Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.04.2023 o 21:23, p0is0n napisał:

To teraz porównaj to z Sonnet Morhpeus i...staruszek  może iść na sprzedaż. Niestety, PCM63 to tylko PCM63 i wyzej d.. sie nie podskoczy.

Funkcjonalność frontu świetna. Ale dlaczego dyskretne rezystory w tym R2R o którym piszesz mają być lepsze od ciętych laserem w PCMach? Tego nie rozumiem.
Nie słuchałem tego daca. Ale słuchałem dwóch innych o podobnej konstrukcji (dyskretnej drabinki), jeden z europy drugi ze stanów. Nie tanie.
Owszem funkcjonalność doskonała dzięki fpga. Ale dzwięk już nie. Bo albo jest nazbyt rozjaśniony albo bardzo fajny , a ten fajny bardzo był (jest) podobny do brzmienia przetworników AD1864. To moje zdanie.
Abyśmy się dobrze rozumieli. Ten fajny grał bardzo podobnie do zwykłych przetworników R2R ciętych laserem. A ten słabszy oszukiwał na górze.
Ogólnie dykretne R2R które słychałem było wrażliwe na sposób konstrukcji drabinki.
To fajna technologia, bo zwykły programista fpga może zrobić przetwornik. I tyle.
Natomiast funkcjonalność jak wspomniałem jest super.
No i tak troche na poboczu ( konstrukcyjnie ) za liche produkty winszują sobie sporo kasy.
Na razie zostanę przy staruszkach. Chociaz całkiem jarych bo produkty AD sa dalej dostępne.
Nie będę wiecej wchodzil a taką polemikę. Ale też się nie obrażam. Uważam że nic nie daje.
Słuchałem bardzo dużo róznych produkcji i jak usłyszę coś lepszego i wartego swojej ceny to kupię i dam znać.
Kupiłem swiadomie, jestem zadowolony.

Pisdząc o staruszkach mam na myśli kilka fajnych przetworników produkowanych lata temu ze stajni BB oraz AD. A te ostatnie są jeszcze oficjalnie dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Waldi_06 napisał:

Funkcjonalność frontu świetna. Ale dlaczego dyskretne rezystory w tym R2R o którym piszesz mają być lepsze od ciętych laserem w PCMach? Tego nie rozumiem.
Nie słuchałem tego daca. Ale słuchałem dwóch innych o podobnej konstrukcji (dyskretnej drabinki), jeden z europy drugi ze stanów. Nie tanie.
Owszem funkcjonalność doskonała dzięki fpga. Ale dzwięk już nie. Bo albo jest nazbyt rozjaśniony albo bardzo fajny , a ten fajny bardzo był (jest) podobny do brzmienia przetworników AD1864. To moje zdanie.
Abyśmy się dobrze rozumieli. Ten fajny grał bardzo podobnie do zwykłych przetworników R2R ciętych laserem. A ten słabszy oszukiwał na górze.
Ogólnie dykretne R2R które słychałem było wrażliwe na sposób konstrukcji drabinki.
To fajna technologia, bo zwykły programista fpga może zrobić przetwornik. I tyle.
Natomiast funkcjonalność jak wspomniałem jest super.
No i tak troche na poboczu ( konstrukcyjnie ) za liche produkty winszują sobie sporo kasy.
Na razie zostanę przy staruszkach. Chociaz całkiem jarych bo produkty AD sa dalej dostępne.
Nie będę wiecej wchodzil a taką polemikę. Ale też się nie obrażam. Uważam że nic nie daje.
Słuchałem bardzo dużo róznych produkcji i jak usłyszę coś lepszego i wartego swojej ceny to kupię i dam znać.
Kupiłem swiadomie, jestem zadowolony.

Pisdząc o staruszkach mam na myśli kilka fajnych przetworników produkowanych lata temu ze stajni BB oraz AD. A te ostatnie są jeszcze oficjalnie dostępne.

