Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.04.2022 o 10:00, mag962 napisał:

Dzień dobry pierwszy raz odzywam się na forum, choć od dłuższego czasu obserwuję ten wątek. Przejrzałem chyba wszystkie wpisy, jednak nie znalazłem kwestii, która mnie interesuje. Mianowicie jestem użytkownikiem niezbyt mocnej końcówki mocy Accuphase a35 i streamera Lumin T2, który pełni też funkcję przedwzmacniacza. Obecnie zestaw ten napędza głośniki Graham Audio ls5/9. Chciałbym zmienić głośniki na podłogowe. Dlatego prosiłbym doświadczonych użytkowników Accuphase o poradę, jakie kolumny brać pod uwagę - do ew. odsłuchów. Słucham przede wszystkim dużo muzyki klasycznej, która dla mnie jest priorytetowa, ponadto sporo jazzu i pop. Pokój odsłuchowy ma 23m i zaadoptowany jest w stopniu podstawowym akustycznie. Prosiłbym doświadczonych użytkowników o jakieś wskazówki w doborze kolumn, które byłyby przejrzyste, dynamiczne. Szczególnie zależy mi na dobrej separacji instrumentów w dużych składach muzycznych takich jak np. orkiestra symfoniczna, oraz jak najlepszej jakości odtwarzania instrumentów strunowych i dętych. Kwestia ceny głośników jest drugorzędną sprawą. Wszelkie spostrzeżenia w tym zakresie bedą dla mnie niezmiernie cenne.

PS myślałem o Proac d20, Audiovector sr3 lub r3, Elac Vela 407. Nie wiem, czy warto je testować z moim zestawem. Problem jest też z wypożyczeniem kolumn, bowiem warszawskie salony Top Hi-fi  nie chcą ich pożyczać tylko zapraszają ze swoim sprzętem na odsłuchy, co jest chyba trochę dziwnym podejściem do klienta. Ale to jest już inny temat.

Dzień dobry, 

Również mam 30W Accu w klasie A i polecałbym do niego Electra 926. 
To kolumny tworzone pod mocniejsze lampy. Ich minima to 3,6 Ohm, wiec z łatwością zostaną wysterowane, grają o niebo lepiej od dzisiejszego berylu (ocena subiektywna) i są przystępne cenowo. W jednym z wiodących czasopism zostały ocenione za referencyjne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2022 o 19:48, izapat napisał:

Po pięciu miesiącach dotarł Accu.

Teraz pytanie ,jakie monitory do 11m wybrać na odsłuch?

mix.jpg

Jakis czas temu do praprzodka 380 (305V) pozyczone mialem Mini Utopie. Gralo wspaniale. Niestety ciezko je dostac, wiec moze cos z Focal Be? (Electra 1008/Sopra1 albo Diablo Utopia?

W Niemczech na sprzedaz sa aktualnie 906ki JM-Lab'a - jeszcze na Tioxidzie za 550 euro.
Koszt niewieki, a dzwiek dzisiejszego Focala (lekko cieplejszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MACBI napisał:

Jakis czas temu do praprzodka 380 (305V) pozyczone mialem Mini Utopie. Gralo wspaniale. Niestety ciezko je dostac, wiec moze cos z Focal Be? (Electra 1008/Sopra1 albo Diablo Utopia?

W Niemczech na sprzedaz sa aktualnie 906ki JM-Lab'a - jeszcze na Tioxidzie za 550 euro.
Koszt niewieki, a dzwiek dzisiejszego Focala (lekko cieplejszy)

Dzięki.

O Focalu myślałem a dokładnie Kanta 1 , ale są za duże ( za głębokie) do mojego pokoju. Na razie wypożyczę Dynaudio s40 , które już miałem ale w innych warunkach i Sonus faber sonetto 2 albo Atc 20sl

2 godziny temu, jello napisał:

Do 11m Harbethy P3ESR lub 30.1 lub 2. Harbethy super grają z Accu.

Miałem 30stki , ale głupi sprzedałem. Teraz żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 6/5/2022 at 12:03 PM, izapat said:

A może ma ktoś e-380 i się pochwali z jakimi głośnikami go słucha?

Special 25 i jest co najmniej bardzo dobrze, tymbardziej że nie słucham wybitnie głośno , co więcej jestem oczarowany graniem tego zestawu na niskim poziomie głośności wieczorami. Z niczym wcześniej nie dało się takiego efektu uzyskać (Pioneer , Creek + Paradigmy czy Chario), regulacja barwy tylko jakieś +2dB na wysokich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, mcemsi napisał:

Special 25 i jest co najmniej bardzo dobrze, tymbardziej że nie słucham wybitnie głośno , co więcej jestem oczarowany graniem tego zestawu na niskim poziomie głośności wieczorami. Z niczym wcześniej nie dało się takiego efektu uzyskać (Pioneer , Creek + Paradigmy czy Chario), regulacja barwy tylko jakieś +2dB na wysokich.

Pewnie jest bardzo dobrze . Ja jednak muszę szukać czegoś mniejszego , ale też bez przesady. Na 15cm głośniku było by optymalnie.

Teraz słucham na Acoustic energy AE1 MK3 i jest dobrze , ale wokale są ściśnięte , brak im oddechu. Pop , rock , elektronika super.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2022 o 19:48, izapat napisał:

Teraz pytanie ,jakie monitory do 11m wybrać na odsłuch?

