Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

JMLab Klub
IGNORED

klub niewolników JMLab


Gość masterofdeath6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Autor pytania napisał

"zalezy mi na energii dynamice tyle zeby bas nie mulil"

 

Ja kiedyś słuchałem Uschera 1.5 z JMLab PS 5.1 (chyba to były te ;-)

I zapamiętałem ,ze ten dźwięk bardzo mi się podobał.

Może po prostu warto spróbować ?

Bo JMLab Mini Utopia tez ma swoja specyfikę,

inaczej ,przecież nie wszystkie JMLaby grają tak samo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

eh nie mogłem się powstrzymać!

spójrzcie na tego suba! Trochę już chyba przegięli z wielkością :)

 

co do tematu wzmaka - też jestem na tym etapie :)

najlepsze co spotkałem do jm laba 826 to parasound - teraz w wielkiej nadziei oczekuję że i z 936 tak się to zgra :)

usher 1.5 właśnie też chodził mi po myślach, ale ludzie mówili że jest duży problem z pre potem :/

a i tak jakoś nie widzę go nawet dzie to by tu posłuchać , czy kupić :I , pomijam że nie jest piękny, bo ma grac nie wyglądać :)

Coś co już mogę odradzić na 100% to AVM, Naim, NAD, Musical Fidelity A5 i kav400xi - to lepiej odpuścić na wstępnie do jm labków, z tym 300i było jeszcze w miarę zacnie, jednak on za słaby do moich paczek:< ale dźwięk to miał l;epszy niż 400xi!

post-10320-100002721 1235578480_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutek

 

Jeśli myślisz o moich Electrach 905, bo i u mnie próbowaliśmy,niespecjalnie mnie się to podobało.

 

 

Master

 

Na tych samych Electrach świetnie chodził Nait 3. AVM,Thule,Sphinx,Muscial prosiaki mono i pre,dzielony Densen - cieniutko. Za to Amplifikator 2000 (tylko ten) i MF A 300 - bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

mi tam naim kompletnie nie podszedł niejaki 5i i jakiś starszy miałem grrr! fuj!

Sphinxa miałem jakiś myth czy jakoś tak - absolutnie za jasno i za ostro! MF A300 nie znam, ale A5 to kluch :( chociaż pary dosyć ma!

905/915/920 to nieco inne granie niż 9x6 i może też inne rzeczy bardziej lub mniej pasują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając jeszcze 905tki prawie zakochałem się w grzałce AVI Lab Series 21 czy cuś. Uczucie jednak nieodwzajemnione ,bo nie dawała rady przy większym pieprznięciu lub przy nisko schodzącym pochodzie basowym.Był w tej wadzie podobny do Caspiana, ale jednak radził sobie ciut lepiej. Wymieniłem cośkolwiek korespondencji z niejakom Ashleyem z AVI - nazwał JMLaby crapem, który ma chory przebieg impedancji.I tak został poczciwy dzielony TagMcLaren 10/60, który nie miał z tym problemu. Jest dziś na hifi.pl(nie mój)- cena znakomitego skądinąd preampa moooocno przesadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam witam i o drogę pytam ;)

Czy poza obudowami występują jakieś zasadnicze różnice pomiędzy serią Utopia, a Electra?

Nie chodzi mi oczywiście o konfiguracje głośników w poszczególnych modelach,

tylko o klasę (typ, rodzaj) samych przetworników montowanych np. w Mini Utopiach i powiedzmy w Electrach 1027Be? Konkretnie rozchodzi mnie się o średnicę i wysokie.

A skoro już przy tym jesteśmy, to może ktoś porównywał Electry 1027Be do jakiejś Utopii (na przykład Mezzo albo Mini) i może by skrobnął parę słów o różnicach?

Jestem właśnie na kupnie, ale nie bardzo się orientuję w temacie wyższych serii Focala...

Czytałem kiedyś w jakimś wywiadzie, że najdroższe w Utopiach są właśnie skomplikowane obudowy,

ale jak jest z resztą, głośnikami, zwrotnicami itd.?

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Wreszcie jestem w domu. To wspaniale że powstal ten post. Mam przyjemność mieć w posiadaniu od kilku miesięcy okazałe JM-Lab electra 920. Z rożnych źrodeł słyszałem różne opinie dotyczące tego modelu Jakie są wasze? Słyszałem opinie że electra 926 są gorsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u któregoś z Was również ciężko schodzi osłonka głośnika wysokotonowego w chorusach 816V? Niby powinno zejść łatwo a mi jakoś nie chce zejść i boję się za mocno żeby nie uszkodzić przypadkiem. Jest wogóle jakas różnica w dźwięku?

