Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  397 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę z innej beczki.

Podłączyłem streamer do cd accuphase po coaxialu i co kolejny utwór w cd pstryka przekaźnik. 

To normalne?

W przerwach między utworami nie widzi sygnału?

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy nastepcę A-klasowej 650-tki:

 

Nowy E-700

https://www.accuphase.co.jp/model/e-700.html

Jak widać dolożyli regulację obciążenia dla wkładek MC i filtr subsoniczny , dobry ruch bo brakowało tego w zintegrowanych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mcemsi napisał:

No i mamy nastepcę A-klasowej 650-tki:

 

Nowy E-700

https://www.accuphase.co.jp/model/e-700.html

Jak widać dolożyli regulację obciążenia dla wkładek MC i filtr subsoniczny , dobry ruch bo brakowało tego w zintegrowanych modelach.

Ciężko pojąć ich politykę. Najpierw wypuszczają e-800 i teraz po 2 latach robią krok wstecz w a-klasowych integrach, chyba pierwszy raz coś takiego się zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-800 chyba jest traktowana nieco wyżej , choć oprócz mocy , rozmiarów , drobnych technicznych zmian i oczywiście odbioru brzmienia jest bardzo podobna do 650.  Mimo to obydwa modele były równocześnie w sprzedaży. Teraz 650 zapewne już wyleci z dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mcemsi napisał:

E-800 chyba jest traktowana nieco wyżej , choć oprócz mocy , rozmiarów , drobnych technicznych zmian i oczywiście odbioru brzmienia jest bardzo podobna do 650.  Mimo to obydwa modele były równocześnie w sprzedaży. Teraz 650 zapewne już wyleci z dystrybucji.

Jednak do tej pory A klasa szła po kolei od pięćsetek, potem 600, 650 i po nich 800, a teraz krok w tył. Pewnie 800 słabo się sprzedaje ze względu na bardzo wysoką cenę i dlatego postanowili się cofnąć albo od razu był taki plan, najpierw pokaz siły topową inegrą, a potem coś trochę tańszego.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mcemsi napisał:

Zawsze tak na początku jest.

Ok, czyli normalka. Mam sprzęt Accu od 2 lat, nie śledziłem tego wcześniej. 

Może teraz uzywki 600, 650 trochę potanieją. Choć nie wiem czy warto zamieniać moją 550 na te nowsze. To ostatni wzm, który miał 8 zamiast dwóch kondensatorów filtrujących, co zdaniem np. Creeka jest lepszym rozwiązaniem bo dużo mniejszych ma szybszą reakcję niż dwa duże, ale nie miałem okazji bezpośrednio porównać 550 vs. np. 600, 650, więc to raczej gdybanie.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2024 o 20:05, izapat napisał:

Trochę z innej beczki.

Podłączyłem streamer do cd accuphase po coaxialu i co kolejny utwór w cd pstryka przekaźnik. 

To normalne?

W przerwach między utworami nie widzi sygnału?

U mnie nie pstryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2024 o 18:00, mcemsi napisał:

No i mamy nastepcę A-klasowej 650-tki:

 

Nowy E-700

https://www.accuphase.co.jp/model/e-700.html

Jak widać dolożyli regulację obciążenia dla wkładek MC i filtr subsoniczny , dobry ruch bo brakowało tego w zintegrowanych modelach.

Wolałem czasy tradycyjnych wskaźników VU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2024 o 20:05, izapat napisał:

Trochę z innej beczki.

Podłączyłem streamer do cd accuphase po coaxialu i co kolejny utwór w cd pstryka przekaźnik. 

To normalne?

W przerwach między utworami nie widzi sygnału?

Nie chodzi o utwory, a o jednorodność sygnału, jaki dostaje DAC w CD... Przerwy między utworami na płycie, ani nawet na jej kopii [CD-R], lub kopie całych płyt na HDD nie są brakiem impulsu podtrzymującego DAC w trybie pracy.

Też mi "pstryka", a dokładnie przechodzi w stan pogotowia, jak na HDD mam pliki poskładane z pojedynczych utworów. Denerwująca jest utrata ok. pół sekundy, zanim DAC załączy się do trybu pracy. Tak jest w DP67, a jaki masz Cd, to nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MV2 napisał:

Nie chodzi o utwory, a o jednorodność sygnału, jaki dostaje DAC w CD... Przerwy między utworami na płycie, ani nawet na jej kopii [CD-R], lub kopie całych płyt na HDD nie są brakiem impulsu podtrzymującego DAC w trybie pracy.

Też mi "pstryka", a dokładnie przechodzi w stan pogotowia, jak na HDD mam pliki poskładane z pojedynczych utworów. Denerwująca jest utrata ok. pół sekundy, zanim DAC załączy się do trybu pracy. Tak jest w DP67, a jaki masz Cd, to nie wiem.

 

Dzięki. Częściowo rozwiązałem problem. Miałem wyłączony gapless w streamerze.

Czyli cała płyta idzie bez pstryknięć. DP450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.02.2024 o 18:00, mcemsi napisał:

No i mamy nastepcę A-klasowej 650-tki

....  no to już chyba oficjalnie SFiatowo:   https://www.accuphase.com/model/e-700.html

 

Co jest fajną nowością to z panelu możliwa regulacja obciążenia wkładek MC i wł/wył filtra subsonic. Niby tylko dla nowej karty AD-60 , ciekawe czy poprzednie (AD-30, AD-50) też by z tym działały ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.