Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niespodziewanie na tym forum. Zupełnym przypadkiem wpadły mi w ręce leciwe sprzęty, c240 i p400, lecz nadal pięknie grające.
Czy jest tu może osoba z doświadczeniem dotyczącym serwisowania Accu?. W szczególności sekcji gramofonowej, która z tego co wiem miała czasem kłopoty.
Może ktoś podzieli się wrazeniami, jeśli może je porównać do innych klocków? 56d704fbfb05a5516da7866b882f6fcc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikellino również polecam skontaktować się z Kolegą @Bumpalump 

Pozdrawiam,

Ps

Piekny Set 🤝🙂 z jakim źródłem i kolumnami współpracuje? Jakieś porównania do innych producentów?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=17308]Mikellino[/mention] również polecam skontaktować się z Kolegą [mention=39860]Bumpalump[/mention]
Pozdrawiam,
Ps
Piekny Set z jakim źródłem i kolumnami współpracuje? Jakieś porównania do innych producentów?


Na dzień dzisiejszy gra na stałe z Infinity Infinitessimalami. Grało też z Modulusami. A zobaczymy jak zagra z Sigmami. Zgra też w combo z bardzo wysoką serią Yamahy w biampingu. Finalnie na jakiś czas stanie Martin Logan Odyssey. Za rok najprawdopodobniej wszystko poszuka nowego właściciela.
Co do źródła, yamaha cdx 1110, adapter tt500 updatem igły, i z dac aune/ (transport android)po tuningu na muses01
Co do porównania... ja mam dość spore doświadczenie z Yamaha, i to są inne brzmienia. Accu jest surowy, nie przebarwia, ma mógłbym rzec , źródłowe brzmienie, takie, jakie tworzono akustycznie w latach 70. Szorstkie blachy i gitary, miesista piękna scena, szczególnie jak sprzet osiagnie temp pracy.
Set ten teoretycznie jest w 99 procentach sprawny, (coś tam jest na high out phono na 1 kanał nie tak, ale tego sie nie używa, i dlatego pytam o serwisanta, który na accu sie zna), ale nie miałem go w serwisie więc ciężko mi powiedzieć czy gra jak powinien. Dostałem go z zaufanego źródła, z historia, i jest jak to się mówi w mint condition, więc na prawdę sądzę, że jest ok, ale pomierzyć trzeba. Zdecydowanie lepiej gra na xlr odin z alli, niż na rca. Włączając klasę A, nie za bardzo słyszę różnice. Na razie chodzi na kablach moich robionych, a będzie grało na mcintoshach.
To pierwsze moje accu, więc niewiele mogę powiedzieć jak powinno to zagrać, i czy sprzęt ten jest wart sporych pieniędzy.. ale cóż, raz się żyje,a z tego co wiem nie jest on powszechny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, asterix1 napisał:

(…)

Numerem 1 prawdopodobnie będzie  wymiana kabla do listwy na cos innego (obecnie jest przewód Accu "kartonowy" )

„Na mieście” mówią, że ten przewód lepiej zastąpić czymś innym. Myślę, że tutaj czeka na Ciebie spore zaskoczenie na + 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, asterix1 napisał:

Mirek jak tam wygląda sprawa z "olimpijkami"? dotarły ?

Jeszcze się nie doczekałem. Na wszystko trzeba czekać. Może i lepiej , że tak długo , za gorące dni żeby się wsłuchiwać w sprzęt. Będę cierpliwie czekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, asterix1 napisał:

Na razie wszystko zostało po staremu ale obserwuje temat kolumn -może się przyda 😉(ceny tak idą do góry sprzedaż nerki jest coraz bardziej aktualna 😉 )

Oj tam , zaraz nerkę[!!!] .. Czekaj . Podupadłem na zdrowiu , to mogę Ci zapisać w testamencie moje monitorki i kilka drutów . Postawisz na Xavianach i gra muzyka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, MV2 napisał:

Oj tam , zaraz nerkę[!!!] .. Czekaj . Podupadłem na zdrowiu , to mogę Ci zapisać w testamencie moje monitorki i kilka drutów . Postawisz na Xavianach i gra muzyka .

Z tego co sie orientuję te "Twoje monitorki"wagowo to jak słoń do mrówki (xavianow)

8 godzin temu, izapat napisał:

Jeszcze się nie doczekałem. Na wszystko trzeba czekać. Może i lepiej , że tak długo , za gorące dni żeby się wsłuchiwać w sprzęt. Będę cierpliwie czekał.

Wczoraj dopytywałem sie osób pracujących w  tymże salonie o kolumny do accu ...proponowali mi Pro Ac db1 i db 3 ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, asterix1 napisał:

Z tego co sie orientuję te "Twoje monitorki"wagowo to jak słoń do mrówki (xavianow)

Wczoraj dopytywałem sie osób pracujących w  tymże salonie o kolumny do accu ...proponowali mi Pro Ac db1 i db 3 ....

