Skocz do zawartości
IGNORED

-czy lampa jest lepsza od tranzystora


kolmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to samo pytanie sobie zadawalem .....i odpowiedz jest taka Lampa niszczy tranzystor pod kazdym względem .Twierdze to na podstawie testu a mianowicie kupiłem żeby sie przekonac Audio Note Przed M1 i wzmak P2se.Sluchalem wczesniej na Arcam Diva A85 jeden z lepszych tran do 5 tys zl .Aracm w porownaniu do komerchy typu HK czy nawet Rotel to detale scena itp.Pamietam jak go podlaczylem 1-raz to slyszalem struny mlaskanie do mikrofonu i szepty na sali .A teraz podlaczylem Audio Note i wnioski takie 18 W ma wiecej mocy niz 85 W arcama. Bas przy dmuchaniu w mikrofon wyrywa glosniki czyli bas okolo 30 hz i slychac !!! Sting jak by na hali siedzial saksofon czy pianino mozdzera szok vocal zabija .Jak moja dziewczyna posluchala powiedziala tak ....jak by inna piosenka leciala uwazam ze lampa gra nie 100 1000 razy lepiej nawet nie jestem w stanie opisac tej przepasci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ludzi liczacych skrzypce w orkiestrach czy chorzystow w chorach tranzystor to jest to. Jednak lampa gra czesto przyjemnie dla ucha i to jest zelazny atut. Co kto woli.

Ja chyba wole ladnie i cieplo niz dokladnie i analitycznie.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annawroc wypraszam sobie wrzucania na gatunek tekno:P Jak sie nie zna jego filozofii,poczatkow..rozwoju i terazniejszosci i sie slucha tego co leci w tv(60% shit) to sie jest "nie swiatowym" i ma sie taka a nie inna wizje na swiat! Co do twoich typow to wzmak reloop ktorego wczesniej polecalas zamiast Piano w wielu przypadkach sie nie sprawdzil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy to od sytuacji. Np. kiedy wieczorem chcę poczytać książkę, to zapalam lampę, a jak chcę posłuchać wiadomości to włączam tranzystor (Szarotka).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Dear77

 

Jeszcze musisz dużo posłuchać i porównywać.

Wtedy nigdy nie napiszesz że jedna czy druga technologia jest lepsza.

Obie są podobne, z tym że dyskretna jest znacznie bardziej doskonała technicznie.

Wszystko zależy od aplikacji i wiedzy konstruktora.

 

W sumie beznamiętne dywagacje. Skoro np.Dear77 opiera swoje doświadczenie porównawcze o bazę odsłuchów z przeciętnego Arcama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear77, 7 Cze 2008, 01:28

 

>Witam to samo pytanie sobie zadawalem .....i odpowiedz jest taka Lampa niszczy tranzystor pod

>kazdym względem .Twierdze to na podstawie testu a mianowicie kupiłem żeby sie przekonac Audio Note

>Przed M1 i wzmak P2se.Sluchalem wczesniej na Arcam Diva A85 jeden z lepszych tran do 5 tys zl .Aracm

>w porownaniu do komerchy typu HK czy nawet Rotel to detale scena itp.Pamietam jak go podlaczylem

>1-raz to slyszalem struny mlaskanie do mikrofonu i szepty na sali .A teraz podlaczylem Audio Note i

>wnioski takie 18 W ma wiecej mocy niz 85 W arcama. Bas przy dmuchaniu w mikrofon wyrywa glosniki

>czyli bas okolo 30 hz i slychac !!! Sting jak by na hali siedzial saksofon czy pianino mozdzera szok

>vocal zabija .Jak moja dziewczyna posluchala powiedziala tak ....jak by inna piosenka leciala uwazam

>ze lampa gra nie 100 1000 razy lepiej nawet nie jestem w stanie opisac tej przepasci.

 

 

Wiesz, przekonałeś mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear77 to ,że jesteś aktualnie zafascynowany lampą bo przyjemnie gra nie znaczy ,że jest

lepsza od dobrego tranzystora.Pożyjesz jeszcze parę lat ,posłuchasz tego i owego i nabierzesz

dystansu do tego typu porównań sprzętowych .Najważniejsza w tym wszystkim jest muzyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadeo, 7 Cze 2008, 12:10

 

>Dear77 to ,że jesteś aktualnie zafascynowany lampą bo przyjemnie gra nie znaczy ,że jest

>lepsza od dobrego tranzystora.Pożyjesz jeszcze parę lat ,posłuchasz tego i owego i nabierzesz

>dystansu do tego typu porównań sprzętowych .Najważniejsza w tym wszystkim jest muzyka.

