Skocz do zawartości
IGNORED

Ranking CD sony ES


Robercik_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijajac fakt ze nie ma laserow do CDP338ESD a mozna by nabyc ten egzemplarz w b. dobrym stanie ile byłby wart? Czy ten model brzmi lepiej od CDP-X559ES ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sony CDP333ESD,warto sie nim zainteresować.Tez jest na TDA 1541 no ale pewnie znowu nie ma laserów do niego? Znajomy chce 400 zl . Co Wy na to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam, pozwolę sobie odświeżyć wątek.

 

Czy w SONY SONY CDP-507ESD jest jak podano powyżej?:

2 x TDA1541 - CXD1144

KSS-151A / KSS-190A

 

Czy oznacza to że można stosować zamiennie KSS-151A lub KSS-190A, czy też w niektórych modelach był ten pierwszy a w innych ten drugi i nie można ich stosować zamiennie. Pytam, ponieważ z dostępnością pierwszego jak wiadomo jest słabo, natomiast ten drugi jest dostępny.

 

Co w ogóle sadzicie na temat CDP-507ESD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

McGyver dlaczego w twojej klasyfikacji jest tylko seria ESD z lat osiemdziesiątych?Najlepsze klocki były w serii ES z początku lat 90' a nie ESD.

 

w mojej klasyfikacji są jeszcze lepsze modele - cdp1-1,501 i 701es z 1982-3r

w tych lasery są tak stare, że się nie psują

Brzmią lepiej niż cokolwiek na TDA1541A po modach

Mam arcama z S2 dla porównań

101 mam seryjną w bdb stanie, do kolekcji

501 mam z bazaru za dwa funciaki, gra obłędnie, niestety dość podniszczony. Ktoś przeprowadzał w nim mody i dlatego ma wartość

701 mamw stanie kolekcjonerskim z pilotem i pudłem. Jest po modach moich własnych. Ten dopiero gra! Jedyny dobry CD do rocka i metalu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez shittzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydkie to to i nie gra(..)

 

Profanacja tak twierdzić bo grają na poziomie i to nawet niskie modele.Do tych nizszych wciąż sa lasery i to za grosze.Do wyższych da się skombinować ale nie fabrycznie nowy.

 

Nie żebym się czepiał, ale tak z czystej ciekawości "grają na poziomie" w porównaniu z czym? Z H/K, Denonem, Onkyo, CA? Cała ostatnia czwórka gra tak, że na allegro niebawem będą za nie dopłacać.

 

Rozumiem przywiązanie do marki - o.k., ale Sony nie jest jedyną firmą na świecie. W tej chwili z racji kryzysu jest tyle fajnych urządzeń z drugiej ręki i to w niskich cenach, że nie pojmuję jak można się skupiać w kółko na tym samym.

 

Zaraz będzie; dawaj przykład! Proszę bardzo - jak wygląda rasowy wysoki model Sony przy np. Audio Analogue Paganini?

 

Nie czepiam się Was, ciekawi mnie jednak skąd ta moda na akurat tą firmę?

 

Dobrego dnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiam się Was, ciekawi mnie jednak skąd ta moda na akurat tą firmę?

 

Wiesz, może chodzi o to, że firma Sony była "od zawsze",a seria ES to był szczyt myśli technicznej. I tylko to było w katalogach/na półkach i to przeważnie poza zasięgiem finansowym większości z nas. Dlatego teraz człowiek często spełnia swoje marzenia, a sam sprzęt wcale nie gra źle. No i ma wartość sentymentalną, ale również w postaci niezwykle solidnego wykonania ze świetnych elementów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shittzu jak zwykle lansuje te swoje ruchle sprzed 30 lat. Polecam więcej jego wpisów. Podobno słyszy do 24kHz LOL. A magnetofony kasetowe przenoszą do 25kHz na normalu i 35kHz na metalu. I to przy 0dB. To naprawdę bardzo ciekawy osobnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt z pasmem do 50 kHz jest dla normalnie odbierających dźwięki ale są jak widać wyjątki. Co do odtwarzaczy to jako przykład wysokiego i dobrze grającego modelu mogę podać SCD555ES.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ARTON55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

posiadam bardzo zachwalanego Sony CDP-X555ES (full oryginał, z wymienionym laserem), który posłuży jeszcze wiele lat.

