Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, izapat napisał:

Wszystko gra jak należy. Mam teraz DIY na  melodice , ale myśałem nad czymś porządnym ,tak do 1500zl - 2000zl. O brzmieniu nie wspominam , bo nie wydaje mi się by było to słyszalne , ale ... mogę się mylić.

To jak nieslyszalne, to po co? Dla ladnego oplotu? Sprawdz sobie jakies Oyaide, fajne byly tez zasilajace np Notte Audio.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, izapat napisał:

O brzmieniu nie wspominam , bo nie wydaje mi się by było to słyszalne , ale ... mogę się mylić.

Autorzy licznych prac naukowych p.t. "Kable nie grają" upewnią Cię w przekonaniu , że nie usłyszysz różnicy .

Jako kompletny laik sugeruję , że może jednak usłyszysz . Nie będę wymieniał , co testowałem , bo tradycyjnie zrobi się zadyma . Na stanie zostały stare , skromne , z dolnej półki Shunyaty - Diamondback i Copperhead ... To nie jest recenzja , ani sugestia . Po prostu na tych drutach słyszałem najwięcej detali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MV2 napisał:

Autorzy licznych prac naukowych p.t. "Kable nie grają" upewnią Cię w przekonaniu , że nie usłyszysz różnicy .

Jako kompletny laik sugeruję , że może jednak usłyszysz . Nie będę wymieniał , co testowałem , bo tradycyjnie zrobi się zadyma . Na stanie zostały stare , skromne , z dolnej półki Shunyaty - Diamondback i Copperhead ... To nie jest recenzja , ani sugestia . Po prostu na tych drutach słyszałem najwięcej detali .

Dziękuję. Jest to już jakiś trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MV2 napisał:

Autorzy licznych prac naukowych p.t. "Kable nie grają" upewnią Cię w przekonaniu , że nie usłyszysz różnicy .

Jako kompletny laik sugeruję , że może jednak usłyszysz .

Właśnie w tym rzecz, że na Accu świetnie słychać zasilające. Jest to dla mnie kompletnie nielogiczne, ale niestety tak jest. Proponuję tylko spróbować z kilkoma przewodami - można się zdziwić 🙂 I nie mówię tu o jakichś czasami ledwo wyczuwalnych niuansach. U mnie końcówka Accu na fabrycznym kablu grała mocno nasyconą, ale ściśniętą średnicą - bez separacji. I góra bardzo przycięta, bez blasku i wybrzmień. Aż mnie zatkało, jak to usłyszałem. Po wypróbowaniu różnych kombinacji został tylko akt desperacji - wymiana sieciówki. I tu szok i niedowierzanie 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, izapat napisał:

Dziękuję. Jest to już jakiś trop.

Żaden trop . Masz tyle do wyboru , że można oczopląsów dostać .

A Kol. Szeryfo się śmieje [zapewne] , że takie tanie druty i to jeszcze bez koszulek . Fakt . Wyglądają , jak śnięte , małe rybki .

8 minut temu, Szeryfo napisał:

Właśnie w tym rzecz, że na Accu świetnie słychać zasilające.

Razem pisaliśmy . Zgadza się . Preferencje są różne .

Edytowane przez MV2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2022 o 14:41, caferacer napisał:

..rozwazam taki scenariusz np. 405,407, 408 + koszty serwisu/przegladu. Tych ampli jest niestety zdecydowanie mniej na rynku niz tych nowych co moim zdaniem tez o czyms swiadczy. Czy zatem AAVA nie gra? 😎…albo inaczej…wplaywa to na brak emocji, muzykalnosci w graniu? Serio! po e450 do dzis mam gesia skorke na sama mysl o jego graniu. Przerzucilem kilkanasie zestawow glosnikowych aby cos do niego dobrac…i sie zmeczylem. Pozegnalem sie z nim bez zalu. Chwilową terapią po nim byl Maranatz pm14KI i ten juz lepiej zagral. No nic chyba nie „dojrzalem” do nowej sygnatury grania Accu😉 

450 to byl wyjatkowy suchotnik (350 juz bylo fajniejsze), po nim bylo juz tylko lepiej. Jeszcze te p7000/p7100 byly...malo przyjemne.Te najnowsze serie sa juz duzo duzo lepsze, widac wplyw mlodych zdolnych niepokornych.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, MV2 napisał:

A Kol. Szeryfo się śmieje [zapewne] , że takie tanie druty i to jeszcze bez koszulek . Fakt . Wyglądają , jak śnięte , małe rybki .

Absolutnie, nie śmieję się. Cena nie ma znaczenia - ważne, żeby akurat trafić na odpowiedni drut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2022 o 22:14, Szeryfo napisał:

Właśnie w tym rzecz, że na Accu świetnie słychać zasilające

O tak i to bardzo...miałem kilka kabli od Siltecha, Oyaide, AQ do Furutecha  i PAD-a(część ze sklepu część od @Bogusław_59825) i w kazdym była słyszalna zmiana ...sznurówka z pudelka nie była w tym składzie najgorszą 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, asterix1 napisał:

...sznurówka z pudelka nie była w tym składzie najgorszą 😉

Pisałem wcześniej, że średnica mocno nasycona, ale strasznie brakowało mi wysokich. Nawet ciekawie brzmiały niektóre nagrania z fajnymi smaczkami w środku pasma, ale ogólnie nie dałem rady wytrzymać bez oddechu i blasku. Skojarzyło mi się to ze słuchaniem magnetofonu z włączonym omyłkowo dolby C 🙂 Taka była moja pierwsza myśl, jak usłyszałem fabryczny kabel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy ma czy nie ma dość prądu.Zawsze w Accu bylo tsk, ze z teudniejszymi kolumnami lepiej radzily sobie kl AB..Pozycz sobie jedno i drugie i sam sie przekonaj.
E800 to topowa integra w kl A
E5000 to samo w kl AB.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, p0is0n napisał:

E5000 daje rade, wiec to bedzie taka 380ka w nowej nomenklaturze.

firmowane jest jako następca e 480 :)

https://audioplaza.pl/products/36249-accuphase-e-4000-wzmacniacz-zintegrowany-salon-poznan

Edytowane przez mztv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.