Zgadza sie, tez mam mieszane wrazenia z R2R. Natomiast gdzie jak gdzie w audio, ale w przetwornikach nastąpił największy postęp i przeciez za finalny efekt DACa nie odpowiada jedynie fakt, ze jest R2R lub delta sigma. Ten wyzej wspomniany jest dosc wyjątkowy, zrobil na mnie wrazenie.Tani nie jest, ale b. drogi (pojecie wzgledne) tez nie. O ile AD wg mnie brzmia fajnie, tak PCM63 mnie nie przekonał - zbyt "zamglony". Swoja droga DC91 vs Morpheus - 30dB roznicy w SNR to po prostu slychac, Morph jest czysty jak łza i na wzmaku i kolumnach, które zapewniają takie "czyste okno" przejawia się to czystym czarnym tłem, brakiem bałaganu w eterze. Fajna sprawa.

No i na koniec wole kupować DACe niz stare combo, bo jak sie cos w starym zepsuje (zwl. naped) to sprawa moze byc z gory przegrana i potem ciezko bedzie dobrac transport, tak, aby zachowac dawna synergie. A tak, jesli znajduje lepszego DACa, to go po prostu kupuję.

 

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, p0is0n napisał:

gdzie jak gdzie w audio, ale w przetwornikach nastąpił największy postęp

Mam odwrotne zdanie. W przetwornikach nie ma postępu. Fabryczne R2R się już nie rozwineły ponadto co producenci zaproponowali w okolicach 1990r.
A dyskretne R2R jeszcze nie dorosło.
Dlaczego? Bo niema żadnego pomiaru tych DACów. Wiesz wchodzę na stronę Sonnet Morhpeus a tam nie ma informacji technicznych. Pełna konspira. jedynie kilka danych ogólnych, jakieś parametry bez podania warunku pomiaru. Zdjęcia z oddali aby nic nie zobaczyć. I kolejny produkt który "trzeba kupić w ciemno"
 

 

12 godzin temu, p0is0n napisał:

- 30dB roznicy w SNR to po prostu slychac,

Nie nie słychać tej róznicy.
Mylisz THD+N podane dla PCM63 z tworem pt.: "Noise Floor".
Nikt nigdy nie podawał noise floor bo on ma wtórne znaczenie.
Przy czym PCM63 ma noise floor w okolicach -140dB a PCM1704 w okolicach -138dB. Producent AD wogóle tego nie podawał, bo nie ma specjalnego znaczenia.

I jeżeli coś słychać jak piszesz to raczej to co wyczynia fpga - i to wcale nie musi oznaczać, że jest dobrze, bo jak coś słychać to raczej nie dobrze.

A na koniec kupiłem tego Accu bo chciałem, sam zrobiłem wiele daców, słuchałem też sporo i taki był mój wybór.
I na koniec ten DC-91 nie ma ani cienia mgły. Powiedziałbym że jest ostry jak zyletka. nie jasny, nie rozjaśniony, nie dodoaje od siebie. Ale jak jest coś na wysokich to jest podane dokładnie , czysto i "wąsko" (jako przeciwieństwo mgły).
Dlatego jestem tiu w klubie Accu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...


Szanowni Państwo,

 

chciałbym serdecznie zaprosić 11-go maja 2023 o godzinie 19:00 na koncert Marka Bilińskiego, który odbędzie się w Audytorium Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, przy ul. Podchorążych 2
 

Marek Biliński to pionier muzyki elektronicznej w Polsce, kompozytor, performer, producent muzyczny.
Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu. Popularność solową na rodzimym rynku muzycznym zdobył bestsellerowym albumem „Ogród Króla Świtu” oraz wideoklipem „Ucieczka z Tropiku”, który przez telewidzów uznany został za najlepszy klip 1984 roku. W tym czasie miał już na swoim koncie kolejną „złotą płytę” oraz szereg koncertów w kraju i za granicą (koncertował m.in. w Berlinie, Hamburgu, Bremie, Pradze, Moskwie i Kuwejcie), zaś w plebiscytach na najpopularniejszego instrumentalistę przez pięć kolejnych lat (1981–1985) zajmował pierwsze miejsce. 