Ale jak wiadomo apetyt wciąż rośnie.

 

Czy opłaca się wymieniać na wyższy model ?

 

Myślę o:

1. CDP-X779ES

2. CDP-X707ES

3. CDP-X777ES

4. CDP-X77ES (rocznikowo starszy od mojego i mam obawy)

5. CDP-X559ES (niby ta sama półka, wątpię, czy zagra lepiej)

 

Który z 1-5 gra lepiej w każdym aspekcie od CDP-X555ES żeby gra była warta świeczki ?

Oczywiście zakładam, że laser będzie w 100% sprawny.

 

Mam jeszcze małe pytanie: czy wymienialiście kondensatory w swoich 20-letnich ES-ach i czy dało to poprawę ?

Spotykam się z dwoma sprzecznymi opiniami: 1-zostawić oryginalne kondensatory, gdyż na pewno trzymają pojemność, 2-wymienić wszystkie na nowe, bdb jakości, bo oryginalne mogły częściowo powysychać.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez patkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

posiadam bardzo zachwalanego Sony CDP-X555ES (full oryginał, z wymienionym laserem), który posłuży jeszcze wiele lat.

Ale jak wiadomo apetyt wciąż rośnie.

 

Czy opłaca się wymieniać na wyższy model ?

 

Myślę o:

1. CDP-X779ES

2. CDP-X707ES

3. CDP-X777ES

4. CDP-X77ES (rocznikowo starszy od mojego i mam obawy)

5. CDP-X559ES (niby ta sama półka, wątpię, czy zagra lepiej)

 

Który z 1-5 gra lepiej w każdym aspekcie od CDP-X555ES żeby gra była warta świeczki ?

Oczywiście zakładam, że laser będzie w 100% sprawny.

 

Mam jeszcze małe pytanie: czy wymienialiście kondensatory w swoich 20-letnich ES-ach i czy dało to poprawę ?

Spotykam się z dwoma sprzecznymi opiniami: 1-zostawić oryginalne kondensatory, gdyż na pewno trzymają pojemność, 2-wymienić wszystkie na nowe, bdb jakości, bo oryginalne mogły częściowo powysychać.

 

Pozdrawiam

 

Tak opłaca się wymienić na X-779ES lub nawet X-777ES jeżeli chodzi o X-559ES i X-555ES to grają bardzo podobnie tylko jest między nimi mała różnica w prezentacji przestrzeni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nadzorca2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

555 to nieudany model - dużo odtwarzaczy jest w stanie go przeskoczyć. Dobre Sony ES to 7, 707 i 777.

Natomiast dziwię Ci się że interesujesz się tymi odtwarzaczami. Nie ma do nich laserów a te które w nich grają są na wykończeniu. Wielu sprzedających zapewnia że laser czyta wszystko, ale jaką masz pewność że sprzedawca nie podkręcił mocy zdychającego lasera przed sprzedażą i że nie padnie Ci miesiąc później ?

Wszyscy trzymają się od ES-ów z daleka właśnie ze względu na lasery !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zmieniłem X555ES na X779ES i jestem bardzo zadowolony.

Różnicę na prawdę słychać.

Jak się długo poszuka, to można znaleźć zadbany egzemplarz.

Swojego X779ES nabyłem od gitarzysty z pomorza.

Odtwarzacz cieszy nie tylko uszy ale i oczy swoją budową:

51u9.jpg

 

Teraz będę polował na takiego samego, tyle że z modyfikacją Swobody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt z pasmem do 50 kHz jest dla normalnie odbierających dźwięki ale są jak widać wyjątki. Co do odtwarzaczy to jako przykład wysokiego i dobrze grającego modelu mogę podać SCD555ES.

 

Szczególnie że go na allegro sprzedajesz :)) Nie ładnie tak naganiac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bart1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe TA-FA777ES po 4tyś. A dziś po 6 tyś. Nic nie stoi w miejscu.

