model Jeffa Rowlanda?

 

Mam od jakiegos czasu spory problem z dobraniem wzmacniacza do Mini.

Problemem jest niezbyt wysoki poki co budzet.

 

Lubie cieplo, ale barwnie, dynamicznie i przejrzyscie, a priorytetem jest brak zmulenia na gorze.

 

Mialem pomysl, zeby sprobowac z Accuphase E-206/207 albo E-302/303.

Niestety nie mam skad tego wziac do posluchania :-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Jeffem Rowlandem (wygladal jak ten ze zdjecia) slyszalem Electry 936 i rzeczywiscie bylo to bardzo udane zestawienie.

Accuphase ciagnie mnie ze wzgledu na opinie o bogactwie barw, a to jest dla mnie bardzo wazny skladniek dobrego dzwieku. Moze najwazniejszy. Zatem troche mnie zbiles z pantalyku. Chyba jednak mimo wszystko chcialbym sprobowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda czasu na accu, mowie ci mialem prawie wszystkie modele skonczylem na E-450 i nie chce juz wiecej nic z tej firmy, accu dla mnie jak juz pisalem to napompowany denon ,dobrze ci radze posluchaj Lavardina,BATA,Jeffa cos z Audio Note mini kochaja te urzadzenia accu niekoniecznie,na bank ktorys z tych wzmacniaczy zostanie u ciebie

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mini proponowałbym tez cos z końcówek Passa w klasie A - Aleph albo nowsze XA30.5 albo taniej Plinius SA 100, 102...

 

Jeff Rowland Concentra genialnie grał z Labami. Ostatnio w ogłoszeniach była pierwsza Concentra Jeffa w niezłej cenie.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowlanda slyszalem z Electrami 936 na Audio Show pare lat temu, chyba w ostatnim roku dystrybucji JM Laba przez A-Mar Audio. Byl to dzwiek wystawy.

 

Lavardina ani Passa kompletnie nie kojarze i nie mam jak posluchac, niestety.

 

Accuphase chcialbym chociaz sprobowac, znal pare osob, ktore parowaly Accuphase z Focalami, zreszta w Magazynie Hi Fi do recenzji bodajze E-211 tez uzywali Zollerow i PS5.1, o ile mnie pamiec nie myli. I nie stwierdzili mezaliansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lavardina mozesz posluchac we Wroclawiu dystrybutorem jest "moje audio" jeszcze raz powtarzam Accu to nie urzadzenia do mini, absolutnie nie wierz recenzja, nautilus w branzy hi-fi ma silne wplywy no i za reklame sie fajnie kasuje stad tylko pozytywne recenzje ,chociaz w ostatnim audio jest test wysokiego zestawu accu, koncowka, preamp,i dzielony cd ,dzwiek nie zabardzo zachwycil testujacych co mnie bardzo zdziwilo... Accu ma w Polsce status boskiego i kultowego sprzetu z czym ja sie oczywiscie

nie zgadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... jeden pisze, ze ostro, drugi, ze bulasto, i komu tu wierzyc? ;-).

 

Jedyna polska recenzja, jaka znam, to ta z Magazynu Hi Fi, kiedy Accuphase dystrybuowal jeszcze jakis egzotyczny gosc z Warszawy, ktory mial siedzibe na Burdzinskiego i do ktorego ani razu sie nie dodzwonilem ;-). Opinie o modelu E-206B, ktory miesci mi sie w budzecie i jest czarny (;-) czytalem chyba wylacznie po angielsku. Oczywiscie sa miejscami mocno rozbiezne ;-).

 

Nie wiem... mam duza ochote sprobowac, najwyzej wtopie i bede szukal kupca, ale Accuphase w miare latwo chyba w razie czego idzie sprzedac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz nic w miare latwo nie jest sprzedac ,sprzedawalem accu E-450 ze 3 miesiace ludzie sa chorzy proponowali np 7000,8000,w koncu za 16000 mi sie udalo,to ze za bulasto moze to byla wina kabli ,mowie ci daj se spokoj z accu, cos sie tak czepil tej firmy jest tyle lepszych i tanszych

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie jakby wszystkie Accu graly tak samo, ok to jest pewna filozofia dzwieku, ktora moze sie podobac ale nie musi, ale rozne urzadzenia tej firmy graja roznie, jedne ciekawiej inne mniej. >>Amores - nie wiem jakie Accu miales oprocz 450'tki, ale ja cenie sobie A-klasowe konstrukcje tej firmy a te AB-klasowe troche mniej (ok, nie slyszalem jeszcze topowej koncowki w klasie AB). Dajmy na to 450'tka jest przyzwoitym wzmacniaczem, ale za drogim w stosunku do dzwieku jaki oferuje. Lepsze sa od niej, chociazby Luxman L-550AII (16kzl) czy Krell S-300i (12kzl). Ja tam wieszac psow na Accu nie bede bo lubie ta firme, zarowno za dzwiek jak i jakosc swoich wyrobow.