Prawdopodobnie po raz pierwszy w Polsce koncert zostanie nagłośniony hi-endowym system audio, opartym na referencyjnej elektronice lampowej Octave Jubilee 300B Single Ended oraz topowych kolumnach Avantgarde Acoustic Trio Luxury Edition 26 ( jedynie 26 par na świecie). 

Jakość i dynamika tego systemu jest kwintesencją doświadczenia i wiedzy jaką zebraliśmy na przestrzeni niemalże 30 lat.


Do zobaczenia!!

(wstęp na koncert jest darmowy, jednak WYMGA wcześniejszego zapisu na listę. By zapisać się, prosimy wysłać nam wiadomość na konto. Ilość miejsc ograniczona). 

 

Pozdrawiam, Robert Szklarz

Nautilus, dystrybutor marki Accuphase w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.05.2023 o 11:17, RoRo1 napisał:

W najnowszym numerze AUDIO - 5/2023 jest test topowego zestawu Accuphase: transport DP-1000 oraz przetwornik DC-1000 (strony 52-60)
DAC jest na ES9038Pro. Cena obu urządzeń podana w teście - 2 razy po 108 tys zł.

Pozdrawiam

Pięknie wygląda. Pięknie zbudowany.
W niejednym drogim salonie zagości. Myślę, że wzbudi też dużo zazdrości.
Zakładam też że producent wycsinął z ESów ile się da.

Mam pytanie z innej beczki - nie mając worka biletów NBP na jakie wzmacniacze można by zwrócić uwagę?
O ile CD i DACe to dla mnie temat znany o tyle wzmacniacze Accu już takimi nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MV2 napisał:

Akurat Kolega z którym dyskutowałeś o DAC itp. [p0is0n] trochę klocków Accu zaliczył .

Super. Może coś podpowie. Bo to że nie lubię przetworników d-s nie ma wpływu na wzmacniacze.
Tutaj licznik , wiedza i doświadczenie liczy od poczętku.

I z checią wysłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na japońskiej stronie jest już informacja o karcie phono AD-60:

https://www-accuphase-co-jp.translate.goog/model/ad-60.html?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp

Za wyjątkiem dodanego loadu 200ohm dla wkładek MC i nieco lepszych  parametrów S/N niemal to samo co poprzednia 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć! Rozważam zakup Accuphase E-260 do monitorów Opera Prima (1st gen nie 2015). Aktualnie gram z Dayens Menuetto, ale z uwagi na mały metraż i bliskość odsłuchu zależy mi na wyjątkowo stonowanym, ocieplonym graniu, a Dayens bywa wypchnięty do przodu, przez co bywa męczący, przy swojej ładnej barwie. Nie ukrywam też, że chciałbym też podnieść ogólną jakość systemu. Czy Waszym zdaniem to kierunek w dobrą stronę i do przodu? (Źródła to niska średnia półka: Rotel CD11 Tribute, Pioneer N50AE i stary technics na wkladce 95ML i pre MF V90). Mój budżet to około 12 tys. więc, myślę o sprzęcie z drugiej ręki. Słucham wszystkiego, więc kompromisy są nieuniknione. Jeżeli Accuphase miałby lepiej zagrać np w jazzie albo kameralistyce, a gorzej w muzyce elektronicznej lub metalu, to ok. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, izapat napisał:

Witam. Jakich słuchawek używacie do dziurki w Accu. 280, 380, 480 itd ?

Ostatnio kupiłem Hifimana he400se i 380-tka słabo sobie z nimi radzi.

Rzadko korzystam ze słuchawek---mam AKG 530 LTD (stare jak świat 😉 )

Ps Powoli przymierzam sie do zmiany kolumn i tutaj będzie mała zagrywka ...ale na to jeszcze chwila 😉

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, asterix1 napisał:

Rzadko korzystam ze słuchawek---mam AKG 530 LTD (stare jak świat 😉 )

Ps Powoli przymierzam sie do zmiany kolumn i tutaj będzie mała zagrywka ...ale na to jeszcze chwila 😉

Też rzadko korzystam, ale czasem mam ochotę posłuchać trochę głośniej i nie wiem co wybrać , żeby wzmacniacz je wysterował. Na zagranicznych forach piszą o połączeniu Susvary z Accu i że jest bardzo dobrze a mają jeszcze niższą skuteczność od he400se.