 

Nie żebym przekonywał i nakłaniał ale taka rzeczywistość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sprzedający: hurtszkolny_pl

82-230 Nowy Staw

 

 

UWAGA !!!!! Odradzam kupowanie od tego sprzedającego. Sprzęt ( wzmacniacze,Cd ) jest z wystawki w bardzo kiepskim stanie. Nie ma nic wspólnego z opisem. Nie chcesz mieć problemów to nie kupuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie

 

Jaki CD Sony będzie lepszym źródłem niż Sound Blaster i jeśli ktoś wie jaki laser, napęd siedzi w MHC bądź HCD 991AV

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Splrzedający: hurtszkolny_pl

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

NIE POLECAM. PRZESTRZEGAM PRZED SPRZEDAJĄCYM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Pytanie z innej beczki czy warto bawic sie z cd sony cdp 227esd wersja 2xtda1541a tak jak z marantzami? Tu juz jest fabrycznie zrobiony decupling przy tda na przykład. Nie mysle o lampach ale o modyfikacji ktora wyciagnie z tego cd duzo wiecej. W powownaniu z modyfikowanym marantzem cd 40 bez oversamplingu i bez mutingu ten sony nie olsnił mnie jakos. Brakuje tych ladnych srednich no i fajnego dołu oraz tej stereofonii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lukaszLDZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Pytanie z innej beczki czy warto bawic sie z cd sony cdp 227esd wersja 2xtda1541a tak jak z marantzami? Tu juz jest fabrycznie zrobiony decupling przy tda na przykład. Nie mysle o lampach ale o modyfikacji ktora wyciagnie z tego cd duzo wiecej. W powownaniu z modyfikowanym marantzem cd 40 bez oversamplingu i bez mutingu ten sony nie olsnił mnie jakos. Brakuje tych ladnych srednich no i fajnego dołu oraz tej stereofonii.

Warto

 

Ja kupilem 338ESD i jeszcze nie pozbieralem szczeki z podlogi, jest tak dobry ze mysle o zakupie drugiego na zapas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm modziles cos w nim? W serii to gra tak sobie, zaledwie przyzwoicie, choć pierwsze wrazenie bylo dobre. Jednak jak wpialem lampizowanego denona na pcm 1702, czar sony prysnął, soniacz zagral zaledwie przyzwoicie. Myślę ze jakby zrobic w tym sonym taki standard tj zasilanie, zegar plus opamy na podstawkach mogloby to zagrać naprawde dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lukaszLDZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby tam nic robic :) a juz napewno nic nie lampizowac w moim przypadku

jedynie co zrobilem to tylko konserwacja i czyszczenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe skąd do nich lasery? Prawie wszystkie wymagają wymiany.

 

Prawie wszystkie wymagaja tylko czyszczenia i regulacji

28 lat pracy i laser jest jak nowy, prad diody niepodkrecony. A nawet lekko zmniejszony bo wystarczy ok 1.2Vpp do odczytu CD i CD-R

 

2d6jg4w.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość A&T

(Konto usunięte)

A jak będzie za pół roku? O jego żywotności stanowi ilość godzin pracy. To prawda, że mają wyjątkową żywotność w porównaniu z następcami. Jednak powszechnym jest fakt wyprzedaży ze względu na ich smutny koniec. Twoje zdjęcie pokazuje tylko sygnał RF/servo. Znaczy tyle, że jeszcze działa. Jeśli liczysz na następne 28 lat to powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno takowy na allegro poniewierał się za 380zł i pies z kulawą nogą się nawet nie zainteresował a tutaj proszę, ohh ahh, szczęka nie pozbierana, sprzęt nie do zajechania i hop-siup

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) biznes się kręci... :)

Ludzie z bardziej rozwiniętych ale nie tak odległych krajów, gdzie zarabia się średnio 4x więcej niż u nas, patrzą czasem na nasze aukcje i przecierają oczy ze zdziwienia po ile u nas chodzą rzeczy z ich śmietników. Dochodzą do wniosku że Polacy to albo bardzo zamożni albo bardzo naiwni ludzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.