Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.02.2024 o 23:09, p0is0n napisał:

To faktycznie lepiej nie mów, bo w prostym zdaniu zrobiłeś 2 błędy 😄

Dobre i prawdziwe.. 🙂

W dniu 11.02.2024 o 21:41, feluś napisał:

witam kolegów.

Zastanawiam się nad kupnem odtwarzacza CD 

mogę kupić stary Accuphase DP75  i za podobną  troszkę wyższą kwotę nowszy model DP-510 

jak mają się dźwiękowo do siebie obydwa urządzenia ?

wiem ze dzieli ja sporo lat i laser ewentualnie do DP75 mam na wymianę .

czy ktoś dźwiękowo porónywał obydwa te urządzenia i ma jakieś doświadczenia?

Podejrzewam, że będzie różnica, choć największe różnice są od modelu 530 w gorę , w stosunku do 510 to zupełnie inne granie, oczywiście dla wielu 30 i później grają fajniej. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2024 o 20:24, izapat napisał:

Powiem szczerze , że ushery sd500 są całkiem dobre. Myśle jednak o Sonusach , ale nie wiem które . Pewnie Harbeth dobrze by się wpasował. Czas pokaże.

ile masz na te Sonusy ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lolek126 napisał:

Dobre i prawdziwe.. 🙂

Podejrzewam, że będzie różnica, choć największe różnice są od modelu 530 w gorę , w stosunku do 510 to zupełnie inne granie, oczywiście dla wielu 30 i później grają fajniej. 

NIe ma czegos takiego, jak DP-530. 430 to i owszem.

Generalnie DP-510 jest juz fajne, ale te stare serie DP-7x grały bardziej gęsto na średnicy i ciemniej. Bezposredniego porównania nie robiłem, piszę z pamięci. No i na koniec: nie bez powodu wyszla poprawiona wersja DP-75V...

Podsumowując: jeśli kupujesz w ciemno, to szedłbym raczej w DP-510.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2024 o 18:09, xajas napisał:

OK, teraz pojalem. Ale podjrzewam, ze to nie rozwiaze problemu. 

Co prawda nie posiadam dakich ladnych zabawek jak Accuphase, ale podlaczylem nowy iPad (z gniazdem USB C) do roznych DAC-ow (RME, Dr.Dac, ifi UNO,..) najtanszym nieoryginalnym kablem, bez przejsciowek i wszystkie dzialaly bez problemu.

Przejściówka dotarła i działa z kablem od iPada🙂Tylko teraz muszę dobrać jakiś długi kabel USB C- >USB C, który też zadziała żebym z kanapy nie musiał wstawać, bo ten oryginalny jest zbyt krótki.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, p0is0n napisał:

No i na koniec: nie bez powodu wyszla poprawiona wersja DP-75V...

Chyba od tego modelu zaczęła się w Accuphase era DAC w wersji MDS (multi delta sigma) w kontrze do DAC typu R2R, które wg wielu osób są lepsze niż te pierwsze typu delta/sigma. Obecnie najnowsze wersje MDS zacierają te różnice, a nawet zdaniem wielu są lepsze niż R2R. Sam nie porównywałem więc to tylko wyczytane/zasłyszane opinie dlatego warto posłuchać i porównać samodzielnie ale najważniejsza poza brzmieniem jest dostępność oryginalnych laserów.  Z powodu jej braku nie kupiłem w zeszłym roku DP-78.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, audiofan01 napisał:

Chyba od tego modelu zaczęła się w Accuphase era DAC w wersji MDS (multi delta sigma) w kontrze do DAC typu R2R, które wg wielu osób są lepsze niż te pierwsze typu delta/sigma. Obecnie najnowsze wersje MDS zacierają te różnice, a nawet zdaniem wielu są lepsze niż R2R. Sam nie porównywałem więc to tylko wyczytane/zasłyszane opinie dlatego warto posłuchać i porównać samodzielnie ale najważniejsza poza brzmieniem jest dostępność oryginalnych laserów.  Z powodu jej braku nie kupiłem w zeszłym roku DP-78.

