Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Klub fanów Accuphase


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, audiofan01 napisał:

bardzo, hm….. niekonwecjonalnie to wszystko poustawiane jeśli tak jest na stałe. Mogłoby lepiej zagrać z trochę szerzej ustawionymi kolumnami, tak pół metra wiecej, no i ten wysoki stół na drodze odsłuchu ale jak Tobie pasuje to OK.

Jedyna wada wysokiego stołu jaką dostrzegam to, ze wzmacniacz jest za nisko i przez to nie można podziwiać tych pięknych podświetlanych wskaźników na wzmacniaczu 😞, docelowo za głośnikami znajdzie się ekran ramowy ALR jakieś 90-100 cali i do tego dojdzie projektor UST, wiec może się pokuszę o jakiś fajny stolik rogoza i dzięki temu będę mógł podziwiać wzmacniacz w pełnej klasie plus będzie miejsce żeby postawić projektor, co do odległości jest niemal idealny trójkąt równoboczny, odległość między kolumnami wynosi 160 cm i w takiej odległości siedzę od kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dekoracja napisał:

ciekawe jaki tam masz czas pogłosu w tym pomieszczeniu (kuchni?). Na tym etapie to masz top sprzęt i warto popracować nad akustyką żeby ten sprzęt wykorzystać. A co jest źródłem?

Accuphase dac-60 + AirPort express, muzykę przesyłam bezprzewodowo za pomocą AirPlay. Rozwiazanie tymczasowe dlatego się tym nie chwale 😉 docelowo może pomyśle o jakimś bluesound node. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

hey, 

cisza tu jak makiem zasiał......

czy z model P102 przyjmiecie mnie do klubu ????

wszystkich zapraszam na odsłuchy z moimi DIY kefami, z Cd, z winyla......

Ale zastanawiam się co (kolumny) by z nim zagrało najlepiej..... 

pozdrawiam

Tomasz

hey, friend, jeśli język polski to dla ciebie magia rodem z Harryego Potterka, to nie PISz, PIS to zło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, tomcioxxx napisał:

hey, 

cisza tu jak makiem zasiał......

czy z model P102 przyjmiecie mnie do klubu ????

wszystkich zapraszam na odsłuchy z moimi DIY kefami, z Cd, z winyla......

Ale zastanawiam się co (kolumny) by z nim zagrało najlepiej..... 

pozdrawiam

Tomasz

Chyba wszyscy zadowoleni ze swoich połączeń z Accu. , to się nie odzywają.

U mnie Accphase gra z Dynaudio i jest barzdo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
34 minuty temu, MV2 napisał:

Jak nie porównasz, to się nie dowiesz.. Porównanie DP-67 z chińskim wynalazkiem p.t. Topping D70S zapewne Cię nie zainteresuje...

 

 

D70S to wcale nie taki zły DAC, więc powiedz coś więcej 😉 
Zarówno DP 65 jak i 67 to już leciwe sprzęty, podobno są pancerne ale czy zagrają lepiej od od świeżego Daca, jakim jest Qutest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, g88 napisał:

Zarówno DP 65 jak i 67

Zasadnicza różnica między 65, a 67.... 65 tylko odtwarza płyty CD i CDR, a do 67 możesz podłączyć inne źródła przez coax i opt i wtedy 67 pracuje, jako DAC.....  Właśnie częściej używam go, jako DAC , a to z powodu zamiłowania do dłuższych plików na twardym dysku... Nie chodzi o to, że ciężko tyłek podnieść z fotela, aby zmienić płytę, ale o możliwość skompletowania wielu utworów z różnych płyt w 1 długi plik.   DAC w 67 ma ułamek sekundy[?] opóźnienia, bo działa po otrzymaniu impulsu.

Topping, to inna szkoła grania... Używam go tylko na filtrze nr.4 - czyli tym najbardziej direct i neutral.

Różnice są chyba w każdym aspekcie dźwięku. Topping ma szybszy atak dźwięku, inny układ tonalny, bardziej rozszerza scenę i separuje instrumenty i wokale. Głębią sceny i barwą już nie grzeszy. Lubię go za szybkość, neutralność, lokalizację i dość dobrą detaliczność.  DP-67 to kupa mięcha, harmonicznych, smaczków i detali z dobrą penetracją głębokości sceny, delikatnie po ciepłej stronie, bez zamuleń i "miodu".....