 

>>Wrobldob

 

Ja bym do Mini sprobowal wlasnie Krell'a S-300i, u mnie gra z PS5.1 jest bardzo dobrze - gladki i uporzadkowany dzwiek z bardzo dobra (jak to u Krell'a) dynamika i swietnym basem a do tego bardzo fajna barwa (jak nie u Krell'a ;-) - no nie jak u taniego Krell'a). Moim zdaniem znacznie ciekawsza propozycja niz podstawowe modele Accu.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misalem wszystkie 2xx, 3xx, 407,450 sluchalem i porownywalem E-550 wiem ze to klasa A ale ,dla mnie nie ma to znaczenia ma mi sie podobac, najlepiej zagral jak dotad zdziwicie sie E-210 stary wzmak accu

ktory jak sie wlaczylo powalal brzmieniem , inne accu to juz nie to, oczywiscie jakosc wykonania i bezawaryjnisc chyba najlepsza na swiecie, E-550 za slodki, nijaki ,nierzetelny bardziej dla milosnikow brzmienia mniej naturalnego ,lampowego, oczywiscie to sa moje spostrzezenia napewno znajda sie tacy ktorzy slysza inaczej to normalne.Ja przygode z accu zakonczylem raz na zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... ale to zupelnie inny budzet, nie za szybko tyle uzbieram... kredyty... te sprawy ;-).

W tym budzecie zaczalbym prawdopodobnie od wyprobowania JR Concentry, bo slyszalem go z Electrami 936 i byl to dla mnie dzwiek marzen (i pomyslec, ze to na op-ampach jest ;-)).

 

Nie mam doswiadczenia z klasa A Accuphase, ale mialem w domu kilka wzmacniaczy w klasie A (Musical Fidelity, Baltlab, Sugden...) i mi sie nie spodobalo. Moze przypadek? Nie wiem... jakos tak bezjajowo...

 

Ostatnio przerzucilem przez swoj dom jakies tony roznych wzmacniaczy i innego zlomu i zawsze z przyjemnoscia wracalem do... Kambodzy A500 :-D.

 

Zatem ten pomysl z Accuphase E-206 jest w duzej mierze irracjonalny. Mam dosc szukania i chce cos wylosowac ;-).

Pasuje mi z powodow pozamuzycznych - jest czarny, ma w miare standardowe rozmiary i mi sie podoba. Do pelni szczescia brakuje pilota, ale glosnosc jest na potencjometrze, wiec licze, ze mi sie go uda zmotoryzowac, jak sie przyjmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszperałem w necie taka dyskusję a forum http://www.google.com/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&channel=s&hl=pl&source=hp&q=http%3A%2F%2Fwww.pinkfishmedia.net%2Fforum%2Farchive%2Findex.php%2Ft-30700.html&lr=&btnG=Szukaj+w+Google

kto chce to może sobie przetłumaczyć albo "łykać" po angielsku, dyskusję prowadzi Mark Standbridge

Focal-UK, i pisał ze focal pracuje nad kopułką w całości z berylu.

Co ciekawe, trafiłem na info że paradigm w swojej najwyższej serii montuje berylowy wysoko tonowy, Scan Speak także produkuje berylowy wysoko tonowy.

Co do paradigm to "podobno" fajnie grają z tym głośnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... wydawalo mi sie, ze jakies 3-4 lata temu calkowicie przeszli na w pelni berylowe kopulki w Utopiach i czesci Elektr?

 

Beryl podobno jest materialem niemal idealnym na kopulki. Podobno.

 

Jednak z pewnoscia nie do ominiecia jest jakas faza bledow i wypaczen konstrukcyjnych. Po przejsciu z tioxidu na beryl dzwiek Utopii zmienil sie nie do poznania i stracil prawie cala finezje. Utopie Be brzmialy dla mnie strasznie pospolicie i kompletnie nie rozumialem, w jaki sposob mozna znalezc chetnych na tak niewyrafinowany dzwiek w takiej cenie... chyba tylko snobizmem i kosmiczna stylistyka paczek.

 

Wprawdzie druga generacja beryllium brzmi juz nieco lepiej, ale dla mnie wciaz punktem odniesienia jest tioxid i bardzo zaluje, ze Focal z niego zrezygnowal. Zreszta, wlasnie dlatego zdecydowalem sie szukac uzywanych Mini Utopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie, czy któryś z was próbował podłączać swoje Elektry 926 pod końcówkę: Parasound HCA 1200, jeżeli tak, to bardzo proszę o wrażenia z odsłuchu takiego połączenia, może pytanie nie na miejscu ale jak ona się ma do np. końcówki SONY TA-N55ES, warto zamieniać, czy szukać czegoś lepszego? I drugie pytanie: Czy warto poszukać do niej przedwzmacniacza, czy wystarczy sam odtwarzacz z regulowanym wyjściem.?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

Hca-1200 to słaby model, ja już zdecydowanie wolałem 1000A lub 1500A, nie wspominają c o 2200II :)

na 3500 się nie doczekałem :( ten 2200II spokojnie wyplułby membrany z 936 :)))

ogólnie jednak niestety 926/36 to nie jest półka dla HCA :( pokazują wszystkie ich wady, czyli ostrość, przeznaczenie pod KD nie pod muzykę, brak wyrafinowania, szorstkość, suchotki i lekkie ocieplenie, granie skrajami pasma - lekkie podbicie daje wrażenie braku średnicy.

Jednak dynamika (raczej makro) i potęga dołu powala i zniewala:)

Warto je podpinać w bi-ampingu jeżeli nie mamy uprzedzeń do takich rozwiązań. Budując KD na parasound-ach to strzał w 10! Kiedyś rozważałem 5.1 z parasoundów, ale poszło w 2.0....

Jeżeli masz E80 (ja miałem E80/90) to za parasoundami w szatańskich klimatach zestawik przedni!

jednak z 926 już nie koniecznie będziesz tak zadowolony :(

pre do kompletu jak najbardziej P/LD1500 - 2000 to wg mnie sympatyczne pre!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.