Może te , które kupiłem jakieś trafione są. żeby w miarę głośno posłuchać , muszę na godzinę 11-tą kręcić aż wycieraczki do samego końca dochodzą. Boję się o zdrowie wzmacniacza. Chyba je oddam.

O kolumnach też myślałem. Może jakiś Amphion? Tak na zmianę z Dynaudio.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, izapat napisał:

Też rzadko korzystam, ale czasem mam ochotę posłuchać trochę głośniej i nie wiem co wybrać , żeby wzmacniacz je wysterował. Na zagranicznych forach piszą o połączeniu Susvary z Accu i że jest bardzo dobrze a mają jeszcze niższą skuteczność od he400se.

Może te , które kupiłem jakieś trafione są. żeby w miarę głośno posłuchać , muszę na godzinę 11-tą kręcić aż wycieraczki do samego końca dochodzą. Boję się o zdrowie wzmacniacza. Chyba je oddam.

Jak nowe to....

moje graja już głośno na 9 czyli około 40 db (przed chwilą sprawdziłem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, asterix1 napisał:

zasprzęt 👍

Jak się sprawuje 480 z B&W ?Czy nie jest trochę za "jasno"

Hej, moim zdaniem nie jest za jasno, jestem bardzo zadowolony z B&W 805 D4 fajnie grają plus pięknie wyglądają, nawet jak nie słucham muzyki to samo patrzenie na nie powoduje ze człowiek czuje się szczęśliwszy 🙂 jeżeli w niedalekiej przyszłości finanse pozwolą to może kupię B&W 803 D4 lub Focal Sopra No 2 jako drugi zestaw głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomek Dobrzański napisał:

Hej, moim zdaniem nie jest za jasno, jestem bardzo zadowolony z B&W 805 D4 fajnie grają plus pięknie wyglądają, nawet jak nie słucham muzyki to samo patrzenie na nie powoduje ze człowiek czuje się szczęśliwszy 🙂 jeżeli w niedalekiej przyszłości finanse pozwolą to może kupię B&W 803 D4 lub Focal Sopra No 2 jako drugi zestaw głośników.

Na ścianie też jest na co popatrzeć 🙂 dla mnie 803 fajniesze od sopra 2..... a z kimberów jesteś zadowolony , ja chciałem posłuchać tych topowych nie pamiętam numerku, ale dystrybucja do bani powiedzili że w ciemno muszę kupić. To kupiłem Transparenty:-).

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kimber kupiony był w ciemno, sugerowałem się przy jego wyborze opiniami na forach + recenzjach, wcześniej miałem jakieś kable z m2 za grosze … wiec różnica przy takim porównaniu jest duża. 

Jedynie czego jestem ciekawy jak te głośniki będę się starzec w info o głośniku wysokotonowym: 

„z aluminium wykonano również "fajkę" przetwornika wysokotonowego, czyli jego własną obudowę odizolowaną od wibracji głównej obudowy za pomocą specjalnego żelu.”

Jestem ciekawa kiedy ten żel jako substancja chemiczna straci swoje właściwości (wyschnie) i jak to wpłynie na dźwięk głośnika wysokotonowego.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Tomek Dobrzański napisał:

To czego nie widać 🙂

    https://zapodaj.net/plik-GZDkbzxHwd
          https://zapodaj.net/plik-In3i0pdEDJ

żadnego echa czy pogłosu nie ma.
            

bardzo, hm….. niekonwecjonalnie to wszystko poustawiane jeśli tak jest na stałe. Mogłoby lepiej zagrać z trochę szerzej ustawionymi kolumnami, tak pół metra wiecej, no i ten wysoki stół na drodze odsłuchu ale jak Tobie pasuje to OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.