Gdyby kto inny miał Proaca niż Top Hifi , to bym się skusił na wypożyczenie. Moim zdaniem te kolumny powinny kosztować z 30 % mniej. Tanie głośniki , najtańsze elementy zwrotnic i wygląd średni , ale to już indywidualna ocena.

Jednakże mogą grać całkiem przyzwoicie. Raz słuchałem D2 w Sopocie i było słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Używa ktoś z Was preampa AD-30 (lub AD-50 , pod względem wzmocnienia sa identyczne)?

A pytanie moje - jak duża jest różnica pod wzgledem poziomu sygnału wyjściowego w porównaniu do pozostałych źródeł liniowych?

O ile MC (66dB) nie powinno robić dużej różnicy to MM(40dB) zapewne już słychać znacząco. Ile dB na wyświetlaczu w górę trzeba kręcić gałą Volume żeby wyrównać poziom?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.05.2022 o 21:03, jaxcek napisał:

Czy ktoś porównywał E-800 do E-5000? Cenowo wyglądają podobnie, a jak jest z brzmieniem? Bardzo są od siebie różne?

Dawno mnie tu nie było temat z maja ale może pomogę - E800 miał mój kumpel E5000 mam u siebie - oba są podobne 800 "lekko" cieplejsza ale za to 5000 jak dla mnie bardziej detaliczny i moc robi swoje w przypadku dużych paczek co dla mnie było podstawą. Wszystko zależy z czym - 50W w A niby sporo ale z moimi B&W 802D2 wybrałem E5000 - jak pisałem świetnie je kontroluje na dole średnica i góra to już accu w pełnej krasie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

P-7500 . Wygląda , jak kontynuacja serii P-1000 , 7000 , 7100 , 7300 , ale moc nieporównanie większa . Producent nie dopuszcza tak niskich impedancji głośników , ja w poprzednich modelach , co nie jest jakimś dużym problemem ...Może ktoś kupi tego ampa , lub przetestuje i namaluje jakąś recenzję [?] .. Pozdrawiam .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MV2 napisał:

P-7500 . Wygląda , jak kontynuacja serii P-1000 , 7000 , 7100 , 7300 , ale moc nieporównanie większa . Producent nie dopuszcza tak niskich impedancji głośników , ja w poprzednich modelach , co nie jest jakimś dużym problemem ...Może ktoś kupi tego ampa , lub przetestuje i namaluje jakąś recenzję [?] .. Pozdrawiam .

 

Może..Ty? 🙂

P.S. Poza tym, ze jest to "seria" to p1000 zupelnie inne granie,  co prawda 7000 podobne do 7100, a 7300 do 7500, ale idzie w dobrą stronę, choć kilkanaście lat za późno, a może kilkanaście k eur, sam nie wiem ;-))

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, p0is0n napisał:

Może..Ty? 🙂

Pewnie nie pamiętasz , jak plotkowaliśmy o P-1000 vs 7100 [miałem inny nick] . Nikt wtedy bezpośrednio nie porównywał .. Nie mam potrzeby porywać się coś innego , niż mój P-1000 . Nie jestem przekonany , że każdy następny klocek musi być lepszy . Cały czas mam coś sprzed roku 1980 [aktualnie 3 Aurexy SC-M15] ... Nie wiem , jak może zagrać ten P-7500 [???] . Moc potężna , a dźwięk , to musimy poczekać na jakieś opinie .... Niestety , Drogi pOisOn , nie planuję zmiany ampa .

Ale , ale - słuchałeś to cudo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MV2 napisał:

Pewnie nie pamiętasz , jak plotkowaliśmy o P-1000 vs 7100 [miałem inny nick] . Nikt wtedy bezpośrednio nie porównywał .. Nie mam potrzeby porywać się coś innego , niż mój P-1000 . Nie jestem przekonany , że każdy następny klocek musi być lepszy . Cały czas mam coś sprzed roku 1980 [aktualnie 3 Aurexy SC-M15] ... Nie wiem , jak może zagrać ten P-7500 [???] . Moc potężna , a dźwięk , to musimy poczekać na jakieś opinie .... Niestety , Drogi pOisOn , nie planuję zmiany ampa .

Ale , ale - słuchałeś to cudo ?

Tak, pamiętam po avatarze 🙂 Później ja porównywałem, ale już nie wracałem do tematu. P7500 troche lepsza kontrola basu i chyba jednak przezroczystosc, poza tym, blizniaczo podobny do P7300.