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pinię w tej sprawie Jakie kolumny wybrać ELECTRA 920 czy 926 w 920 (starszy model) Głośnik jeden niskotonowy ale mieży 23zm natomiast 926 dwa mniejsze 18cm. Mam możliwość zamainy 920 na 926 bez dopłaty stąd moje zdziwienie brać 926 czy pozostać przy 920? MOże ktoś z Was słuchał jednych i drugich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pinię w tej sprawie Jakie kolumny wybrać ELECTRA 920 czy 926 w 920 (starszy model) Głośnik jeden niskotonowy ale mierzy 23cm natomiast 926 dwa mniejsze 18cm. Mam możliwość zamainy 920 na 926 bez dopłaty stąd moje zdziwienie brać 926 czy pozostać przy 920? MOże ktoś z Was słuchał jednych i drugich( teraz bez wpadki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

Obywatel_Piszczyk, 19 Kwi 2009, 13:59

 

co chcesz uzyskać po zamianie? jaki masz pokój/elektronikę?

inaczej nic sensownego się nie powie?! - ja bym akurat zamienił (bo takie mam warunki/doświadczenia/preferencje)

 

ja znam 915 i do 926 nie mają startu niestety. 920 ma 25cm niskotonowy, to niby ekwiwalent 2x18, ale trudniej to utrzymać za mordę niż 2 małe. Ogólnie 920 to potężniejsze pudła niż 926 i raczej wystawiałbym je do konfrontacji z 936.

 

a na utopie to chyba wszyscy posiadacze niższych jmlabów się ślinią? :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje szanownym kolegom za utwierdzenie że przy 920 pozostać. Co do elektroniki to będą grały z lampą która się robi wzmak ma grać ok 15W wklasie mam posłuchać. Chciałem kupić ROTELKA do nich RA 1070 nie dawno na ALLEGRO poszedł za 4 tysie...Poradzono mi bym odpuścił na poczet lampy. Słucham muzy bardzo różnej Dead can dance,Oldfield,King Crimson, Milesa Davisa. Pokuj 28m2 wysokość 3,40m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Powiem szczerze ze nigdy nie byłem zwolennikiem takich akustycznych "upiększaczy" ale u Ciebie chociaż to wygląda estetycznie :) Ładne płapki i rozpraszacze no i rzecz jasna piękna kolumienka :) Gdzie kupiłeś taką płapke basową i za ile?

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre kolumny i świetny pokój mimo zastosowania ustrojów akustycznych. Widać że ktoś pomyślał :)

Gratuluję, francuskie kolumny jednak mają coś w sobie :)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie bylem zwolennikiem, ale nawet żona zauważyła zmianę w dźwięku a to już dużo mówi, co więcej, powiedziała że lepiej będzie wyglądać jak będzie cała ściana :-) :-).

Tu poniżej linki:

http://shop.ebay.co.uk/items/__speaker-foam_W0QQ_kwZspeakerQQ_kwZfoamQQ_armZ1QQ_armiZspeakerQ20foamQ20filterQQ_armmZ104QQ_ckwZfilterQQ_fromfsbZQQ_ruuZhttpQ3aQ2fQ2fshopQ2eebayQ2ecoQ2eukQ2fitemsQ2fQ5fQ5fspeakerQ2dfoamQ2dfilterQ5fW0Q51Q51Q5farrQ5A1Q51Q51Q5ffromfsbQ5AQ51Q51Q5ftrksidQ5Am270Q512el1313QQ_trksidZm270Q2el1313

 

http://shop.ebay.co.uk/items/_W0QQ_dmptZUKQ5fAudioVideoElectronicsQ5fHomeAudioHiFiQ5fHiFiSpeakers?_nkw=+Acoustic+Foam+Sound+Treatment&_sacat=0&_fromfsb=&_trksid=p3286.m270.l1313&_odkw=speaker+foam&_osacat=0

 

http://shop.ebay.co.uk/items/__Acoustic-Foam-ceiling_W0QQ_kwZAcousticQQ_kwZFoamQQ_kwZceilingQQ_ckwZSoundQQ_fromfsbZ?_trksid=p3286.m104.l1199

 

http://shop.ebay.co.uk/items/?_nkw=%09+%09+%09+%09%09+%09+%09+%09Acoustic+Room+Treatment+Wedge&_sacat=0&_trksid=p3286.m270.l1313&_odkw=Acoustic+Foam+Sound+Treatment&_osacat=0

 

http://shop.ebay.co.uk/items/__Studio-Foam-Soundproofing_W0QQ_kwZStudioQQ_kwZFoamQQ_kwZSoundproofingQQ_ckwZPanel?_trksid=p3286.m104.l1199

 

Tu znajdziesz wszystko, ceny ........... przemilczę, ale warto, kolumny graja o klasę może nie, ale o pół na pewno lepiej. W sumie nie same kolumny a cały zestaw gra dużo lepiej, wcześniej trąbkę najbardziej naturalnie było słychać na korytarzu, a teraz już w pokoju, ale jeszcze regały czy półki z książkami muszę zawiesić.

Co więcej, one nie są skończone, zrobię to w coś w rodzaju obrazu i obłoże jakimś płótnem które dobrze przepuszcza, lub pomaluje w jakieś pasy zebry czy coś, muszę jeszcze pomyśleć.

 

Mam jeszcze fotki drugiej ściany ale nie chce mi załączyć a wszystko jest jak trzeba.

post-23782-100004716 1242678754_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.