U mnie sa Xavian Perla ale wiem że można lepiej -miałem okazje słuchać Xavian Premio i już  one mają większe wypełnienie średnicy niz Perly(nie słuchane z accu)

Do Twojego pomieszczenia może będą odpowiednie te

Ps Accu jest wrażliwy na przewody np zasilające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, asterix1 napisał:

U mnie sa Xavian Perla ale wiem że można lepiej -miałem okazje słuchać Xavian Premio i już  one mają większe wypełnienie średnicy niz Perly(nie słuchane z accu)

Do Twojego pomieszczenia może będą odpowiednie te

Ps Accu jest wrażliwy na przewody np zasilające

Tak. Xaviany też biorę pod uwagę. Może corallo , może perla , albo orfeo.

Będzie wypożyczane i słuchane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MACBI napisał:

Jakis czas temu do praprzodka 380 (305V) pozyczone mialem Mini Utopie. Gralo wspaniale. Niestety ciezko je dostac, wiec moze cos z Focal Be? (Electra 1008/Sopra1 albo Diablo Utopia?

Heh, też miałem polecić Mini, ale się spóźniłem 🙂 Co prawda u mnie grają z końcówką Accu, ale kierunek ten sam. Kapitalne połączenie.

Godzinę temu, asterix1 napisał:

Ps Accu jest wrażliwy na przewody np zasilające

I to jak! Właśnie u mnie największa zmiana nastąpiła po wymianie oryginału sieciowego na inny. Do tej pory nie wiem, jak to możliwe, że gra aż tak inaczej. W każdym razie obowiązkowo trzeba spróbować z kilkoma przewodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Szeryfo napisał:

Heh, też miałem polecić Mini, ale się spóźniłem 🙂 Co prawda u mnie grają z końcówką Accu, ale kierunek ten sam. Kapitalne połączenie.

I to jak! Właśnie u mnie największa zmiana nastąpiła po wymianie oryginału sieciowego na inny. Do tej pory nie wiem, jak to możliwe, że gra aż tak inaczej. W każdym razie obowiązkowo trzeba spróbować z kilkoma przewodami.

Niestety na ten moment Mini mogłyby być za małe, ze względu na salon 35m2 i zdaje się, ze chyba będzie trzeba za jakiś czas poszukać Mezzo. Na ten moment jest 926 z E-530. Tez jest dobrze, ale Utopia to Utopia 🙂 

Mini miałem na chwile w 20m2. Najlepsze połączenie dotychczas.

Edytowane przez MACBI
Edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, MACBI napisał:

Niestety na ten moment Mini mogłyby być za małe, ze względu na salon 35m2 i zdaje się, ze chyba będzie trzeba za jakiś czas poszukać Mezzo. Na ten moment jest 926 z E-530. Tez jest dobrze, ale Utopia to Utopia 🙂 

Mini miałem na chwile w 20m2. Najlepsze połączenie dotychczas.

No faktycznie, w 35 metrach Mini już raczej nie dają rady. A co do Mezzo, to mi się tak nie podobają jak właśnie Mini czy duże Utopie. Pewnie przez brak konstrukcji D'Apolito już nie ma tej niesłychanej spójności. Jak już to celowałbym w JM Lab Utopia. Tylko to już straszne krowy są. Ale grają jak przystało na stare Utopie.

Jeżeli chodzi o różnice między Electrą i Utopią, to mimo podobieństw, głośniki nie są takie same. W Utopii na wysokich siedzi Tioxid zasilany układem magnetycznym Telar 57 (o ile dobrze pamiętam) i to właśnie robi różnicę. Dlatego pierwsze Utopie mają tak dobre wysokie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Szeryfo napisał:

No faktycznie, w 35 metrach Mini już raczej nie dają rady. A co do Mezzo, to mi się tak nie podobają jak właśnie Mini czy duże Utopie. Pewnie przez brak konstrukcji D'Apolito już nie ma tej niesłychanej spójności. Jak już to celowałbym w JM Lab Utopia. Tylko to już straszne krowy są. Ale grają jak przystało na stare Utopie.

Jeżeli chodzi o różnice między Electrą i Utopią, to mimo podobieństw, głośniki nie są takie same. W Utopii na wysokich siedzi Tioxid zasilany układem magnetycznym Telar 57 (o ile dobrze pamiętam) i to właśnie robi różnicę. Dlatego pierwsze Utopie mają tak dobre wysokie 🙂

Wiem, bo słyszałem różnice (w tamtym czasie miałem obok siebie 936 i Mini Utopie) - Swoją drogą ostatnio moje 936 były na OLX „od pierwszego właściciela” 😄 

z tymi Utopiami to prawda, ale są już strasznie drogie i moje 30W już na pewno by im nie podołały. Gdybym miał rozstać się z 530ką, żeby je napędzić, analogicznie musiałbym rozstać się z żoną 🙂

A 530ka jest z naprawdę niewielkim przebiegiem, więc zamierzam się z nią zestarzeć 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, izapat napisał:

Postanowiłem wypożyczyć Sonus Faber Olimpica 1. Mam nadzieję , że Accu będzie usatysfakcjonowany😉

Kolega Lolek ma Sonusy połączone z Accu (tylko A-klasowym) i chwali sobie bardzo takie zestawienie.

Poza tym były już próby połączenia Olimpici z E-380 i chyba okazywało się, że wzmak był odrobinę za słaby. Ale były też opinie, że dawał radę, więc pewnie zależy jaki repertuar i pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Szeryfo napisał:

Kolega Lolek ma Sonusy połączone z Accu (tylko A-klasowym) i chwali sobie bardzo takie zestawienie.

Poza tym były już próby połączenia Olimpici z E-380 i chyba okazywało się, że wzmak był odrobinę za słaby. Ale były też opinie, że dawał radę, więc pewnie zależy jaki repertuar i pomieszczenie.

Posłuchamy ,zobaczymy. Pokój mam mały a repertuar przeróżny. Boję się tylko o głębokość Sonusów , ponieważ będą stały jakieś 20cm od tylnej ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.