 

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witajcie Accu-maniacy. Mam do Was pytanie zwiazem z intergera E470. Co w niej nie gra albo jest nie tak? Poniewaz rynek wtorny co rusz jest zasypywany tym modelem…a wiekszosc jak nie wszystkie recenzje w prasie pieja z zachwytu, ze to wzmacniacz niemal idealny i koniec drogi (sw. Graal etc.) Moze sa wsrod Was uzytkownicy i sie wypowiedza o tym jak to gra?  Przymierzalem sie do e470 ale po rozczarowaniu e450 z ktorym wytrzymalem max 1 miesiac przez jego mega techniczna sygnature grania nieco mnie to odstrasza. Z gory dziekuje za odpowiedz oraz ew. sugestie. Dla podpowiedzi: Kiedys mialem e211 i to byl wzmacniacz zdecydowanie bardziej muzykalny od e450 (zmienilem aby polepszyc ale to byl dla mnie regres - przede wszystkim muzyczny bo mocy e450 nie brakowalo ale tylko mocy) Czego mozna sie spodziewac po e470 wzgledem w/w modeli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..rozwazam taki scenariusz np. 405,407, 408 + koszty serwisu/przegladu. Tych ampli jest niestety zdecydowanie mniej na rynku niz tych nowych co moim zdaniem tez o czyms swiadczy. Czy zatem AAVA nie gra? 😎…albo inaczej…wplaywa to na brak emocji, muzykalnosci w graniu? Serio! po e450 do dzis mam gesia skorke na sama mysl o jego graniu. Przerzucilem kilkanasie zestawow glosnikowych aby cos do niego dobrac…i sie zmeczylem. Pozegnalem sie z nim bez zalu. Chwilową terapią po nim byl Maranatz pm14KI i ten juz lepiej zagral. No nic chyba nie „dojrzalem” do nowej sygnatury grania Accu😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, izapat napisał:

No tak. Pozazdrościć , ale cena nowej wersji to 8tys. Tyle na kabelek zasilający , to wolałbym nie wydawać😉

Nie no, nie mówię, że od razu trzeba nowy kupować. Używki zdarzają się po 3,5 tys. Jak nie chcesz tyle wydawać, to może jakiś Furu, np: 762. W każdym razie zdecydowanie warto spróbować, bo fabryczny kabel u mnie zagrał dziwnie. Przekonałem się, że Accu są bardzo wrażliwe na kable zasilające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2022 o 20:11, caferacer napisał:

 Witajcie Accu-maniacy. Mam do Was pytanie zwiazem z intergera E470. Co w niej nie gra albo jest nie tak? Poniewaz rynek wtorny co rusz jest zasypywany tym modelem…a wiekszosc jak nie wszystkie recenzje w prasie pieja z zachwytu, ze to wzmacniacz niemal idealny i koniec drogi (sw. Graal etc.) Moze sa wsrod Was uzytkownicy i sie wypowiedza o tym jak to gra?  Przymierzalem sie do e470 ale po rozczarowaniu e450 z ktorym wytrzymalem max 1 miesiac przez jego mega techniczna sygnature grania nieco mnie to odstrasza. Z gory dziekuje za odpowiedz oraz ew. sugestie. Dla podpowiedzi: Kiedys mialem e211 i to byl wzmacniacz zdecydowanie bardziej muzykalny od e450 (zmienilem aby polepszyc ale to byl dla mnie regres - przede wszystkim muzyczny bo mocy e450 nie brakowalo ale tylko mocy) Czego mozna sie spodziewac po e470 wzgledem w/w modeli? 

Nie ma niczego złego w E470... a, że sporo ogłoszeń - chyba popularny model to i na rynku s-h sporo egzemplarzy. 450 to suchy wzmacniacz , potrzebuje specyficznie dobranego toru żeby zagrał przyzwoicie. 470'tka jest łatwa w aplikacji - trochę ocieplona, zbalansowana, 480'tka jest bardziej otwarta od 470'tki, obiektywnie lepsza.

Odradzam E550/560. Ewentualnie E600/650 - wyraźnie lepsze granie od AB-klasowych wzmacniaczy Accu i więcej pary od serii 5XX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, izapat napisał:

Witam. Jakich używacie kabli zasilających do wzmacniaczy Accu?

Myślałem o gigawacie , ale może  jest jakiś sprawdzony ?

 

Ja mam taką zasadę  - jak nie gra na komputerówce, to szkoda czasu. A potem? potem mozna sie oczywiscie bawic w kabelkologie i szlifowac.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, p0is0n napisał:

Ja mam taką zasadę  - jak nie gra na komputerówce, to szkoda czasu. A potem? potem mozna sie oczywiscie bawic w kabelkologie i szlifowac.

Wszystko gra jak należy. Mam teraz DIY na  melodice , ale myśałem nad czymś porządnym ,tak do 1500zl - 2000zl. O brzmieniu nie wspominam , bo nie wydaje mi się by było to słyszalne , ale ... mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.