 

 

W pełni zgadzam się z Tadeo:-)

 

Natomiast ja znalazłem dla siebie to "coś" w pół drogi czyli wzmaki zbudowane w oparciu o mosfety (mam teraz końcówkę mocy SONY TAN-90ES). Jak dla mnie rozwiązane to łączy w sobie zalety lampy (muzykalność) i jednak moc+szczegółowość, o którą trudno w przypadku wzmacniaczy lampowych.

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego weekendu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zafop, 7 Cze 2008, 12:33

...i jednak moc+szczegółowość, o którą trudno w przypadku wzmacniaczy lampowych.

 

W ktorych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

kolmen, 7 Cze 2008, 00:09

 

>-czy na odwrót ?

 

Lampa - jeśli ktoś lubi specyficzny, zniekształcony dźwięk: ciepły, bez mocy. I lubi się martwić, czy już trzeba lampę wymienić, czy jeszcze nie ? Lubi spokój sąsiadów, czyli małą moc.

 

tranzystory - dla ludzi, którzy lubią naturalny dźwięk, bez podkolorowań i efektów specjalnych, rzeczywisty. Lubią czasami posłuchać głośniej i nie lubią się bawić lampami i się zastanawiać, czy jeszcze gdzieś dostaną swoją ulubioną lampę...

 

pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X Y Z

 

Osobiście nie jestem fanem żarówek ale w sumie jest mi to obojętne co to gra, ważne jak gra.

 

Wyluzuj kolego , świata nie zmienisz.

Są rożne gusta , ludzie mają różny słuch itp.

Tu chodzi o radochę ze słuchania muzyki a nie mniemanologię co jest best.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie typu, co jest lepsze Ferrari 360 czy Ferrari 355 ;)

Jedno jak i drugie rozwiazanie znajdzie swoich sympatykow jak i przeciwnikow..lepsze okaze sie to, ktore zagra "Twoim" dzwiekiem lepiej. Moje najlepsze rozwiazanie jest takie by miec w domu oba rozwiazania:P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj zalozony przez niego watek,to wymiekniesz....zero doswiadczenia,cala wiedza z netu,powtarza opinie innych dziwnych ludzi,,,taki z niego cyrk chodzacy.

forumowy blazen,z aparatem sluchowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Lampa - jeśli ktoś lubi specyficzny, zniekształcony dźwięk: ciepły, bez mocy.

toś kuxwa trafił

ROTFL, czytaj dalej podstarzałych recenzentów od ślepych testów :D:D:D:D:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPawel, 7 Cze 2008, 19:39

 

>DawidM, 7 Cze 2008, 19:02

>

>>Pytanie typu, co jest lepsze Ferrari 360 czy Ferrari 355 ;)

>

>Błąd :) to jest pytanie, co lepsze: dorożka, czy samochód ?

>

>Wiadomo, dorożką można się czasami przejechać ;)

 

Myślę że sie mylisz..inaczej branża audio nie stosowała by na tak szeroką skalę lamp. Co do porównania to hmmm nie pasuję mi..ale każdy ma swoje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paul_67, 7 Cze 2008, 19:51

 

>pawcio

>co Ty gadasz? To są jakieś stereotypy.Lampa lampie nierówna i nie można tak uogólniać.

 

ale o co chodzi?

nigdzie nie napisałem, że lampa lampie równa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

DawidM, 7 Cze 2008, 19:55

 

>Myślę że sie mylisz..inaczej branża audio nie stosowała by na tak szeroką skalę lamp. Co do

 

Na szeroką skalę ?!? Lampy to jest produkt mocno niszowy, lampy produkują teraz chyba tylko manufaktury na wschodzie i w Chinach.

 

>porównania to hmmm nie pasuję mi..ale każdy ma swoje zdanie.

 

Moje zdanie wypływa z analizy parametrów wzmacniaczy lampowych i ślepych testów. Parametry wskazują na to, że mają tak duże zniekształcenia (czyli dodają nową informację do oryginału), że mogą być odróżnialne i są.

 

Oczywiście można lubić lampy, tak jak można lubić dorożki.

Sprzęt lampowy w studiach nagraniowych to może na strychach leży.

 

pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment najlepsze wzmacniacze dla muzyków to urzadzenia lampowe.Wiec na strychach to nie leza za bardzo.

To jakies brednie o ciepłym i zniekształconym dzwieku lampowych wzmacniaczy.Chyba ze celowo popsute pod gusta recenzentów i panujacą modę na złociste dzwieki.

Trzeba posłuchac o nie czytac recenzje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajcie w skrajności.

 

W profesionalnym sprzęcie są stosowane z powodzeniem obie technologie.

Nie ma to nic wspólnego z tematem co jest lepsze.

 

W sumie to ciekawe doświadczenie .... gdyby zrobić przetwornik w całości na żarówkach... co w ogóle nie wiadomo czy byłoby wykonalne a jeżeli tak to czy to dałoby jakikolwiek dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.