delta-sigma vs r2r...serio, nie o to tu chodzi - sa zle i dobre implementacje jednego i drugiego...temat rzeka..bez znajomosci konkretnego produktu trudno sie wypowiadac. A i tak najwieksza roznice robi stopien wyjsciowy, filtrowanie zasilania itd.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, p0is0n napisał:

delta-sigma vs r2r...serio, nie o to tu chodzi - sa zle i dobre implementacje jednego i drugiego...temat rzeka..bez znajomosci konkretnego produktu trudno sie wypowiadac. A i tak najwieksza roznice robi stopien wyjsciowy, filtrowanie zasilania itd.

Pisałem o samym DAC, a nie o implementacji w dodatku z komentarzem, że zdania co do "lepszości" są dla wielu osób różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem poszukiwania kolumn do E4000. Zatrzymałem się na Sonus Faber Olympica Nova 3 . W planach były następne kolumny testować ale po tym co usłyszałem w takim combo nie miałem ochoty szukać dalej. Mi oraz żonie bardzo przypadł do gustu taki dźwięk (jej również wizualnie się podoba) . Nie męcząca szczegółowa góra , rewelacyjny oraz świetnie kontrolowany bas o średnicy nie ma co się wypowiadać bo wiadomo , że boska 🙂 . No i jak to cudownie gra przy niskim poziomie głośności .Teraz będzie na spokojnie czas na dobór kabelków .

Edytowane przez ormats
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Artistplant napisał:

Kolumny przede wszystkim piękne, ja mam pierwszą serię w orzechu. Nova jest chyba jaśniejsza i bardziej rozdzielcza

Ładne mebelki. Gustowne wykończenie. Żona nie będzie narzekać. I o to chodzi w dzisiejszych czasach. 😉

4 godziny temu, Artistplant napisał:

Kolumny przede wszystkim piękne, ja mam pierwszą serię w orzechu. Nova jest chyba jaśniejsza i bardziej rozdzielcza

Jaśniejsza i bardziej rozdzielcza? Jak delikatnie powiedziane. 😉

Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dziś premierowy odsłuch mojego pierwszego Accuphase - E-380, faktycznie super sie zgrał z Naim Ndx2 i Olympica 2. Średnica, barwa cudo.

Już mnie kusi ND555, którego używa whathifi jako referencję a w przyszłości dzielony Accu

Pierwsze wrażenie baaaardzo przyjemne

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Artistplant napisał:

u mnie dziś premierowy odsłuch mojego pierwszego Accuphase - E-380, faktycznie super sie zgrał z Naim Ndx2 i Olympica 2. Średnica, barwa cudo.

Już mnie kusi ND555, którego używa whathifi jako referencję a w przyszłości dzielony Accu

Pierwsze wrażenie baaaardzo przyjemne

 

 

 

U mnie e380 na początku grał ciepło , ale później jakby się otworzył , żadnego mulenia.

Jedynie czego nie lubi to słuchawek od Hifimana.

Miałem 400se i sundarę .

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, izapat napisał:

U mnie e380 na początku grał ciepło , ale później jakby się otworzył , żadnego mulenia.

Jedynie czego nie lubi to słuchawek od Hifimana.

Miałem 400se i sundarę .

Polecam sprawdzić Beyerdynamic DT 900proX u mnie grają rewelacyjnie z E4000 (natomiast kiepsko pod Aune T1, który mam przy kompie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, ormats napisał:

To Ci nie podejdą , raczej neutralne, szczegółowe ale bez kłucia w uszy. Dla mnie basu jest w sam raz wręcz idealnie pod mój gust ale basolub może czuć niedosyt. 

Może wiesz jaka jest różnica między dt880 , które miałem, a właśnie dt900 pro x ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.