Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

JMLab Klub
IGNORED

klub niewolników JMLab


Gość masterofdeath6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe 906-tki kosztowały w Polsce 7777 zł + oryginalne standy - 9000 zł.

Ja za swoje w stanie praktycznie igła dałem razem se standami 3,9 kgzł i uważam, że było warto.

Za taką cenę (200 funtów) - jeżeli uda Ci się je kupić, to nawet się nie zastanawiaj!

W sumie głośniki nie są stare - mogą mieć maksymalnie ok. 6 lat.

Druga taka okazja nieprędko się trafi.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we

 

Te micro Utopie raczej oryginalne, brak maskownic troche dziwi bo raczej trudno zgubic takie maskownice a zniszczyc to juz chyba specjalnie trzeba. Ciężko powiedzieć. Co do klasy to niestety tak jak mini utopie są lepsze od swoich tańszych "odpowiedników".

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczą w czterech na razie o te 906 i stanęło na 21 funtach, więc spoko.

Tak czy owak te powiedzmy 200 (bo nie wiem jaka kwota będzie ostateczna) to nie jest duży wydatek.

Dźwięku JmLaba się nie boję że tak napiszę, to właśnie ten dźwięk przed 12-stu laty z małych monitorków wprowadził mnie w stan chorobowy tego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

witam

 

chciale powiedziec ze powrocilem jednak do focali.

tym razem profile 918. milym zaskoczeniem jest ze moga grac nawet w malych (ok.20mkw) pomieszczeniach. uniwersalny zespol glosnikow dla osob grajaca rozna muzyke.

 

w porownaniu z chorusami 816V graja kulturalniej ale nadal dynamicznie. dzwiek jest poukladany i zdyscyplinowany. bas pod pelna kontrola tak jak lubie zwlaszcza w muzyce elektronicznej. musze przyznac ze nie slyszalem profile 918 z innym wzmakiem ale z naim xs nozka chodzi.

teraz chyba na dluzej...

 

pozdr.

post-22608-100008201 1250246246_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem Chorusy 816 W Special Edition czyli w skrócie Chorusy z głośnikami sandwich W z serii profile...

 

Teoretycznie głośniki lepsze, ale ogólnie wielka niewiadoma bo słuchałem tylko 816 V i na nie byłem zdecydowany, ale trafiła się okazja w tej samej cenie zatem czekam, jak dojdą dam zdjęcia, podzielę się wrażeniami i oczywiście zgłoszę akces do klubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszedlem 716V, 816V teraz profile 918 w/w. nie slyszalem 816V na sandwiczach ale na moje ucho bardziej dostrzegam istote zmiany dzwiekowe w budowie kolumny (918) niz samego glosnika natomiast jak zapewnisz dobra moc i odpowiednia przestrzen kolumnom z pewnoscia bedziesz mial radoche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu zestaw Focal 165 CV1, z tyłu niedrogie głośniki alpine, wszystko napędzane jakimś budżetowym modelem clariona z 2005 r. Pomimo relatywnie niedużych nakładów pieniężnych (2000 zet za całość) gra to wszystko razem naprawdę wyśmienicie i zachęciło mnie do dalszych kontaktów z marką Focal. Energiczny, wypełniony dźwięk jaki lubię. Samochód (Peugeot 406) co prawda znalazł się właśnie w komisie i czeka na nabywcę, a ja zdradziłem francuską myśl techniczną dla Audi, niemniej do niego również planuje zakup Focali, a tymczasowo pocieszenie znajdę w zestawie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, co prawda nie jestem niewolnikiem MJLab, ale mam podłogówki Focal 1027s i jestem z nich baaaardzo zadowolony :) (ech, na 1027be stać mnie nie było...).

Po przesiadce z jakichś tam Quadrali to było olśnienie ;)

Mój systemik jest mocno jeszcze niedopracowany, na dniach (jutro?) otrzymam końcówkę mocy i preamp Docet Lectora do testowania i ewentualnego zakupu i mam nadzieję, że odkryję prawdziwą moc moich focali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Ja mam niewiele więcej, ale z aneksem 10m kw. razem 36m kw.

Oczywiście jeśli udałoby Ci się posłuchać tych kolumn u siebie byłoby ok - jeśli miałbyś za dużo basu przy podłogówkach 1027s wartoby pomyśleć o monitorach 1007be - są nawet nieco tańsze niż podłogówki s, no i ta kopułka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz jakis czas sie zastanawiam nad podlogowkami ale jakos mam obawy ze bedzie za malo miejsca natomiast monitor moze byc za maly.

focal mnie denerwuje ze nie ma nic posredniego do 20mkw z berylowej serii. wydaje sie ze sporo melomanow wlasnie ma takie pomieszczenia. chyba ze sie myle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

de_moon

 

Słuchałem 1007Be na dwudziestu, dwudziestu paru metrach, w skrócie: na kablu grubym miedzianym co ładnie kopie basikiem (Merlin cable-Scorpion (uk)) i było go za dużo, po wpięciu Chord Epic (gdzie chordy właściwie basu nie mają) dało się normalnie słuchać, tylko ta góra na chordzie......., ale wiąż po 2 (przeleciały jak 40min) godzinach odsłuchu byłem nie zmęczony a wręcz radosny i jakby zrelaksowany, czułem się świetnie, to było świetne przedstawienie na płytach Naima Live, nie jak po MA Platinium 100, MA schodzi niżej ale niema tyle basu co 1007Be, więc może się okazać że jeszcze zatyczki piankowej będziesz używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdziłem metrażu, jak najbardziej takie mezzo np. jest do sprzedania z drugiej ręki ze sklepu Mezzo utopia za 2,5 tys.funtów:

http://www.hifiguy.co.uk/index.php?option=com_products&page=categories&catid=15&Itemid=29

 

Tu też ciekawe ogłoszenia:

http://www.choice-hifi.com/index.asp?page=34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdybyś mógł to porównaj te monitory 1007 1008, nowa wersja 1008 ma wysoko tonowy dokładnie taki sam jak w nowej utopi, od poprzedniej wersji jest minimalnie większy i są zmiany w zwrotnicy, być może tylko wynikające z zastosowanie tego wysoko-tonowego.

Już mam zaklepane 1007Be wiśniowe za 1800 funtów ex-demo na gwarancji.

1008 kosztują 2650 funtów.

W przyszłości będę się czaił na diabełki, używane, nowe 7000 funtów :-o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.