Płyt i jednorodnych plików słucham na DP-67, a plików z chaotyczną chronologią i różnymi systemami[WAW, FLAC, APE]na Toppingu.      Excusez moi, że tak "niefachowo", ale ja jestem tylko kot meloman, a nie Wojtek Pacuła.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MV2 napisał:

Za "niemanie" podstawowej wiedzy masz klapsa i zakaz słodzenia kawy do 15:59....Wszysto masz tu:

https://www.accuphase.com/history.html

Znam tę stronę, DP-67 ma wejścia cyfrowe, więc może działać jako DAC. Bardziej mi chodziło o różnicę w dźwięku między 65 a 67. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, g88 napisał:

To dupa zbita 🙂 Do 67 laser jest dostępny ?

https://www.google.com/search?q=KSS+240a&oq=KSS+240a&aqs=chrome..69i57j0i22i30l7j0i10i22i30j0i22i30.7623j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Zapewne chińskie, a japońskie, to nie wiem. Nie szukam.

Edytowane przez MV2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, ormats napisał:

Witam. Dołączam do klubu.

Miałem przez chwilę E280 wymieniłem na E4000.

Aktualnie gra z Chario Aviator Cielo , źródło Gustard R26+Node2i jako transport.

 

Napisz dwa słowa jak gra E4000 i jak wygląda jego porównanie do tańszego brata - E280

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Kasz76 napisał:

Napisz dwa słowa jak gra E4000 i jak wygląda jego porównanie do tańszego brata - E280

 

Pierwsze co u mnie można było zauważyć to kontrola basu . Chario mają 2 woofery jeden od spodu drugi z tyłu . Bardzo nisko schodzą z basem szczególnie przy kontrabas ie. E280 nie dawał rady podobnie jak mocniejszy od niego Unison Unico Due . Ciągnął się ten najnizszy rejestr i pulsował po pokoju . Po podłączeniu E4000 niepożądanego efektu nie ma. To największa zmiana . Mam wrażenie, że scena przesunęła mi się trochę w kierunku do mnie . Wokal jest bardziej naturalny, scena nieznacznie czytelniejsza. To tak po 2 dniach, możliwe , że to efekt banana na twarzy po usłyszenia basu w nowym wydaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich klubowiczów. Dołączam do klubu. Aktualnie posiadam Accuphase e-270 + dac 50 + kolumny Paradigm Persona B + Paradigm Ispiration + sub Paradigm seismic 110. Planuję w przyszłości przejść na wzmacniacz Accuphase w klasie A , ale obawiam się ,że stracę odrobinę ciepła oraz słodkości wysokich tonów . Może ktoś z klubowiczów posiada kolumny z berylowym głośnikiem wysokotonowym + Accu w klasie A . Z góry wielkie dzięki za wszelkie sugestie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, grzefil napisał:

Witam i pozdrawiam wszystkich klubowiczów. Dołączam do klubu. Aktualnie posiadam Accuphase e-270 + dac 50 + kolumny Paradigm Persona B + Paradigm Ispiration + sub Paradigm seismic 110. Planuję w przyszłości przejść na wzmacniacz Accuphase w klasie A , ale obawiam się ,że stracę odrobinę ciepła oraz słodkości wysokich tonów . Może ktoś z klubowiczów posiada kolumny z berylowym głośnikiem wysokotonowym + Accu w klasie A . Z góry wielkie dzięki za wszelkie sugestie .

Niczego nie stracisz.Gralem na Accu i Focalu Utopia 3 na berylu i było bardzo ok.

Swoją drogą, mam A70 na sprzedaż, wiec jak ktoś chętny to na priv.

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, p0is0n napisał:

Ale miales denafripsa?bo terminator to żadnego ciepłą w sobie nie ma.

Miałem Pontusa 12th na testach , skończyłem na Gustard R26 i szybko daca nie wymienię. 

Najcieplej grające to Audio GD , nic jednak nie bralem z racji tej cieploty. Za dużo byłoby u mnie "cukru w cukrze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.